Jump to content

May Result


Srki

Recommended Posts

ok rtazumesmo se, ja tebe i ti mene....

ja kada pomenem deset godina pokusavam da kazem da se ocekuje vise u savkom pogledu, samo to....

mogu izazvati na crtu i pocistiti bendove koji su sranje poput mystic circle koji je nazalost svih svirao u kondomu omladine....

sustina: 2004. je prosla, u svim zanrovima je sve najbolje receno, traze se ozbiljni igraci, za prosek davno nema mesta, zato underground bendova ima na milione i mnogi neuspesno pokusavaju da se probiju, vreme je il' za nove zanrove il' za sviranje van striktnih zanrovskih okvira....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok rtazumesmo se, ja tebe i ti mene....

ja kada pomenem deset godina pokusavam da kazem da se ocekuje vise u savkom pogledu, samo to....

mogu izazvati na crtu i pocistiti bendove koji su sranje poput mystic circle koji je nazalost svih svirao u kondomu omladine....

sustina: 2004. je prosla, u svim zanrovima je sve najbolje receno, traze se ozbiljni igraci, za prosek davno nema mesta, zato underground bendova ima na milione i mnogi neuspesno pokusavaju da se probiju, vreme je il' za nove zanrove il' za sviranje van striktnih zanrovskih okvira....

Dobro, to sto sad pricas je vec druga tema. Veliki igraci... mene su ove godine odusevili upravo oni koji tek pocinju, ili koji nisu bili veliki do sad. Riverside, Orphaned Land i Mercenary mi je top 3 za proteklu godinu. Veliki igraci...Sonata Arctica je veliki igrac, pa je album opet sranje. Ponuda je ogromna, samo treba moci i znati probrati.

 

Ali ovo je MR tema, stoga...

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, al' nisam mislio kada kazem 'veliki igraci' na bendove koji su samo popularni, nego na ljude koji ce da prave kvalitetan zvuk i ukoliko im se splet dobro poznatih okolnosti potrebnih za uspeh poklopi, preseku u ovom presudnom trenutku da rock muzika moze bar josh neko vreme opstane i razvije se korak dalje....tako da i oVi tvoji nepoznati bendovi mozda imaju srece....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kada se pricha o May Resultu mnogi ovde shvataju kao pljuvanje kada ljudi pochnu da ih kritikuju.

 

Ti Apeirone sam kazes da ti je to bio prvi bm album tj. Mayhem si chuo ali ti se ne svidja. Po meni, ti si onda upoznat sa talasom black metala koji je praktichno unishtio BM. To ti je tamo negde 96 i 97 pochelo. Tako da si upoznat sa vrstom muzike koja u sebi ne nosi ono shto je pravi BM(Burzum, Mayhem, Darkthrone, Immortal, Enslaved, Abruptum(Dark ambient BM)) nosio. Ovi malo pre pomenuti bendovi su BM odvojili od uobichajnih metal shema chak i rok shemi. A tamo 96 i 97 su kopije, zato shto nemaju svoju dushu, pokushale da kopiraju predstavnike BM-a i u tome nisu uspele pa su morali da se vrate sviranju uobichajnih metal shemi.

Tako da ja May Result svrstavam u te bendove koji upropascavaju BM.Dok ne pochne pljuvanje samo da kazem da ja tu svrstavam i Marduk (koji je stariji od generacije 96, 97 ali ipak je obichno sranje koje nema veze sa pravim BM-om). Tako da je ovo mozda u ochima nekih kompliment kada May Result stavljam u isiti kosh sa Mardukom. Tako da su May Result nastali kao eksplozija BM-a tj. kada je BM postao trend. Kada sam chuo neke pesme MR-a bilo mi je muka od nachina na koji su koristili klavijature.

Zakljuchak. May Result je metal bend koji je najvishe postigao u inostranstvu od svih nashih bendova. May Result, za mene a i mnoge ljude iz svetskih black metal krugova nije pravi BM i unishtava black metal. Njihov status u svetu: OBICHAN METAL BEND i mi svi pucamo od srece zbog toga i ne smomo da pomislimo da uradimo neshto shto su uradili BM - ovci pochetkom 90-tih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK prijatelju. Evo ovo je bio jedan od primera kako treba da se pise pravi post! Covek je sve lepo argumentovao i obrazlozio. Zaista je retkost sresti to vise ovde, a da ne pise samo: "oni su mi sranje" itd...

 

I za MR mogu samo reci da (licno misljenje) momci odlicno rade ono sto rade u pravcu kojem pripadaju. Malo ko ovde moze da se meri sa njima uzivo, jer zaista zvuce kao i na albumu, i to je za pohvalu. Necu ulaziti u to gde im je mesto, pravi black metal ili ne, ne poznajem tu scenu do te mere da bih govorio.

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam komplet novi album i muzicki je veoma dobar. Ima vise klavijatura nego na prethodna 2 i to mi se svidja. Produkcija je uradjena veoma dobro, i to je za pohvalu. Sto se mene tice ostaje problem nekih textova koje niposto ne podrzavam.

 

Da li je bend pravi ili lazni black, normalne ljude uopste ne zanima. Za one koji misle da je Black Metal nachin zivota, i da je coolisha paliti crkve i biti zao, MR su mozda samo jedan od pozerskih bendova. Za one koji vole black metal zvuk, MR su jako dobar bend u evropskim razmerama.

 

Sto se njihove svirke tice, nemam zamerki na novi album, ali i dalje mi se stilski prvi najvise svidja iako je produkcija Svetogrdja daleko bolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK prijatelju. Evo ovo je bio jedan od primera kako treba da se pise pravi post! Covek je sve lepo argumentovao i obrazlozio. Zaista je retkost sresti to vise ovde, a da ne pise samo: "oni su mi sranje" itd...

 

I za MR mogu samo reci da (licno misljenje) momci odlicno rade ono sto rade u pravcu kojem pripadaju. Malo ko ovde moze da se meri sa njima uzivo, jer zaista zvuce kao i na albumu, i to je za pohvalu. Necu ulaziti u to gde im je mesto, pravi black metal ili ne, ne poznajem tu scenu do te mere da bih govorio.

 

Poz!

'e, tako se to radi'.... icon_smile.gif

aj' , nemoj srati, covek hvali rani black metal.... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti mora da imas jedno 50 godina ako Apeirona nazivas malencom. icon_smile.gif

Haha, tako nesto. To ti je stara true nekro kvlt BL metal ekipa iz gerijatrijskog centra. Svi u poznim godinama... Ovaj je jedino imao snage da kuca na tastaturi icon_mrgreen.gif

 

Poz!

 

p.s. MR live sa drugog diska veoma dobro izgleda, ako to vec nisam pomenuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebes ti true BM nacin zivota,to je nestalo jos pochetkom '90,kad je Varg preklao Euronymousa i tu se ta prica zavrsava....

 

Svaki album May Resulta je dobar na svoj nacin i tu nema komentara.

Ako se nekome ne svidjaju klavijature sa prvog albuma(koje su radjene u MIDI-ju)

nek odjebe sa teme i nek ide da slusa COF koji imaju lepo nabudzenu produkciju i "lepo" odradjene klavijature.

I,da.idite slusajte MANOWAR ako hocete true metal laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...