Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Nije virus...proces je sledeci:nakon instalacije stavis patch,krekujes i zatim u system32 zamenis onaj .dll fajl za licencu.I nije radilo.No dobro,nije bitno,u veoma kratkom vremenskom roku je pronadjeno uredno resenje i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli da sad nekim čudom nabaviš sirove trekove bubnjeva sa recimo crne Metalike. Ne ono što je prošlo kroz efekte i koješta, već bukvalno ono što je sišlo sa mikrofona, bez IJEDNE farbe, ijednog "zvučnog zahvata". Zvučalo bi ti extra tanko i sranje, i trebalo bi da si Bob Rock da namestiš da to na kraju tako zvuči. E ideja kod ovih programa je da ti u ovom procesu uštede Larsa, studijski prostor i opremu. Ne i Bob Rocka. Praktično ti daju taj sirov primarni materijal. Ti izvoli, pa budi faca dalje, stavljaj kompresore, EQ, reverbe, mamine mame...

 

da li se ovaj primer odnosi i na Andy-jeve semplove? meni zvooche prileechno nagroovano na suvno ali mi npr. snare nekako potone u mix-u... kontam da je mozda nesto drugo problem ali me svejedno zanima da li se pomenuti primer odnosi i na te semplove...?!? :pivopije:

Edited by Uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

H2O je prestao da radi kad je izasao Waves SSL 4000. Posto ga H2O nije krekovao u prvih mesec-dva od izlaska ljudi su krenuli po forumima i hubovima da pisu u fazonu "kad ce bre vise" i "al su lenji, ja bi ga brze krekovao". H2O je onda kao izdao taj SSL, ali umesto kreka je bila poruka tipa "mnogo ste nezahvalni, necemo vise da vam krekujemo". I tad su prestali da rade. Ali kapiram da su AiR isti ti ljudi.

 

Za sneapove semplove, pa oni su snimljeni jako dobro i ne treba im toliko proceriranja kao nekim drugim raw snimcima bubnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba su dno dna...

Nije bitan program neko kreativnost. U Frutiju moze sasvim fino da se radi. Sto bi se covek patio u Cubase-u da pravi neki tehno ili tako nesto ako mu je lakse i brze u Frutiju?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li se ovaj primer odnosi i na Andy-jeve semplove? meni zvooche prileechno nagroovano na suvno ali mi npr. snare nekako potone u mix-u... kontam da je mozda nesto drugo problem ali me svejedno zanima da li se pomenuti primer odnosi i na te semplove...?!? :pivopije:
Andy Who? Ako misliš na Sneap-a, ne postoje njegovi "semplovi", osim onoga što je jednom okačio, i to je ofarbano. Svrha je više bila da ljudi čuju kako zvuči neki bubanj koji on radi, van miksa, i naravno, da se deca igraju.

 

 

Oba su dno dna...
Ekčuli, dugo vremena mi je Acid bio prvi izbor kad treba na brzinu "istegliti" veći broj loop-ova. Savršeno je funkcionalan program ali kaska za ostalima otkad je Sony kupio Sonic Foundry. Za razliku od toga Fruity je postao full napucan sekvencer koji realno radi sve što i Cubase ili šta već samo drugačijom logikom. Ne da se meni lično dopada, ali kome leži, taj nema nikakve prepreke da dobije u njemu šta mu srce ište.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me listati unazad, ne znam jel bilo reci o sledecem -

Jel koristi neko od vas EZ Drummer?

Ja sam do jaja zadovoljan sa programom! Plug-ovao sam ga u Fruity i yebe keve! Narocito mi se svidja komplet Drumkit From Hell. Svaka cast ljudima sto su odradili program! Ko se malo pozabavi kada pravi pesmu, stvarno dobijes dobar humanizer, tj 'greske', naravno u granicama normale! Mi sada vise ni ne ulazimo u studio da snimamo bubanj (zbog para... naravno), vec ih odradimo u EZ-u. Exportujemo svaki kanal, prilagodimo zvuk (shtim) koji nam bubnjar koristi, koristimo chinele koje on ima i eto studijskog snimka!

