Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Nije bas softversko pitanje, ali mi se ova tema cini najpogodnijom za postavljanje istog. Treba mi neka zvucna od 50-100 eura, pa ako bi strucnjaci mogli da me, kao potpunog laika, posavetuju. Ne zelim da cujem pucketanje i usporavanje pri ukljucivanju nekog iole pristojnog VST-a, kao kod pokojnog Audigy-a, znaci - cilj mi je da mogu normalno da komponujem u Cubase ili nekom drugom programu. Pored toga, namera mi je da gitaru ustekam direkt u karticu (bar za pocetak) - da snimam, nasnimavam, ovo-ono, naravno potpuno amaterska varijanta, za moju licnu satisfakciju. Valjalo bi da kartica ima i ulaz za mikrofon. To pokriva moje najosnovnije potrebe, pa ako mogu neke preporuke...Nista vrhunsko mi, da naglasim, ne treba, kakav muzicar - takva i oprema :mrgreen: Ako neko sa foruma ima i polovnu karticu koja zadovoljava ove kriterijume (ukljucujuci i cenu) na prodaju, mozemo se dogovoriti.

 

Drugo pitanje: kolika bi investicija bila snimanje akusticne gitare preko kompa i koji je optimalan nacin da se to izvede? Ako je komplikovano, da se nabavlja ozvucena akustara :da:

 

 

Vrlo zahvalan na odgovorima.

Edited by EnKi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo pitanje: PCI ili USB?

Drugo pitanje: Ta tvoja gitara nije ozvučena? Ako nije ozvučena mora da se nabavlja neki fin mikrofon (tj. čak i više mikrofona) da bi se sve lepo ozvučilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo pitanje: pa pretpostavljam PCI, mada su sve kombinacije u igri, ne znam koju bi mi varijantu preporucio?

 

Drugo: imam klasicnu akusticnu, pretpostavljam da bi me mikrofoni kostali poprilicno, mada trazim samo neku pristojnu varijantu za po kuci, inace imam i elektricnu gitaru ako prva mogucnost otpadne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš slobodnih PCI slotova onda idi na PCI. :D Da sam na tvom mestu uzeo bih M-Audio Audiophile 2496, ona je negde oko 85 evra u Artistu, odlična karta. Ako budeš hteo USB, za 100e imaš M-Audio Fast Track USB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emu 0404 ili Audiophile 2496 plus Behringer mic ultragain 100 preamp (koji moze da sluzi kao preamp ili DI box). Zajedno ispadne nekih 13ak hiljada. Ili ovaj Fastrack, mada se meni svidja vise ovo prvo (ja imam 0404 i taj Behringerov preamp). Plus mic. A to vec podize cenu znatno, jebiga.

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ima dobru zastiutu... hmm... mmislim da je ocigledno! :D a za crack verziju... nema shanse da ne postoji!

ima na ovim torrent site-ovima sto se placaju tj. bar pishe da ima... sta mislite o tim torrent site-ovima sto se placaju...?! da li to zaista tamo postoji ili je to samo prevara da nas navuche da se tamo uclanimo...?! ako postoji zaista, mozda ne bi bila losa ideja da se skupi nas par i sheruje troshkove da uplatikmo jedan dan i skinemo to sto nam treba...?!? ispalo bi oko 50ak dindzi po coveku...?! ima li zainteresovanih?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš slobodnih PCI slotova onda idi na PCI. biggrin.gif Da sam na tvom mestu uzeo bih M-Audio Audiophile 2496, ona je negde oko 85 evra u Artistu, odlična karta. Ako budeš hteo USB, za 100e imaš M-Audio Fast Track USB.

 

 

Emu 0404 ili Audiophile 2496 plus Behringer mic ultragain 100 preamp (koji moze da sluzi kao preamp ili DI box). Zajedno ispadne nekih 13ak hiljada. Ili ovaj Fastrack, mada se meni svidja vise ovo prvo (ja imam 0404 i taj Behringerov preamp). Plus mic. A to vec podize cenu znatno, jebiga.

 

 

Hvala momci. Imam slobodan PCI. Ali sad me zaintrigiraste sa ovom USB karticom :) Mozda bih je uzeo ako nije preko 100e, s tim sto me zanima da li je ona kompletna zvucna karta, znaci mogu li, koristeci samo nju, da slusam muziku, radim sa Cubase, Guitar Pro, Absinthe...a da mi ne treba druga, interna kartica. Pitanje je mozda glupo, ali eto...

Takodje, koliko sam shvatio iz opisa Fast Track-a, ova bi zvucna predstavljala neko kompletno resenje za snimanje na PC za moje potrebe, u smislu da instrumente direktno ukljucujem u karticu, bez nekih preampova i cudesa. Tacno??? Ako mi taj Behringer nije neophodan, za sada bih izbegao investment, pa jednog dana...Inace, imam neki budzet bezicni mic, ali mi je ipak gitara prioritetna.

