Jump to content

Wicca


Recommended Posts

Eight words the Wiccan Rede fulfill-if it harm none, do what thou will smile.gif .

Opasno dobra stvar :wink: . Navodno se negativna cin vraca trostrukom snagom na tebe...

 

Inace, mnogo su cedni smile.gif .

 

Jeste, dobra je stvar, samo shto je malo nemogucja za poshtovanje :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jos uvek ne mogu za sebe da kazem da se wiccom bavim jer ta ucenja praktikujem tek nesto manje od godinu dana!2 januara mi istice rok od godinu i dan koliko je potrebno Boginji da jednom okrene tocak godine.Zato me zanimaju saveti iskusnijih.Od knjiga sam procitala samo par(uglavnom one u knjizari u knezu i to je shit).Sto se sajtova tice najbolje je poceti sa puzuzu sajtom ili lady Bridgit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej.

Molio bih te, da ako ne umesh normalno da diskutujesh da se iskulirash (shta mislish zbog koga sam otvorio temu Pravilnik?)

 

A kakva je to "zabranjena" knjiga? Imam ja na tone tih 'zabranjenih', 'tajnih' i ostalih - " ", knjiga koje su nishta nego gomila proseravanja.

Vampyr poet tu knjigu sam dobio od nekog druida iz Engleske uz Alexandrian book of Shadows.Mada to vise izgleda kao skup iskustava raznih ljudi koji proucavaju wicca filozofiju zivota,mada ima i korisnih stvarcica.

A neznam zasto dawngreeter stalno provocira.Ja sam ti za ono live and let live! biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok' date=' da se malo udaljim od gluposti koje Black Dragon po obicaju siri.

Eh kako si ti simpatican mladic!Svidja mi se sto postujes tudje misljenje.

A glupost je veoma rastegljiv pojam!

biggrin.gifa:

A o wicca filozofiji moze se procitati i iz Forbbiden book![/quote']

 

Ja sam ti lepo rekao da je najbolje da se informises na The Pagan Federation sajtu. Batali neproverene izvore i

informisi se sa verodostojnih mesta i onda ces u diskusiji mnogo bolje prolaziti smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej.

Molio bih te, da ako ne umesh normalno da diskutujesh da se iskulirash (shta mislish zbog koga sam otvorio temu Pravilnik?)

 

A kakva je to "zabranjena" knjiga? Imam ja na tone tih 'zabranjenih', 'tajnih' i ostalih - " ", knjiga koje su nishta nego gomila proseravanja.

Vampyr poet tu knjigu sam dobio od nekog druida iz Engleske uz Alexandrian book of Shadows.Mada to vise izgleda kao skup iskustava raznih ljudi koji proucavaju wicca filozofiju zivota,mada ima i korisnih stvarcica.

A neznam zasto dawngreeter stalno provocira.Ja sam ti za ono live and let live! biggrin.gifa:

 

Jesi li? Na temi o Sadamu (glupa politika pripojena sa ovim forumom) bash i ne pokazujesh takvo kosmopolitsko raspolozhenje...Po tvojim stavovima moglo bi se recji da recimo jedan direkltor firme nikada ne bi mogao da bude Vikanin/Paganin sa obzirom da ne vodi takav "nachin zhivota"?

"Za mene je r'n'r nachin zhivota"....:roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, "druid" smile.gif Ja sam na netu nailazio na svakakve, recimo svezh sluchaj je sledecji - jedan lik pod nikom "Magus" mi je tvrdio kako ima 646 godina, kako je "prodao svoju dushu djavolu" (:roll:) za 1.000 godina zhivota na zemlji. Tvrdio mi je i kako je imao grimoare koji su stariji od ne secjam se ni ja vishe chega. Dobro, navikao sam i na likove koji se lozhe da su Demoni, pa onda isfrustrirane glupache koje se lozhe kako su se "kresnule sa Djavolom"(ja ne znam odakle Luciferu vreme za to), i tako svakakvi likovi koji me oraspolozhe i nasmeju do suza.

Ako taj lik nije proshao kroz SVE one druidske testove (koji traju iha-ha), sumnjam da ima pravo da sebe nazove tim imenom. Jel mozhe mozhda da napravi nekome lishajeve na licu? Ako mozhe, daj mu moj email smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozhe neshto da bude zasnovanu na "prirodu", vecj na "prirodi". Ha! Gramatichka greshka! smile.gif

 

Ma - Do What Thou Wilt (Imao je Alister dobrih rechenica).

 

Witches are not Satanists.

