Jump to content

Vicious Rumors


dr.lecter

Recommended Posts

  • 10 months later...

"Razorback Killers" was recorded at Trident Studios in Pacheco, California with producers Juan Urteaga and Geoff Thorpe.

 

The track listing is as follows:

 

01. Murderball

02. Black

03. Razorback Blade

04. Blood Stained Sunday

05. Pearl Of Wisdom

06. All I Want Is You

07. Axe To Grind

08. Let The Garden Burn

09. Rite Of Devastation

10. Deal With The Devil

 

VICIOUS RUMORS 2010 is:

 

Larry Howe - Drums

Brian Allen (LAST EMPIRE, MALICE, WILD DOGS) - Vocals

Kiyoshi Morgan - Guitar

Stephen Goodwin - Bass

Geoff Thorpe - Guitar

 

vrrazorback.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=ONIoYof9bac

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Imam već neko vreme Razorback killers, mogu reći da je novi vokalizator sasvim pristojno odradio pos'o no nažalost album nije na nivou Warball, ali nije ni neki drek nego recimo sasvim pristojno izdanje, ocena otprilike 7-7,5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Imam već neko vreme Razorback killers, mogu reći da je novi vokalizator sasvim pristojno odradio pos'o no nažalost album nije na nivou Warball, ali nije ni neki drek nego recimo sasvim pristojno izdanje, ocena otprilike 7-7,5.

 

Povisila mi se ocena na 8, dosta forsiram ovih dana album, stvarno mi lepo legao. Može u grupu "prva četiri i Warball"... a kad smo kod toga, sad sam provalio da i nemam Something burning :haha: toliko o tome koliko me zanima ta faza, aj skidoh da čujem i to pa da zaboravim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sa James-om, Larry-em i Geoff-om sam ja isao na taj Afterparty u Kst i jos nalazio James-u da promeni evre jer nije imao dinare. Napili smo se. Nezaboravno vece za mene. Geoff mi pricao o nastupima sa Priest, posto su pustali Screaming u Kst pa smo mosh-ali. Neki lik u wc se obracao James-u na srpski tipa, brate aj oces li vise, ladno nije imao pojma ko je on. Izgubio sam bio palicu koju sam uvatio za nastup pa je Larry trazio samnom zajedno al je nismo nasli. Obecao mi drugu al kad smo dosli natrag do busa sve je bilo spakovano pa sam ispusio. Neka. I sa Agent Steel smo vilenili, tacnije Bernie i nesto malo Juan, on je nesto bio odbojan.

Bar mi se tako cinio kad smo se slikali a slika nije uspela, nesto je bio ne zainteresovan za novo slikanje

Edited by heavyervin
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kakva je ovo razorajuca albumcina :rockdevil: Za mene najvece iznenadjenje godine so far, nije da sam ocekivao nesto lose, ali nakon duze pauze, silnih promena, dva pevaca itd., ne ocekivah bog zna kakav album...ali Dzef mu ga je dao po riffovima, jebao je sve :rockdevil:

 

Novi vokalist je nesto kao Albert, kome su izvukli Dio gen i ubacili David Wayne gen. Plus sto je ruzan k'o somina kol'ko videh u ovih 30ak sekundi uzasnog spota...

 

Najbolji album jos od treceg, razlog sto mi je bolji bogme i od WTTB je sto je jednostavno intenzivniji i brzi album, a opet ima varijanta kroz isti, i sve se nekako lepo uklapa. Cas lom, cas neki mid-tempo dojajni. Dobro, generalno dobar flow, mozda jedino sredina zna da me malo 'spusti', tj. "Pearl Of Wisdom", ubedljivo mi najslabija na albumu, plus ni "Deal" kao zatvaraljka nije nesto efikasna....

 

...Ali zato, RAZORBACK KILLER, RAZORBLACK BLADE :rockdevil: Hitcina! Black koja je heavy as fuck, All I Want Is You ima malo onog '80s feelinga, Axe To Grind ce bog'me mi biti medj' thrash pesmama godine, a Rite Of Devastation je pravi mali ubica iz zasede. I kad pomenu '80s feel, definitivno prvi VR posle mnooogoo, verovatno nakon gorepomenutog Balla, koji konacno zvuci kao VR i ima VR zvuk. Volem Warballa, dobar album, ali em nesto drug'ciji zvuk em jednostavno Rivera kad dodje negde malo previse privlaci paznje na sebe.

 

Kako bilo, sjajan album, ovako nesto mi je trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Da bude i ovde vest:

Metal masters Vicious Rumors are confirmed for the special guest slot for the 2nd leg the tour this Nov-Dec. Vicious Rumors' album "Razorback Killers" on SPV was #1 in Rock Hard Mag and saw the band on tour in 2011 playing over 40 shows with great live reviews including Summer Breeze Festival, Metalfest, RockHard Festival and many others! VR will join Hammerfall from Nov 27th to Dec 10th.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Idem danas da kupim kartu, ona strašna greška iz 2007. godine se mora ispraviti.

Odoh da pustim "Digital Dictator".

 

Ja nisam ni znao za koncert tada. :icon_ne:

Ovo mi je promenilo planove. Na ovo se mora ici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...