Jump to content

Wicca


Recommended Posts

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tigar je dobro rekao.. i wicca-i dominira zena iz razloga sto ima jace moci i jace usmerava. Muskarac (bas to) u wicca-i sluzi kao pomagalo (nazovimo ga tako) pri radu raznih rituala.. cesto se poistovecuje sa bogom suma (zbog zna se vec cega)prilikom rada raznih rituala.. cest nema/ima znacajan doprinos (u zavisnosti o kojoj vrsti rituala je rec)

 

E sad sto se tice meseca on oznacava Diana-u (cerka Velike Majke cija je priroda duha istovremeno bila i muska i zenska) za koju se kaze (po nekim pricama) da je bila musko/zensko isto kao i njen brat/sestra Sunce... iz toga se veoma lako moze doci do zakljucka da to NIJE samo zenska religija i da muskarci ipak IMAJU veoma bitnu ulogu.. i simbol crnog meseca bi mogao imati skroz drugacije znacenje.

 

moj post ima poentu u vrednosnom ocenjivanju zenskog doprinosa magiji smile.gif

 

ajde de ti meni reci onda koliki i kakav doprinos zena ima u magiji (posto kazes da se bavis istom i tvrdis da je zenski doprinos nikakav... (i da.. samo se pitam kako je sve i odakle poteklo po nekom tvom razmisljaju smile.gif ).. da cujem i tvoje komentare.. (jer da si imalo vise upucen u isto znao bi o cemu je rec, kako se radi i KO ima VECI doprinos... :roll: ) i da.. ovaj komentar ti je gluplji od prethodnog... kako te nije samo blam da napises tako nesto??? (dokaz da osoba bas i nije normalna i pri zdravoj pameti smile.gif ) (smatram da ljudi sa 20. god. zrelije razmisljaju.. al' ocigledno ima izuzetaka) TRI DUBIJA ZA TEBE!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigar je dobro rekao.. i wicca-i dominira zena iz razloga sto ima jace moci i jace usmerava. Muskarac (bas to) u wicca-i sluzi kao pomagalo (nazovimo ga tako) pri radu raznih rituala.. cesto se poistovecuje sa bogom suma (zbog zna se vec cega)prilikom rada raznih rituala.. cest nema/ima znacajan doprinos (u zavisnosti o kojoj vrsti rituala je rec)

 

vi ste roblje veselo... inkubatori tongue.gif

bafomet je napisao:  

moj post ima poentu u vrednosnom ocenjivanju zenskog doprinosa magiji    

 

ajde de ti meni reci onda koliki i kakav doprinos zena ima u magiji (posto kazes da se bavis istom i tvrdis da je zenski doprinos nikakav... (i da.. samo se pitam kako je sve i odakle poteklo po nekom tvom razmisljaju  ).. da cujem i tvoje komentare.. (jer da si imalo vise upucen u isto znao bi o cemu je rec, kako se radi i KO ima VECI doprinos...  ) i da.. ovaj komentar ti je gluplji od prethodnog... kako te nije samo blam da napises tako nesto??? (dokaz da osoba bas i nije normalna i pri zdravoj pameti  ) (smatram da ljudi sa 20. god. zrelije razmisljaju.. al' ocigledno ima izuzetaka) TRI DUBIJA ZA TEBE!!!

smiri se sestro lepa, zezam se smile.gif

a bavimse magijom sigurno u istoj meri u kojoj i ti - nimalo smile.gif

upucen?

ovo me vec malo nervira

u onim stvarima u koje sam ja iz prve ruke upucen ti nemash veze

 

a i shta se deshava ovde... diram u neke svetinje?

gde nestashe hrishcani?

ili su pametniji i ne bakcu se ovde svojim uverenjima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigar je dobro rekao.. i wicca-i dominira zena iz razloga sto ima jace moci i jace usmerava. Muskarac (bas to) u wicca-i sluzi kao pomagalo (nazovimo ga tako) pri radu raznih rituala.. cesto se poistovecuje sa bogom suma (zbog zna se vec cega)prilikom rada raznih rituala.. cest nema/ima znacajan doprinos (u zavisnosti o kojoj vrsti rituala je rec)

 

E sad sto se tice meseca on oznacava Diana-u (cerka Velike Majke cija je priroda duha istovremeno bila i muska i zenska) za koju se kaze (po nekim pricama) da je bila musko/zensko isto kao i njen brat/sestra Sunce... iz toga se veoma lako moze doci do zakljucka da to NIJE samo zenska religija i da muskarci ipak IMAJU veoma bitnu ulogu.. i simbol crnog meseca bi mogao imati skroz drugacije znacenje.

