Jump to content

Wicca


Recommended Posts

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma problem je u forsiranju ženskog principa, feminizmu.

forsiranje ženskog principa je realno, svaka ravnopravnost je neodrživa. uvek neko mora da dominira, to je neminovnost u međuljudskim odnosima. pošto je ravnopravnost na duži rok neostvariva, onda je fer da se opšta društvena, institucionalna, dominacija muškaraca i žena smenjuje kroz istoriju.

dakle, sad je (ponovo) red na matrijarhat. on se ostvaruje sporo doduše i uglavnom na nivou protokolarnih uloga i simbolične moći. sektori stvarne moći i dalje su za žene zatvoreni: veliki biznis, vojska, tajne službe i crkva. najbliže tim centrima moći prišla je Dana Drašković ali će morati još da se strpi :violent::cool: Milka Forcan u Delti je ikebana. u crkvi tek nema šanse, nezamislivo je da SPC ima sveštenice, vladičanke, i matrijarha, to je već epska fantastika.

 

naravno, žene imaju moći koje oduvek imaju, senzualnost, zavodljivost i trudničku moć. ali to nije dovoljno. dakle, rešenje je da se vrate "alternativnom kulinarstvu".

 

kao što znamo, srpsko društvo je doživelo metastazu korupcije, na politlčkoj sceni se prave najtruliji mogući kompromisi, prostitucija se dešava na svim nivoima, a novih ozbiljnih pokreta ili stranaka nema. kuka & motika se takođe neće podići jer je namirena hlebom i igrama. o nekom domaćem terorizmu, urbanoj gerili, takođe nema govora jer su ovdašnji klinci anarhisti sve deca iz finih kuća, salonski mudrijaši i konformisti, koji se gnušaju nasilja i oružja (Andreas i Ulrike ne stanuju u Srbiji).

 

šta nam preostaje, koja grupacija ima moć da promulja ovu žabokrečinu? pa srpske veštice. jel ih ima aktivnih, da li su podružnica Wicca-e ili se oslanjaju na domaću tradiciju. jel su organizovane u kovene, dal su politički opredeljene i raspoređene (LDP, SRS), dal su spremnije za frontalni napad i coming out, ili su više za rovarenje iznutra, kroz stranke (kao Maja Gojković)?

 

ništa ne mogu da saznam o tome. smarao sam Margarithu da baci neku informaciju, ali se ona čvrsto drži kodeksa ćutanja.

Edited by Voyager

Share this post


Link to post
Share on other sites

forsiranje ženskog principa je realno, svaka ravnopravnost je neodrživa. uvek neko mora da dominira, to je neminovnost u međuljudskim odnosima. pošto je ravnopravnost na duži rok neostvariva, onda je fer da se opšta društvena, institucionalna, dominacija muškaraca i žena smenjuje kroz istoriju.

dakle, sad je (ponovo) red na matrijarhat. on se ostvaruje sporo doduše i uglavnom na nivou protokolarnih uloga i simbolične moći. sektori stvarne moći i dalje su za žene zatvoreni: veliki biznis, vojska, tajne službe i crkva. najbliže tim centrima moći prišla je Dana Drašković ali će morati još da se strpi :violent::cool: Milka Forcan u Delti je ikebana. u crkvi tek nema šanse, nezamislivo je da SPC ima sveštenice, vladičanke, i matrijarha, to je već epska fantastika.

 

naravno, žene imaju moći koje oduvek imaju, senzualnost, zavodljivost i trudničku moć. ali to nije dovoljno. dakle, rešenje je da se vrate "alternativnom kulinarstvu".

 

kao što znamo, srpsko društvo je doživelo metastazu korupcije, na politlčkoj sceni se prave najtruliji mogući kompromisi, prostitucija se dešava na svim nivoima, a novih ozbiljnih pokreta ili stranaka nema. kuka & motika se takođe neće podići jer je namirena hlebom i igrama. o nekom domaćem terorizmu, urbanoj gerili, takođe nema govora jer su ovdašnji klinci anarhisti sve deca iz finih kuća, salonski mudrijaši i konformisti, koji se gnušaju nasilja i oružja (Andreas i Ulrike ne stanuju u Srbiji).

