Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Ljudi pomagajte imam problem u Drumkit From Hell 2!!!!!!!

znaci shta se deshava,otvorim VST instrument i krenem da ucitam neki sempl (npr. bas bubanj)....i trebalo bi da mi izbaci malu porukicu koja pita da li sam siguran da hocu da ucitam bas taj semp.......e sad meni ne izbaci to nego kao bag kada kliknem na koji semp hocu on mi tu porukicu pokaze na delic sekunde i nestane!!!??!?!?Naravno ne ucita nishta i shta god da sam radio nishta!!!!!

Nadam se da neko moze da mi pomogne!!!!!!!!! no.gifno.gifwallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozel mi ko preporucit dobru zvucnu karticu do 180 evra!!treba mi posto mi je ova ostarila
icon_smile.gif Kako to kartica ostari? Kašljuca i bole je leđa? icon_mrgreen.gif

Možeš uzeti Emu 0404 za oko sto evrića u BG-u ti je jako dobar izbor, razliku od 80 evra potroši na neki mikrofonski preamp da bi mogao da bodeš mikrofon i gitaru u kompjuter a da pristojno zvuče.

 

Ljudi pomagajte imam problem u Drumkit From Hell 2!!!!!!!

znaci shta se deshava,otvorim VST instrument i krenem da ucitam neki sempl (npr. bas bubanj)....i trebalo bi da mi izbaci malu porukicu koja pita da li sam siguran da hocu da ucitam bas taj semp.......e sad meni ne izbaci to nego kao bag kada kliknem na koji semp hocu on mi tu porukicu pokaze na delic sekunde i nestane!!!??!?!?Naravno ne ucita nishta i shta god da sam radio nishta!!!!!

Drumkit from hell 2 je srezana verzija superiora, na nju misliš? Ona ima kontakt interfejs i ne bi u startu trebalo da te ispituje da li baš taj sempl hoćeš. Kao drugo , ti u njega ne učitavaš semplove nego programe koji se sastoje od grupe semplova i njihovih podešavanja.

Otvori novi projekat, u njemu otvori samo Kontakt interfejs od instrumenta, probaj da li ti se ponavlja ista stvar i pogledaj u options i dobro razmisli da li si bilo šta menjao u setting-u, tipa veličine buffer-a, da li je uključen direct from disc i tome slično.

I to kada neće da ti učita ništa, da li već imaš neke elemente učitane, ili ti u startu to prijavljuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko od vas mozda zna neki program koji bi mi pomogao znatno da poboljsam kvalitet zvuka jednog snimka. Naime, snimak je sa kamere preko VHS prebacen na komp. i "majstor" koji je to radio je na korist slike zakinuo na zvuku da bi sve to stalo na 1CD.

Da li postoji neki program u kome bi ovo mogao da sredim u neku pristojnu granicu? Gde da nadjem takav program i ako je jos moguce da nije za pc frikove, vec za obicne smrtnike. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li postoji neki program u kome bi ovo mogao da sredim u neku pristojnu granicu? Gde da nadjem takav program i ako je jos moguce da nije za pc frikove, vec za obicne smrtnike.

Izgleda da često moram na ovoj i drugim temama da apelujem da ljudi kada postavljaju pitanje ne podrazumevaju da oni koji čitaju post umeju da čitaju i misli. "Popravljanje kvaliteta zvuka" i "Zakinuo na zvuku" ne znače ništa konkretno, tako da se ne može ni konkretno odgovoriti.

Alati za rad sa zvukom su kao što je većini ljudi i poznato Sound Forge i Wave Lab, između ostalih. Većinom imaju i neke ugrađene alate a postoje i odvojeno plug-inovi koji se mogu nabaviti, s tim što je naravno potrebno znati rukovati sa njima, bar toliko koji čemu služi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko od vas mozda zna neki program koji bi mi pomogao znatno da poboljsam kvalitet zvuka jednog snimka. Naime, snimak je sa kamere preko VHS prebacen na komp. i "majstor" koji je to radio je na korist slike zakinuo na zvuku da bi sve to stalo na 1CD.

Da li postoji neki program u kome bi ovo mogao da sredim u neku pristojnu granicu? Gde da nadjem takav program i ako je jos moguce da nije za pc frikove, vec za obicne smrtnike. biggrin.gif

ako i dalje imash taj original snimak (na VHS-u) onda se sve mora ispocetka raditi.... no sumnjam da neko moze da napravi od olosh zvuka bolji.... kada se takav javi, bice prozvan carobnjakom! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,stvar je sledeca.Imam oko 100e na raspolaganju,pa sam se bacio u rebus.Posta sviram preko stuba(pedala je Digitech Metal Master)-da li za te pare da uzmem

1.Marshall od 10W+Creative Live 5.1/Audigy ili

2.neku bolju zvucnu karticu?

 

Pitam ovo posto hocu da pravim muziku na kompu(konkretno neki Death Metal),mislim da to ne bi zvucalo bas sjajno sa Live-om ili Audigy-jem(da li sam u pravu?),a pogotovo preko moje integrisane zvucne.Sa zvukom preko stuba sam relativno zadovoljan,nije toliko lose.

Koju mi vi zvucnu do 100e preporucujete?Ja sam nesto gledao i nasao sam

E-MU 0404 za nekih 95e(to je bilo pre uvodjenja PDV-a).Da li je ta kartica najbolja u tom rangu do 100e ili ima nekih boljih?

