Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

ganjaj neki line6 polovan,a mislim da one najosnovnije(samo sa ulazom za dzitru) nijesu preko 120-130 e,mnogo je bolji preamp i konvertor impendance tj. pravljen je za dzitru.softver je fenomenalan,sad dobijas i za dzabe VST plagin softvera,a karta izvlaci 90% ako ne i vise iz GR i skoro sve iz ampitube serije.za kucno sviranje/snimanje kraj.ja sam prodao moju jer kupujem tj. cekam da mi stigne hardver za gutar rig,trebaju mi footswitchevi i picke materine,jedino zato sam je i prod'o.

 

evo,mislim da i nije preko 100 e nova u artistu,ima sve sta ti treba:

 

http://line6.com/podstudiogx/

 

 

Edited by Δ.Δ.Δавид

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja imam problema sa guitar pro 5.rse je odnedavno poceo da brlja tipa pustim pesmu,prvo ona zelena linija krene da kasni,a posle 2-3 reda i zvuk,pogledam task menager ono 100% cpu usage.to nikada pre nije bilo,a do prekljuce je sve ok radilo.reko nista dok neresim to precicu na midi i to je radilo par sati dok i to nije pocelo bukvalno bas isto.prvo ono zeleno sranje kasni,pa onda zvuk pocne da se zakucava i usporava..jel imao neko slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje:

 

U NUENDU ima 2 opcije za Export projekta u WAV file, Real-time, i "obicna" tj brza varijanta.

Koja je razlika?

Da li je bolji kvalitet u Real time export?

 

Znam za Cubase da kad natrpam 100 nekih traka i instrumenata, ponekad ne mogu da izvezem normalno pesmu, tj. mogu ali se javlja neki jak sum u exportovanoj verziji na momente (moguce da ima veze sa deficitnim RAM-om). Onda mi real-time opcija resava problem...

 

 

 

@dimmu1

 

Ja sam imao problema sa RSE dok nisam uzeo novi racunar, bila mi mnogo slaba masina. Meni ta zelena linija brza od kada sam uzeo novu zvucnu (USB), zapravo, sad imam dve kartice pa mozda to pravi problem. A kad radim u GP5 i Cubase uporedo, desava se da mi se promeni samplerate sam od sebe ili da nema zvuka u jednoj od aplikacija - ASIO drajveri su cudo :mrgreen:

Probaj reinstalaciju. Jesi li instalirao sta od muzickog softvera ili hardvera ili drajvere neposredno pre pojavljivanja tih problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dimmu1

 

Ja sam imao problema sa RSE dok nisam uzeo novi racunar, bila mi mnogo slaba masina. Meni ta zelena linija brza od kada sam uzeo novu zvucnu (USB), zapravo, sad imam dve kartice pa mozda to pravi problem. A kad radim u GP5 i Cubase uporedo, desava se da mi se promeni samplerate sam od sebe ili da nema zvuka u jednoj od aplikacija - ASIO drajveri su cudo :mrgreen:

Probaj reinstalaciju. Jesi li instalirao sta od muzickog softvera ili hardvera ili drajvere neposredno pre pojavljivanja tih problema?

nista nije bilo instalirano niti unnistalirano pre pojavljivanja problema,a pre problema gp je sljakao skroz fino.posto nisam mogao da resim problem,a trebao mi je sto hitnije gp srusio sam sistem,digao isti i sada sve ponovo ok radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za Cubase da kad natrpam 100 nekih traka i instrumenata, ponekad ne mogu da izvezem normalno pesmu, tj. mogu ali se javlja neki jak sum u exportovanoj verziji na momente (moguce da ima veze sa deficitnim RAM-om). Onda mi real-time opcija resava problem...

 

 

 

ma ja exportujem po 4-5 traka, ponekad i samo po jednu. Tipa uradim gtr, iseckam je ispravim greske, i onda je exportujem da bi imao 1 fajl a ne 55 delova.

 

I stvarno mi ide na k...c sto treba da cekam po 5-6 min svaki put.

 

Ali nisam primetio razkliku u kvalitetu prilikom ta dva exporta..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista nije bilo instalirano niti unnistalirano pre pojavljivanja problema,a pre problema gp je sljakao skroz fino.posto nisam mogao da resim problem,a trebao mi je sto hitnije gp srusio sam sistem,digao isti i sada sve ponovo ok radi..

posle 6 dana pojavio se isti problem :udri: sto je sranje sve radi ok kada spustim prozor gitar proa,a kada trebam da vidim tablaturu pocne da je melje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao bug da kada mi je upaljeno stereo dugme u guitar rigu izlazi mi samo mono...a kada drzim levi zvucnik izlazi stereo :S

a efekte sam morao da snimam u tapedecku 2 na kecu je uvek clean bio meni...

