Jump to content

Deathstars


Recommended Posts

Video sam spot pre mozda mesec dana i nesto se nisam zainteresovao za njih. Sinoc sam video opet i primio se biggrin.gif

Nisu preterano originalni ali dobro, oprastam im, imaju dosta dobru muziku. Sto se tice imidza, nista specijalno. Elem jel neko iz BG-a ima nesto od njih u mp3? Ako neko ima neka mi se javi na pp, mozda padne neka razmena icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa to i jeste problem sa ovim forumom, ljudi ovde trpaju sve sto nisu sigurni gde da stave... gde The Kovenant da je avantgarda? To je industrial metal, a tamo je mesto i Deathstarsu...

 

Ali sto kazes...ma, blah icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, ovo je avantgarda koliko je i zadnji Karleusin album... dajte ljudi, gledajte gde otvarate teme!

U pravu si potpuno. Deathstars treba da idu pod industrial metal ali taj forum jednostavno ne postoji. Bilo bi idealno kada bi gothic i doom metal bio prosiren industrial metalom no ... hoce li to biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='8. 4. 2004, 00:21'] Heh..nisam za to da ide na gothic...prosirice se verovatno avantguarde...ionako nije velik forum, pa moze da deli sa industrialom...ionako je to muzika za one sa mlao sirim pogledom...

Avantguarde kao pojam ne znaci nista vec je lep kisobran pod koji mozes strpati sve sto ti padne na pamet. Industrial i gothic kao muzicki pravci idu zajedno od sredine osamdesetih kad je sve to bila alternativa sto je termin koji ste vi ovde valjda zamenili recju avantguarde pod koju se kako vidim ovde trpa sve i svasta. Sama avangarda je progresivna po prirodi a industrija je od svojih pocetaka u svom korenu imala neku retro ideju tako da je to po meni nespojivo. U tom smislu mislim da je najbolje gotth i doom metal forum prosiriti industrijom, ali uradite kako hocete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne,prije pog gothic-electro-industrial,ipak nema ovo veze s gothic a pogotovo doom metalom... a kad se sjetim da je Him i 69eyes na gothic i doom metalu zapitam se zasto uopce i tipkam ovo...

Znas kako, ja Deathstars volim da stavljam u metal kategoriju. Tacnije industrial metal. Deathstars, bas kao i HIM i 69 Eyes mogu biti svrstani i u gothic i u metal i u ko zna sta jos, a u slucaju Deathstars i u industrial, jer su tako i napravljeni da se mogu prodati razlicitim grupacijama. Zato bih ja ceo taj industrial (na MTV pretendujuci) metal kome Deathstars ocito pripadaju stavio pod goth i doom metal ako vec negde treba da se stavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje je misljenje da gothic/industrial metal forum treba da ide odvojeno od doom-a, kog treba ugurati sa jos nekim pravcima u dark metal forum... medjutim, nikada se ovde niko nece sloziti, tako da je prica sa svih aspekata u startu uzaludna... dok se stvari ne reorganizuju, industrial metal bendove ovog tipa trpati u nepostojeci avant zanr...

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje je misljenje da gothic/industrial metal forum treba da ide odvojeno od doom-a, kog treba ugurati sa jos nekim pravcima u dark metal forum... medjutim, nikada se ovde niko nece sloziti, tako da je prica sa svih aspekata u startu uzaludna... dok se stvari ne reorganizuju, industrial metal bendove ovog tipa trpati u nepostojeci avant zanr...

 

poz

Mozda je najbolje napraviti doom & goyhic & industrial & electro & ambiental & dark & folk & srednjovekovni metal forum? Goth, doom i industrial u nazivu a ostalo na pocetku u objasnjenju zanrova o kojim ase diskutuje na forumu. Sve mi to nekako ide zajedno i onda bi stvari bile malo uredjenije.

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo zboris, samo doom ne ide tu, jer vise naginje ka tradicionalnom metalu... eventualno neki njegovi subzanrovi...

problem je i dati naziv tom forumu, mnogo je restrkano nabrojiti tih 10ak pravaca icon_smile.gif

nesto sam razmisljao open-minded metal forum icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo zboris, samo doom ne ide tu, jer vise naginje ka tradicionalnom metalu... eventualno neki njegovi subzanrovi...

problem je i dati naziv tom forumu, mnogo je restrkano nabrojiti tih 10ak pravaca icon_smile.gif

nesto sam razmisljao open-minded metal forum icon_smile.gif

doom i gothic jesu odvojine zanrovi ali je dobar deo gothic metal bendova izmedju ostalog bio pod uticajem doom bendoba pa je zato gothic metal na neki nacin stvar proizasla iz doom-a. Najbolje je dati kratak naziv forumu, a kad se udje na njega pobrojati sta sve tu ide. Zato sam i mislio da ide doom & gothic & industrial naziv jer nije preglomazno. a druge strane po mom misljenju open-minded metal forum je samo varijacina na temu avangardnog metala icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da se salim za ime pravca...

