Jump to content

Zabranjeno Pušenje


ZOMB1

Recommended Posts

Ovo beshe fantastichno!!! Znachi Chorba je nula za ove ljude...Kad krenuo Prizren hteo sam da izvrsim astralnu projekciju od nakozenja...sve klasik za klasika, samo ih izvlache + takve pikanterije kao sto su "Dok chekah.." i "Fikreta"..mislim jos samo Murgu da su opalili pa da se oshisham lepo : )

 

Jedino malo smorishe pesme sa novog pre svega Mali Motach i DJ, i ne mi jasno sto "Nema Vise" ne svirashe, odlichna pesma!

 

elem, za jadnike koji ne behoshe, svirali su sledece:

 

1. Pos'o, Kuca, Birtija

2. Mozes Imat' Moje Tijelo

3. Pisonja I Zuga U Paklu Droge

4. Dzana

5. Stanje Soka

6. Karabaja

7. Jugo 45

8. Laku Noc, Stari

9. Lutka Sa Naslovne Strane

10. Solo bubnjevi

11. Balada O Pisonji I Zugi

12. Guitar solo (bumbarov let)

13. Mali Motac Jointa

14. Na strazi pored prizrena

15. Kanjon drine

16. Dan Republike

17. Devojcice Kojima Mirise Koza

18. Pocasna Salva

19. Lijepa Alma

20. Ibro Dirka

21. Pravo Zajebani DJ Iz Chicaga

22. Nedelja Kad Je Otiso Hase

 

BIS 1

 

23. Seki Is On The Road Again

24. Zenica blues

25. Dok Cekas Sabah Sa Sejtanom

26. Fildzan Viska

 

BIS 2

 

27. Fikreta

 

 

da, da...dva i po sata efektivnog roka! POCASNA SALVA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A od starog Pusenja, niko da spomene Nedjelju kad je otiso Hase?

To im je najbolja od najboljih pesama!

Zanimljivost, ne znam koliko ljudi zna za podatak da je u Croatia Records reizdanjima (ponosni sam vlasnik i kasete i CD-a, kad već nisam imao priliku da kupim ploču) završetak te pjesme urađen uz pomoć tzv. fade out efekta i to taman tako elegantno da se ne čuje nijedan uzvik "Jugoslavija!" tog navijačkog skandiranja sa kraja numere.

JEBO IM JA MATER.

 

Seks sa majkom odgovornih u Croatia Records.

:lol:

 

Inače, omot za Dok čekaš sabah sa Šejtanom je jedan od jačih YU rock omota, ubjedljivo najjači detalj je plakat za predstavu "Faust" koji je prelijepljen plakatom za Halidovu jugoslovensku turneju za album imena Ja sam tebi dao sebe.

Davno još sam skenirao unutrašnji omot ("Priručnici za primitivce"), a sad evo i naslovna, ko nije vidio da obavezno pogleda...

 

zpdcsssnaslovnacc2.th.jpg

 

zpprizaprije9.th.jpg

 

Na žalost, na naslovnoj se skoro ništa ne vidi pročitati, ali, ako nekoga bude zanimalo, znam ko ima ploču koju lako možete ukrasti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo našla sam cijeli intervju, pa imaš tu dijelove o Beogradu, uglavnom na početku:

 

Nakon sjajnog koncerta "Zabranjenog pusenja" u Beogradu

 

PUBLIKA NAS JE NA CETVRTI BIS ZVALA POVICIMA “SEJO, SRBINE!”

 

Koncert “Zabranjenog pusenja” u cetvrtak navece u Beogradu izazvao je veliki interes. Dvorana SKC-a bila je dupke puna, a publika u glavnom gradu Srbije je cak tri puta vratila nas kultni bend na bis.

Atmosfera je bila paklena i frontmen Sejo Sexon nije krio zadovoljstvo beogradskim koncertom, sto je bila jos jedna potvrda velikog uspjeha njihovog aktuelnog albuma “Hodi da ti ciko nesto da” koji je objavljen u BiH, Hrvatskoj, Srbiji i Njemackoj, a uskoro ce i u Sloveniji.

“To je kao kada igra reprezentacija BiH. Velika je odgovornost nastupiti van teritorije BiH, jer u tom trenutku postajes ambasador. Onda igras za grb i to je, zaista, bio koncert gdje se sve prasilo. Potrudili smo se da predstavimo nas rok u pravom svjetlu. Onda ljudi imaju i bolju percepciju cijelog prostora.”, kaze Sejo Sexon.