 

šta nam preostaje, koja grupacija ima moć da promulja ovu žabokrečinu? pa srpske veštice. jel ih ima aktivnih, da li su podružnica Wicca-e ili se oslanjaju na domaću tradiciju. jel su organizovane u kovene, dal su politički opredeljene i raspoređene (LDP, SRS), dal su spremnije za frontalni napad i coming out, ili su više za rovarenje iznutra, kroz stranke (kao Maja Gojković)?

 

ništa ne mogu da saznam o tome. smarao sam Margarithu da baci neku informaciju, ali se ona čvrsto drži kodeksa ćutanja.

 

Kao sto rece Varg, problem je u forsiranju zenskog principa,ili ti feminizmu. Cuh juce da se neka feministicka grupacija bunila zato sto je na semaforu za pesake muskarac,a ne zena, i trazile su da na jednom svetlu bude musko,a na drugom zensko. Zamislite samo akoodluce da zene budu crvene svetiljke-opet ce da se bune. A tek samo one nase feministkinje koje se bore za zenska imena profesija...No comment.

 

Sto se mene licno tice, zene imaju dovoljno moci i mogu da je iskoriste ako zele. Medjutim, zene su po prirodi vise okrenute porodici nego karijeri, a jedno i drugo zajedno moze da uspe samo malom broju istih. Naravno, ukoliko stave karijeru ispred porodice nailaze i na javnu osudu (posebno kod nas),a i njihova priroda to tesko moze da podnese. Imam masu drugarica kojima je zivotni cilj-zavrsiti fax,zaposliti se i udati se pa radjati decu. Ima i onih  koje kazu da im je i karijera bitna, ali vrlo brzo odstupe od toga. Tako da neka ravnopravnost na vaznim funkcijama prosto utopijska ideja.Tako je kako je.

 

Sto se tice prostitucije na svim nivoima, u potpunosti se slazem. A i do neke promene stvarno ne moze doci dok se anarhizma igraju deca iz trulih bogataskih porodica i to iz cistog fazona.

 

A sad malo o vesticarenju. Konacno.:)

 

Ovo vesticarenje na koje aludiras pominjuci sve ove cice koje su na nekim bitnim polozajima na nasoj krem/slag/sampita javnoj sceni nema nikakve veze sa Vikom jer nema tu vesticarenja u pravom smislu te reci vec su to samo spletke i sve ostalo sto prati zivot jedne osobe na nekoj bitnoj funkciji. Polivanje vodom, pljuvanje po Skupstini, rascupane frizure i tako te varijante mene nikako ne asociraju na vesticarenje.A tek nema sanse da ih povezem sa Vikom.Vika je nesto potpuno drugo. Ako si mislio na nekakvu crnu magiju kojom su iste dosle do nekih polozaja (cisto sumnjam, prosto ne verujem)...Deluje mi da su iste prilicno nesposobne za takve aktivnosti.:)

 

Mozda je Vika ranija bila svojstvenija zenskoj populaciji, ali sada su snage relativno izjednacene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
Nonsens, Wicca je religija. Isto bi bilo kao kad bi rekli da Islam nije religija nego nacin zivota?! Kada je neko religiozan to mu i odredi nacin zivota, zar ne?

 

 

Wicca nije religija, wicca je termin zar ne? Witchcraft je religija xD

 

Gwydion je upravu!

A sto se tice wicca-e imas bezbroj sajtova o tome... Ako te bas zanima,u jednoj knjizari u Knez Mihajlovoj imas i knjige te vrste(ali na engleskom)i krecu se od nekih 450 pa do 2000 din.

Mada iskreno da ti kazem,ne zamlacuj se sa tim jer ima mnogo pametnijih stvari u zivotu koje mozes da radis... :roll:

 

 

Mozda postoje pametnije stvari, ali da ti kazem, ja sam na dobitku, jer sam bila dete kada su me tome ucili, i to mi je bilo veoma vazno u zivotu, dok nisam savladala i malo teorije i prakse, jeste, bilo je tesko u pocetku, da se spojis sa prirodom ui pravom smislu, ali vemoa je lepo, i osecaj je divan, i znaci, stvarno, meni je to bilo veoma vazno u zivotu, covek se pre svega i razvije psihicki, po meni je makar tako, i razvije svest i stvori neku etiku za sebe i o prirodi i postovanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da ne odobravam dolazak na temu da bi se reklo "Ja se s ovim ne slazem" ali moracu da napravim jedan mali izuzetak :)

Dakle - ja se s ovim ne slazem. Iz nekoliko razloga.

