Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Ovo nikako da pitam a vec dugo me nervira:

Kad otvorim VST instrument i podesim kako mi odgovara mogu da uradim:

Save Bank

Save Instrument

Store preset

i snimim podesavanja u samom istrumentu. ( i to sa fajlovima raznih extenzija)

 

Sta je sta?

 

Intrumenti se inace razlicito ponasaju: neki (Edirol-ovi) ne cuvaju podesavanja kad sacuvam pesmu, dok recimo Atmosphere podeim i tako ostaje.

 

Za ove koji gube raspored instrumenata - jel ima leka? Neko automatsko ucitavanje? Ili mozda preko nekog kotrolera (neki od onih tipa: band select, omni on, 85... icon_biggrin.gif )?

Edited by Atheist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edirol uvek izgubi podešavanje, ne znam ni ja u čemu je problem (ako misliš na Canvas VSTi? )

 

Na kojim drugim instrumentima gubiš podešavanja?

Meni se to ne dešava sa ostalim VST instrumentima.

 

Možeš da vidiš da li postoji midi CC (control command) za preset na instrumentu sa kojim imaš problem, pa da upišeš automatizaciju za odgovarajući midi kanal, tako da ti kada pustiš play i ona naiđe na to mesto, instrument automatski vrati pravi preset.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što sam ti predložio je ekstremna varijanta, kad nešto ne radi. Svaki Host program kao što je cubase ima svoju varijantu za snimanje preseta. To je FXB(banka) ili FXP(patch) format. Obično to radi kako treba. Druga varijanta je snimanje preseta iz samog instrumenta. TO je često mnogo praktičnije nego iz host-a, jer mnogi instrumenti imaju nki svoj fazon organizovanja preseta i on je u mnogo slučajeva pregledniji i brži od snimanja preseta u Host-programu, a takođe, ako neko napravi presete u formatu samog instrumenta ili efekta, može da ih koristi i neko drugi koji koristi drugačiji host program (jer te fxb i fxp ograničavaju).

Ponekad neki plug in ima specifičnu arhitekturu kao canvas, koji ima 16 svojih "kanala" koje možeš da adresiraš sa više midi kanala i onda nastaje cirkus. Nisam naleteo na drugi plug in u kom se dešavaju iste stvari, to je edirolova dečja bolest. Srećom ne koristim taj plug in često, a ako već moram, onda mixdown-ujem u audio da ne bih mislio da li je ovaj pozvao preset ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, i ja sam se malo zabavljao icon_smile.gif

 

http://www.geocities.com/thelightrider2000...lightrider.html

 

To je mali deo jedne "pesme". Mastering je takodje radjen na sajze kompjuterskim zvucnicima, mada ne zvuci tako lose.

Takodje jos neki delovi pesama koje sam radio sa ortacima, dosta davno, pre nego sto sam otkrio cari Celemony Melodyne-a icon_smile.gif

Recite sta mislite icon_smile.gif

Edited by The Lightrider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okacicemo uskoro samo shto je produkcija katastrofa jer nisam imao pojma shta radim a izbrisao sam slucajno originalne snimke samo mi ostao mp3

ajde bre vishe... da te vidimo na delu! icon_mad.gificon_smile.gif

 

Kada ce ti tvoji muzicki projekti vishe!??

 

Atheist:

 

Dobro ti je ono, sta vishe, odlicno je, samo mana mu je sto je kratko icon_mrgreen.gif

Daj josh slicnih stvari!

 

 

poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lightrider:

 

Sviđa mi se namera, ja lično volim kombinovanje elektronike sa heavy gitarama

Snimak ti ima par problema:

Kao prvo sve je nekako LO-Fi, znači krljavo zvuči, čak i loop i synth, u čemu je to rađeno i kako?

Gitara je pretiha. Kada se snimaju heavy ritam gitare, uvek snimaš minimalno dva puta istu gitaru i stavljaš u pan-u levo i desno. Više o tome sam pisao ranije, ako se ne varam. Takođe, radiš na kompjuteru, pa imaš mogućnost editinga do mile volje, tako da ne bi smeo da ostaviš gitaru koja ispada iz ritma kad to možeš da središ za 10 minuta.