Jos nesto, koliko USB kartica trosi resursa, posto kompjuter ne koristim iskljucivo kao muzicku masinu, vec radim na njemu sve sto se na kompjuteru moze raditi, pa ne bih zeleo da pri obicnom slusanju muzike otezano idu neki drugi poslovi ? I da li mozda radnje salju hardware postom, jer nisam iz BG?

 

Puno zahvalan na svim odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebih da reklamiram samog sebe,posto prodajem doticnu,ali za ovo sto ti trazis idealno ti je resenje line6 POD studio ux2,ili ux1(oni imaju mikrofonske ulaze,sa tom razlikom sto ux1 ima jedan ulaz i nema preamp,vec budjavi konvertor impedance,dok ux2 ima preamp na svemu) a vise je djitarski orijentisan.radi i kao ful muzicka kartica,ja sam i zaboravio na ovu moju integrusu,nikoliko ne zauzima cpu,vrlo komotno se radi u bilo kojem DAW-u itd.i usb je,kvalitetne je izrade itd.

da ne bude totalna reklama imas par slicnih sprava,generalno m-audio i line6 su najbolji,line6 zbog kvalitetne podrske mikrofonima i najboljeg softvera za djitru,a m-audio zbog pro toolsa.da napomenem da line6 ima najstabilnije drajvere,dok m audio i ne bas toliko(barem ovi jeftiniji modeli).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mozes OVDE da skines neke presete za AD. Mogu dobro da ti posluze kao osnova. :pivopije:

zahvaljujem! jel ima neko drum map za AD ali da provereno radi? tj ubacim midi (samo bubnjeve) i namestim da radi preko addictive drumsa (pre toga sam ubacio ad drum map) ali dzaba on i dalje lupa nesto drugo ili npr samo dobos i ponekad kontru a idu dobos,kontra i bas bubanj :S

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebih da reklamiram samog sebe,posto prodajem doticnu,ali za ovo sto ti trazis idealno ti je resenje line6 POD studio ux2,ili ux1(oni imaju mikrofonske ulaze,sa tom razlikom sto ux1 ima jedan ulaz i nema preamp,vec budjavi konvertor impedance,dok ux2 ima preamp na svemu) a vise je djitarski orijentisan.radi i kao ful muzicka kartica,ja sam i zaboravio na ovu moju integrusu,nikoliko ne zauzima cpu,vrlo komotno se radi u bilo kojem DAW-u itd.i usb je,kvalitetne je izrade itd.

da ne bude totalna reklama imas par slicnih sprava,generalno m-audio i line6 su najbolji,line6 zbog kvalitetne podrske mikrofonima i najboljeg softvera za djitru,a m-audio zbog pro toolsa.da napomenem da line6 ima najstabilnije drajvere,dok m audio i ne bas toliko(barem ovi jeftiniji modeli).

Razmenismo par poruka, ali moracu da odbijem ponudu. Razlog: cena. Treba mi nesto u rasponu 50-100 evra, znaci 100 je max luxuz koji mogu da priustim. Tako da ako ima jos neko sa ponudom i neko raspolozen da odgovori na moja pitanja, samo izvolite.

 

P.S. Cuo sam da je kod USB kartica veca latencija u odnosu na PCI, da li je to nesto sto ce mi realno praviti probleme ili beznacajan podatak sa prakticne strane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. Cuo sam da je kod USB kartica veca latencija u odnosu na PCI, da li je to nesto sto ce mi realno praviti probleme ili beznacajan podatak sa prakticne strane?

 

Usb ima veci latency od pci, narocito ovi jevtiniji modeli.

Meni je audigy 1 izdrzavao oko 4 ms, s tim sto je procesor umirao i sto sam gasio sve zivo sem guitar rig-a :zuba:

Uzeh lexicon lambda ( http://www.lexiconpro.com/ProductIndex.aspx?ProductID=8 ) i mucim se da ga odrzim na oko 7~10 ms ( sto se oseti ).

No, trebao mi je midi in/out, trebalo mi je minimum 2 kanala, a malo sam se oladio od sviranja tako da eto.

 

Inace, ako te zanima, ovo bas i ne znam da li bi kupio ponovo, ume da zajebava ( tj, ne znam da li je tako kod vecine usb kartica ili je ovo zlo ) - ne radi s vise od jednim programom u isto vreme. Sto znaci, snimis nesto u programu X, i otvoris soundforge ( ili bilo sta drugo ) da secnes, editujes zvuk, al vraga, forge nema zvuk buduci da se kartica "dala u celosti" kjubejsu. Pitah ih davno na forumu u cemu je trik, i dobih odgovor da su tako pisali drajvere. Sad ne znam da li je ista reseno, nisam apdejtovao niti proveravao nista poodavno.

