Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Ljudi da li je neko od vas provaljivao "Reason"???

Cuo sam od drugara da ima mnogo razlicitih vrsta bubnjeva i da zvuce mnogo dobro kao i klavijature u samom programu!!!!

Cak sam cuo da je povezan sa Cubase-om tako da moze da se kombinuje!!!!

Interesuje me da li neko ima iskustva sa tim programom i shta misli o njemu,da li je bolje raditi bubnjeve u njemu ili u Cubase-u,mislim koji zvuce prirodnije???!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reason ti je iz ugla ljudi koji napolju plaćaju svoj software:

 

- Mnogo toga za malo para

- Može da se uradi techno pesmica očas posla

' U njemu se nalaze svi potrebni elementi, i nije potrebno plaćati dodatne efekte ili virtualne instrumente.

 

Naravno dobar deo VSTi sintova bolje zvuči nego reason-ovi sintovi, više od pola efekata bolje radi od reasonovih, više od pola sample zbirki je bolje od samplova koje dobijaš uz njega. Ali opet, sve je tu, na jednom mestu, ume to biti zgodno ako je čovek početnik.

 

Cuo sam od drugara da ima mnogo razlicitih vrsta bubnjeva i da zvuce mnogo dobro kao i klavijature u samom programu!!!!
Bubnjevi zvuče dobro ako želiš da radiš elektronsku muziku. Program nije namenjen izradi realističnih deonica akustičnog bubnja, niti je to jednostavno u njemu.

 

Interesuje me da li neko ima iskustva sa tim programom i shta misli o njemu,da li je bolje raditi bubnjeve u njemu ili u Cubase-u,mislim koji zvuce prirodnije???!!
Koliko prirodno zvuče bubnjevi zavisi od samplova koji su korišćeni, i veštine onoga koji programira. U svakom slučaju, programiranje akustičnog bubnja u reason-u je kao da ideš kombijem da se takmičiš na trkama formule 1. Dakle, super je kombi sam po sebi, ali nije namenjen tome.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee... Baš je super ova tema, nauči čovek baš svašta... Fine stvari...

E, sad, Nekima će to pomoći, ali da li se neko zapitao kako to rade studenti bez posla (a samim tim i BILO KAKVE KINTE)... Evo ovako: Ubodem gitaru u prokleti ZOOM 505 II wallbash.gif , pa onda kvalitetan kabl (jedna od malobrojnih kvalitetnih komponenti moje opreme) ubodem u mic ulaz Sound Blaster'a 5.0 wallbash.gif i tako silovan signal biva izguran na Logitech SoundMan S-20 par kompjuterskih zvučnika... pukeface.gif A? Jel može neko bolje? icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif A znate šta je u celoj priči najgore? Svojevremeno sam prodao pojačalce da bih kupio taj isti pukeface.gif ZOOM pukeface.gif !!! I nemoj da se više neko žalio na opremu, jer sam ja definitivno u najusranijoj situaciji!!! icon_biggrin.gificon_smile.gificon_biggrin.gif Ipak, nadam se da ću jednog dana imati koristi od ove teme... Ajd uzravlje svi! icon_biggrin.gif

Edited by sixstringer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je dovoljno jak izlaz, možda bi bolje bilo da izlaz iz zoom-a ide u line in a ne mic in. Probaj u kojoj varijanti ti zvuči bolje.

 

Inače što se tiče žalopojki... Šta da ti kažem. Kao klinac maštao sam da skrpim pare makar samo za jebeni portastudio koji je snimao 4 kanala na običnu traku od kasete, pa da mogu da beležim ideje. To što imaš ti je dovoljno da nučiš ponešto što se tiče snimanja i rada sa software-om, sve ide postepeno...

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee... Baš je super ova tema, nauči čovek baš svašta... Fine stvari...

E, sad, Nekima će to pomoći, ali da li se neko zapitao kako to rade studenti bez posla (a samim tim i BILO KAKVE KINTE)... Evo ovako: Ubodem gitaru u prokleti ZOOM 505 II wallbash.gif , pa onda kvalitetan kabl (jedna od malobrojnih kvalitetnih komponenti moje opreme) ubodem u mic ulaz Sound Blaster'a 5.0 wallbash.gif i tako silovan signal biva izguran na Logitech SoundMan S-20 par kompjuterskih zvučnika... pukeface.gif A? Jel može neko bolje? icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif A znate šta je u celoj priči najgore? Svojevremeno sam prodao pojačalce da bih kupio taj isti pukeface.gif ZOOM pukeface.gif !!! I nemoj da se više neko žalio na opremu, jer sam ja definitivno u najusranijoj situaciji!!! icon_biggrin.gificon_smile.gificon_biggrin.gif Ipak, nadam se da ću jednog dana imati koristi od ove teme... Ajd uzravlje svi! icon_biggrin.gif

nije bash sve tako crno barem imash na njemu shtimer a shta bi bilo da josh imash integrisanu zvucnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ne žalim se ja da ne mogu ništa da uradim... Čak štaviše, mislim da niko nikada nije toliko izvukao iz ovakve postavke, nego, znate ono, kad vam krene voda na usta dok čitate ove postove, pa kažete sebi - Jao, ovo moram jednom da imam! - E, pa, JEDNOM je nekome širok, a nekome ŠIROK pojam...Nekad pomislim - šta sam izvukao iz ovoga što imam, koliko bi mogao sa nečim za velike čike... Pozdrav!

