Jump to content

Vicious Rumors


dr.lecter

Recommended Posts

e nemas pojma koliko sam se namucio da iskopam ove dragulje od albuma a posebno za ovaj AXIOM (USA) ovaj album je nemoguce naci nigde na netu u mp3 formatu vec sam na kraju nasao i iscimao jednog kolekcionara iz Japana koji ima originalan CD (zelim ga!) pa mi je on narezao kopiju i poslao mi......hevi stvarno..

 

 

 

ALI TRUD SE VISESTRUKO ISPLATIO!!! icon_smile.gificon_da.gif

orangelistening.gif

 

 

 

 

a sad da se vratimo na drage nam amere VR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj da si toliko iskljuciv iliti subjektivan...pazi ovako, power metal albumi koji su (po meni) bolji od VR-a (kad budem preslusao i "digital dictator" i istoimeni javicu utiske):

 

TALION - killing the world

AXIOM (US) - vicious circle

OLIVER MAGNUM - s/t

TITAN FORCE - s/t

AMON RA - in the company of the gods

WARRIOR - fighting for the earth

SQUADRON - fatal strike

 

 

nijedan od ovih starih albuma ne zvuci kao neki drugi, svaki je genijalan na svoj nacin...samo poslusaj...

 

 

orangelistening.gif

Nisam iskljuciv, ali sam vrlo subjektivan. Neke od tih albuma sam slusao i mogu da se slozim da ne lice na druge, ali mi nijedan nije bolji od Vicious Rumors. Oliver Magnum je zaista sjajan, kao i Titan Force, ali ne toliko. Cvrsto drugo mesto power metala kod mene zauzimaju Apollo Ra sa albumom "Ra Pariah". Kakva je to albumcina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a slusao sam ih...bas su odlicni.

 

a jesi slusao mozda onaj matori kultni italijanski bend REX INFERI i njihovo remek delo "like a hurricane"...snimljen '88 ali izdat tek 2005.!

 

 

a od novijih stvari fantasticni su SARISSA (grcki bend) sa albumom "masters of sins"...odlicna mesavina power, sympho i prog metala!

 

e ako volish US power metal onda OBAVEZNO moras da preslusash i BANSHEE - take 'em by storm.....ovaj album je adrenalinska bomba! 90% power i 10% glam metala fenomenalno!

 

 

 

ali ipak za mene No.1 power metal album svih vremena je ipak TALION - killing the world.................brateeeee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakljucno s tim, hvala bogu sto nemaju vise takvih albuma.

Zar se tebi nisu svideli 'Cyberchrist' i 'Sadistic Symphony'?

 

 

SOMETHING BURNING RULES! :rockdevil:

 

E, jeste li znali da su 1986 godine, na turneji po nemačkoj Vicious Rumors kao predgrupu vodili ''Lucifer's Heritage'', današnji ''Blind Guardian''? :muzicar:

 

 

nikad nisam voleo grandz... :red:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj da si toliko iskljuciv iliti subjektivan...pazi ovako, power metal albumi koji su (po meni) bolji od VR-a (kad budem preslusao i "digital dictator" i istoimeni javicu utiske):

 

TALION - killing the world

AXIOM (US) - vicious circle

OLIVER MAGNUM - s/t

TITAN FORCE - s/t

AMON RA - in the company of the gods

WARRIOR - fighting for the earth

SQUADRON - fatal strike

nijedan od ovih starih albuma ne zvuci kao neki drugi, svaki je genijalan na svoj nacin...samo poslusaj...

:meshuggah:

 

Imam tri albuma sa ovog spiska na ploci a slusao sam Talion ali nijedan album nije bolji od prva tri albuma Vicious Rumors-a.Oni su pali posle Karlove smrti a krajem ´80 i pocetkom ´90 bili su strasno popularni i to zahvaljujuci samo kvalitetom muzike.

 

Zar to nije onaj album gde su i oni poceli malo da naginju ka grandzu?

 

To ne bih mogao reći.

Mogu reći da taj album nije najbolji način da se VR predstave kao bend, ali, isto tako mogu reći da bi mi oni bili među omiljenim bendovima da imaju više takvih albuma.

 

 

Ma pusti ga mislio je na GANDZU

 

WARBALL

Definitivno najbolji album od ´94 Word Of Mouth

Imaju i onaj stari zvuk koji je krasio DD,VR i WTTB.Rivera standardno dobar,pjeva ko u Helstar-u ne kopira Alberta.Super sto su konacno savili krivinu i napravili dobar album.

Na evropskoj turneji su sa Beyond Fear,mogu misliti kako ce im Geoff i ekipa maznuti show

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

The European tour featuring VICIOUS RUMORS and AGENT STEEL has been postponed to May-June from the previously March. The trek was reportedly pushed back due to the fact that VICIOUS RUMORS just recently completed a European tour with BEYOND FEAR and that AGENT STEEL's new album would not be ready in time for a March tour.

 

Mlogo dobra kombinacija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mart znaci

Sad su svirali (prije mjesec i po) kao predgrupa Beyond Fear i bili za klasu bolji.Svirali su oko 50 min. i naravno spakovali sve same hitove plus tri nove stvari...

Posle koncerta velika gomila je trazila autogram i pokupovala skoro citav arsenal merchandise koji su imali tu noc.Ko u stara dobra vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...