 

Zavisi ti na kraju sta nameravas da radis. Ako nameravas da furas guitar rig i sviras, a hoces u isto vreme da cujes obradjen zvuk, treba ti sto manji latency ( kasnjenje ). Ako ti je bitnije da isprocesujes "offline", onda ti veci latency i nije neki problem.

 

Asio4all bi trebao da ti resi vecinu problema, doduse

http://www.asio4all.com/

Edited by Сталкер

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asio4all se koristi samo kada karta nema svoj ASIO, a pošto svaka karta oko 100e ima svoj asio, asio4all je nepotreban.

 

EnKi, meni je latencija između 5 i 10 ms na M-Audio Fast Track USB. Vrlo je jednostavna zvučna, u panelu kada instaliraš imaš da podesiš samo latency i to je to. Normalno, možeš da je koristiš za snimanje, slušanje muzike, šta god želiš, kao normalna zvučna. Što se tiče mikrofona, mogu samo dinamički jer ova nema fantomsko napajanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Сталкер

 

Audigy mi je bio cool za mikrofon (sa Cubaseom je jedva izlazio na kraj, koristio sam i asio4all). Nasnimim jedno 10 vokalnih linija, u nekom jednostavnom programu tipa Audacity i ok zvuci, latency nisam primecivao, samo sto me klao RAM. E sad gitara pa jos neki efekat dodat, ne verujem da bi to bilo dobro po Sound Blaster. Ja nameravam da se klasicno izivljavam, snimim pratnju, pa solo preko i tako, negde dodam vokale. Sve to pustim i divim se samom sebi par minuta, onda kazem - bezveze i predjem na drugu pesmu :rolleyes: Radio ja u programima, ali moram malo i preko "zivih" instrumenata da se izrazim i sacuvam to da bih terorisao unuke...

Jos kad bih akusticnu gitaru ozvucio, gde bi mi bio kraj :huh:

:pivopije:

 

@BaalBehrit

 

Izgleda da cu ici na tu tvoju USB, samo jos da vidim salje li ko na kucnu adresu. A moj mikrofoncic je na baterije, moze se koristiti i kao wired i kao bezicni.

:pivopije:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asio4all se koristi samo kada karta nema svoj ASIO, a pošto svaka karta oko 100e ima svoj asio, asio4all je nepotreban.

 

EnKi, meni je latencija između 5 i 10 ms na M-Audio Fast Track USB. Vrlo je jednostavna zvučna, u panelu kada instaliraš imaš da podesiš samo latency i to je to. Normalno, možeš da je koristiš za snimanje, slušanje muzike, šta god želiš, kao normalna zvučna. Što se tiče mikrofona, mogu samo dinamički jer ova nema fantomsko napajanje.

Kako bre nemas ? ako imas fast track pro imas fantomsko napajanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Сталкер

 

Audigy mi je bio cool za mikrofon (sa Cubaseom je jedva izlazio na kraj, koristio sam i asio4all). Nasnimim jedno 10 vokalnih linija, u nekom jednostavnom programu tipa Audacity i ok zvuci, latency nisam primecivao, samo sto me klao RAM. E sad gitara pa jos neki efekat dodat, ne verujem da bi to bilo dobro po Sound Blaster. Ja nameravam da se klasicno izivljavam, snimim pratnju, pa solo preko i tako, negde dodam vokale. Sve to pustim i divim se samom sebi par minuta, onda kazem - bezveze i predjem na drugu pesmu :rolleyes: Radio ja u programima, ali moram malo i preko "zivih" instrumenata da se izrazim i sacuvam to da bih terorisao unuke...

Jos kad bih akusticnu gitaru ozvucio, gde bi mi bio kraj :huh:

:pivopije:

 

а је л' си пробао са KX driver-ima? прављени су баш само за саундбластере и лишавају те леијтенсија ненормално и црпе ресурсе са картице потпуно. руси их писали, наравно. имаш и опције рутинга и свега живог, јебеш асио фор ол, ово је озбиљна ствар. мени је на прематором АМД 1.7 + 768 рама радило све лепо, БФД двојка и-или Батери + гитар риг + неки нејтив инструментс тригери и синтови + гомила ефеката по каналима, мало се загрцне на почетку али се искулираш и после пар секунди све ради најнормалније.

вреди пробати: овери линк.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me par stvari... da li iko ima/zna gde moze da se skine ono steven slate sranje?!? Bio bih i vishe nego zahvalan!!
Kad je sranje a šta će ti onda? :meshuggah: Ne može, nema. 101% Kad bude znaću prvi. Jedino ajd doduše nisam se logovao na ona meste gde se treba logovati par dana pa možda sam propustio neko iznenađenje, al sumnjam.