 

Prvo, ako nekog vuce neka paganska religija, jedinstvo s prirodom itd, a odabere neku novonastalu religiju, onda nemam reci za njega.

(Citala sam negde price da je to drevna religija, ali ako ima ovde onih koji se sa tim slazu, volela bih da mi odgovore - CIJA drevna religija?)

 

Drugo - vecina Vikana napada Hriscanstvo govoreci kako sputava ovo ili ono u coveku, itd... A nisu ni svesni da su usvojili neka nacela od istog Hriscanstva, samo su druge reci u pitanju: zabrana da se svete, "Ever mind the rule of three..." itd... Zatim, iako Boginju nazivaju raznim imenima, ona je za njih jedna, Jedna - a napadaju kod Hriscanstva monoteizam. Dalje, opet a propo "neprirodnog odricanja"... to sto ne bi trebalo da se pije alkohol prilikom ovog ili onog praznika (izvinjavam se sto pricam neprecizno, davno sam se poslednji put "upucivala" u ovu temu, pa sam zaboravila dosta) itd...

 

Trece - neko je vec spomenuo feminizam; primetila sam da insistiraju na tome. To vec nije stvar religije, vec licnosti koje je praktikuju, ali ako je vodeca figura nekog pokreta feministkinja, onda :puke: Isto vazi i ako je zenomrzac, to su mi dve iste kategorije, jedina razlika je da li su sa ili bez kurca. Ups, ruzna rec... :redface:

:)

 

Sve u svemu - Vika mi je naivna. Sve ja kontam, da je to lepo, slatko, fino, da su one mantrice privlacno napisane, da ima lepu ikonografiju, a tek oni sajtovi na netu sto su lepo odradjeni... :)

Ali je naivno. I, moj najjaci razlog da budem protiv toga, ne u verbalnoj borbi sa poklonicima Vike, vec kao moj licni razlog, je ono prvo sto sam napisala - ako me paganizam privlaci, NECE me privuci nesto sto je kodifikovao neki mamlaz u Americi pre 50akgodina (mada postoji i Vika pre Gardnera) vec ce me privuci nesto na cemu su moji preci zasnivali svoj zivot pre 3000 godina i vise, nesto sto je mnogo autenticnije, sto u meni (u svima nama) ima tragove - slabe, ali ima, i sto je na kraju krajeva mnogo prirodnije.

 

Verujem da se mnogi ovde nece sloziti sa mnom, ali za to me bas briga... :)

 

 

 

Edited by Милица

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve ove diskusije su esmislene. svi smo ovde u pravu jer smo sam iza sebe u pravu. Ima toliko terojia o wiki, i muka mi je da ih slusam. Ako si uzeo wiku znaci i da se zanimas za paganizam. Ja neam nista protiv hriscana, ali neke stvari nisu bile u redu. I svako je uzimao od svakog. I mi ovde nikoga ne osudjujemo, Ona j ko osudjuje on nek raspravlja. I tacka.

 

pa recimo da su nasi preci i zasnovali zivot na tome, ako pogledas sta je stvarno vika, a ne foru da je novonastala religija, nego cime se ustvari bavi, onda ces valjda skontat kako su tvoji preci bili povezani sa prirorodom, i lecili se medjusobno.

Da ne uvlacimo u temu i zrtve i samane i sve ostalo sto moze da se uvuce. Ovo je strasno opsirno, i svako zna kako on veruje i sta on misli o tome, i ne moze niko me da nametne to misljenje.Jer svako vidi to razlicito. Katastrofa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti sto si dosla da me prosvetlis :rolleyes:

 

To sto se onaj koga privlaci Wicca zanima za paganizam ne znaci da su paganizam i Wicca ravnopravni ili da mogu da se stave u isti kos; znaci samo da za nesrecne Wiccane ima malo nade, jer naslucuju po kojoj je religiji nastao plagijat koji oni smatraju za svoju religiju.

ako pogledas sta je stvarno vika, a ne foru da je novonastala religija, nego cime se ustvari bavi, onda ces valjda skontat kako su tvoji preci bili povezani sa prirorodom, i lecili se medjusobno.

