Jump to content

Soulfly


Guest pogan

Recommended Posts

Хм, можда није ни време ни место, и слажем се, Макс већ годинама претерује, али ако погледате "легендарне" дискографије Металике, Мејдена и Сабата који су сваке године избацивали албуме и сада се ти албуми називају "класицима" а сваки има 2-3 добре песме, остало обичне глупости. Први албум Металике је нешто најгоре што сам чуо у животу, од ужасне продукције до невероватно лоших песама. Иронија, када су снимили први добар албум, Load, публика их је одбацила. Они више воле песме о Мојсију и "Тражи и уништи" од праве музике.

 

Тако да, Макс сада ради исто што и сви ти јадни бендови пре њега и да вас сада нисам чуо, металци то тако воле, један исти албум, генерички рифови и интервјуи о пиву.

 

Moram priznati da je ovo dobar pokusaj jednog solidnog bota. Ali realno, mora to mnogo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem ga, soulfly nema nijedan album koji mi se ceo dopao... ma ni pola albuma koji mi je do jaja. Sa svakog skinesh 2-3 pesme i slozish u mlevenje.

prvi meni deluje i ako jedini smisleni, poslednji trzaj maksa kao umetnika, posle je sve trend i davljenje u govnima muzičke industrije.

pa ipak, primitive takav kakav je - komercijalan i muzički dosadan - volim i sada, gotovo ceo, hitovi su to.

dark ages je isto bio dobar većinom vremena.

 

sve u svemu, ne prija mi sprdnja na račun današnjeg maksa, više me neka tuga pogodi, ništa mi nije smešno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam je kriv. Mada ima on još oho-ho kredita kod ljudi. Ma koliko se trudio ne uspeva sve da skenja. Da smrša treba mu par meseci, isto toliko i da skine ono sranje sa glave i počne da lični na sebe. Pesme se mogu praviti i sa bendom, za promenu. I za promenu ne mora se na album baciti baš sve što se napiše. Mogu se i otkriti i neke nove reči, a ne jedne iste nabrajalice 15 godina. Dakle, par meseci rada na albumu, malo odabira, malo sve odstoji i eto pristojne ploče. U tih par meseci može malo i da vežba gitaru. Samo je pitanje da li će mu Gloria dozvoliti tih par meseci bez turneje i bez zarade za nju :D

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda zato što je, kakav god da je danas, napisao neke od najboljih metal albuma ikad?

Lako je oštriti kurac na Maksu sad, ja se sećam kad sam bio klinac da je Sepultura bila na mrvu ispod Slejera.

Koliko god da stoji sve što je Bernard rekao ja i dalje sve njegove radove poslušam iz pijeteta, makar jednom.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja uredno sve preslusavam kada izadje. Ali vec godinama nema nicega sto bi me nateralo da se album pusti vise puta ili da se naprosto nesto upamti. On jeste svirao na nekim od najboljih HM ploca ikada i jeste imao veliki uticaj na njih. Ali ih nikako nije pravio sam!To je prvo doklazao Nailbomb, a onda itekako Soulfly. Kisserov i Igorov udeo je bio neprocenjivo bitan. Paolo po svemu poznatom je doprinosio puno manje od ostalih, ali tri jaka autora u bendu je sasvim dovoljno. Igor i Kisser su se sjajno nadopunjavali na Maxa. Otisavsi iz Sepulture, Max je ostao bez benda i timskog rada, a on se otprilike bas time i hvali. Njemu je i doslovno bitnija Gloria, nego sam bend. U vreme Rootsa Sepultura je bila u Evropi blago jaca od Slayer-a, posto su oni tada imali album sa obradama koji je tretiran kao nesto usput. Da su ostali zajedno jos jedan album pretekli bi Slayer, ovako danas mogu i jedni i drugi da im budu eventualno predgrupa :D

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi album. Najraznovrsniji je i vidi se da je vrlo pažljivo rađen jer je Maks tada bio pod pritiskom želje da se ponovo dokaže i publici ali i ovima iz Sepulture. Gomila gostiju i dosta različitih stilova koji su jako dobro spojeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi album, imao je najvise vremena da ga napravi. Zamerka je sto posle nekog vremena prelazi u ponavljanje i ima previse pesama. Naredna tri albuma se vozio na zvuku sa prvog. Dark Ages mi je drugi po kvalitetu, ali je isto predug, previse pesama, neke pesme su cisti rip off, plus su neki tekstovi glupi i za Maxove standarde. Ali generalno ta dva. Prvi je i produkcijski odlican za vreme kada je snimljen. Sada nesto razmisljam, generalno mi se nijedan omot ne dopada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je prophecy najbolji, s/t je kul, primitive tu i tamo, mada je i 3 jaka.. dark agesom je pocastio stare fanove sepulture i bilo je kul, mada je posle zvakao tu pricu.. poslednji je najgori, nema nijednog hita.. sto se cavalera conspiracy tice, debi je sjajan, ostalo vrlo krs :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi najjači, najraznovrsnije stvari, nekoliko jebenih hitova, tačno je da je predugačak. Naredna četiri sasvim dobra, sve ono kasnije mnogo slabije, ponavljanja, bezidejno, sterilno, tekstovi jezivo iritiraju. Nisu to neslušljivi albumi, ali daleko od Maksovih najboljih izdanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...