 

 

ajde bolan dusane,ne uzimamo pare odje ljudima,nego dijelimo stecena iskustva i znanja ili neznanja.ako imas nesto da korigujes,fino to uradis,i zavrsis pricu.ok,vidi se da si iskusniji,ali to ne znaci valjda da niko ne moze,sem tebe da iznese neko svoje iskustvo/misljene ma kakvi amateri bili?

 

a to gospodaru je u smislu tvog presudjivanja,uz malu salu.cg humor.

Okej to za humor - nego ajd pogledaj prethodne strane a onda ovo što si napisao, ne razumem šta si ti istripovao na osnovu mog a) Namrštenog smajlija B) objašnjenja da se ne slažem sa nečim što si napisao. Čak nisam ni samo tebe citirao. Što se tiče tvog citata, mrzelo me da objašnjavam ali ako će te to sprečiti da se osećaš prozvanim, da objasnim, bacio si se u neko silno objašnjavanje nekih stvari sa kojima izgleda (eto bar izgleda tako, jel) da ne vladaš, i to nije nikakvo spuštanje. Ono tipa, bolje će mu raditi snimanje ako spusti na 16 bita. Kakvo crno spuštanje bitaže, to ni kad sam radio na Celeronu II ubici od 700 Mhz nisam primećivao razliku. A inače snimali ljudi svojevremeno cele albume kod nas sa soundblasterima pa im nije ništa štuckalo. Doduše jest da su loše zvučali, ali ih to nije sprečavalo, znači može.

 

 

Drugo pitanje: kolika bi investicija bila snimanje akusticne gitare preko kompa i koji je optimalan nacin da se to izvede? Ako je komplikovano, da se nabavlja ozvucena akustara :da:
Ljudi su ti već napisali ponešto i to ponešto tačno (jedino se možda ne bi složio sa varijantom jeftina kartica + Behringer preamp, jer je taj preamp ono... mislim nije da ne može ali bolje ne. Hoćeš mnogo toga za malo para, najjednostavnije rečeno. Najjeftinije varijante su ti u suštini kad je sve kombo, ono all in one i to su ove jeftinjare, M-Audio i EMU. Nema tu nikakve misterije, cene su slične za slične "features" nemaš koga šta da pitaš "Koja je bolja" Odeš na EMU sajt, odeš na M-Audio sajt, vidiš koja kartica ima unutra sve što ti treba i pazariš. I to je više od tih para koje bi ti da daš, moraš da se izuješ 150 eura ili malo više od toga. Ovo za Line6 UX je kao ok, ako se ložiš na Line6 simulacije dosta toga za ok pare. Ako ti je bitnija sama kartica i kako šljaka onda nemoj Line6. Većina sprava koje su "sve unutra" su USB kutijice. Ne mora da znači da ćeš ikada ti primećivati tu nešto malo veću latenciju koja dolazi od USB-a. Na PCI kartama su tu evelntualno neki kablovi na kojima su ulazi izlazi, realno više je higijenski onda uzeti USB kutijicu. To ti je to, pravac sajtovi, izabereš šta ti treba, pogledaš kod domaćih prodavaca, pazariš.

 

Jos kad bih akusticnu gitaru ozvucio, gde bi mi bio kraj
Onda kartica sa ugrađenim mikrofonskim preampom + još cena mikrofona. Ako ti je mikrofon sranjce, onda bolje neka gitara koja je ozvučena. Ako je jeftinija ozvučena, a to su realno sve gitare ispod par stotina jura (a to je spuštanje kriterijuma, realno, jer ne ide "dobra akustična gitara sa dobrom ozvukom" i "par stotina evra" u istu rečenicu) onda je bolje neki mikrofon koji valja (a realno i neki Behringerov B1 od sto jura kroz korektan jeftin preamp će ti dati bolji usnimak nego neka ozvučena gitara iz kine direkt. Naravno ako znaš da snimaš i nemaš mnogo akustički "živ" prostor tu gde radiš. Elem kapiraš i sam, ne ide baš sve za samo sto evra.

 

Da ima dobru zastiutu... hmm... mmislim da je ocigledno! :D a za crack verziju... nema shanse da ne postoji!

ima na ovim torrent site-ovima sto se placaju tj. bar pishe da ima... sta mislite o tim torrent site-ovima sto se placaju...?! da li to zaista tamo postoji ili je to samo prevara da nas navuche da se tamo uclanimo...?! ako postoji zaista, mozda ne bi bila losa ideja da se skupi nas par i sheruje troshkove da uplatikmo jedan dan i skinemo to sto nam treba...?!? ispalo bi oko 50ak dindzi po coveku...?! ima li zainteresovanih?! :D

Ne se pališ. Na nekim ozbiljnim Torrent sajtovima imaš mogućnost da kupiš "Seed-ovane" gigabajte ali to je to.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...