Ovo jesam shvatila (ne samo "moji preci" nego preci svih nas) ali ne mogu nikako da shvatim jednu drugu stvar - ako shvatamo da su bili povezani sa prirodom, itd... - cemu onda Wicca?

Jel treba preko nje da ucim i shvatam kako su Sloveni ili Kelti ili Vikinzi razmisljali pre nekoliko hiljada godina?

Kome je to potrebno, taj ima poprilicne probleme sa samim sobom.

 

sve ove diskusije su esmislene. svi smo ovde u pravu jer smo sam iza sebe u pravu.

Sa ovim se slazem, jesu besmislene. Ali valjda je bilo jace od mene :D

 

 

Jbg, ne cenim bas previse ljudsku glupost, hahahaha...

Edited by Милица

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte samo preterivati, i jedni i drugi. :bigblue:

Jeste, Wicca je moderna tvorevina ali neke stvari na kojima se zasniva pripadaju dalekoj proslosti i tradiciji (pre svega jer potencira zenski aspekt kao vladajuci, sto je i bilo nekada davno, iza sedam gora i sedam mora). Praznici i festivali se nista bitno ne razlikuju, tj. poklapaju se sa ostalim religijama, sto je i normalno, ne moze drugacije. E sad, to sto je puno homoseksualaca, feminizma, perverzija.. jbg. To ne volim ni ja. Niti me Wicca zanima. Da se tu potencira zdrav zenski princip, bilo bi ok i postovao bih to, posebno jer sam u poslednje vreme u kontaktu sa odredjenim zenama koje su mocni samani/druidi (nemaju veze sa wicca-om, naravno, ali moze se povezati na neki nacin) i prilicno se lepo slazemo. A tako i treba jer muski i zenski princip stvaraju balans energija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte samo preterivati, i jedni i drugi. :bigblue:

Jeste, Wicca je moderna tvorevina ali neke stvari na kojima se zasniva pripadaju dalekoj proslosti i tradiciji (pre svega jer potencira zenski aspekt kao vladajuci, sto je i bilo nekada davno, iza sedam gora i sedam mora). Praznici i festivali se nista bitno ne razlikuju, tj. poklapaju se sa ostalim religijama, sto je i normalno, ne moze drugacije. E sad, to sto je puno homoseksualaca, feminizma, perverzija.. jbg. To ne volim ni ja. Niti me Wicca zanima. Da se tu potencira zdrav zenski princip, bilo bi ok i postovao bih to, posebno jer sam u poslednje vreme u kontaktu sa odredjenim zenama koje su mocni samani/druidi (nemaju veze sa wicca-om, naravno, ali moze se povezati na neki nacin) i prilicno se lepo slazemo. A tako i treba jer muski i zenski princip stvaraju balans energija.

 

 

 

pa lepo je biti u kontaktu sa mocnim shamankama i druidkinjama. Znam neke gospodje koje su me ucile nekim stvarim kada sam bila mala. stvarno su bile mudre, a ja sam o mnogo cemu prestala obracati paznju sto mi je jako krivo....i nedostaje mi sve ovo...ne znam jel mi je ovako bolje...mnogo sam se zezala sa ritualima..i sa gnomima pogotovo...koje ne podnosim,...i kreste.....a kako sam samo sjbala zivot..al fora je sto niad nisam u svoju korist nista raidla..dobro..par puta....i sto sam prenosila energiju svuda, i sto su mi je svi krali..i sto sam lecila sve zive povrede mojih prijatelja,...i sa vremenom sam se zezala...i onda mi je zivot sjablo sve....i bvelieve i was really powerful. i kept my wiccan diary. It was really a lot of power inside of myself and everyone was trying to steal my energy, old magickians...

i kinda miss everything..fuck it...