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
@Lightrider:

 

Sviđa mi se namera, ja lično volim kombinovanje elektronike sa heavy gitarama

Snimak ti ima par problema:

Kao prvo sve je nekako LO-Fi, znači krljavo zvuči, čak i loop i synth, u čemu je to rađeno i kako?

Gitara je pretiha. Kada se snimaju heavy ritam gitare, uvek snimaš minimalno dva puta istu gitaru i stavljaš u pan-u levo i desno. Više o tome sam pisao ranije, ako se ne varam. Takođe, radiš na kompjuteru, pa imaš mogućnost editinga do mile volje, tako da ne bi smeo da ostaviš gitaru koja ispada iz ritma kad to možeš da središ za 10 minuta.

I loop i synthovi su radjeni u Fruity Loops-u, za synthove je koriscen Cameleon 5000, ako se ne varam.Znaci, sve jedno preko drugog. Dalje, tako izvezena matrica u wav isla je u cubase gde su se dodavali ostali instrumenti. Mix je radjen na losim kompjuterskim zvucnicima, i za veoma kratko vreme. Inace mi mix uvek predstavlja poteskocu, zato sto vecito sve zvuci nabacano. Svaki savet mi je od velike pomoci. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

e postoji li neka mogucnost, sem one da kupim zvucnu, da smanjim kasnjenje u Gutiar Rig-u npr.

 

 

i jos nesto, nesto sma zeznuo kada sam pokusao da smanjim kasnjenje pa kada god udjem u guitar rig mi se pojavi error .... pa moram da izaberem Dont Send i onda mi izadje iz programa..... pomoc? =(

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

e postoji li neka mogucnost, sem one da kupim zvucnu, da smanjim kasnjenje u Gutiar Rig-u npr.

 

postoji.ako imas creative karticu,skini kx drajvere sa neta (verovatno je o njima bilo nesto napisano u ranijim postovima) i moci ces da smanjis latency na 2,66ms (znaci kasnjenje dok sviras je neprimetno) sada ne mogu tacno da se setim linka,ali kucaj u google kx driver download,ili tako nesto.

ovo je jedini nacin da creative kartice rade kako tako.

 

jos nesto, nesto sma zeznuo kada sam pokusao da smanjim kasnjenje pa kada god udjem u guitar rig mi se pojavi error .... pa moram da izaberem Dont Send i onda mi izadje iz programa..... pomoc? =(

 

najbolje bi bilo da guitar rig instaliras ponovo.

 

jos nesto...

 

ako ti za rig nedostaju hi gain farbe,(kao meni recimo)skini ili nabavi v 1.2 (vrlo sveze)

u novoj verziji uradjena je soft replika mxr-ove pedale "DD11 Dime Distortion" radi se naravno

o Dime Darrel-u.nisam imao prilike da probam ovu pravu mxr pedalu,pa da ih uporedim,ali sa ovom softverskom u kombinaciji sa Gratifier pojacalom,dobices hi-gain farbe kakve sa starim rig-om ili amplitube-om,nikada neces.

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

De si veseli, svratio si malo i ovamo, a? icon_wink.gif

 

 

dusane neki zanimljiv vst sinth?imam gomilu nekih semplova u wav formatu mogu li da ih iskoristim za midi?tj da ih ubacim u vst instrumente....
Možeš tako što ćeš da ih koristiš preko nekog samplera kao što je NI kontakt, recimo.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za Dushana:

-Reci mi da li si koristio VST Plugin "STYLUS - vinyl groove module" za bubnjeve????

-Kako ti se cini???

-Da li si ikada radio neshto u njemu?

-Da li imash neki dobar set bubnjeva u njima za Hard Rock i Metal???

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi da li si koristio VST Plugin "STYLUS - vinyl groove module" za bubnjeve????
Da, imam ga.

 

-Kako ti se cini???
Do jaja je za ono za šta su ga namenili. Za pesme koje traže neki šmekerski loop to je najbrže i najlakše rešenje. Ali samo u takvim slučajevima, ne za klasičan živi bubanj.

 

-Da li si ikada radio neshto u njemu?
Da, poprilično toga, a i neki ljudi koji rade komercijalno aranžmane se vrlo često hvataju za njega.

 

-Da li imash neki dobar set bubnjeva u njima za Hard Rock i Metal???
Ne, nisu namenjeni tome, i to nisu setovi bubnjeva, mada imaš i pojedinačne udarce, to su loopovi koje je moguće u 2 poteza lako prilagoditi tempu pesme i igrati se sa njima.

