Jump to content

Soulfly


Guest pogan

Recommended Posts

Što se mene tiče, Beneath The Remains je magija, a Arise samo dobar album. U odnosu na Chaos AD, Arise je albumčina, a u odnosu na Roots remek delo. Ja razumem da je Roots prekretnica u filozofiji benda i da se na tom albumu podelila publika. Ja sam onaj koji je voleo staru Sepulturu i zato mi je draže da Cavalere prave loše kopije stare muzike nego ne znam šta novo što mi ide na nerve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovoj pesmi nema nigde ni jedne jedine sekunde stare Sepulture.

Tu su pomešani Morbid Angel & Cannibal Corpse sa tipskim Soulfly refrenom kakav on valja odavno.

Tekst pesme je preapokaliptičan da bi bio shvaćen imalo ozbiljno, solo bezličan, a spot bezvezan, za cirka tri meseca će ga se malo ko sećati.

No realno da li je iko i očekivao da će Max snimiti štogod pametno?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče, Beneath The Remains je magija, a Arise samo dobar album. U odnosu na Chaos AD, Arise je albumčina, a u odnosu na Roots remek delo. Ja razumem da je Roots prekretnica u filozofiji benda i da se na tom albumu podelila publika. Ja sam onaj koji je voleo staru Sepulturu i zato mi je draže da Cavalere prave loše kopije stare muzike nego ne znam šta novo što mi ide na nerve.

 

Soli slazem se sa tobom za staru Sepulturu (iako je meni Chaos AD omiljen,al da se ne raspravljamo o ukusima)...

Zelim da kazem da i Soulfly slusam od samog pocetka,i taj Soulfy znam kao tribal/groove/nu metal,nazovi kako to hoces... Voleo bih da se sa CC drze te stare Sepulture,jer ne vidim poentu da Soulfly zvuci kao CC... Razumem Maxa da zeli da se vrati thrashu i da voli taj hardkor zvuk,al Soulfly je prepoznatljiv bio sa tim tribal elementima,za mene je bilo ono prosto ali rasturacki...

Tako ja vidim Soulfly.

 

@ Bernard Panasonik :

 

Sto se tice pominjanja stare Sepulture,to jest Arise,to sam naveo zato sto je bend naveo da ih podseca i zvuci im na Arise... I slazem se sa tobom za navedeno,World Scum vuce na death,barem zbog Travisovih vokala i pocetnog rifa...

Mada znam da ce album biti dobar kao i Omen,fali neka pesma kao Kingdom :D,to je do jaja pesma...

Edited by HeLLsarma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi slusao kopiju necega, bolje slusaj taj album koji se kopira. Sta ce ti 30 istih albuma, gde se na kraju uvek vratis na taj originalni, uvek glasam za nesto novo i eksperiment.

Naravno da ne mislim na fotokopije, nego na 30 različitih albuma istog žanra, ako mi se taj fazon sviđa. Bolje da poslušam 30 varijacija na temu, nego 30 puta istu temu. Nemam naravno ništa protiv eksperimentisanja i novina ako su dobre, ali bolje varijacija na dobru temu nego promašena tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad god neki anonimni bend izda slican materijal, uglavnom ga hvale i onda prestaje da bude anoniman.

Kada neko ime izda novi album, onda se to uporedjuje sa starijim izdanjima, pa se prezhiva vaskoliki prethodni opus,

da bi se na kraju taj sazvakani produkt upotrebio kao protivteg na vagi da se izmeri da li je seljak stavio dovoljno krompira u dzak ili ne.

 

Kome treba novi Arise kad je vec snimljen jedan?

I tako u krug. Ocekivanja ubijaju muziku.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima za novije fanove tribal momenata i ubrzanja, breakova i moćnih solaža za nas koji volimo old school. Nisam se usro od miline, ali mi je album slušljiv skroz. Bolje od ostalih su mi "Legions", "Redemption Of Man By God" , pa i "Plata O Plomo" (Kokaina Kokain), iako je čunga lunga.

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maks udubio glas, zvuchi nadrkanije nego kada je bio mladji i beshnji, iako je to verovatno uradio jer se umorio od zivota, metala i svoje kretenske zene.

 

Sam album... ovo je jedan od bendova chije albume slusham na silu, ne bi li mi se dopali. Ne odustaje mi se od njih, tako da ce ovo da se slusha, iako je sranjkasto, pa dok se ne zavoli ili ne zaboravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa rekao je hrčak da je ovaj album neki njegov lični povratak na death metal. Btw mnogo sam sranja pročitao po promo sheetovima i najavama u svom životu ali izjava bubnjara da je ovaj album "Arise on crack" zaslužuje metak u čelo, ne znam kako ga nije sramota jebo ga otac :haha: Sam album je u suštini jedno opšte mesto, nabacani Maksovi momenti cele karijere i sklepani na gomilu, može da zvuči okej sa pola mozga ali ipak je on odavno preselio iz kategorije revolucionara u fijoku zanatlija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam ja jedini kome je album "leg`o".

Nisam ni ocekivao neku revoluciju, gotovo da sam od ovog benda i ostalih njegovih projekata odustao, pa me upravo ta letargija i manjak ambicija prema istom, novim album prijatno iznenadio. Klasican Max, ali posto su mene uzasno smorili djampdfakap i tribal fazoni koji su upadali gde treba i ne treba, te pokusaji "straight in your face" albuma sa 2 rifa i "klasicnim refrenima", ovo koketiranje sa death metalom mi se bas svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...