Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

pazi, nisam mogao da nadjem nigde na netu jbn manual... da bih na kraju skontao da ga on prilikom instalacije regularno smesti u documentation... :redface:

skontao sam da je to sto meni treba u okviru setup tab-a... i da je trik u cell activation-u... medjutim, nikako nisam mogao da ukapiram kako to radi... problem je bio u tome sto sam ja mislio da svi semplovi (npr. snare-a) treba da budu u jednoj celiji... :redface: btw. cheshljajuci manual skontao sam da round robin funkcija vrti semplove u krug a da ima i random robin koja ih, logichno, pushta nasumichno! :D plus, u sluchaju da postoji samo jedan sempl, funkcija Humanize radi bolje od bilo kog humanizatora koji sam do sada probao, tako da sam se i sa tim igrao i na kraju dobio neverovatne rezultate!! :D napravih bubanj za koji bi malo ko mogao da kaze da li je kucan ili sviran... a posto je to bio cilj, ja sam srecan! :D

 

Hvala jos jednom!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro tools ima i veliku manu na kompijuteru(ako se ne poseduje hardverski interfejst za obradu)Kod svake obrade se javlja malo kasnjenje iako je necujno ,kad se nakupi postane cujno..pro tools je za amerikance ,a i nuendo je koristan jer ti sve izgleda i sve povezujes kako ces i u realnom zivotu na pravoj opremi i mikseru..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro tools ima i veliku manu na kompijuteru(ako se ne poseduje hardverski interfejst za obradu)Kod svake obrade se javlja malo kasnjenje iako je necujno ,kad se nakupi postane cujno..pro tools je za amerikance ,a i nuendo je koristan jer ti sve izgleda i sve povezujes kako ces i u realnom zivotu na pravoj opremi i mikseru..

 

 

^ verovatno vrlo netačno. Radio sam par projekta sa po 32 kanala i u kada sam ga izrenderovao na kraju nije imalo nikakvo kašnjenje.
Pazi, ne znam šta si koristio od plugin-ova, i jeste on to malo bangavo sročio u post-u ali u stvari je VRLO tačno. Naime, ProTools LE kao i M-Audio verzija nemaju ADC tj automatsku delay kompenzaciju.

Recimo:

http://www.gearslutz.com/board/so-much-gea...mpensation.html

 

To znači da ako staviš bilo kakav plugin koji je "lookahead" tipa, neki od zahtevnijih kompresora itd, traka na kojoj je taj plugin će kasniti za ostalima. Takođe kad se radi o UAD karticama i slično, potrebno je ručno "kasniti" trake koje ne koriste neki plugin da bi sve bilo kako treba. Zvanični razlog za to što je ProTools software u LE verziji tehnički najzaostaliji (dobro, u osmici su sredili neke stvari pre toga je bio kameno doba) DAW je navodna potreba da se potpuno preradi engine da bi se dodala ADC, a u stvarnosti je najobičnije maltretiranje mušterija i prisila da se daju pare za HD ProTools. ProTools nema NIKAKVU prednost u odnosu na bilo koji software tog tipa, ima samo ograničenja, osim što je postao studijski standard, bili su prvi i radili šta treba marketinški, de fakto. Tako da još manje razumem zašto bi neko imao toliko slobodnog vremena da izvozi sve trake iz jednog programa samo zato da bi uvezao u PT za miks. To se ranije radilo u studijima zbog HD-a, da bi se koristila procesorska snaga i da bi se koristili pluginovi koji su ekskluzivni za ProTools, ali danas ima toliko dobrih pluginova koji su VST da ni to nema smisla.