 

icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je bolje da

1. Kada snimam u Cubase-u snimam preko line in-a,mislim gitara u pedalu,pa pedala u pojacalo,pa pojacalo u line in!!!!

2. Kada snimam da se koristi Gitara u Pedalu pa Pedala u Pojacalo i da snimam sve mikrofonom,a da otpanjim pojacalo jako!!!!!

 

Znaci interesuje me gde se dobija bolji zvuk,mislim kvalitetniji!!!!!

Ranije sam snimao u prvoj varijanti i zvuk gitare nekako nije imao tu snagu kao kada se cuje normalno na pojacalu,a i boja zvuka je skroz drugacija i jadnija!!!!

Esad imam Creative Live 5.1 kartu pa mislim da problem nije u njoj sigurno!!!

Ja licno mislim da ova druga varijanta ide bolje,a zanima me shta vi mislite o tome???

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

AGRH!!!! Dodjavola!!! Šaljite ako imate, nije mi uspelo...

 

 

GOVNJIVA VEZA I GOVNJIVI MODEM!!!!!!

Download accelerator ili lighting download...

Nemoj da snimaš direktno iz windows explorera

 

Da li je bolje da

1. Kada snimam u Cubase-u snimam preko line in-a,mislim gitara u pedalu,pa pedala u pojacalo,pa pojacalo u line in!!!!

2. Kada snimam da se koristi Gitara u Pedalu pa Pedala u Pojacalo i da snimam sve mikrofonom,a da otpanjim pojacalo jako!!!!!

 

Znaci interesuje me gde se dobija bolji zvuk,mislim kvalitetniji!!!!!

Ranije sam snimao u prvoj varijanti i zvuk gitare nekako nije imao tu snagu kao kada se cuje normalno na pojacalu,a i boja zvuka je skroz drugacija i jadnija!!!!

Esad imam Creative Live 5.1 kartu pa mislim da problem nije u njoj sigurno!!!

Ja licno mislim da ova druga varijanta ide bolje,a zanima me shta vi mislite o tome???

Pozdrav

A koja pedala?

Ako si mislio bukvalno na gitarsku pedalu, a ne na procesor, onda definitivno izlaz iz pedale - pa u komp varijanta otpada. Možeš da probaš da ozvučiš pojačalce mikrofonom, i vrlo je moguće da češ dobiti bolji rezultat nego ako izvučeš line out iz pojačala. Većina pojačala nema specijalni izlaz sa simulacijom zvučnika (naravno) što znači da bi iz line out-a pojačala dobio sličan zvuk kao iz pedale (barem jednako sirov) samo nešto jačeg nivoa.

Naravno ovo sve važi ako pričamo o gitarskoj pedali a ne procesoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koja pedala?

Ako si mislio bukvalno na gitarsku pedalu, a ne na procesor, onda definitivno izlaz iz pedale - pa u komp varijanta otpada. Možeš da probaš da ozvučiš pojačalce mikrofonom, i vrlo je moguće da češ dobiti bolji rezultat nego ako izvučeš line out iz pojačala. Većina pojačala nema specijalni izlaz sa simulacijom zvučnika (naravno) što znači da bi iz line out-a pojačala dobio sličan zvuk kao iz pedale (barem jednako sirov) samo nešto jačeg nivoa.

Naravno ovo sve važi ako pričamo o gitarskoj pedali a ne procesoru.

E tacno kada sam ranije snimao dobio sam bash to isti zvuk kao i da sam ishao direktno iz pedale u komp bez pojacala!!!!!!

U pitanju je gitarska pedala (ne procesor) TRI METAL koja je mnogo brutalna,i ja joj namestim mnogo dobar zvuk na pojacalu a snimim krsh zvuk,i onda mi nije bilo jasno u cemu je problem,i onda sam cuo od drugara da se sve to snima preko mikrofona zato shto pedale nemaju AMP simulator kao proc!!!!

Jednostavno!!!!

Tx anyway!!! pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gif

Edited by Cwiya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, mikrofon i ozvučavanje.

 

Eksperimentiši sa različitim pozicijama. Pošto je verovatno dinamički u pitanju, ideš na 2-3 santimetra od zvučnika, malo u donjem uglu, probaj različit ugao. Nije loša ideja zagraditi jastucima pojačalo u nekom ćošku tako da ne ulazi u snimak odbijanje zvuka iz sobe.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...