I feel im without power now...and i dont liek it...i cant get it back..i need help.. ic ant focus..i dont have nervs to focus..to start from the beginning..oh damnit:((

 

Nemojte samo preterivati, i jedni i drugi. :bigblue:

Jeste, Wicca je moderna tvorevina ali neke stvari na kojima se zasniva pripadaju dalekoj proslosti i tradiciji (pre svega jer potencira zenski aspekt kao vladajuci, sto je i bilo nekada davno, iza sedam gora i sedam mora). Praznici i festivali se nista bitno ne razlikuju, tj. poklapaju se sa ostalim religijama, sto je i normalno, ne moze drugacije. E sad, to sto je puno homoseksualaca, feminizma, perverzija.. jbg. To ne volim ni ja. Niti me Wicca zanima. Da se tu potencira zdrav zenski princip, bilo bi ok i postovao bih to, posebno jer sam u poslednje vreme u kontaktu sa odredjenim zenama koje su mocni samani/druidi (nemaju veze sa wicca-om, naravno, ali moze se povezati na neki nacin) i prilicno se lepo slazemo. A tako i treba jer muski i zenski princip stvaraju balans energija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti sto si dosla da me prosvetlis :rolleyes:

 

To sto se onaj koga privlaci Wicca zanima za paganizam ne znaci da su paganizam i Wicca ravnopravni ili da mogu da se stave u isti kos; znaci samo da za nesrecne Wiccane ima malo nade, jer naslucuju po kojoj je religiji nastao plagijat koji oni smatraju za svoju religiju.

 

Wicca se nikad ne moze staviti u isti kos sa paganizmom. Samo po nekim stvarima. Pagan je pagan, wicca je wicca. To je na foru pagan je grub, wicca je neznija xD

 

 

Jbg, ne cenim bas previse ljudsku glupost, hahahaha...

 

Ok, recimo da ti postojis i da ovo nije neciji lazni nalog.. :rolleyes:

Koliko imas godina? 16? Hoces da kazes da si vec radila sa zemljanim elementalima?

Ne kontam sta te je sjebalo? Sto pises tako cudne poruke, uopste? :)

 

 

Ciko, ja ne znam koji deo ti ovde ne razumes. Da, ja imam 16 godina, radila sam sa svim elementima, mozes misliti da sam cudna koliko hoces, ali cuj da sam sa njima radila u 14 godina. Necu se svadjati. Ne moras verovati u mene. Ali valjda mozes osetiti da postojim. Mada nikada nisam volela carobnjake. Cudan nacin rada dosta/.

No to nije bitno. Prestani mi govoriti da ne postojim. Dosta mi je toga ceo dan, i nije mi lepo kada mi neko to kaze i da mi ne veruje nista jer imam 16 godina. Ja nisam kao ostale devojke od 16 godina. I kraj price.

 

Drugo, ne znam sta me je sjbalo, odjenom sam osetila gubljenje, i kako mi sve izmice, i osecala sam da mi neko krad emoc. Jel mi verujes da nisam ni sigurna da li sam radila ritual za vezivanje moci, jer sam nesto unistila zivot i bilo mi je muka, i secam se samo da sam stala u krug i uradila nesto i da ga nikada nisam ni zatvorila, niti otpustila elemente.

I secam se da sam tu stala sa svime, jer mi je unistavalo zivot. i tako....

a tako mi nedostaje :((((((( Ipak je to jednom bio deo mene:(((

I kakve to ja cudne poruke pishem, ne razumem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciko, ja ne znam koji deo ti ovde ne razumes. Da, ja imam 16 godina, radila sam sa svim elementima, mozes misliti da sam cudna koliko hoces, ali cuj da sam sa njima radila u 14 godina. Necu se svadjati. Ne moras verovati u mene. Ali valjda mozes osetiti da postojim. Mada nikada nisam volela carobnjake. Cudan nacin rada dosta/.

No to nije bitno. Prestani mi govoriti da ne postojim. Dosta mi je toga ceo dan, i nije mi lepo kada mi neko to kaze i da mi ne veruje nista jer imam 16 godina. Ja nisam kao ostale devojke od 16 godina. I kraj price.

 

Drugo, ne znam sta me je sjbalo, odjenom sam osetila gubljenje, i kako mi sve izmice, i osecala sam da mi neko krad emoc. Jel mi verujes da nisam ni sigurna da li sam radila ritual za vezivanje moci, jer sam nesto unistila zivot i bilo mi je muka, i secam se samo da sam stala u krug i uradila nesto i da ga nikada nisam ni zatvorila, niti otpustila elemente.