 

Konačno iako ne kažem da ne bih koristio PT kad bih morao, oni su firma sa najgovnavijom politikom prema svojim mušterijama ikada, pa ono, trudiću se u životu da niti jedan moj evro ne završi u njihovom džepu ako ne mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jedno veliko pitanje,ako koristis neki plug in na albumu, koji se placa itd... kako oni koj kurac mogu da znaju koji si ti plug in koristio ?Ili josh gore kako mogu da znaju koji si sempl koristio za stringse ,itd.,posto mu oni dodju najskuplji?Da li postoji neki digital signature u samom semplu ili sta kojem je moguce uci u trag?Konkretno nekim reperima ortacima radim pesme i oni me ubedjuju da pojedine semplove ne koristim jer nece moci da izdaju u inostranstvu i da mogu da ih tuze ?!?!?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene to zanima. Imam neku mjuzu koju bih da saljem za Holi Vud, pa da ne bude posle :blink::)

 

Bez zezanja, evo jedne kafanske pesmice:

Dark Tavern

 

Mozete skinuti ako vas ne mrzi, nista na zivo odsvirano, midi je. Softwarez legalan, sve po propisu ;-) Dobrodosli komentari, samo nemojte ono: "Ne's se ti leba najesti od..." To znam, moze nesto konstruktivno ;-)

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nemam ni midi klavijature, a ni midi ulaz na kartici, a trenutno sam i bez mic-a; takodje, nisam predvideo nikakav tekst, mada mogu nesto sklepati na brzinu ;) U svakom slucaju, zanimljiva ti je ideja, mozes li da objasnis postupak malo detaljnije, I'm zaintrigiran...

 

Postoji jedan plug-in koji radi sa VOTA bibliotekom, na foru - ukucas tekst, a hor ti otpeva (zvuci prilicno uverljivo), ali ne mogu sada da ga jurim. Tek sam poceo sa nekim "ozbiljnijim" radom...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

WordBuilder. Baci pogled na ovo: https://www.bestservice1.de/detail.asp/en/e...a80p229p174p178

 

Symphonic Choirs ima skoro 40 GB, a jede RAM nenormalno. Ako budem nabavljao, moracu da nabudzim masinu. Probacu da li radi WordBuilder sa VOTA ekspanzijom only...Cuh da je komplikovan za upotrebu, 100 strana uputstva. Imam 3 verzije Kontakta, mozda cu morati i Kompakt da instaliram zbog ovog plugina :no: O tom, potom...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko ces naci SC na rapidu, ali pogledaj ovo: http://www.ilio.com/spectrasonics/symphony...ices/index.htm#

Malo starije, ali odlicno. Linkovi sa objasnjenjima: http://digul.net/content/spectrasonics-symphony-of-voices-0

 

 

P.S.

Ovde vokale ne mozes naterati da proizvode reci, mada ko zna, mozda ima neka fora

Edited by EnKi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recimo el znas kako paul iz cynica pre..pevushi ali trigeruje svoj vocal sa klavijaturama ...i posto u miksu imas cist vocal i trigerovan,nadjes pravi balans izmedju ta dva da zvuci neupadljivo(ali uvek se cuje jbg)

 

Ok zvuci

Edited by EnKi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije.Ima crack za .exe fajl.Krekovao sam i sa CubaseSx.exe mi prijavljuje problem.E sada,moguce da uopste ne treba krekovati,jebem li ga,ali tako je receno da treba.Taj dll fajl sto resava zastitu sam takodjer stavio,ali on mi ne pravi probleme,barem mi ne prijavljuje problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma skini nuendo sa h20 donkijem ,i moras da ga ukljucis pre pokretanja ,i nemoj da zaboravis, desni klik na h20 i obelezi cubase koji imas pa tek onda startuj...Ako nije to ,nuendo kad ti ucitava program dole lista koje procese obavlja ,pokushaj da vidis koji pravi problem

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instaliraj ponovo, ali ga nemoj krekovati. Pokreni program pa vidi da li je registrovan, mozda je to neka precracked verzija. Generalno, uvek je mudro diskonektovati se sa interneta u toku instalacije piratskog softvera (tako kazu, ja nemam iskustva :) ) . Resenje ce se vec naci, samo ako nije doslo do neke greske prilikom downloada, proveri velicinu "u bajt".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...