Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

po mom iskustvu,manje se napreze cpu kad se na integrusama smanji bitaza,ali ok,mozda ja imam neki lud cpu pa je to samo kod mene,dok sam pokusavao da se bakcem sa njima.koliko sam ja povezao,kod njega je bio problem sa integrisanom,al' moze bit da sam prolupao.meni samo smeta kad se pojavis i negiras nesto,i ne objasnis zasto.to,bar meni,izgleda jako osiono.nekazem da nisam lupao,nekazem da nisam iznosio neka iskustva u oblastima u kojima sam laik,ali kontam da je fora odje da se iznesu iskustva,misljenja i nekako se u spletu istih skonta istina,i tako se nauci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Defanzivan si bez potrebe. Da ne produžavamo to dalje, ono, sad se ja kao objašnjavam da li sam osion ili nisam, evo ti zamisli kako sam ja sad objasnio da nisam osion i koji su mi bili motivi do detalja, i idemo dalje! :meshuggah:

 

Ovo za CPU, promena samplerate-a će se na slabim kompjuterima osetiti itekako. Proporcionalno tome koliko pluginova će se otvarati više ili manje. Bitaža ne bi trebalo značajnije da utiče na perfomanse. Kao što rekoh, kanala koliko hoćeš, 24 bita a tad bio pentium dvojka. Iz zajebancije probao nešto na 96 isto radilo sve ok. Snimao se koncert na G3 400 Mhz u davna doba, doduše ozbiljna karta, 24 kanala 48K 24 bita odjednom pa nema štucanja. Samo je procesing problem, čisto snimanje i par plugova i instrumenata to sve mora da radi kao po loju. A ovo danas su ipak neki ok kompovi čak i jeftini. Na integruši su 16 bit konvertori ranije bili, sad priznajem da ni ne znam, ali čisto sumnjam da se snima 24-bitni fajl, tako da ni nema veze. 24-bitni fajl tako snimljen je ionako po rezoluciji 16-bitni, samo imaš neiskorišćenih 8 bitova, svira kao 16-bitni. To šta konkretno nekome štuca na kompu, to su obično gluposti, tipa, ne zna neko ni najosnovniju stvar da izabere pravi drajver, ili radi sa nekim mme drajverom na integralnoj, ima neke pozadinske procese dok snima od kojih sve štuca itd. To teško pomoći ljudima ovako na daljinu. Nego (uopšteno, ne mislim na bilo koga ovde sa teme konkretno) mrzi narod da pročita manual za program, da skine neku knjigu u PDF-u, da ode na sajtove sa tom tematikom pa čita par dana. Pa kao ako to može odma i lako i da mi neko kaže kako da sve bude super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ti kazem da djelujes osiono,a ne znam da li ti je to bila namjera ili priroda.shvati to kao opservaciju na tvoje ponasanje.ja sa tobom nemam problem,znam da si ok lik i da te ne mrzi da pricas i pojasnjavas laicima i uvodis ih u ozbiljniju tematiku.kazem ti da nema drajvera,od mime,directX,asio ruskih,asio4all,steinbergovih,itd koje nisam isprobao i to na vise masina sa realtecima,hd audio i sta vec ne,moje iskustvo da kad se u DAW-u projekat stavi na 16 bita i drajver na toliko,pa se trazi idealan buffer moze da se iskombinuje fin,neoterecujuci flow.a g3 sa pristojnom kartom je mnogo ozbiljnija masina za mjuzu od semprona na 1800 sa integrusom,opet ti kazem iz mog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su ti već napisali ponešto i to ponešto tačno (jedino se možda ne bi složio sa varijantom jeftina kartica + Behringer preamp, jer je taj preamp ono... mislim nije da ne može ali bolje ne. Hoćeš mnogo toga za malo para, najjednostavnije rečeno. Najjeftinije varijante su ti u suštini kad je sve kombo, ono all in one i to su ove jeftinjare, M-Audio i EMU. Nema tu nikakve misterije, cene su slične za slične "features" nemaš koga šta da pitaš "Koja je bolja" Odeš na EMU sajt, odeš na M-Audio sajt, vidiš koja kartica ima unutra sve što ti treba i pazariš. I to je više od tih para koje bi ti da daš, moraš da se izuješ 150 eura ili malo više od toga. Ovo za Line6 UX je kao ok, ako se ložiš na Line6 simulacije dosta toga za ok pare. Ako ti je bitnija sama kartica i kako šljaka onda nemoj Line6. Većina sprava koje su "sve unutra" su USB kutijice. Ne mora da znači da ćeš ikada ti primećivati tu nešto malo veću latenciju koja dolazi od USB-a. Na PCI kartama su tu evelntualno neki kablovi na kojima su ulazi izlazi, realno više je higijenski onda uzeti USB kutijicu. To ti je to, pravac sajtovi, izabereš šta ti treba, pogledaš kod domaćih prodavaca, pazariš.

