Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Isplati se skidati The Metal Foundry SDX. Odlicno zvuci. Mnogo bolje od osnovnog Superior 2.0. Samo sirovi samplovi bez ikakvog farbanja zvuce fenomenalno. Cak i preset-i u TMF-u su jako dobri, mogu da posluze kao polazna tacka za dalje farbanje zvuka. Mana je sto TMF jede nenormalno memoriju. Od svih programa do sada koje sam imao prilike da koristim mogu reci da mi se cinele i ride-ovi u TMF-u najvise dopadaju.

 

Jeste malo zeznuto sto je program 35GB. Ja sam cini mi se skidao oko 15-ak dana sa rapid-a.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kasno triad1 na jewmetal dodje.skurcilo mi se bilo da da cekam cujem feedback pa sam ga stavio da se skida,dosad su gotova 2 dvd-ja superiora.rs akaunt je majka.

 

sto se tice memorije,kontam da ide od 600 do 800 mb,sto meni nije problem jer imam 4 gb.

 

najvise me je sjekiralo da i ne dobijes nista prakticno novo od dfh-a,a puknes 35 gb,nisam nikad sumnjao da je odlican.

 

edit. - hvala triad1!!! :pivopije:

 

 

Edited by stivbedezz

Share this post


Link to post
Share on other sites

RS account je stvarno dobra stvar. Posto ga ja nemam, osedeo sam dok sam skinuo TMF :sad: No nema veze, bitno je da program razbija :rockdevil:

 

Neki preset-i vuku memoriju od 800 do 900mb dok opet neki drugi idu i do 1,5GB :rolleyes: A meni nece nikad vise od 1,2GB da mi ucita iako imam 3GB memorije. Veli TMF da nemam dovoljno memorije :confused:

 

I obavezno skini Superior 2.1 update (ne secam se sad tacno gde sam ga nasao, mislim da sam ukucao u google-u), posto bez njega neces moci da ucitas preset-e u TMF-u

 

:pivopije: :pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne sjekiraj se,warez-bb mi zavrsava pos'o.sto se tice tog baga na 1.2 gb mislim da ima neka fora u opsnzima,izguglaj,dok sam istrazivao cini mi se da sam naletio na to.evo sam na pola 3ceg dvdja.

 

pitaj nekog na racunarima mislim da ce moci da ti pomognu sa rs akauntom,ja imam neku ekipu na warezu koja me nikad ne ostavlja bez njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ljudi treba mi pomoc oko guitar rig-a, dakle imam realtek-ovu zvucnu(on board) i prilikom koriscenja gutar rig-a mi kasni zvuk, zato sam instalirao ASIO4ALL, sto bi trebalo da resi problem.

Ali prc, kad njega koristim nemam nikakvog signala i ne znam sta da radim. Inace probao sam kod druga koji ima istu ovu zvucnu i opet ne moze.

Jel zna neko kako da resim ovaj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo,budi apsolutno siguran da ti radi kabal i da je gitara funkcionalna.i da si skin'o zadnju verziju asio4all-a.

drugo,otvori volume pa onda otvori meni options,pa klikni na properties.onda klikni na recording a on treba 'vako da izgleda:

 

96651002.jpg

 

 

 

onda ce ti se otvoriti novi prozor a njega namjesti 'vako:

 

dasm.jpg

 

onda se vrati u obican volume tamo dje manjjes i pojacavas i u njemu klikni "mute" na dio za line in.ako njega nema,javi mi se,pa cu ti objasnit' kako to da namjestis.

 

 

otvori guitar rig3,klikni na file pa na audio + midi settings a on treba da izgleda 'vako:

 

21463194.jpg

 

onda klikni na ASIO config i otvorice ti se podesavanje za asio4all a ono treba 'vako da izgleda:

 

 

72660659.jpg

 

ti se igraj sa ASIO buffer Size tj. smanjuj i povecavaj dok ne nabodes najmanji moguci broj a da ne prdi.

