Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

u mojoj potrazi za doticnim nisam nasao neki ultimativni sajt na kome mozes naci gomilu toga, sto ne znaci da ne postoji, pa ako neko ima neki link nek podeli sa nama smile.gif

 

do tada, google is your friend sto bi rekli ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice "forica"....

Imas sajt www.soundonsound.com

Tamo imas objasnjenja od kablova pa do space satla! smile.gif

Samo je mali problem sto je kod njih standard malo veci, a i ne bavi se svaki balavac sa snimanjem,nego se zato ide u skolu... pa ce ti stoga "savetovati" da koristis opremu koja je HOT-HOT-HOT!!!

Doduse uvek mozes da improvizujes sa mikrofonima,predpojacalima i ostalom opremom sa pijace ili home made by komsija elektricar... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi pojasni kako radi " Gate " .. citao sam nesto po netu ... ali nisam bas 100 % shvatio ... on kao nesto se koristi za spremanje audio zapisa za neke druge obrade ... kao nesto on trigeruje EQ ... ili reverb ... :x :x :x ... POMOC !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gate je standardni deo studijske postavke davno pre nego sto je i postojala ideja o muzickom software-u ili o tome da se kompjuteri upotrebljavaju kao alat za stvaranje muzike.

Gate je efekat koji mozes i kupiti kao obicnu gitarsku pedalu, veoma je jednostavan. Blokira singl kada jacina zvuka padne ispod odredjene granice , tj. Trashold-a, koji se podesava na samoj spravi. Jedan od nacina da se ukloni (ali samo jako grubo) shum, ili pozadinski zvuci, recimo da bi se medjusobno izolovali elementi bubnja prilikom snimanja.

Na primer, postavi se gate na timpan tako da samo kad je direktno udaren i mikrofon zasicjen do odredjene granice, ima zvuka, tj, kada timpan nije sviran, sa tog mikrofona ne dolazi nista. Ili ga stavis na gitaru da bi uklonio shumove dok gitarista ne svira, ili u live varijanti na mikrofon pevacha, da bi se izborio sa bukom na bini koju hvata pevachev mikrofon. Za ozbiljnija uklanjanja shuma IZ SAMOG zvuka, koriste se noise reduction procesori koji su mnogo komplikovaniji po nacinu funkcionisanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kanal je levi(l&r)znaci kako ukljucim base on se cuje i ne prestaje!a kartica je sound(fack)max ma krs ali za sada moram nju da koristim.

znaci cuje se i na prazno i kad nesto snimis samo na levom izlazu nemam pojama sve sam probao i ponovo instalirao i skinuo one drajvere sa neta ali nista ne pomaze

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recimo najjeftinije varijante su ti M-Audio kartice (recimo Audiophile 24/96), koji su i by the way najveci svetski proizvodjaci po prometu u $, i Terratec, ja sam imao Terratec EWS88MT, koji je malo skuplja kartica, vise ulaza/izlaza, itd, pa sam ga udao i sad imam EWX 24/96 koji odlicno sljaka. DMX fire 24/96 je dobar izbor ako imas nesto vise novca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

khm cisto da pitam postoji li neki bolji program od Guitar FX-a
Ne postoji kao zaseban program. Postoje VST plug-inovi za programe koji ih podrzavaju, kao sto su Cubase ili Nuendo, i to vrlo ozbiljni, ali bi ti za sviranje preko istih u real time-u opet trebala ozbiljnija zvucna kartica da nemas kasnjenje. Ako se radi o integrisanoj zvucnoj, nema pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Pitanje, mozda se i ponavljalo (mozda je neko to vec i pitao) ali koju zvucnu karticu da kupim do 60, 70 eura plafon, plafona da bi mi lepo radio Cubase SX 2... a ako moze i za manje para recite... mada tripujem da ce mi samo kasniti vise zvuk ako uzmem losiju ali eto... HELP!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare i nemaš izbora. Kupi Audigy 2, koji se već od podvarijanti te kartice uklapa u pare koje imaš.

 

Audigy ima ASIO driver tako da možeš da dobiješ relativno malu latenciju, ali je zaključan na 48 kiloherca, tako da ćeš moći da snimaš samo na toj frekvenciji. Ne znam koliko ti uopšte znači ovo što sam ti sada rekao, al ajde.

 

U praksi će ti najviše smetati što ćeš morati u wavelab-u ili soundforge-u da konvertuješ remiksovanu pesmu u 44,1 format koji je standardna varijanta sa koje ćeš recimo, rezati na CD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare i nemaš izbora. Kupi Audigy 2, koji se već od podvarijanti te kartice uklapa u pare koje imaš.

 

Audigy ima ASIO driver tako da možeš da dobiješ relativno malu latenciju, ali je zaključan na 48 kiloherca, tako da ćeš moći da snimaš samo na toj frekvenciji. Ne znam koliko ti uopšte znači ovo što sam ti sada rekao, al ajde.

 

U praksi će ti najviše smetati što ćeš morati u wavelab-u ili soundforge-u da konvertuješ remiksovanu pesmu u 44,1 format koji je standardna varijanta sa koje ćeš recimo, rezati na CD.

posle latenacije sam se izgubio inace sam dotle razumeo icon_smile.gif

 

malo pojasni, kako zakljucan na 48 kiloherca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...