 

 

Onda kartica sa ugrađenim mikrofonskim preampom + još cena mikrofona. Ako ti je mikrofon sranjce, onda bolje neka gitara koja je ozvučena. Ako je jeftinija ozvučena, a to su realno sve gitare ispod par stotina jura (a to je spuštanje kriterijuma, realno, jer ne ide "dobra akustična gitara sa dobrom ozvukom" i "par stotina evra" u istu rečenicu) onda je bolje neki mikrofon koji valja (a realno i neki Behringerov B1 od sto jura kroz korektan jeftin preamp će ti dati bolji usnimak nego neka ozvučena gitara iz kine direkt. Naravno ako znaš da snimaš i nemaš mnogo akustički "živ" prostor tu gde radiš. Elem kapiraš i sam, ne ide baš sve za samo sto evra.

 

Ma naravno da kapiram, svestan sam da ne mogu dobiti komplet studio za te pare, to za akusticnu sam pitao cisto da bih znao za ubuduce, posto volim sve do tancina da isplaniram, otvoricu se i za ozvucenu akusticnu, bolji vokalni mikrofon itd. Sve ce to doci na svoje. Trenutni budzet je 100e i namenjen je samo za muz. karticu, mislim da za moje potrebe moze da se uzme odgovarajuca (makar i polovna), to je neki temelj na koga bih kasnije nadogradio par stvari po potrebi...Volim ja el. gitaru, samo sto me mrzi da sad menjam nacin sviranja, ali sta je tu je, bar cu da se snimam :)

 

Kad budem pazario, mozda padne jos par pitanja, do tada - pozdrav i hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj topic je u stvari par topica u jednom! :)

 

@umart & Dutja

ajde sada, mir, mir, mir, niko nije kriv, ava, ava, ava, sudija je krava! :D :D :D opusteno bre ljoody!

 

LM, Dutjo, ajde molim te, kad se to pojavi, dobaci mi nekako!

Jednoga dana kada se zeznesh pa se izlanesh za datum rodjenja, :D postavicemo za taj dan slavu: Sv. Dutja Pancevachky! :muzicar: imam ja neke veze u SPC-u pa che te promuvam i u crkveni kalendar! ;) Malo li je, reci?! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno da kapiram, svestan sam da ne mogu dobiti komplet studio za te pare, to za akusticnu sam pitao cisto da bih znao za ubuduce, posto volim sve do tancina da isplaniram, otvoricu se i za ozvucenu akusticnu, bolji vokalni mikrofon itd. Sve ce to doci na svoje. Trenutni budzet je 100e i namenjen je samo za muz. karticu, mislim da za moje potrebe moze da se uzme odgovarajuca (makar i polovna), to je neki temelj na koga bih kasnije nadogradio par stvari po potrebi...Volim ja el. gitaru, samo sto me mrzi da sad menjam nacin sviranja, ali sta je tu je, bar cu da se snimam :)

 

Kad budem pazario, mozda padne jos par pitanja, do tada - pozdrav i hvala!

Molim lepo, ali kao što rekoh, ne možeš to uzeti za te pare, znam ja da bi ti voleo, ali - nije moguće. Osim ako ne naletiš na nekog kome gori pod nogama. Ne kupuju se uostalom stvari po logici "hoću da dam toliko" nego gledaš šta ti treba i šta je tačno prava stvar pa štekaš pare. Dobra kartica koja ti radi posao је 150 jura. Ići ispod ne možeš jer za 100 evra možeš recimo samo da uzmeš karticu koja nema mikrofonski preamp i slično.

 

 

ovaj topic je u stvari par topica u jednom! :)

 

@umart & Dutja

ajde sada, mir, mir, mir, niko nije kriv, ava, ava, ava, sudija je krava! :D :D :D opusteno bre ljoody!

Prvo se on tripuje da sam ga uzeo na zub a sad ti tripuješ da smo mi u svađi i da treba da se smirimo? Ae bre ne zezaj.

 

LM, Dutjo, ajde molim te, kad se to pojavi, dobaci mi nekako!
Pa nešto ne mislim da će da ti izmeni život ta sample zbirka. Mislim, može da to bude interesantno, ali ne znam da li si razmišljao o tome da će se vrlo jasno čuti da je to upravo taj doboš - ili bilo koji element bubnja? Kao što se čuje da je neko stavio onaj stari DFH ili EZ drummer? Prvo što ako izdaješ napolju može da ti se dogodi blam da neko kaže "Pa ovo su Steven Slate samplovi" na nekom forumu, a ti ono uhvaćen u lopovluku, a kao drugo, opet ćeš morati da nekako smiksaš bubanj. Ovo što su svi do sada koristili je da zamene sample na snimljenom live bubnju, mislim da će valjda ovo što je on uradio obuhvatati i HiHat i ostalo, ali farban bubanj uvek ima drugačiji problem - kako ga smiksati da leži u matrici jer je već urađen i farban. Tako da ono, nemoj da se ložiš da će ti svi životni problemi biti rešeni kad nabaviš Slate-ove samplove. Uostalom nisi ni ti klinja, uradili ste Draconic, znaš kako to ide.