 

doom i gothic su imali zajednicke crte u pocetnoj fazi nastajanja gothic metala, koji nije nastao iz gothica kao pravca, vec iskljucivo iz metala (mislim da to nije svima jasno ovde-ne mislim na bendove Lacrimosa, Dreadful Shadows ili Umbra Et Imago o kojima bi trebalo posebno raspravljati, mada ih ja smatram pravim gothic metal bendovima)... medjutim, to je bio samo deo dooma koji se moze nazvati romantic ili melancholic... doom je daleko starija muzika od gothic metala i ako se globalno posmatra njen smisao, vidi se da je daleko srodniji odredjenim stoner pravcima, nego bilo kakvom gothicu... hocu reci da bih pre na isti forum bacio My Dying Bride i Orange Goblin ili cak i Monster Magnet, recimo, nego Tristaniu... veoma mali deo dooma ima veze sa gothic metalom... danas gotov nikakav...

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da se salim za ime pravca...

 

doom i gothic su imali zajednicke crte u pocetnoj fazi nastajanja gothic metala, koji nije nastao iz gothica kao pravca, vec iskljucivo iz metala (mislim da to nije svima jasno ovde-ne mislim na bendove Lacrimosa, Dreadful Shadows ili Umbra Et Imago o kojima bi trebalo posebno raspravljati, mada ih ja smatram pravim gothic metal bendovima)... medjutim, to je bio samo deo dooma koji se moze nazvati romantic ili melancholic... doom je daleko starija muzika od gothic metala i ako se globalno posmatra njen smisao, vidi se da je daleko srodniji odredjenim stoner pravcima, nego bilo kakvom gothicu... hocu reci da bih pre na isti forum bacio My Dying Bride i Orange Goblin ili cak i Monster Magnet, recimo, nego Tristaniu... veoma mali deo dooma ima veze sa gothic metalom... danas gotov nikakav...

Ja Dreadful Shadows ne bih svrstao u metal, ni njih ni njihovu kasniju inkarnaciju Zeraphine. Slaze mse oko toga sto kazes, no doom je prilicno sirok pravac i neki njegovi delovi i gothic su se hteli mi to ili ne isprepleli do nerasmrsivosti. Ako bi bio samo gothic metal forum onda tu niko ne bi nista postirao posto ovde ocigledno jako malo ljudi moze da nabroji makar 5 pravih gothic metal bendova!? Pogledaj samo koliko je otvoreno tema o gothic metal bendovima i videces da je cifra porazavajuce mala. Doom metal forum moze da postoji samostalno ali gothic metal sumnjam jer bi bio uvek skoro prazan.

Zato je najbolje to lepo sve podvesti pod jedan forum koji ima zajednicki sadrzatelj za sve to pa bi to onda imalo nekog smisla, a ne bi gusilo jedno drugo vec bi se nadopunjavalo. I tada bi tu bil omesta i za folk metal i za srednjovekovni i za sve ostalo jer to sve obicno i ide jedno uz drugo i blisko je jedno drugom. A oni "grublji" aspekti dooma nebi puno trpeli zbog toga. valjda, sta ja znam icon_confused.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic.gif Zeraphine je odlican, narocito sada, kada su odlucili da se vise posvete engleskom jeziku... veoma sam prijatno iznenadjen njihovim poslednjim radom, mada, imajuci u vidu ko su clanovi, to ne bi trebalo da me toliko cudi...

 

Doom metal forum moze da postoji samostalno ali gothic metal sumnjam jer bi bio uvek skoro prazan.

 

to si lepo rekao... samo, da ne bi taj drugi forum bio prazan, ubaciti industriju, medieval, folk (mada ne onakav kakav stvaraju Fnntroll ili Lumsk), electro i sta_ti_ja_znam_vec... tada ce sigurno biti bogat... ima krs bendova koji se mogu tu ubrojati... ako vec dodje do takve situacije da se ne zna da li je neki bend goth ili doom, onda neka udje na taj goth forum, jer cistih i tvrdih doom bendova ima sasvim dovoljno... jesmo li se usaglasili? icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic.gif Zeraphine je odlican, narocito sada, kada su odlucili da se vise posvete engleskom jeziku... veoma sam prijatno iznenadjen njihovim poslednjim radom, mada, imajuci u vidu ko su clanovi, to ne bi trebalo da me toliko cudi...

 

Doom metal forum moze da postoji samostalno ali gothic metal sumnjam jer bi bio uvek skoro prazan.

 

to si lepo rekao... samo, da ne bi taj drugi forum bio prazan, ubaciti industriju, medieval, folk (mada ne onakav kakav stvaraju Fnntroll ili Lumsk), electro i sta_ti_ja_znam_vec... tada ce sigurno biti bogat... ima krs bendova koji se mogu tu ubrojati... ako vec dodje do takve situacije da se ne zna da li je neki bend goth ili doom, onda neka udje na taj goth forum, jer cistih i tvrdih doom bendova ima sasvim dovoljno... jesmo li se usaglasili? icon_smile.gif

U nacelu uz malu napomenu da ne mislim da treba tu stavljati krsh bendove vec ono sto ti pravci imaju kvalitetno da ponude. Svi ti pravci, prilicno bliski jedni drugim, postoje i svi ti pravci imaju svoje dobre i lose bendove. Onda lepo to sve treba staviti pod jednu kapu pa nek ljudi pricaju i razmenjuju informacije. Da li je sada ovako izdefinisano ok? icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...