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A koja pedala?

Ako si mislio bukvalno na gitarsku pedalu, a ne na procesor, onda definitivno izlaz iz pedale - pa u komp varijanta otpada. Možeš da probaš da ozvučiš pojačalce mikrofonom, i vrlo je moguće da češ dobiti bolji rezultat nego ako izvučeš line out iz pojačala. Većina pojačala nema specijalni izlaz sa simulacijom zvučnika (naravno) što znači da bi iz line out-a pojačala dobio sličan zvuk kao iz pedale (barem jednako sirov) samo nešto jačeg nivoa.

Naravno ovo sve važi ako pričamo o gitarskoj pedali a ne procesoru.

e pa ako ste citali svet Kompjutera broj od 1.2005 tamo je predstavljen amplitube.U jednom malom pasusu bas ima odgovor na ovu temu "Kako snimiti gitaru".Ima 2 opcije

1.Gitara u pojacalo vece snage i sve to ozvuciti dinamickim mikrofonom

2.Gitara u komp.U ovom slucaju treba da kupite jednu malu spravu koja se zove Direct Injection box(30-100e),jer impedanse gitare i ulaza zvucne(ili tako nesto) nisu iste.Dalje,u listu preporucuju prvu varijantu(kao i mikrofon shure SM57,oko 100e),ali kazu i da je druga dobra.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju mi vi zvucnu do 100e preporucujete?Ja sam nesto gledao i nasao sam

E-MU 0404 za nekih 95e(to je bilo pre uvodjenja PDV-a).Da li je ta kartica najbolja u tom rangu do 100e ili ima nekih boljih?

Emu 0404 i ne misliš dalje.

Što se tiče ostalog, korisno je ako postoji ovakva tema da je prethodno malo pregledaš, već je naširoko pričano o svemu što te interesuje na prethodnim stranama. I to ne jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako i dalje imash taj original snimak (na VHS-u) onda se sve mora ispocetka raditi.... no sumnjam da neko moze da napravi od olosh zvuka bolji.... kada se takav javi, bice prozvan carobnjakom! icon_smile.gif

Mogu nabaviti originalan, ali onda nebi bilo problema, sve bi ponovo uradio da bude odgovarajuceg kvaliteta. Jedino sto mi je cimanje da nabavim original.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu nabaviti originalan, ali onda nebi bilo problema, sve bi ponovo uradio da bude odgovarajuceg kvaliteta. Jedino sto mi je cimanje da nabavim original.

ja mislim da drugacije nije moguce....

 

to ti je kao da od zvucnog fajla (mp3) koji je u bitrate-u 16, oces da napravish mp3-ku u bitrate-u 196....

icon_da.gif

 

mislim da je nemoguce.... ali valjda se vredi iscimati za taj original! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi,ima li ovde neko ko bi mi narezao Drumkit From Hell(kec ili dvojku),Ik Multimedia Amplitube,Wavelab,Sound Forge Sony(imam verziju 6),Logic Audio i jos korisnih programa koje TAJ NEKO poseduje za pravljenje muzike/obradu zvuka BEZ novcane nadoknade,naravno na mojim diskovima.Ima li ovde takvih,a?

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

I jos nesto...Poslusao sam Dusanov savet i nabavio sam Battery, Kontakt i Halion i posto mi se nekako najvise svideo Battery poceo sam njega da koristim. Program je super, provalio sam skoro sve sto mi treba. Medjutim, pojavio se problem... Dva puta sam load-ovao isti dobos jer hocu da uradim sledece - da ih oba iscrtam u istom trenutku u editoru bubnja ali na jedan da dodam malo time delay-a tako da ne udari odmah vec sa nekoliko milisekundi zastoja sto ce stvoriti efekat da je bubnjar udario u dobos sa obe ruke. Kako je ovo vreme kasnjenja mnogo manje od dva susedna udarca moram ovako. E, sad, problem je u tome sto ne mogu da izvalim da li je moguce (i kako) na ovaj nacin manipulisati "celijama".

 

user posted image

 

Ajd' pomozite ako je neko koristio Battery, ili mozda ako neko ima neki tutorial...

Edited by sixstringer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobogu icon_wink.gif

 

Pa ne radiš to u battery-ju ili bilo kom sampleru, nego upišeš dve midi note u Cubase-u ili šta već koristiš, jednu kraj druge jako blizu i postaviš da je prva tiša od druge, onako po ukusu. Obično prva nota malo žuri, a druga je skoro na udarac. Znači potreban ti je samo jedan doboš na jednom pad-u. Naravno, lepše je ako je u pitanju neki komplet bubnjeva koji ima više layer-a po elementu bubnja, pa se ta dva udarca doboša ne razlikuju samo po glasnoći nego je i povučen drugi sample.

 

E, da, to me vec dugo interesuje, tj da li je moguce svirati tastaturom? Moj OS je Win2000 a softver je Cubase SX.
U fruty Loops-u je moguće, jer on sam po sebi to omogućava.

Za ostalo http://www.axxeom.com/, pa onda skinuti Trollo VST.

 

Ali mislim da je to u većini slučajeva gubljenje vremena, jer moraćete verovatno opet da otvorite editor da bi ispravili greške. Ako već nemate drugara da vam odsvira (ako ne znate) ili da pozajmite klavijaturu koja ima midi izlaz, bolje direktno crtajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...