Jump to content

Smak


dima

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ocigledno mislim da ih pre zanima sta se desavaa sa Live Smakom nego sta je bilo.

Ali trenutno nista nisam dobio od vesti da li ce biti necega.Samo sam dobio gomilu nekih pesama koje nisu nikad stavljali na album,izmedju ostalog tu im se pridruzuje jedan Tockov i Kepin drug Lola Andrijic na bassu.

Tamo na sajtu Smaka pise da je Lola sa njima nastupao samo '74 na dve svirke,e ako je to tako sto ja imama dva Live albuma sa Lolom iz '80?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna za pesmu ''Mracni mol''?

Gde je objavljena i kada?

Zivo me zanima...

 

Mracni mol je sa Smakovog debi albuma "SMAK" iz 1975. godine.

 

(Uz njega su tu jos i Perle, Blues u Parku, Biska 2 i dvadesetominutni instrumental - Put od Balona, u originalu Biska 20 musik19.gif ).

 

Te iste, 1975. dogodilo se nesto nesvikadasnje na diskografskom trzistu, a sto je prethodilo debi albumu. Naime, izasla su 2 ista singla u razlicitim izdavackim kucama. Stvar je u tome da su " SUZY " i " RTV Ljubljana " imale ugovore sa SMAK-om, pa su pozurili da objave singl sa apsolutnim hitom, Ulazak u Harem icon_rockdevil.gif

Verujem da je jedna od ove dve kuce radila i album.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to je kao jako vazno,vazno je bwe da kad slusas tu muziku da se extra osecas a ne da znas brate kad,kako,sta.

Ja znam za bilo koju da me pitas gde se nalazi jer sam bar 50 puta odslusao skoro svaku,jer su mi najbolje za dusu pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Poslušaj Egregor. icon_smile.gificon_da.gif

Preslusao svojevremeno ali i dalje ne volim. Jeste da volim prog rok, ali SMak su mi nekako previse optereceni tehnickom stranom price i nekako skroz neinventivni u odnosu na neke druge svetske prog rok autore. Onako, nasli pa zasli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bwe neinovativni?Pa ako neko od tih danasnjih bendova ima tako slozenu harmoniju daj reci mi da odslusam...Mozda mislis onu ''kompleksnu harmoniju'' American Idiot?Feel Good?Heared it all before?Hard Rock Halleluja?da stvarno su teske icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bwe neinovativni?Pa ako neko od tih danasnjih bendova ima tako slozenu harmoniju daj reci mi da odslusam...Mozda mislis onu ''kompleksnu harmoniju'' American Idiot?Feel Good?Heared it all before?Hard Rock Halleluja?da stvarno su teske icon_smile.gif

Znas kako, meni su kreativni bili, pricamo dakako o progresivnom roku u koji se Tocak kune, recimo Curved Air. Bila mi je kreativna Magma, pa onda Gong, pa Amon Dull II i jos gomila sjajnih bendova. SMak nekako ... tehnicki ja samo mogu da skinem kapu, sto jeste jeste, ali nekako to mi anemicno i neinventivno. Dakako samo moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa sajta Smaka,jedna od anegdota:

 

Kada je Laza Ristovski napustio grupu, nužno je bilo naći

odgovarajuću zamenu. Na osnovu preporuke ili samoinicijativno,

javljali su se razni klavijaturisti među kojima i jedan sa

gomilom diploma i pohvalnim kritikama. Posadiše ga za instrument

i sastav poče da svira neki fank. Na to kandidat zatvori oči od

zadovoljstva:

 

- Uuuu, to. Da,da... - komentarisao je držeći ruke iznad

klavijatura.

Prođe pola pesme u isčekivanju njegovog priključenja ali ništa.

 

- Jeee, mrak, aha,aha... - odobravao je ljuljajući se u ritmu,

i dalje ne svirajući ništa.

 

Numera se završila. Kandidat kroz poluotvorene oči konstatuje:

 

- Mnogo mi se sviđa ovo što svirate. biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...