Jump to content

Vintersorg


Kakashi

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Jebes ga da je kompleksno ako je uradjeno po kalupu i ako je predvidivo.

 

Slazem se. Nula tr tr tr nula nula nula pikskrejp skvik nula nula akord nesto o kitovima piksrejp skvik tr tr tr... da li vidis gde ovo vodi, i ko se zesce ukalupio na zadnjem albumu? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gojira ima svako pravo da odradi "sigurica" album, jer imaju unikatan zvuk u danasnjem metalu i jos uvek imaju fore da ga guraju.

A i da je Gojira uradila nesto drukcije, opet ne bi valjalo zato sto nije isto i zato sto je bilo dobro samo dok ste vi to slusali i otkrivali.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju oni 'pravo' da rade sta god hoce, kao sto i Morbid Angel ima pravo da usere celu karijeru sa jednim albumom...

A ovo drugo sto pricas je cisto kontrasenje po meni, jer nije ovde o fanovima rec, vec o bendu.

Na prethodna dva albuma su se razvijali (znaci, gledano od FMTS ka TWOAF), i to je islo nekud, dok je zadnji album 'dumbed down' verzija prethodna dva, sa previse recikliranja. Naravno, neka svako slusa ono sto mu drma kavez.

 

edit: i pogledaj sta si napisao za kalup i predvidivost, a ovamo branis bend koji je to uradio. sviras kurcu ;)

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jesam to napisao, al Gojira konkretno itekako ima pravo da se iskalupira, ne bih da se ponavljam.

 

Ne kapiram o kakvoj stagnaciji govoris, novi album ima toliko toga da ponudi i ima svoju neku pricu.

 

Koliko pamtim i The Way of All Flesh je bio sranje dok je bio aktuelan jer nije imao dovoljno muda i agresivnosti ili sta vec, sada je red na novi album, kapiram ja to, necu da slusam autenticnu Gojiru, bolje da predjem na kopije.

 

Sto se tice Morbida, nisam ih nikad nesto slusao, ali cini mi se da su oni odavno odsvirali svoje.

 

I naravno, sve je u sustini stvar ukusa, ali posrati se na jednu Gojiru u ovom trenutku njihove karijere i bitnosti je jednostavno glupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam tako uopste kontao Francuze. Oba albuma sam cuo jedan za drugim, kad su vec bili izasli. Novi sam preslusao x puta, i svaki put uz napor da ga ne ugasim. Bas je dosadan, jbg. Nije ni grower, pa da kazem 'ajde, kliknuce.

 

Kapiram ja sta pricas, neka pesma ima i 2 note ali da nije dosadno. Problem je upravo to, sto je dosadan (sem par momenata, eventualno pesmu-dve). I onda kad uzmem da analiziram zasto mi je dosadan, dodjem do odredjenih zakljucaka. Ne obrnuto.

 

bolje da predjem na kopije

vise je kao 'bolje da pustim FMTS ili TWOAF, jebes ovo'.

----------

Elem, njihov problem je taj sto ta autenticnost o kojoj pricas dolazi od par elemenata koje furaju i niceg vise. I onda je vrlo lako upasti u kalup (tj. tesko ne upasti), sto se i desilo na zadnjem albumu.

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...