 

Jok ti si smile.gif

 

Tema o Sadamu je potpuno bezveze otvorena na ovom forumu!A stvarno mrzim amerikance pa stoga.....

Inace covek tajno moze da bude svasta (taj direktor firme..)

A meni se cini da suvise ozbiljno unosenje u bilo koju religiju moze od coveka napraviti zealot-a.

 

Na nesrecju nije, ja sam apolitichan. Ochigledno je Guardian dozvolio da se OVDE diskusutuje o politici :x

Znash kako - kada vidish da se stvari oko tebe menjaju na bolje, da ti individualna mocj raste, i josh mnogo toga, pa kako se ne bi uneo. *JA* mora da se pazim fanatizma i svestan sam toga smile.gif:twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije gramaticka greska ovo U je odma pored I tako da sam umesto I slucajno pritisnuo U.

 

 

 

 

*Jok ti si

 

 

Nisu sve ne kazem ja da nema budala.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I. Development

A. Starting in the early nineteenth century, a new natural religion gradually evolved. It gathered momentum in the mid-twentieth century.

B. Many authors and philosophers helped to develop the magical modern religion and to articulate parts of its belief structure.

C. The religion finds its roots in ancient ways. It has psychic connections and sympathy with those who were burnt in the medieval period, and indeed with all individuals who have been oppressed and killed in the name of religion.

D. The recent "festival" movement has enhanced the growth and diversity of the religion.

 

 

 

II. Literature

There is no official text; for the Craft is a religion of life and of nature, not of "the book."

 

 

 

III. Explicit Religious Doctrines

A. God (deity) is immanent and transcendent.

B. Every living entity has a spirit which is connected to and part of every other spirit. Humans are a part of nature.

C. Divinity manifests itself through all living beings. Nature itself is divine (but not something to directly "worship") as is the Cosmos as is each person.

D. God and goddess images are recognized as aspects of a greater divinity that is unknowable.

 

 

 

IV. Ritual and Worship

A. Observances may be group or solitary. Regular worship services are scheduled in harmony with the moon's phases by groups (covens or congregations) of members.

B. Each worship site is constructed anew on each occasion of meeting. It is defined by new consecrated circles, and may be located anywhere.

C. Only coven members are allowed to enter the innermost circle.

 

 

 

V. Ethics

A. The ethical set is summarized in the Wiccan Rede:

 

 

Eight words the Wiccan Rede fulfill:

If it harm none, do what you will.

We are aware that there are many, many versions of this rede out there. This is the simplest to use.

B. Guidance is given by many earth-plane teachers and by spiritual (discarnate) guides.

 

 

VI. A Brief Definition

 

 

Wicca is a new religion that emphasizes growth through harmony in diversity, knowledge, wisdom, and exploration

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vikani (u glavnom) ne zaboravljaju na Rogatog Boga, ali je primarno bozanstvo ipak Boginja. U stvari, ta izjava bas i nije potpuno tacna jer nisam siguran koliko je moguce razdvajati koncepte Boga i Boginje u razlicite entitete jer iako se mogu zvati razlicitim imenom i predstavljati razlicite principe, ipak predstavljaju dva aspekta iste stvari... hm, moracu ponovo da se dohvatim knjiga i interneta pa da vidim sta edukovaniji od mene imaju da kazu na tu temu.

 

Mada mislim da i ja mogu primetiti tendenciju da se Rogati Bog u potpunosti iskljuci iz cele price, sto bas i nije zdrava praksa po mom skromnom i ultimativno nebitnom misljenju.

 

Inace, posto vidim da je Bafomet upao u zonu sofistickog definisanja termina "argument", evo i ja (kao iskreni ljubitelj sofizama) da se prikljucim toj prici. Elem, Bafomet je retard. To argumentujem cinjenicom da mu postovi izgledaju kao da ih je retard pisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako je wicca kao religija osnovana na tom principu, mislim da je to stavljanje boginje u prvi pla zbog toga shto zensko radja, majka zemlja, a mushko je tu samo pokretach dogadjaja, a posle se drzi po strani, pa da se zbog toga 'vishe' ceni boginja, shto mozda ne bi trebalo (ne znam da li je tako, ali toliko sam bar primetio, mozda greshim). A u ostalom, tu je taj ceo simbol meseca, odnosno meseca i njegovog ciklusa, koji se poistovecuje sa zenskim ciklusom.

 

I koliko znam, ljudi koji obuchavaju druge ovoj religiji, treba da budu suprotnog pola, tj zensko obuchava mushko i obratno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...