 

Jednoga dana kada se zeznesh pa se izlanesh za datum rodjenja, :D postavicemo za taj dan slavu: Sv. Dutja Pancevachky! :muzicar: imam ja neke veze u SPC-u pa che te promuvam i u crkveni kalendar! ;) Malo li je, reci?! :P
Pa ono, 30. Maja sam rođen, nije to neka tajna, a svi koji me iole bolje znaju - znaju i kad sam rođen, nije to baš neka tajna? Neka, odrastao sam u poštenoj ateističkoj familiji, nemam nameru da postanem novokomponovani pravoslavac, a kamoli da uđem kalendar :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram jos malo da komplikujem...Dule, na Artistovom sajtu sam nasao karticu M-Audio Fast Track USB. O istoj pise sledece: "Kompaktni PC audio interfejs sa integriranim mikrofonskim i instrumentalnim predpojačalom." Cena: 95E. Zar to nije ono sto meni treba :confused: Toliko cene i E-MU 0404, ali ja bih ovu prvu radije uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dushan S

 

Jel vredi UAD kartica onijeh novaca? Mislim na ove jeftinije modele ili polovnu jedinicu. Ne planiram da snimam vise od jednog kanala, treba mi "raw power". Uglavnom koristim csound ( http://www.csounds.com/about ) i preobradjujem snimljeno do besvesti :zuba:

Edited by Сталкер

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dutja,

nemo' nam zamerash, mi mladi, volimo se 3poojemo! ;)

hehe imam ja dosta problema koje Steva ne moze da reshi i to je jasno kao dan, a dan je umoran i tmuran! :) ipak, mislim da bi mi bilo i vishe nego zabavno da se sa njima igram... eto receimo, slusajuci demo tih njegovih semplova skontao sam da je on gadjao Pantera share tako sto je pitch samog dobosha dosta visok... tako sam ja od DKFH pravio nesto da leechy na to i da ti pravo kaze, nije ispalo loshe... :D

a za datum te pitah jednom davno kada sam svracao nesto do tebe u PA, pa smo se posle nalazili sa Borom u BG, ne znam da li se secas... LM, tada nisi hteo da mi kazes, ne secam se ni ja vishe zasto...?!? :D joj, kad reche novokomponovani pravoslavac i meni neshto pripade muka... imam sveze bas loshe iskustvo na tu temu ali sam vec previshe spamovao temu... :D U svakom sloochaju :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Moram jos malo da komplikujem...Dule, na Artistovom sajtu sam nasao karticu M-Audio Fast Track USB. O istoj pise sledece: "Kompaktni PC audio interfejs sa integriranim mikrofonskim i instrumentalnim predpojačalom." Cena: 95E. Zar to nije ono sto meni treba :confused: Toliko cene i E-MU 0404, ali ja bih ovu prvu radije uzeo.
U pravu si, da to bi trebalo da ti radi posao, jedino nisam siguran da li ima fantom napajanje ovako napamet - btw da ispravim još nešto samog sebe, imaš i Emu 0202 USB isto za oko sto jura, ako se ne varam. Znači pale još malo cene od kad sam gledao poslednji put! Elem, ako nemaš fantom - nećeš moći da koristiš kondenzatorske mikrofone. Takođe proveri da li ima Hi-Z ulaz, ako sam dobro skapirao, i to ti treba.

 

@Dushan S

 

Jel vredi UAD kartica onijeh novaca? Mislim na ove jeftinije modele ili polovnu jedinicu. Ne planiram da snimam vise od jednog kanala, treba mi "raw power".

Uad kartica se ne kupuje zbog procesorske snage već zbog UAD pluginova. Sa današnjom snagom procesora, snaga više nije problem. Tako da osim ako nemaš već neki izgrađen ukus, i ne osećaš da ti baš trebaju UAD-i jer ti daju nešto drugo u odnosu na neki X kompresor i Y EQ, bolje je da uzmeš novi procesor i ploču pa se tako "Pojačaš".

