Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Hvala puno!

Ali zaboravih da spomenem da koristim Windows XP SP3. Probao sam da instaliram ove dve stvarcice, ali me je kompjuter ljubazno obavestio o sledecem:

'service pack that you are using is higher version than the update you are trying to install. There is no need for update.' i odbio da instalira.

Otkaci net od kompa i radi tako neko vreme da vidis da li ce se problem tako pojavljivati.

 

 

Problem moze biti u 100 kuraca, pa mora se eliminise jedno po jedno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima neko da nije ovo pronašao do sad, neka proba oma.

http://www.acmebargig.com/index.php

 

Znači tvrdim, prezadovoljan sam sa zvukom obzirom na to da ga koristim u kombinaciji gitara + kompjuter (bez DI box-a :uhoh:)

Mnogo bolji mi daje zvuk za talme i od Amplitube-a i Guitar riga...

 

Amplitube i Guitar Rig su u principu "noob software". Ima daleko ozbiljnijih simulacija od njih, cak i besplatnih.

Nazalost, od Acme Bar Gig-a mi se samo Preampus Distortus dojmio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja jedino mogu da ti kazem da koristis aptriggu, i da ti za to nadjem link, jbg.

 

Uspeo sam da osposobim to, e, sad, kako da namestim da mi ne lovi dinamiku svirača, već da samo pušta uvek istom jačinom?

 

EDIT: Uspeo sam. x)

 

Jebo te pro tools :no:

 

Moram da radim u Pro Toolsu, na fakultetu sve radimo u tome, moram da naučim.

Edited by Tower...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo te pro tools :no:

 

Nešo, ne baroniši.

 

Što bi bilo ko nekome nametao šta da koristi? Ako neko koristi Pro Tools - neka ga koristi ako mu se sviđa i ako misli da najbolje radi u njemu ili mu treba, isto to važi i za Cubendo i Ableton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno i novi cubase i pro tools cak i reason su pretrpeli ove godine teshke promene i nema tu vishe mnogo priche koji je softver bolji od kog, samo je stvar pristupa bitna.

 

Upravo to, kome kakav pristup odgovara i to je to. Nema tu neke preterane filozofije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guitar rig i amplitube nikako nisu noob softveri ako se koriste impulsi.

 

Nisam ni mislio na njihovu simulaciju kutija, jer cak i sa impulsima ostaje problem ne bas dobro odradjene simulacije preampa.

Postoje neuporedivo bolje simulacije od oba programa, cak i u free domenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rig chetvorka je objasnila...nema mnogo novih efekata,3-4,2-3 nova pojachala,control room,ali ono sto je najvaznije je to shto je zvuk mnogo bolji,chistiji,bilo da svirash bez ijednog efekta,bilo sa distorzijom/predpojachalom.Na pochetku je metnut gate,tako da ne morash svaki put da stavljash noise reduction,vrlo praktichno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...