Jump to content

Soulfly


Guest pogan

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Meni je ovaj bend oduvek bio teška papazjanija, sećam se kad je onaj Dark Age izašao pa svi počeli da ga dižu u nebesa, da zvuči dobro kao Chaos AD. Ma kakvi, nema to blage veze, mož' da podseća malo i bio je za nijansu bolji od prethodnih, ali u suštini kurac, tako da nikada nisam ni očekivao iole dobar album od njih iako sam ih dosta puta ispoštovao kada su gostovali kod nas, i ne mogu reći da su to bili loši koncerti, ne mogu biti kada čuješ Territory, Arise, Inner Self..

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos stigao da preslusam novi album, ali sam zato preslusao Arise reizdanje. Ko nije neka skine kod Rusa ima nekih bonusa po prvi put (D.E.C - Industrial mix, dosta dobar, plus demosi tj. snimci sa proba za gotovo ceo album). Ima i skoro cela Barcelona. Elem, to sam ovde pisao vise puta, Sepultura je Arise pravila od leta 1989. do jeseni 1990. tekstovi su prepravljani u studiju da bi sve bilo potaman, bubnju je trazen zvuk 7 dana, odbacene su dve pesme viska od kojih je intro sasvim u rangu ostalih pesama. Uglavnom, kada se ulozi toliki trud onda ispadne albumcina. Soulfly vec godinama zvuci kao gomila nabacanih rifova preko kojih ide Maxovo rendom pevanje. Tekstovi bez ikakve inspiracije, Rizzovo sviranje koje je odavno passe. Kada sam gledao ovu Max / Igor tezgu primetih da bi trebali da malo promene imidz Rizzu, on i dalje izgleda NU metal isprano i ulickano dok Max izgleda kao da ga je Dunav izbacio kod Djerdapa.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bernard

 

Arise je za mene ultimativni death/thrash album, retko koji album te tako obori sa nogu na prvo slušanje, bukvalno sam postao opsednut kada sam ga čuo, zasigurno u top 5 metal albuma svih vremena, ni Beneath nije mnogo dalje, čak mi se neke stvari kod njega i više svidjaju (solaže), ali mislim da su sa Arise-om potpuno sazreli kao apsolutni lideri ovog žanra. Nabavio sam skoro ovu remaster verziju na vinilu i tu se tačno vidi, kao što si i rekao koliko je bend pedantno radio na albumu, tj. pravljenju pesama i kako su one zvučale u prvobitnoj fazi, a koliko su kasnije obogaćene detaljima koji pesme čine tako dobrim. Taj podatak za bubanj nisam znao, ali stvarno što se samog zvuka tiče jedna od najmoćnijih produkcija ikada, ni današnji albumi ne zvuče tako dobro kao ovo remek-delo. Slažem se takodje da Intro odlično zvuči i da bi se uklopio savršeno, eventualno razlog može biti što, ako poslušaš ovu Basic numeru Altered Stage da središnji delovi pesme dosta podsećaju na Intro.

 

Ali Altered Stage :haha: :haha: :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...