Jump to content

Soulfly


Guest pogan

Recommended Posts

Max je vec Srbin-Postao je srpski zet...udao je cerku za srbina (neki lik koji je organizovao backstage za vreme koncerta-dok je max svirao ovaj mu smuvo cerku) i to u pravoslavnoj crkvi sto povlaci da je ona presla u pravoslavlje sto dalje povlaci da je i on morao da predje u pravoslavce...Verovatno zato tolika ljubav prema Srbima...

 

P.S. Procitao sam negde da su mu se mnogo svideli cigani trubaci koji su svirali na svadbi i da je zbog toga uradio jednu pesmu sa njima...

 

 

 

Greshish... Maks... JE pravoslavac...

Poshto su mu keva i cale poreklom sa ovih prostora..

Inache njgova zhena Glorija... je Ruskinja koja je veci deo detinjstva provela ovde u Srbiji...

 

 

SHto se tiche Marhsa na Drinu

Pesma Wings

Inache

Album je dostupan... shirokim narodnim masama putem PIRATERIJE i Neta... glupo je shto se `urchimo... ali SRBI SMO...

Maks ce morati na to da se navikne... na pirateriju itd biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

master_of_disharmony Poslato: Čet Feb 19, 2004 7:36 am Ime teme:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Al stvarno ne mogu da verujem sta vi ovde pisete...

Max je spao na tako niske grane, da ja nemam reci! A i Soulfly je strasno losa grupa. Ne moze da se poredi sa Sepulturom(starom, naravno), i zatp ne znam sto to stalno radite.

 

 

Naravno da ne moze da se poredi sa SepulturoM ni malo,ali kada nekog slusam tolike godine stvarno nemam namjeru da sada pljujem po njemu,godine mijenjaju sve grupe,ne moze da izdaje iste albume kao sto je kad je poceo sa 18 19 godina pun energije ali makar se trudi da uradi nesto i zato cu ga vazda postovati !!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

da novi soulfly... "prophecy" je fin album... ima dobrih pjesama, čak i dvije koje su baš klasično thrash prženje icon_da.gif to mi se definitivno sviđa. energija je na nivou, ali to nikad nisam ni sumnjao kada je max u pitanju orangelistening.gif

inače istina je da se ponavlja, a i ne znam zašto su mu trebali oni punk/hc elementi u nekim pjesmama, stvarno suvišno... a i marš na drinu... znam da nas gotivi, ali daj icon_smile.gif gdje marš na drinu na nekom metal albumu i to sve sa cigišima... sve u svemu negdje oko 8/10 od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno sam nabavio Prophecy(konacno a danas zvanicno izasao mhihi.gif )

Uglavnom mogu slobodno reci da je ovo najbolji Soulfly album.nema saradnje sa reperima,ni puno eksperimentisanja.Prvih 5 pjesama su soulfly u najboljem maniru(przenje).Sledecih 5 malo eksperimentisanja sa hardcoreom pa i reggaeom na pjesmi Moses(gostuje Kojot iz eyesburn).Predzadnja pjesma je standardni instrumental koji je meni na svakom album Soulfly medju boljim pjesmama i sto se mene tice ne bih se zalio da napravi jedan disk sa ovakvim insturmentalima.Zadnja Wings(kod nas poznatija kao mars na drinu) se bas ne uklapa u koncepciju ali je zanimljiva,posebno nama.

Najbolje pjesme:Prophecy,Mars,Soulfly IV i Moses

Dao bih mu 8.5/10 ako ne i vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
thumbs up 4 MAX i njegov upliv u svakodnevna srpska zbivanja...

MAX je Srbenda, hteli mi to ili ne... pre koji dan sam ga huo kako kaze da je SARMA vrh vrhova... ma jebeni Everest...

Sta?