 

Rekli ste: “Bilo je kao da reprezentacija BiH igra u Srbiji.” Koliki je bio rezultat?

 

3:1 za nas. Zaista su nas sjajno primili, tri sata je bilo pakleno.To je dvorana koja nema bas neku ventilaciju i, kada je krenuo cetvrti bis, stvarno nismo mogli izaci. Tada su poceli skandirati: “Sejo, Srbine” da nas privole. Beogradski koncert je veliki kompliment za bosanski rok. Prijatno me iznenadilo kako su sjajno prihvatili pjesme “Lijepa Alma” i “Laku noc, stari”. Mislio sam da ce zbog neke islamofobije mozda biti lose docekane, a oni se u Beogradu i ne susrecu sa ilahijama. Ali, sve je proslo super, ljudi su tim pjesmama aplaudirali po dvije minute. Cak im se to i najvise dopalo. Raja je bila skroz OK. Bilo je Zeljinih salova vise nego na tribinama Grbavice.

 

Najavljeno je da ce na koncert doci i Nele Karajlic?

 

Nije bio u Beogradu. Mi uvjek pozovemo bivse clanove benda. To su nasi bivsi radnici udarnici. Kada im vec ne mozemo dati plaketu, pozovemo ih na koncert. Bez obzira na to sto postoje politicke hipoteke, mi ipak moramo priznati da su to ljudi koji su ugradili svoju mladost u ovaj bend.

 

Da li ste Neletu oprostili ratne stavove prema BiH i Sarajevu?

 

Ne pricamo vise o tome. On je, nazalost, usao u neku politicku opciju.... zato, kada se nadjemo, vise ne govorimo o politici. Govorimo o ljudima, Zelji, “Nadrealistima”, Sarajevu. Njega to jos interesuje. S Neletom sam odrastao, on je kako clan porodice u kojoj mozes imati alkoholicara ili propalicu ili nacionalistu.

 

“Hodi da ti ciko nesto da” prema nekim procjenama, najbolji je i najprodavaniji rok album na ovim prostorima poslije rata.

 

Rok ne poznaje granice. Najlakse je biti u svojoj kuci prorok ili nacionalna perjanica u svojoj zemlji. Vrijednost onoga sto radis je proporcionalna onome koliko to daleko dobacuje. Nije problem biti interesantan svojoj tetki i starcima, ali je problem biti interesantan ljudima u Skoplju, prezentirati bosansku pricu na pravi nacin i uspjeti da ljudi shvate.

 

Da li se osjecate kao rokenrol zvijezda?

 

Jedan konobar u Trpnju me zove musicava zvijezda nerazumnih prohtjeva. Salu na stranu, u rokenrolu nema zvijezda. To je muzika kojoj, prema mom misljenu, foliranje, glamur i sminkeraj mora biti amputirano. No, kada su se u rokenrolu prvi put obrnule neke vece pare, dio muzicara je zavrsio u kadilacima i mercedesima. Meni je u raji uvijek bio fino.

Vas sin zivi u Zagrebu, kcerka u Sarajevu. Kako vi kao rokenrol tata, koji je stalno na tockovima, uspjevate povezati sve konce?

 

Uglavnom to dobro funkcionira. Rano ustanem i sve stignem.

 

Ucestvujete u OBN-ovom showu “Zvijezde sa zvijezdama”, sto se i ne uklapa u neku predodzbu o Vama.

 

To je show i medijska sansa da se promovira rokenrol. Pjevam pjesme dobrih bendova. Ne treba covjek zazirati od toga da ga gleda baka sa unukom dok hekla. Rok muzika mora uci u “prime time” termine. Rokeri moraju iskoristiti svaku priliku da prezentiraju svoju muziku. Ne postoji dobra i losa publika, samo dobri i losi bendovi.

 

Publika koja slusa narodnu muziku dobro vas prihvata.

Svi smo mi ljudi. Samo 5% svake muzike, pa tako i narodne, valja. U narodnoj ima velikih majstora, poput Halida Beslica, koji je moj veliki drug. Imamo respekt narodnjaka jer smo i mi tesko i krvavo radili. Zbog toga narodnjaci postuju “Pusenje” iako to nije njihova prica.

 

Drze li narodnjaci jos primat?

