Jump to content

May Result


Srki

Recommended Posts

Haha, a ovo kad je Stone svirao sa nekim klincima....? Pa opet su nabili oko 500 kinti ulaz.... Ajde kad dovedu Gorgoroth, Carpathian i sl. pa i da dam keš al dovode Inferno 5000 puta. icon_rolleyes.gif

 

Mislim, Cannibali su bili 800 kinti i to ceo festival a oni su sebi dali za pravo da odvale cenu 500-600 din....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na koje klince mislis? icon_rolleyes.gif

Jedini klinac koji je tad nastupao sam bio ja.

Bilo je dosta ljudi i bio je odlichan koncert. Cena je bila mozda malo skuplja od realne cene karte.

hehe, pa ti imaš 17 godina, naravno da si klinac kao i ja sa 19 icon_smile.gif

pod pojmom klinci podrazumevam te "neiskusne" bendove gde su članovi u proseku 19 godina i koji iza sebe nemaju još ništa. bez uvrede, biće vremena.... ipak se dosta razlikujete od Maya gde svi imaju po 27-28 god.

poenta je u tome što mi ne pada na pamet da dam 600 kinti za ulaz na svirku gde sviraju novi navedeni bendovi koji pri tom i nisu nešto a za te pare odeš na benediction! pa uporedi sam ko je tu ko.... bezobrazno je. plafon za takve svirke treba da bude ulaz 200 kinti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima to koliko imas godina sa time kako sviras??

Eto,MR su pre deset godina bili klinci,od 17-18 godina,pa si slusala kako su rasturili onaj demo.Zato se batali one stare "starost-mudrost".

Edited by Delicious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smatram da je demo krš i da ne može da prismrdi Tmini. I naravno da ima veze s tim koliko sviraš... Uzmi na primer Sacramental Blood. Momci su u proseku '78-'80 godište i svirali su i svirali brdo puta. I sad ti meni reci da neki početnički death metal bend ovde može da ima bolji demo od njih... Ma daj... no.gif . Demo im zvuči bolje nego nečiji album. Ista stvar je i na BM sceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahm, nije Stone zvao Inferno, već je Inferno zvao njih ph34r.gif

 

 

 

Anyway, CMPT, proverila sam danas informaciju icon_razz.gif

Jadan ti, ja te uvek iscinkarim mhihi.gif

 

EDIT

O cenama karata se već mnogo govorilo. Ali evo sad opet... Ako hoćete kvalitet morate i da ga platite. Koliko para, toliko muzike icon_wink.gif

Edited by Aurora Calerva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima to koliko imas godina sa time kako sviras??

Eto,MR su pre deset godina bili klinci,od 17-18 godina,pa si slusala kako su rasturili onaj demo.Zato se batali one stare "starost-mudrost".

moj post zuba.gif

 

a je li,ne moze da prismrdi Tmini......mozda zato sto je razlika u snimanju od nekoliko godina...zato sto je u pitanju drugi pravac muzike.....tehnologiaj napreduje,slicnu atmosferu imaju sva njihova izdanja,a oni su za svoje godine odsvirali vise nego odlicno onaj demo....i to '96.......

SB nisam slusao,ali ako su MR onakav demo mogli da snime pre 10 godina u jos ocajnijim uslovima i da uspeju da ga izdaju,kako to da SB ne moze da nadje izdavaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

SB nisam slusao,ali ako su MR onakav demo mogli da snime pre 10 godina u jos ocajnijim uslovima i da uspeju da ga izdaju,kako to da SB ne moze da nadje izdavaca?

haha, raspitaj se malo pre nego što akžeš ovako nešto... za tvoju informaciju SB-u treba sad da izađe cd. i to za inostrano tržište, a da ti ne pričam o evropskoj turneji na leto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bezobrazno je. plafon za takve svirke treba da bude ulaz 200 kinti.

Nataša, stvarno se ne slažem sa tobom. I sama znaš da ne slušam metal, ali da idem na svirke jer taj isti organizator koji je radio neki BM mi je dove Cruxshadows i sutra će se usuditi da dovede možda i nešto veće a što se meni nalazi na listi omiljenih sastava... I rado ću uzeti i platiti tu kartu i stimulisati ga da ostane u organizaciji koncerata ne bi li, kao što pomenuh, nekom prilikom doveo i neki bend koji ja volim.