Nisam u toku sa Soulfly, o cemu se radi? Max voli sarmu??????? icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno odlican bend...kako i ne bi kad ga predvodi glavni dasa iz nseg kraja icon_rolleyes.gificon_mrgreen.gif

 

Preslusao sam novi samo jednom i ne mogu jos da saberem utiske, al mogu da kazem da zvuci dobro kao i obicno i da ima malo i preradjenih stvari kao i obicno, a za onaj mars na drinu jos uvek ne mogu da se osvestim... bas me interesuje kako prosecan amerikanac reaguje kad cuje to... icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gifmusik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo jedne dubokoumne recenzije braće iz lijepe njihove... ovo sam morao postovati icon_uhoh.gif

Jebo glazbu, kada je pozadina ovog albuma smiješna za popizditi! Max Cavalera postao je naime pravi srbijaner. Krenimo redom. Album sniman u Arizoni i Srbiji. Instrumente na pojedinim stvarima sviraju momci iz beogradskog hard-core reggae benda EyesBurn. U bookletu se Max naširoko zahvaljuje, pazite sad ovo, "ciganima i svojim frendovima Srbima". A pod special thanks došla je i zahvala pravoslavnom popu Filoteju Petroviću za "duhovno pročišćenje". Ali, ipak najveća pobjeda je posljednja stvar na albumu, uvrštenje originalnog 'Marša na Drinu', ovdje naravno pod nazivom 'March On River Drina'.

Što dokazuje samo jedno - da je Max budalast lik. Kul je, iskren je, ali fakat ne misli niti je ikada mislio svojom glavnom i svaki ga dan pere nešto drugo, i samo da je ludo i ekstremno. Sjećam se starih Sepultura intervjua kako se crkvu htjelo zapaliti, kako se nije niti jedna riječ engleskog znala (dobro, na tom polju nije puno napredovao). Poslije se malo primirio, da bi s prvim Soulfly albumom postao pravi kršćanin, spiritualan do kraja, i s najvećom upotrebom izraza poput "fuck shit up" u povijesti jezičnog izražavanja. Ali meni je on turbo-simpatičan, poput nekakvog blesavog djeteta. I uvijek sam to govorio, ali ne, ekipa se klela da Max zna brojat do više od deset i da zna čitat'. Ma zna kurac! Zna delati dobre rifove. Istina, isti rif vrti u krug zadnjih 7 do 8 godina.

 

Ja sam siguran da ga sad pozovemo tu k nama, i kažemo "e Max zakon si, fuck shit up, Soulfly je zaaakon, osjećam spiritualnost dok to slušam, boom, tras ananas, samba ramba. Nego čuj Max, Hrvatska je najbolja zemlja, sve puno siromašnih ljudi, svi volimo Boga više nego sebe, fuck shit up man" i evo ti na novom Soulfly veliko U na naslovnici, a unutra kao bonus track obrada 'Jure i Bobana' i učinimo ga hrvatinom (ili slovencom, rumunjom, kosovarom, kako se već dogovorimo). I kratka uloga za Maxa u nastavku 'Pasije' koji recimo Gibson snima u Međugorju. Jebo me pas ak' ne bi tako bilo!

 

Ma, simpa je on lik, samo fakat previše zabrije ponekad. A glazba? Ma, ruku na srce, zar ikoga više briga za ovu mjuzu. Ja znam samo dva tipa koji ovo slušaju, i to zbog rifova: jedan je eto odustao zbog 'Marša Na Drinu', a drugog moram još pitati. Još od prvog albuma i dana kad sam ih prije 5 godina prvi put gledao uživo, bilo je jasno da je to sjajan live bend. Ima energiju, ima veliko srce, ima mast i ima slast. A albumi služe valjda samo kao izgovor da se ide na turneje.

 

Iste pjesme, isti rifovi, isti tekstovi, isti omot, sve fuckin isto. S dodanim srbijanerskim začinima.

ocjena 2/5

 

Mario Grdošić

[email protected]

30. travnja 2004

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...