 

ako ti jos sta bude nejasno,pitaj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo skidam ovaj kubejs 5 gotov je za sat vremena posto je torent "dobar",namrtvo me zanima da li krek radi,ostala su mi jos 2 dvdja metal foundryja posto sam morao komplet superior da skidam.

 

drago mi je da sam potrefio,posto sam po sjecanju radio na poslu,a sa realtekom sam se citav zivot jebavao od kako je guitar rig 2 izas'o.

 

hvala za pohvale!  :pivopije:

 

P.S. zaboravio sam da napisem da treba kabal u line in da se usteka.

Edited by stivbedezz

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S. zaboravio sam da napisem da treba kabal u line in da se usteka.

 

Hahahaha...ne moze to bez kabla :pivopije:

 

Nisi morao ceo Superior 2.0 da skidas. Mogao si samo prvi dvd da skines i da pokrenes minimum install. To ti je dovoljno da bi mogao da instaliras TMF kasnije. No nema veze, mozda ti zatreba nekad i osnovni Superior 2.0

 

:pivopije:

 

P.S. Gde si nasao torrent za Cubase 5?

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja i baal seremo nesto na racunarima,tj na temi za softver preporuke,tamo ces naci,djuture je sa krekom za peticu.

 

a skidao sam superior citav jer 'ocu da ga narezem i zakljucam kuci u fijoku posto nemam pojma dje mi je,a trebace mi,pa da ga imam da se ne patim opet ovako.a i volem full softver instaliran,sta ja znam sta ce mi sve trebai,onako kad je instaliran obogaljen samo me nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se evo bogaljim sa tim Superior2 torentom vec mesec dana (doduse, uglavnom skidam prosecno 4-5 sati po danu, nekad i preskocim). Jedva stigoh do 80 i kusur posto...tek cu onda tu metal ekspanziju. A to cu vala preko rapid-a.

Edited by Џepk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, stive, javi da li radi petica, ja još nisam stavio da skida.

 

e 'vako:

 

 

uspio sam da instaliram,udjem,setupujem,cak i da otvorim kanal i nakacim guitar rig.ali,cim probam da otvorim drugi kanal,odma kresuje.moguce da je do asio4all-a,moguce je da je do mog registryja,posto je ostalo vjerovatno nesto i od nuenda i od cubase 4ke.sad,ja jako temeljno cistim kompjuter od njihovih sranja,i u program filesima i u system32,ali registry ne diram(koga zmija ujede i misa se boji).

 

sumnjam da je do asio4all-a,jer kresuje isto kad swicujem na onaj njegov full duplex kurac.

 

probacu sjutra,jer sad stvarno nit' imam zivaca nit' koncetracije,a ako je neko provalio o cem' se radi,nek se glasne.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

preporuchite neki program koji ce efikasno usporiti pesmu ..radi skidanja solaza...

probao sam u soundforgeu ...ali ga brutalno smulja na svim presetima koje ima...

+ neki program koji ce valjano izdvojiti solazu...probao sam isto sa eq..ali ne ide..ili ne znam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako sviras preko guitar riga,amplitube-a imas one tapedeck- speedy trainer fore i tamo imas opciju da ti uspori a da ne gubi pitch,a sto se tice izdvajanja neznam ti pojma,jer ne radim to,pouzdam se u svoj sluh,a ja bih isao na neke analyzere ako bi bas morao sa tim da se bakcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako jednostavnu operaciju mogu mnogo programa da odrade,nero sound trax,guitar rig,windows media player na neki nachin...ali mislim da bi bilo mnogo jebavanja da usporish pesmu da bi rasaznao ton.Milsim da je bolje da skinesh guitar pro i nalazish tablaturu na ultimate-guitar,ili se uvezbash da melodiju rastavish na note u glavi,pa pogadjash visinu na gitari(tako sam ja na pochetku radio).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@baal , da li ti radi Guitar Rig na Windows 7 ( ako koristis GR ) ?

 

Ja sam do pre 3 dana imao Vistu i radio mi je GR no , juce kada sam ga instalirao zvuk je totalno sjeban i ne mogu da podesim nikako ( Naravno imam i Asio4All) za W7.

 

A zvucna je Integrisana Realtek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...