Inače, sasvim je normalno da čovek stavlja cenu karte toliku da barem po njegovoj računici on ne ostane u minusu. Prvo, cena iznajmljivanje prostora, pogotovo što se tiče Doma Omladine, je izuzetno skočila u poslednjih 2 godine. Zatim tu treba i obezbediti koliko toliko pristojnu opremu ako planiraš da se ista čuje, tonca koji će raditi svoj posao a ne samo cirkati pivo pored aparata, i ko zna šta sve još. Kada je u pitanju bend koji dolazi iz inostranstva, treba pokriti njihove troškove, a i ne bi bilo loše da i bendovima koji sviraju uleti nešto novca, čisto da pokriju troškove onih ekstra probi koje su održali...

A i na samom kraju, zar ne vredi dati malo više novca za bend koji je ipak na sceni neko duže vreme, koji je u stvari nešto konkretno i uradio i koji u stvari pruža određeni nivo kvaliteta? Mislim, porediti jedan bend sa već 4 albuma sa 2 ulaza u KST ili Akademiju, baš i nije realno...

 

 

NOTE

Ja ne volem MR icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elvira, u pravu si i totalno se slažem sa tobom icon_da.gif

Ali mi nije pojmljivo da npr. May napravi svirku u Domu i naplati 600 dinara a da u tom istom Domu bude održan i ceo festival (HardCore My Choice) sa jedno 5-6 odličnih, starijih bendova (Hitman, Fullsize) i da ulaz bude samo 200 kinti. I oni su morali da plate tonca, ozvučenje, prostor i ostalo isto kao i May. Ajde da se sad vratim na metal scenu: death metal svirke, festivali i slično koji se isto dešavaju u Domu koštaju maximum 250 dinara. Dolazimo do zaključka da su cene stravične samo kad su May ili Stone svirke. Zašto?

Da se ne razumemo pogrešno, ja May stvarno obožavam i odlazim na njihove svirke već godinama ali se ovde radi o nečem drugom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja greska....zastarle informacije...lepo za njih,nek' nas promovisu malo po svetu.

 

 

Kako mozes da poredis svirku MR sa svirkom nekog HC benda?

Ne kazem to zato sto tu muziku ne slusam,ali zaista,MR su svirali sa Vital Remains,The Stone je svirao sa Infernom,to nisu bendovi koje ces da gledas za 250 dinara,zar ne?

 

A drugo su njihove desetogodisnjice, The Stone su malo usrali sa opremom,ali za to je kriv tonac,a MR je sasvim korektno zvucao...opet,ni tada nisu bile skupe karte,s' obzirom na to da su to velicine srpskog metala.

 

Uostalom,niko te ne tera da ides na njihove svirke ako ti je skupo,pusti nas da trosimo svoje pare i da slusamo njihov krs od demo snimka,a ja bih bio srecan da ovde ima jos par tako losih bendova na koje bih trosio pare da odem da ih pogledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mozes da poredis svirku MR sa svirkom nekog HC benda?

Ne kazem to zato sto tu muziku ne slusam,ali zaista,MR su svirali sa Vital Remains,The Stone je svirao sa Infernom,to nisu bendovi koje ces da gledas za 250 dinara,zar ne?

Čekaj, a što da ne? Nemoj sad da potcenjuješ HC. Bendovi koje sam navela nisu glupi, neafirmisani klinci... Oni već duže vremena sviraju i to van naših granica...

Stone svirao sa Infernom? U jebote ph34r.gif a Inferno je mnogo popularan bend... Ajd da si rekao da su svirali sa Dark Funeralom ili Limbonic Artom, ali Inferno i nije popularan bend toliko. To što smo mi takav narod, pa i da dođe neki garažni andergraund iz Moldavije a mi se primamo ko da je došao sam bog, to je naša stvar... no.gif . Tako da molim te... Šta, ti kao znaš neke pesme od Inferna? Znaš im postavu, godine izdanja, šta? To je isto kao kad nam je bio Gutted pre 2-3 godine a do tad niko nije čuo za njih a sad su popularni... Haha... icon_smile.gif .

