Jump to content

Smak


dima

Recommended Posts

Ti otjeraj njega u PM, on tebe i mirna Bosna.

 

A da nije bio Smaku, ko zna šta bi sad bilo sa njim. Šta bi bilo kad bi bilo je je uvijek glupa priča, a čovjek je bio krenuo graditi neku karijeru, postoji onaj Kramer album, pa ko zna dokle bi dogurao, koliko mu je pomoglo toliko je i odmoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dosta vise aman sa tim proseravanjima o prisvajanju imena.Idete mi svi vi poznavaoci muzike na kurac bre.Kad sam ja prisvajao ime Smaka?Pa ljubite u kurac onog idiota Borisa,a ne znas da se zbog njega i raspala grupa koju volis.Covek mogo uzivo da otpeva dve pesme.Svi ste vi idioti definitivno.Pustite me na miru,krajnje je vreme.Najda"

 

No comment. :no:

 

I sta ja da pricam sa vama o muzici,kad ste u odrpanim Maiden majicama,masne kose i puno kompleksa.

Kad budes imao prilike da ukapiras sta sam ti uopste rekao,verovatno ces biti deka koji cirka kaficu u nekoj birtiji.

 

Ovde lupa i to gadno. Kladim se da dobar deo članova ovog foruma ne nosi Maiden majice i ne šeta se okolo masnom kosom.

Ja, recimo, furam kratak uredan friz, tuširam svakodnevno.... i šta sad? A čak i da ima takvih, šta pa njega briga za to?

Svi fanovi imaju ravnopravan tretman. I što ih je više i što su verniji, svakom izvođaču bi trebalo biti drago ... bilo da su oni crni, žuti, trapavi ili šljapavi...

Niko njega nije omalovažavao kao pevača, niti nazivao pogrdnim rečima na ovoj temi!

 

Što se mene tiče ''Bioskop Fox'' mi je jedan od omiljenih SmaK albuma. A taj album je otpevao Dejan Najdanović Najda lično ... niti je Boris, niti Dado Topić.

 

Jeb'o te, nikako ne kontam, čemu tolike frustracije u njemu i povređene sujete ?!?

A što se tiče onog famoznog koncerta lepo je Boro rekao .... istina je negde na sredini.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaca grupa svih vremena! Sve sto je bilo i moze biti jedino je SMAK NEPONOVLJIV! I gomila Jazzera X)

Da nije bilo Smaka nikad ne bi poceo da slusam muzicare kao sto su McCo Tyner, Dexter Gordon, Billy Holliday...

Ja Smak ne mogu da uvazavam samo kao Rock grupu, moram da ga uvazavam i kao Jazz i Blues grupu.

Slava im!

Put od Balona definitivno prva stvar koja je dokazala da su muzicari!

Edited by Timmons

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

e uporedite leba vam

crimsom tide and dark sea (ili tako nesto) od nightwisha

i

ariju dijamond od smaka http://www.youtube.com/watch?v=Y1NtHjHZGEU&hl=de

 

pa ako ima neko informisan da mi kaze jel to nightwish ukrao od smaka ili je to neka poznata kompozicija koju su obradili i tocak i nightwish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sličnosti, podseća glavna a ujedno i jedina tema iz Crimson Tide And Deep Blue Sea na jedan deo Smakove kompozicije... poklapaju se u par tonova, možda čak i taktova, nisam siguran (a mrzi me da sad opet preslušavam). Uglavnom, sumnjam da je Nightwish maznuo od Smaka to... a sad da li to pripada nekoj trećoj kompoziciji koja je poslužila kao inspiracija i jednima i drugima... to već pojma nemam :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e uporedite leba vam

crimsom tide and dark sea (ili tako nesto) od nightwisha

i

ariju dijamond od smaka http://www.youtube.com/watch?v=Y1NtHjHZGEU&hl=de

 

pa ako ima neko informisan da mi kaze jel to nightwish ukrao od smaka ili je to neka poznata kompozicija koju su obradili i tocak i nightwish

 

?

 

arija dijamond je tockova stvar, jedna od signachr stvari, to bi, majku ti bozju trebao znati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto nesto radim ko stoka, kapitalizam jelda a ja pretrpan, sedim kuci petak vece i ganjam Smak 'Na Balkanu' ali iz sve snage. Duvajte ga Ameri, duvajte ga Ameri. A da, Dado. Peva. Dado je car. Ja sam kao mali decko is'o na praksu u JAT, Surcin aerodrom jelda, i Dado je jedan od likova koji nas je 'pokupio' dok smo stopirali. Dobro, nije. Imao covek zenu Engleskinju, ispratio je kuci iz nekog tripa leta gospodnjed '82. ili '83., shvaticete ako se ne secam. Nas dvojica stopirali, ortaci iz odeljenja. Stao Dado, im'o onaj Ford Taunus al' sporCki sta li, dvoja vrata ali ima nazad sediste. Medjutim, pojacala. K-r-c-a-t-o. 'I kao sta vi momci, stop, aerodrom, te fore, ride?' Mi kao, 'da sefe' (vidi Dado, gledamo se drugar i ja u lice). Kaze, 'mogu jednog da povedem'. Mi kao, 'putuj sefe i fala ti sto si uopste stao'. Daleko je Surcin, vi omladino sto sad mozete tamo da se teleportujete PlayStation Trojkom.

 

 

Dado je kralj :da:.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Поправљаш се, иако ти не лежи високо певање, а бураз ти је добар импровизатор. Него, нисте могли наћи ''излизанију'' ствар од ове?

Плава песма, Мирис ње, Кад спаваш сам, Ремизов валцер, Тенџи танџи... тако нешто обрадите,

нису фора Сателит и Даире.

Edited by Вуду ПопаЯa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Alva.Mater.Ceten.Tanan

Onaj ko ne uspe skroz da skine pesmu i u solazi i u vokalu nije uspeo nista.

 

Znaci umesto da si uradio "negde iz dalekaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ti si uradio "negde iz dalekaaaaaaaaaaaaaaaa" sto je momentalni fail.

 

Ali video je dobro uradjen kao i produkcija , to je za pohvalu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Alva.Mater.Ceten.Tanan

To ti je kao kada bi uzeo Hram Svetog Save i srusio sve ukrase i lepote i kada bi stavili napravili bele prazne zidove.....you know what i'm aiming ? :)

 

A Plava Pesma .......to danas tesko ko moze da skine vokalno....savrsen vokal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Можда човек није хтео да прекопира Смак до детаља. Импровизација, ово оно..

 

Naravno, ja da mogu, otpevao bih i taj ton (H). Nije ni James Hetfield u obradi Mercyful Fate pevao kao King Diamond, fora je prilagoditi pesmu svom vokalu. Ovo je inače Najdina verzija, D štim, sa izuzetkom pomenutog tona i uz neke improvizacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...