 

Oni su vise okrenuti terenu. Nije im tesko otici u neku malu supu i rupu. Rokeri se u posljednje vrijeme previse prenemazu. Previse je salonske price i trendsetera. Rokenrol treba vratiti Kaknju, Zenici i, naravno, Sarajevu, koje je uvijek bilo rok centar.

 

Znaci, rokenrol nije mrtav?

 

Mi cemo svirati dok nas reuma ne pritisne. Onda cemo preci na unplugged. Kako Rambo Amadeus kaze, unplugged je za starije muzicare koji vise ne mogu na noge.

 

Kako vam se cine novi “Nadrealisti”?

 

Treba dati sansu mladoj raji. Djuro, Nele i drugi nece se vratiti i to je vrijeme za nama. “Nadrealisti” su velika stvar, kao “Indexi” i “Bijelo dugme”. Promovirali se sarajevo kao Olimpijada i kompletan Turisticki savez zajedno. Treba ljude pogurati i dati im podrsku, jer rade sa novom generacijom. Ali, i u podmladjenom izdanju nema im premca u regionu sto se humora tice.

 

Od prvog albuma “Das ist Walter” pa do “Cike”, koji vam je period “Pusenja” najdrazi?

 

Ovaj sada, jer smo se uspjeli definitivno vratiti. Imali smo stvarno tezak period, trebali smo dokazati da smo mi “Pusenje” koje nastavlja kontinuitet onog odranije. Morali smo to izvesti bez kljucnih ljudi, bez Neleta, Minke, Dade Dzihana... To je bio veoma tezak put da pokazemo da u Manchestar Unitedu ne moraju igrati samo ljudi iz Manchestara. Nije bilo lako i zbog toga mi je ovaj uspjeh “Pusenja” drazi nego kad smo imali opcu podrsku i sva vrata otvorena, cak i kada smo lose svirali ili bili pijani. Pogotovo veliku hipoteku dali su nam ljudi iz beogradskog “Pusenja” nekim svojim istupima. Sve u svemu, bila je bas udarnicka epopeja da ovo “Pusenje” ponovi uspjeh.

 

Vasi novi projekti?

 

S horom “Arabeske” radimo projekt “Sadrvan Code”, sevdalinke u nekoj elektronskoj varijanti. Ne zurimo i to bas radimo za svoju dusu.

 

Kada ste ponovo u Sarajevu?

 

Bilo nas je previse, samo sto nismo uz konzerve izlazili. Otkrit cu da za ljeto na stadionu Grbavica planiramo koncert na koji ce ulaz biti slobodan, da na taj nacin zahvalimo raji za podrsku.

Edited by furija

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Svirali su "Zeni Nam Se Vukota"? Ne bih rekao. Nemaju oni nikakvog razloga da sviraju tu pesmu.

 

A ta druga se vika "Djevojchice kojima mirishe koza" ;)

 

 

A, sad vidim na NPoshtar temi da kazhe Shabandalie da No Smoking Orchestra svirao u NSu.. Ja mislio da se govori o sarajevskom ZPu. To je za mene ZP. Taj Trans-Siberian Smoking Orchestra ne priznavam... ali zanimljivo da su konachno svirali neke starine...

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, сва Пушења су сад испушила. Можда Сарајлије (или су сад Загрепчани?) праве музику на трагу старих радова, али није то то без Нелета. А Неле тек што није оно што је некад био. Ово што он и Кустурица раде ми је још гора папазјанија од Бреговићевих скврнављења овдашњих етно/фолк песама и мотива.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zive u Zagrebu, da.

 

Ja sam bio 29. novembra na 'certu, i ono mi je bilo jedno od lepshih koncertskih iskustava u zivotu. Sejo je cale. U potpunosti zasluzuju da nastavljaju da nose plamen pod ZP zastavom, iako im ovaj poslednji studijski rad bash i nije neshto.

 

Ne kazem da je to bolje nego da ih frontira Nele. Ali kakva bi to bila uopshte reinkarnacija i ko bi tu uopshte svirao..pitaj svetu silu.. Ovako svima super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirali su "Zeni Nam Se Vukota"? Ne bih rekao. Nemaju oni nikakvog razloga da sviraju tu pesmu.

 

A ta druga se vika "Djevojchice kojima mirishe koza" ;)

 

Christ znam šta su svirali :)

 

E da, bili su i "Pišonja i Žuga"...