I secam se da sam tu stala sa svime, jer mi je unistavalo zivot. i tako....

a tako mi nedostaje :((((((( Ipak je to jednom bio deo mene:(((

I kakve to ja cudne poruke pishem, ne razumem?

 

Pa bilo mi je, eto, cudno sto si pola poruke napisala na engleskom.. ali dobro, kontam da nisi odavde.

I nemoj tako da me zoves, nisam ja carobnjak, ne bacam fireball-ove po sumi. :D

 

Pa ako ti je element to uradio, otpusti ga, secas se? Mislim, iznenadio sam se ovom tvojom pricom, sta si sve uradila do sada.. ko je tebe ucio svemu tome (u svakom slucaju je pogresio jer si bila suvise mlada, i sad si) i sta si citala od knjiga uopste? Mozda si malo preterala i pozurila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sama ideje wicce je hipi.oni sebe nazivaju paganima a pritom se drogiraju,imaju odnose sa kime stignu bez emocija,cesto su prljavi,loze se na tamo neka plemena,mrze nacionalisam,i imaju pacifisticku hipi filozofiju

 

 

Recimo da se nisam drogirala niti jbala kada sam bila mala, niti sam htela erovati u on sto mi se nije svidjalo.

 

Zkljucila sam da sam koristila mnoge korene da bih koristila delove religija koje su meni odgovorale. Htela sam i sama stvoriti svoju :D Ponosna sam na sebexD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bilo mi je, eto, cudno sto si pola poruke napisala na engleskom.. ali dobro, kontam da nisi odavde.

I nemoj tako da me zoves, nisam ja carobnjak, ne bacam fireball-ove po sumi. :D

 

Pa ako ti je element to uradio, otpusti ga, secas se? Mislim, iznenadio sam se ovom tvojom pricom, sta si sve uradila do sada.. ko je tebe ucio svemu tome (u svakom slucaju je pogresio jer si bila suvise mlada, i sad si) i sta si citala od knjiga uopste? Mozda si malo preterala i pozurila.

 

 

Mrzelo me je da se vracam u sumu da ga otpustim, popizdela sam oko svega iskreno. Samo mi je ostalo ono krestanje u glavi.

Pa mozes se iznenaditi ili ne, ja ne lazem, mozda jeste cudno, mislim verovatno je cudno, i mozda zvuci retardirano, ali ne podnosim vredjanje ili omalovazavanje od bilo koga, strvarno, krivo mi je, jer znam syta sam uradila i koliko sam postigla kao mala i ponosim se.

 

A pricam na engleskom, trebas ,e pitati kako pricam na srpskom. Engleski je kada me mrzi da mislim, moram da mislim da bih pisala na sprskom zbog vas, ali kada sam potresena ili puna emocija onda ne mogu ni na sta drugo da mislim.

Ja jesam iz Srbije kao i ti.

Ali stvarno je duga prica o meni, i ima mnogo toga.

Ucila sam od svih, takodje i od brata, i od mnogih svestenica, a i pokvarenih ljudi koji su me lagali napocetku jer sam bila mala i krali mi energiju. Imala sam nesot posebno sto su svi hteli.Strasno :/ Stvarno sam se ono plasila, onda sam i zastitu naucila kako da imam, i tako dalje. Sve kroz sta sma prosla naucilo me je mnogo stvari, A i takodje me je stvorilo kao jacu osobu.

 

Citala sam dosta knjiga. Citala sam i tudje rituale, i sama sam pisala neke. Mada to sam odmah u glavi smisljala i u krugu, papair mi je slabo znacio.Imala sam bas jaku koncentraciju.

 

Secam se da sam mnogo volela spiralni ples kada sam bila mala pevala sam chantove kao pesmice xD

I od ujke sam krala knjige, ali on je vise posvecen alisteru i kabali sto sam ja bas slabo razumela.

Cenila sam alexa sandersa i uzela sam bila maxine ime za incijaciju, tacnije maxine dianna silver star.

Bas mi je bilo slatko..awww. :cry:

Ono....a gardner...pa dobro.///i on je nekako prosao pored mene..

jednom sam ucila magijski napad od druga ali bilo mi je tesko...ne volim to raditi jer sam ja patila od njih dosta recimo, i znam kako je.