Edited by darthmoog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao bug da kada mi je upaljeno stereo dugme u guitar rigu izlazi mi samo mono...a kada drzim levi zvucnik izlazi stereo :S

 

Nije to bug, to je normalno, jer gitara šalje mono signal, a bilo ti je uključeno stereo na inputu. Kada uključiš samo jedan mono kanal, gde ti je gitara, on ga normalno podeli, kao što i treba, na oba zvučnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima.

Imam jedan problem za koji trazim resenje vec dugo, i sad mi pade na pamet da mozda ovde neko zna o cemu se radi.

Pored integrisane, posedujem i zvucnu kartu M Audio 1010LT koja radi sasvim kako treba, izabrana mi je kao default device za pustanje zvuka i prvih par minuta kad upalim kompjuter nemam nikakvih problema, ali ubrzo mi iskoci prozor na kom dobijem poruku:

 

"Generic Host Process for Win32 Services has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience."

i onda standardne gluposti o tome kako treba da se zalim Microsoftu itd.

Posle toga vise nemam sistemske zvukove, nemam zvuk na youtube (ili bilo kom drugom sajtu sa audio/video streamingom), nemam zvuk iz Guitar pro-a (kad odem u Sound settings pokazuje da nemam nijedan device za MIDI playback), nemam zvuk u Media playeru - uglavnom, u svim aplikacijama koje nemaju u svojim menijima mogucnost odabira kartice preko koje ce da ide zvuk. Aimp mi radi ok, Nuendo, FL studio i svi ostali programi u kojima mogu da izaberem da je output=M Audio ASIO rade kako treba. Kad hocu da pogledam nesto na youtube-u, moram da restartujem komp i da u prvih par minuta to odgledam, sto prilicno zamara.

Da li je neko imao slican problem, a ako nije, da li zna sta bi moglo da bude ovo? Prosao sam kroz Troubleshooting za karticu i nigde se ne spominje ovakav problem, pitao sam na par foruma i niko nije mogao da mi pomogne.

Hvala unapred

Edited by MakeTeaNotLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

 To nema veze sa karticom. To je poznat bug u Windowsu, sa relativno poznatim resenjem. Instaliraj ove fixeve za Windows:

 

http://www.microsoft...&displaylang=en

 

http://www.microsoft...89-AFAD4E049C48

 

Resetuj posle komp i treba da bude reseno (mada ne mora). Ako ne resi vrati se po sledeci lekic.

Edited by Atheist

Share this post


Link to post
Share on other sites

 To nema veze sa karticom. To je poznat bug u Windowsu, sa relativno poznatim resenjem. Instaliraj ove fixeve za Windows:

 

http://www.microsoft...&displaylang=en

 

http://www.microsoft...89-AFAD4E049C48

 

Resetuj posle komp i treba da bude reseno (mada ne mora). Ako ne resi vrati se po sledeci lekic.

 

Hvala puno!

Ali zaboravih da spomenem da koristim Windows XP SP3. Probao sam da instaliram ove dve stvarcice, ali me je kompjuter ljubazno obavestio o sledecem:

'service pack that you are using is higher version than the update you are trying to install. There is no need for update.' i odbio da instalira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno!

Ali zaboravih da spomenem da koristim Windows XP SP3. Probao sam da instaliram ove dve stvarcice, ali me je kompjuter ljubazno obavestio o sledecem:

'service pack that you are using is higher version than the update you are trying to install. There is no need for update.' i odbio da instalira.

Moram da napomenem da meni nikako nisu teli da funkcionishu drajveri za m audio na sp3(chak i tiny verzija) -ne znam zbog cega,dok na sp2 savrsheno pa instaliraj autopatchere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sto generalno ljudi imaju problem sa sp3jkom sto se drajvera i ostalih palaca u vezi audia tice, ne samo kod m-audia. Nadao sam se da ce tebe to zaobici, pa da i ja instaliram 3jku, ali vidis da nije...nebitno.

 

Hmmm. Ja sam instalirao sp3 jer sp2 nije podrzavao M powered Pro tools koji sam dobio uz karticu, a interesovalo me je kako to izgleda...

Probacu da instaliram opet sp2 pa da pokusam sa ovim zakrpama da resim stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...