 

ipak, mislim da bi mi bilo i vishe nego zabavno da se sa njima igram... eto receimo, slusajuci demo tih njegovih semplova skontao sam da je on gadjao Pantera share tako sto je pitch samog dobosha dosta visok... tako sam ja od DKFH pravio nesto da leechy na to i da ti pravo kaze, nije ispalo loshe..
Zavisi šta si slušao ali ima on svašta različito od doboša i ostalog. S tim što je ovo što je ranije radio bilo samo za drum replacement, a ovo bi valjda trebao biti kompletan bubanj. U svakom slučaju, koliko je raznih bubnjeva dostupno, nije da se sad bez "stevinih" semplova ne može. Pozdrav! Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, da to bi trebalo da ti radi posao, jedino nisam siguran da li ima fantom napajanje ovako napamet - btw da ispravim još nešto samog sebe, imaš i Emu 0202 USB isto za oko sto jura, ako se ne varam. Znači pale još malo cene od kad sam gledao poslednji put! Elem, ako nemaš fantom - nećeš moći da koristiš kondenzatorske mikrofone. Takođe proveri da li ima Hi-Z ulaz, ako sam dobro skapirao, i to ti treba.

 

Nema fantomsko, a Hi-Z ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, da to bi trebalo da ti radi posao, jedino nisam siguran da li ima fantom napajanje ovako napamet - btw da ispravim još nešto samog sebe, imaš i Emu 0202 USB isto za oko sto jura, ako se ne varam. Znači pale još malo cene od kad sam gledao poslednji put! Elem, ako nemaš fantom - nećeš moći da koristiš kondenzatorske mikrofone. Takođe proveri da li ima Hi-Z ulaz, ako sam dobro skapirao, i to ti treba.

 

TY, resismo i tu zagonetku :pivopije:

 

Vec sam uzeo karticu M-audio, ali ne onu koju sam planirao (posto neplanirano dobih some extra cash), vec ovu USB. Evo i jedan zanimljiv REVIEW. Sve u svemu, ne mogu se pozaliti na ono sto sam dobio za nesto malo vise od 100e, taj 16-bit/48kH podatak bi bio glavna mana kad bi mi trebalo nesto vise, ali za kucne ludorije ce itekako posluziti.

Suma/huma nema na cleanu, sa distorijama i drugim efektima ga uglavnom ima, ali snalazim se nekako sa raznim noise reductionima, limiterima...Mislim, nije sve do kartice - "gitara" i ja zajedno imamo oko 60 god... :mhihi: Latencija je sasvim podnosljiva, ima i opcija direct monitoringa na kartici kad zatreba. Preporucujem je (ne latenciju, vec karticu) svim pocetnicima poput mene, a ako imate i laptop - uzmite pod obavezno. Fantoma ima.

 

Trenutna mi je opsesija konverzija onoga sto odsviram u midi, pa dodeljivanje nekih perverzno realisticnih non-guitar zvukova tom midiju preko Kontakt-a. Cenim da me nece dugo drzati ta opsednutost, jer rezultati nisu bas reprezentativni :uhoh:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvih bre 2GB? :)

 

2a0kd1v.jpg

 

Ovo sve je oko 350 MB. A inače, radi samo na M-Audio (i Digidesign) kartama (EnKi, skini obavezno m-powered verziju, jer, logično, ta jedino radi na m-audio kartama), fin je, jako je dobar za mix, al' ima nekih stvari na koje sam navikao u Cubase i nema teorije da se odviknem, pa koristim samo kada radim mix neke pesme. Btw. Pro Tools koristi RTAS pluginove, a ne VST, doduše, ima i wrapper VST to RTAS, čisto da znate da se ne čudite što nema VST-ova kada otvorite Pro Tools već samo oni VSTovi koji imaju i RTAS. ;)

 

E, da, Pro Tools (ova verzija) može samo 32 stereo kanala u jednom projektu, al' sa ovim Music Production Toolkitom se može proširiti na 48.

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, droogary, ima li neko ideju da nateram battery da pushta razlichite semplove npr. kick-a randomly...? imam 10ak razlichitih semplova snimljenih sa istog izvora i hocu da mi battery3 to pushta nasumichno a nikako ne mogu da ukapiram kako se to radi... pitao sam cheeny mi se i ovde vec ali nista od odgovora... :D mozda cu sada imati vishe srece...? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

".............ako ne verujete ,pogledajte sami...ako EMG magnete stavite u Kauch, i Kauch ce dobro zvuchati..."

Si se snašao? :meshuggah: Poglavlje 13.4 group start options,

 

Inače postoji jedno drugačije rešenje a to je da ako ti je tako lakše, samo uvezeš u Battery samplove i postaviš da je samo jedan jedini velocitiy nivo jedan sample. I onda kad kucaš bubanj, ideš da je velocity doboša recimo redom 127, 126, 127, 125, 126, 127 itd. Razlike u volume-u neće postojati. Primitivnije je rešenje, ali se ranije tako radilo kad nije postojao round robin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...