Od cakri sam ludela. Imam mnogo problema sa srcem, i ne umem da sredim chakru.

Ma nemam vise koncentracije ni za sta

E rune sam dosta volela, i kupila sam samo mirovu knjigu,a ali me je mrzelo da pamtim i radim sa njima tu mi je bilo izmicalo vreme jer sam se popsvetila malo pisanju knjiga.

Uh, htela sam i svoj prirucnik za magiju da napisem ogroman! Og magijskih recepata to mracnih rituala! xD aww :(

Pa sam i istoriju neku pisala.. I o mom dedi koji slavi hirscansku slavu....xD

lepo je bilo...i nedostaje mi...:(

A da, nisam smela pre 18..ali preovladala je volja..krila sam se dok sam ucila od svih, sve je bilo tajno..ali vredelo je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok...

 

Ahm.. napisao bih ti svasta sad, ali bolje ne. Ukratko, kloni se svih tih redova i ljudi koji ti kradu energiju, mada to vec znas i sama.

I nikada ne radi nesto negativno jer se vraca. Te klinacke fore, dark rituals i sl. batali. Kao i magijske napade na bivseg decka i te fore. Kontas me.

I cakre batali, ako si napravila disharmoniju, sredjuj to. Znam kako je, jer sam i ja imao jednu disbalansiranu cakru. ako ne znas kako, nauci, ima literature svuda na netu. Rad sa elementima, bojama i sl.

 

Prvo se ti devojko sredi psihicki i fizicki, pa onda kreni da radis ono sto mislis i volis. Ali batali crnu magiju, napade na druge i bolje se stiti. I ne zuri nigde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok...

 

Ahm.. napisao bih ti svasta sad, ali bolje ne. Ukratko, kloni se svih tih redova i ljudi koji ti kradu energiju, mada to vec znas i sama.

I nikada ne radi nesto negativno jer se vraca. Te klinacke fore, dark rituals i sl. batali. Kao i magijske napade na bivseg decka i te fore. Kontas me.

I cakre batali, ako si napravila disharmoniju, sredjuj to. Znam kako je, jer sam i ja imao jednu disbalansiranu cakru. ako ne znas kako, nauci, ima literature svuda na netu. Rad sa elementima, bojama i sl.

 

Prvo se ti devojko sredi psihicki i fizicki, pa onda kreni da radis ono sto mislis i volis. Ali batali crnu magiju, napade na druge i bolje se stiti. I ne zuri nigde.

 

 

Ciko ja mrzim crnu magiju i ta proseravanja i mracne rituale. Razumete?

U tome je fora, ja sam uz magiju odrasla kada sam trebala poceti da odrastam kao osoba i dosta je utticalo na mene.

Klonim se ljudi...dajte bre, bacala sm magijsku loptu na decka kad sam imala 13 godina, nisam luda da radim te glupsoti sada.

Imam veliku disharmoniju i ja nikako nemam vremena da sredim to stvarno. A moram pothitno, ali mrzi me, ai ne mogu jer osecam da nemam energiju ni moc i da sam nesposobna kada je to u pitanju :((

A vise se i ne stitim, niti osecam kada me neko napada jer imam strasan disbalans u sebi i sve je u meni krenulo naopako i imam strasn ebolove, i recimo da vise ne zelim ni da mislim ni o cemu. Bas je ono strasan osecaj i mnog sam tuzna tbog toga jer se zelim vratiti tome.

Verujem da moj psihicki izgled zavisi od balansa u telu, a mozda i fizicki. Mislim 100% Bila bnih 100% zdravija da s enisam sjbala ovako.

Ludo sam ja dete bila xD Eto sad patim. Da znas da ne dozvolis tvom detetu da ovo krishom radi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa necu sigurno dozvoliti :D

Sta da kazem, zelim ti da sredis sve to sto pre, snagom volje.

 

 

Hvala. I molim vas da mi ne govorite vise da ne postojim, jer nije u redu.

AKo hocete ciko, gde god da zivite, ako dodjem jednom tamo, idemo ja i vi da groundujemo na nekom positive mestu xD

Sredicu se ja polako..za par godina, kad zavrshim srednju i fax! Bez zurbe! Ako pre toga ne riknem!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...