Jump to content

Soulfly


Guest pogan

Recommended Posts

Tanak album. Tamo gde je groove, to je već viđeno 1001 put kod samog Soulfly-ja. Tamo gde nije groove, to je thrash sa ložačkim rifovima, ali i njih smo već čuli kod Machine Heada na albumima Through The Ashes.../The Blackening, i to mnogo bolje. Čak i u poređenju sa Soulfly opusom, ovo je potpuni prosek. Liriku ne vredi mnogo komentarisati...nije mi jasno kako ga nije sramota da i dalje piše ovako isprazne tekstove. Ovo je čisto potcenjivanje i vređanje publike, pa bili to i bubuljičavi tinejdžeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tanak album. Tamo gde je groove, to je već viđeno 1001 put kod samog Soulfly-ja. Tamo gde nije groove, to je thrash sa ložačkim rifovima, ali i njih smo već čuli kod Machine Heada na albumima Through The Ashes.../The Blackening, i to mnogo bolje. Čak i u poređenju sa Soulfly opusom, ovo je potpuni prosek. Liriku ne vredi mnogo komentarisati...nije mi jasno kako ga nije sramota da i dalje piše ovako isprazne tekstove. Ovo je čisto potcenjivanje i vređanje publike, pa bili to i bubuljičavi tinejdžeri.

Nisam jos poslusao album (skida se), ali ne znam koliko je ispravno porediti Soulfly (citaj Maxov rad) sa Machine Head koji su bar tih devedesetih bili najveci plagijatori pojedinih bendova a posebno Robb Flynnovo imitiranje Maxa, kako u pozama tako i u samoj svirci pa sve do pljuvanja slajmare po bini. Mozda su se stvari promenile pa sada tate uce od sinova, ali zivo me interesuje ovaj novi Soulfly. Mozda si u pravu to sto kazes, jer nisam u toku sto se Machine Heada tice od '94. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte ne pričam o devedesetim godinama. Through The Ashes of Empires je izašao 2004. godine, a The Blackanening 2007. i predstavljaju revitalizaciju zvuka MH-a u pravcu koji nema mnogo dodirnih tačaka sa Soulfly-jem. Sada se upravo dešava to da učitelji malkice uče od nekadašnjih učenika i to je suštinski ok, ali samo onda kada to predstavlja neku nadogradnju u zvuku. Te nadogradnje na ovom Soulfly albumu nažalost nema, već je to samo neko polubledo kopiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u potpunosti se slazem. Ne znam samo da li je Max svestan cinjenice da se vec 10 godina vrti oko 'Arise' trash ritmova i da mu je prvi album Soulfly-ja definitivno najbolji. Ukoliko je ovo sedmi album a zvuk je sve gori i gori, zasto jednostanvo ne prestane i posveti se nekom drugom bendu? JAsno je da covek zivi od toga i da je pod ugovorom te mora da izbacuje albume ko nenormalana ali stvarno, ovim samo odvraca stare fanove od svog benda. Bolje nek sa Igorom drlja ono u CC. To bi bilo legitimnije nego da se ovako srozava i degradira. Zvuce ko klinci neki napaljeni. I sama stara Sepultura je na veoma, veoma vecem artisticnom nivou od ovog novog ispraznog smecja sto on potpisuje kao Soulfly. Jedno te isto.

Edited by oNe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam samo da li je Max svestan cinjenice da se vec 10 godina vrti oko 'Arise' trash ritmova i da mu je prvi album Soulfly-ja definitivno najbolji. Ukoliko je ovo sedmi album a zvuk je sve gori i gori, zasto jednostanvo ne prestane i posveti se nekom drugom bendu.

 

Mozda zato sto (verovao ili ne) ne mislimo svi tako i njemu jos uvek itekako dobro ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To koliko on "uživa" u tome, mogli smo da vidimo na prošloj turneji kada pola stihova uopšte nije pevao i generalno tezgario koliko god je mogao, a to da li od toga može komotno da živi, pa na osnovu Bilboard statistike najprodavanijih albumu se baš i ne bi reklo da se razbija od para. Rejting Soulfly-ja konstantno pada iz albuma u album već godinama, a znamo da je ona prilično relevantna kad je finansijski momenat u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je album dobar :)

 

Istina, prva pesma, 'Bloodbath & Beyond', je žešće sranje, neka pank limunada, verovatno jedna od najglupljihi i najnepotrebnijih Soulfly pesama ikad. Ali, za njom sledi zanimljiva 'Rise Of The Fallen'. Sledećih nekoliko numera su, bar za mene, teži smor. Ali, već sa 'Off With Their Heads' stvari se popravljaju i do kraja albuma ide još nekoliko odličnih pesama, izdvojio bih Vulture Culture. Instrumental na kraju je u poređenju sa prethodnim (inače, predivnim) smešan!

 

U suštini, dosta konkretniji, svedeniji zvuk nego na Conquer, možda žešći, ali možda i dosadniji. Bez svih onih etno momenata koji su se na prethodniku fino uklopili i davali mu neku mračniju, zlokobniju atmosferu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si svestan koliko je zarada na osnovu prodatih albuma minorna u odnosu na zaradu od turneja?

 

A sto se tice "tezgarenja" - big deal, ako bi isao tom linijom da svako ko odtezgari koncert ne uziva u muzici koju stvara gde bi im kraj bio? Makar smo se mi ovde nagledali tezgi i tezgi. :haha:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to u redu, al' ispuštaš iz vida jednu manje-više bitnu stvar. Publiku. Videli smo koliko je manje ljudi bilo na njihovom poslednjem BG koncertu nego na onim ranijim. Jedno je kad ti odtezgariš nekoliko koncerata. Drugo je kad odtezgariš celu turneju. Nije Maks bubuljičavi klinac koji svira u svojoj garaži, pa da radi to zato što "voli". Očigledno je da se trudi da modifikuje zvuk i prati trendove kako ne bi potpuno ispao iz trke, al' je isto tako očigledno da mu to baš i ne ide od ruke. Po mom mišljenju, najbolje bi mu bilo da okupi ponovo Nail Bomb i iskoristi potencijal Alexa Newporta. Čovek je car.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to u redu, al' ispuštaš iz vida jednu manje-više bitnu stvar. Publiku. Videli smo koliko je manje ljudi bilo na njihovom poslednjem BG koncertu nego na onim ranijim. Jedno je kad ti odtezgariš nekoliko koncerata. Drugo je kad odtezgariš celu turneju. Nije Maks bubuljičavi klinac koji svira u svojoj garaži, pa da radi to zato što "voli". Očigledno je da se trudi da modifikuje zvuk i prati trendove kako ne bi potpuno ispao iz trke, al' je isto tako očigledno da mu to baš i ne ide od ruke. Po mom mišljenju, najbolje bi mu bilo da okupi ponovo Nail Bomb i iskoristi potencijal Alexa Newporta. Čovek je car.

E to bi bilo nesto fenomenalno kad bi krenuo sa Alexom Newportom. Greota sto slabo ljudi zna i koje on...

Edited by englis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...