Za živ bubanj su recimo fxpansion BFD ili nešto iz serije Drumkit From Hell.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imash Drumkit From Hell?! Koji, kec ili dvojiku? Ako mozes 'ajde ukratko mi samo opishi o cemu se zapravo tu radi. Posto sam cuo neke semplove koji su uradjeni sa tim programom i odusevio sam se. I ukoliko imash... sta treba da uradim da dodjem do toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzabe..... i kada opet instaliram pojavi mi se error. izgleda da sam zeznuo nvasio.dll.... tako nesto pise, svaka mi cast kako sam to uradio! biggrin.gif

 

Ne znam jel si reshio to pa reko da dam svoj doprinos u reshavanju "problema"...posto se i meni desilo...

Instaliraj ponovo drajver za muzicku! musik20.gif

Ako to ne pomogne...Onda je Guitar Rig izmajmunisao po registryju nesto tako da ces morati manuelno da brishesh njegove "keys" u Registry Editoru...

Naravno sve to poshto ga uninstalirash....a ako to ne pomogne...POJMA NEMAM STA MOZE (sem naravno Format C: icon_rockdevil.gif al verovatno ti ne znachi BAS TOLIKO guitar rig mhihi.gif )

 

 

Imash Drumkit From Hell?! Koji, kec ili dvojiku? Ako mozes 'ajde ukratko mi samo opishi o cemu se zapravo tu radi. Posto sam cuo neke semplove koji su uradjeni sa tim programom i odusevio sam se. I ukoliko imash... sta treba da uradim da dodjem do toga?

 

Imam ja Drumkit dvojku u slucaju da je doslo do problema oko robnonovchane razmene izmedju tebe i duleta.... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imash Drumkit From Hell?! Koji, kec ili dvojiku? Ako mozes 'ajde ukratko mi samo opishi o cemu se zapravo tu radi. Posto sam cuo neke semplove koji su uradjeni sa tim programom i odusevio sam se. I ukoliko imash... sta treba da uradim da dodjem do toga?

Imam, samo dvojka je na 9 DVD-ova pa ne znam koliko bi ti to baš bilo veselo.

Kec su dva diska, glavni i još jedan sa dodacima i presetima za razne VST instrumente iz kojih možeš da vučeš bubanj

Što se tiče dolaženja do dotičnih, ili uzmeš od mene ili se čujemo pa od nekog drugog uzmeš nešto što je nemam pa se zamenimo ili tako to. Ili evo uzmeš od gospodara disipacije icon_smile.gificon_wink.gif

 

Kec je manje više jedan komplet bubnja sa malim varijacijama izbora doboša noge i sl. Fora je u tome da nije vezan za GM midi standard (ako ti sad ovo nešto znači) znači recimo, imaš kontru na 7-8 dirki čime su pokriveni svi položaji kontre od zatvorene do otvorene , pa različite varijante udarca po dobošu i sl. što čini da programirani bubanj zvuči prilično realnije. Druga stvar je što je bubanj sniman sa namerom da bude heavy bubanj, znači visoko naštimovan doboš, tačkasta noga itd.

 

Drumkit From hell Superior je varijanta u istom fazonu samo sa velikim izborom različitih kompleta, i otvara se kao odvojen plug in, ne treba ti kontakt ili battery ili neki sličan VSTi.

Drumkit from hell 2 je u stvari srezana varijanta Drumkit From Hell Superior-a, koja ima samo mali deo svih kompleta iz superiora i staje na jedan dvd, ako se ne varam.

 

Dvojka baš nije za slabe mašine, pretpostavlja se da imaš ubicu od kompa i mnogo memorije, a ni kec nije baš naivan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Drumkit from hell 2 sto ja imam je na jednom DVD-u....

Nisam ga jos koristio, al sam ga instalirao samo da vidim jel ok, tako da ne znam sta sve ima i moze, al ako nekog interesuje neka se obrati chiki koji je pisao post iznad ovog tako da se ja ne bi previse "mucio" i objasnjavao icon_wink.gif

Uglavnom, kapiram da nema nesto preterano dodataka, setova bubnjeva, itd...Al verovatno ima dovoljno za sve koji se ovde interesuju za to. mhihi.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...