 

Bilo bruka puno ljudi i mogu reći da je Nele dobar šou priredio :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
1. Pos'o, Kuca, Birtija

2. Mozes Imat' Moje Tijelo

3. Pisonja I Zuga U Paklu Droge

4. Dzana

5. Stanje Soka

6. Karabaja

7. Jugo 45

8. Laku Noc, Stari

9. Lutka Sa Naslovne Strane

10. Solo bubnjevi

11. Balada O Pisonji I Zugi

12. Guitar solo (bumbarov let)

13. Mali Motac Jointa

14. Na strazi pored prizrena

15. Kanjon drine

16. Dan Republike

17. Devojcice Kojima Mirise Koza

18. Pocasna Salva

19. Lijepa Alma

20. Ibro Dirka

21. Pravo Zajebani DJ Iz Chicaga

22. Nedelja Kad Je Otiso Hase

 

BIS 1

 

23. Seki Is On The Road Again

24. Zenica blues

25. Dok Cekas Sabah Sa Sejtanom

26. Fildzan Viska

 

BIS 2

 

27. Fikreta

 

 

Cenim da ce 'vakva setlista da bude i kod nas, shto je sasvim ok, ima da se iskachem i ispevam ki najveca debilchina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не верујем...

 

Boško, veruj mi, ova Sarajevska Verzija zvuči fenomenalno uživo...

Ja sam ih gledao 2 puta i nisam se pokajao...

I gledaću ih opet kad bude prilike za to, pre nego onog izjebanog Neleta... jebe mi se za njegov unca unca.

Pitaj Baneta da ti kaže ako meni ne veruješ...

 

Generalno, meni je najjači tekst za pesmu "Stanje šoka"

 

Pazi ti čega se on odriče ovde...

jebem li ti sunce!!!

 

"Zbog tebe sam ostavio pos'o s farmerkama

Zbog tebe sam trzn'o handžar na jarana

Zbog tebe se počeh brijati u nedelju

Zbog tebe sam prestao ići gledat Želju

Zbog tebe sam kasnio daidži na dženazu

Tebi sam za dvjesto milja kupio vazu..."

 

Jebem li ti lebac koje je ovo odricanje za Sarajliju...

 

 

 

Edited by pokojni_toza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Auh sunce ti...kakvu svirku napravishe ovi genijelci sinoc pa to je strashno....prvi put ih odgledah live, a chuo sam od bash dosta ljudi da su im koncerti vrh vrhova, i eto ispostavilo se da su upravu...ne znam ja sam odushevljen...gledao sam kilo koncerata domacih bendova, i mnogo koncerata stranih bendova, ali niko me ne odushevi ko ZP. Toliko skakanja, toliko pevanja, toliko dobre atmosfere, to se zaista retko srece...od samog pochetka pa do kraja nisu mi dali ni minut odmora, samo sam chekao da opiche neku pesmu koju ne volim ili jelte ne znam napemet, al ljudi me iskusno zajebashe, i ne dadoshe mi da malo predahnem...Grlo me otkida kao nikad do sad, tako se nisam osecao ni posle Helloweena jebote hahah...uh ja se malo raspisah, al shta cu kad sam josh pod utiskom... Shto se setliste tiche, nije bila ista ko u Bg-u, al opet slichna, nisu svirali nijednu stvar sa novog albuma, i izbacili su Lijepa Alma, Karabaja, i Nedelja Kad Je Otisho Hase drugar zbog izostanka te pesme popizdeo nevidjeno haha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh sunce ti...kakvu svirku napravishe ovi genijelci sinoc pa to je strashno....

 

Bilo je jebeno fantasticno. Pojma nisam imao u kojoj postavi sviraju, i imao sam predrasude posto necu videti Neleta...ali rasturacina ljudi...nista drugo !! Nabili smo se u prvim redovima...a onda krenuse klinci da se cepaju u sutkama.. :) :)!! Ne znam ko je dobacio sal Zeljeznicara pevacu...ali svaka mu cast!! Inace....stvarno su mogli da sviraju i Karabaju i Nedelja Kad Je Otisho Hase...nas par je stalno vristalo za te pesme :lol: (nostalgija) !! Ali nema veze....nadam se sledeci put !!

 

 

Kazem ja ljudima...vidite kako SLF moze lepo da prodje i bez Van Gogh-a !! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...