Jump to content

Temnozor


Turin

Recommended Posts

image002.jpg

O njima se prica na bar deset tema, a definitivno zasluzuju da dobiju svoju sopstvenu. Po mom misljenju najbolji ruski ( a i sire) pagan folk metal bend. Pripadaju ruskom paganskom frontu, znaci NS i slicno, medjutim uprkos ubedjenjima, muzika im je stvarno fantasticna i treba je cuti.

 

imaju puno neoficijelnih sajtova, jedan od boljih je: http://www.thepaganfront.com/temnozor/temnozor.htm

 

pevaju na ruskom i ponekad na engleskom, iz Obninska su, jedno vreme je u Temnozoru bio Rustam, pevac i tvorac Rakotha, kao i jos neki clanovi, sto se i vidi u fantasticnoj kreativnosti i atmosferi. Raznolike pesme, od ratnickih himni, do akusticni camp-fire pesama, do ambijentalnih instrumentala. Rustamov vokal na "vedovstvu" clean+trolovski scream zvuci krajnje originalno i bolesno.

 

Diskografija:

 

1998 kasetni demo "sorcery is strengthening the black glory of Russia"/"Vedovstvom krepka chernaja slava Rosii"

tmz98.jpg

 

2001 Mini CD "Fragments"

sorcery.jpg

 

2001/2001 CD "Horizons"

Horizons.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne znam što ti likovi tolko mrze Nokturnal Mortum??!! :?  :?  :?

Gde si video da mrze Nokturnal Mortum? :? E da, sve pohvale za avatar. 8)

 

Pa u svakom intervjuu koji sam čitao s njima, govore da su nm neviđeni pozeri!! 8O Ne znam zbog čega se mrze. E da, mrze još neke moskovce ne znam sad kako se zovu i njih stavljaju u taj ''antikoš'' sa nm-om.

 

Thanx za avatar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogo ruskih bendova mrzi Satarial, ali izgleda iskljucivo iz razloga sto su ti bendovi budale. Nisam znao da mrze Nokturnal Mortum obzirom da su neki clanovi Mortuma svirali u prvoj postavi Temnozor-a. U stvari, kad bolje razmislim, to je upravo sjajan razlog da ih mrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satarial je imao velikih problema u Rusiji.

Cak im nisu dali ni albume da objavljuju za Ruske izdavacke kuce pa su morali da izdaju za Italijane. Objasnjenje je bilo "propagiranje satanizma".

Ipak mislim da su ih najvise sjabali zbog njihovi koncerata koji su mozda jedinstvaeni na citavoj BM sceni.

Drugi bendovi mogu da ih mrze koliko hoce. Nek urade koliko i Satarial pa nek se onda jave.

SATARIAL je najbolji Ruski BM bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogo ruskih bendova mrzi Satarial, ali izgleda iskljucivo iz razloga sto su ti bendovi budale. Nisam znao da mrze Nokturnal Mortum obzirom da su neki clanovi Mortuma svirali u prvoj postavi Temnozor-a. U stvari, kad bolje razmislim, to je upravo sjajan razlog da ih mrze.

 

Vjerovatno je došlo do svađe pri napuštanju banda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

meni je satarial full zakon, totalno su gothic, dapace mogla bih za njih reci da su pravi ruski nacisticki satanisticki cradle of filth.

:? :? :? :? :? :? :?

 

da pa, zar ti mislis suprotno??? umjesto da se bunis, trebao bi biti sretan jer smo konacno i mi, gothic nsbm metalci dobili jedan savrsen bend za sebe. a ne kao neki nokturnal mortum recimo koji recimo na onom svom albumu ''nechrist'' samo pjevaju o mrznji prema zidovima i slicno, bez i trunke vampirizma, sotonizma, zenskih opernih vokala (bez kojih, po meni, niti jedan black metal nemoze biti potpun)..zato je stvoren satarial koji sve to ujedinjuje i stvara jedinstven i originalan zvuk kakav se moze cuti jos samo kod cradle of filth-a, koji su takodjer jedinstveni i originalni. SATARIAL = ruski satanic nsbm cof cower band.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...