May svirao sa Vital Remainsom, pa? I SB je svirao s Vaderom... Ne vidim poentu tvoje komparacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Natasha!

Dobar argument, barem što se death metal svirki tiče (što se HC tiče, stvarno se uopšte ne razumem pa ne bih ništa da kažem)

Ja inače, pošto sam zaboravila da naglasim, govorim na osnovu iskustava ljudi koje poznajem i na osnovu informacija koje imam od nekih ljudi, kao što su oni koji sarađuju sa MRom i još nekim našim afirmisanim bendovima.

Iskreno, ni meni nije svejedno koliko ću platiti ulaz za neku svirku, jer ipak ja imam jedno domaćinstvo na svojim leđima, tako da mi je pre prioritet da platim struju i ostale komunalije nego da idem da gledam grupu mračnih ljudi koji zvuče kao buka na gradilištu mhihi.gif Ali i dalje verujem da bendovi kao MR, Stone, Heretikali, Sacramental i još par njih koje me mrzi da nabrajam, vrede dovoljno da se za njih da extra keša kao i da se uopšte dođe i podrži ta njihova svirka ili koncert. Čak i donekle mislim da oni koji i dalje drže izuzetno niske cene karata ne cene dovoljno sami sebe no.gif

 

Ponovo naglašavam, ne volem MR icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali i dalje verujem da bendovi kao MR, Stone, Heretikali, Sacramental i još par njih koje me mrzi da nabrajam, vrede dovoljno da se za njih da extra keša kao i da se uopšte dođe i podrži ta njihova svirka ili koncert.

Jeste, što je najgore svi ti bendovi imaju iza sebe neku karijeru (da nazovem) samo što Sacramental nema veću kartu od 250 a May ispod 500 neće ni da razgovara...

 

Ma opušteno, nek nabijaju kartu koliko hoće.... Samo smatram da bi im više ljudi došlo da je pristojnija cena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, što je najgore svi ti bendovi imaju iza sebe neku karijeru (da nazovem) samo što Sacramental nema veću kartu od 250 a May ispod 500 neće ni da razgovara...

 

Ma opušteno, nek nabijaju kartu koliko hoće.... Samo smatram da bi im više ljudi došlo da je pristojnija cena....

Ma ko hoće da dođe na svirku, doći će bez obzira na cenu karte. Čisto merilo iskrenosti icon_smile.gif

OK, da ne lupam previše.

Ja i dalje stojim pri tome da Sacramental i njima slični bi trebalo da podignu cenu karte jer, kao prvo, to zaslužuju i opravdavaju nekim kvalitetom, a kao drugo, krajnje je vreme da se stvori neki standard i kod nas. Čak i da kažemo da sav novac od ulaznica odlazi pravo u džepove muzičara, što nije slučaj ali nema veze, to bi bilo fino ohrabrenje za njih i podstrek da sami ulažu više u opremu, instrumente, nastupe, snimanja i promociju. To bi za njih značilo takođe i neki uspeh i mogućnost da stanu rame uz rame sa svetskim imenima, kao i veće zadovoljstvo kod publike i fanova s obzirom da bi dobili kvalitetnije svirke i napokon nešto što sme sa ponosom da se naziva scenom.

Da se razumemo, gomila demo i tribute bendova ne čine scenu, već samo zagušenje i veču količinu novca u džepovima vlasnika studija za probe. I pre nego što neko mene napljuje, takođe smatram i da gothic scena polako umire (o koncertima i bendovima ne bih ni da pričam, a ono malo što smo mogli da nazovemo klupskom scenom nestaje). Zato ja i jesam na strani postavljanja nekog standarda...

 

 

Eh da, i da ne zaboravim... Ja ne volem MR icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam pročitala u potpisu neke ribe i morala sam da sačuvam user posted image :

 

Pored obaveze i uloge black metal ikone Kozeljnik je tokom dana sasvim normalan mladić koji igra igrice i sport, prati fudbal a 6 godina je trenirao košarku u OKK Beogradu. Ali kako pada veče, neka demonska senka pada na njegovo lice koje retko krasi osmeh, i Marko postaje Kozeljnik...

 

(neki intervju pre par godina koji je dao za Rock Express)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...