A ja za snimanje bass-a koristim Adobe Audition i pustam snimak kroz GuitarRig i veoma sam zadovoljan!

Ima neko mozda slicno pozitivno iskustvo sa EZ Drummer-om?

Thrash on!

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja gore pitam je li ko probao metal foundry,sto ti je drumkit from hell za superior drummer,a superior ti je ez drummer na deseti.ista firma,znaci mnogo vise opcija,kitova bubnja,pojedinacnih komponenti...jedino sto moram da skinem 30 i kusur gb sa neta,jer mi superior nije tu,a nije ni instaliran.na megabit i po konekciju umije to da potraje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja gore pitam je li ko probao metal foundry,sto ti je drumkit from hell za superior drummer,a superior ti je ez drummer na deseti.ista firma,znaci mnogo vise opcija,kitova bubnja,pojedinacnih komponenti...jedino sto moram da skinem 30 i kusur gb sa neta,jer mi superior nije tu,a nije ni instaliran.na megabit i po konekciju umije to da potraje.

 

E pa ako se radi o EZ-u o kom ja pricam, samo sto kazes da je novija verzija, sta vec, onda TOPLO PREPORUCUJEM! :pivopije:

Kazem, odusevio i ODUVAO me program! A to sto ti kazes da je 30 i kusur GB... pfff... sto je puno, puno je brate! Mada!!! Kapiram da je to KOMPLETNO sa mnooogo raznih drum setova, zato je toliko velik. Probaj da nadjes osnovni program, ili ono sto te samo zanima, pa ces lako kasnije skinuti razne komplete... Ja imam 8 plugova za ovaj moj EZ i iskreno, samo 2 koristim - Drumkits From Hell i Vintage komplet. Ima i nekih latino bubnjeva, nekih perkusija, statijaznam, svastanesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,to je sve od toontrack-a,imaju dvije edicije drum sampler-a - ez drummer i superior drummer.ez ti je osnovni,sa osnovnim semplovima komponenata bubnja,i sa surim opcijama (mikser i humanizer).superior ti je,kao sto rekoh,isto sto i ez,samo sa puno vise opcija,semplova,itd,itd...bas ez na deseti.i jedan i drugi funkcionisu na principima prosirenja, tj. novim kitovima bubnja,samo sto na superioru rade prosirenja za ez,a na ez ne rade prosrenja za superior jer je superior mnogo napredniji sempler.

 

a pomenuti drumkit from hell je radio Tomas Haake iz Meshuggah-e,tj snimio semplove.ista ekipa je radila i metal foundry.

 

uostalom,sta i ja serem,evo link:

http://www.toontrack.com/products.asp?item=51

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,to je sve od toontrack-a,imaju dvije edicije drum sampler-a - ez drummer i superior drummer.ez ti je osnovni,sa osnovnim semplovima komponenata bubnja,i sa surim opcijama (mikser i humanizer).superior ti je,kao sto rekoh,isto sto i ez,samo sa puno vise opcija,semplova,itd,itd...bas ez na deseti.i jedan i drugi funkcionisu na principima prosirenja, tj. novim kitovima bubnja,samo sto na superioru rade prosirenja za ez,a na ez ne rade prosrenja za superior jer je superior mnogo napredniji sempler.

 

a pomenuti drumkit from hell je radio Tomas Haake iz Meshuggah-e,tj snimio semplove.ista ekipa je radila i metal foundry.

 

uostalom,sta i ja serem,evo link:

http://www.toontrack.com/products.asp?item=51

 

Uuu, svastanesto sam sad procitao tamo! Do yaya! Samo sto je moj PC i za EZ dosta slab.... :(

Anyhow- NAJ PROGRAM ZA BUBANJ!!! Mislim da se isplati skidati, makar potrajalo nedelju dana.... koliko vec... :pivopije:

Javi ako skines kakav je! Poz!

\m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...