 

moj post ima poentu u vrednosnom ocenjivanju zenskog doprinosa magiji smile.gif

 

ajde de ti meni reci onda koliki i kakav doprinos zena ima u magiji (posto kazes da se bavis istom i tvrdis da je zenski doprinos nikakav... (i da.. samo se pitam kako je sve i odakle poteklo po nekom tvom razmisljaju smile.gif ).. da cujem i tvoje komentare.. (jer da si imalo vise upucen u isto znao bi o cemu je rec, kako se radi i KO ima VECI doprinos... :roll: ) i da.. ovaj komentar ti je gluplji od prethodnog... kako te nije samo blam da napises tako nesto??? (dokaz da osoba bas i nije normalna i pri zdravoj pameti smile.gif ) (smatram da ljudi sa 20. god. zrelije razmisljaju.. al' ocigledno ima izuzetaka) TRI DUBIJA ZA TEBE!!!

 

Ma daj, koliko ja znam balans treba da postoji, bez jednog ne bi postojalo ni drugo. Ta tvoja teorija je teorija pchela(ili josh crnje - bogomoljki), pozovu bumbara, pojebu se sve sa njim, i onda ga shutnu onako jadnog smile.gif

Ta forma feministichke Vike predstavlja suprotnost shovinistichkom hrishcjanstvu? :? I zhena i mushko imaju svoju funkciju u svemu. Ne vidim poentu da zhenu stavljam iznad sebe (pa...u specifichnim sluchajevima da smile.gif ), smatram da smo jednaki, i da i mi i one imamo svoje vrline i mane, i da se dopunjujemo.

Ako si vecj politeista imaj balans izmedju nekih stvari, u to se mi henoteisti ne rachunamo biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj hteo ti ili ne.. ali da.. dobrim delom dolazi do izrazaja dominacija zene biggrin.gifa: e sad to nisu nikakva feministicha shvatanja ili sta ti ja znam deljenja.. i ja takodje rekoh da i muskarci imaju ulogu.. i ono pomagala je znacilo sporednu ulogu sto ne mora odma da znaci da ja imam nesto protiv muskog roda (naprotiv)... ipak mahom zene su jace na polju magije.. mada naravno ima tipova (sve to stoji.. da nema jednog ne bi bilo ni drugog).. inace i sam znas da nisam feminista (da jesam verovatno bih tvrdila da wicca jeste zenska tongue.gif ).. a dalje o tako necemu necu da komentarisem da ne bi doslo do ne znam ni ja cega...

Balans.. naravno da treba da postoji.. u svakom pogledu i svugde.. ali jednostavno negde il nije tolko primetan il nesto drugo.. ne dolazi do izrazaja (sto je ovde slucaj.. sto u wicca-i sto u mom postu biggrin.gif ) i da.. dopunjavanje obavezno.. jedno drugom sluze.. biggrin.gifa: ali cinjenica je da se veoma mali broj tipova bavi istim (zasto.. i don't know biggrin.gif ) (sto ne znaci da ih nema) pa se ono sto sada kazem tacno poklapa sa mojim prethodnim postom. get it.. nisam imala nista lose na umu.. jednostavno kazem kako je u danasnjici.. (posto o proslosti nema svrhe pricati jer ne verujem da bi neko uspeo da je vrati.. i taj primetan deo gde nema izrazaja dominacije (da tako kazem))

 

e sad.. za bafometa:

jednostavno i veoma primetno.. mene uzasno zivciraju komentari tipa to je ovako-onako.. i sta ti ja znam.. koji ne mogu da se obrazloze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta tvoja teorija je teorija pchela(ili josh crnje - bogomoljki), pozovu bumbara, pojebu se sve sa njim, i onda ga shutnu onako jadnog smile.gif

Uz duzno postovanje tvog poznavanja svega sem entomologije duznost mi je da te obavestim da u stvari svi trutovi jebu jednu maticu i samo nju,a ne sve pcele sve trutove, i da muska pcela je trut a ne bumbar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj hteo ti ili ne.. ali da.. dobrim delom dolazi do izrazaja dominacija zene biggrin.gifa: e sad to nisu nikakva feministicha shvatanja ili sta ti ja znam deljenja.. i ja takodje rekoh da i muskarci imaju ulogu.. i ono pomagala je znacilo sporednu ulogu sto ne mora odma da znaci da ja imam nesto protiv muskog roda (naprotiv)... ipak mahom zene su jace na polju magije.. mada naravno ima tipova (sve to stoji.. da nema jednog ne bi bilo ni drugog).. inace i sam znas da nisam feminista (da jesam verovatno bih tvrdila da wicca jeste zenska tongue.gif )

 

Zajebavam se malo sa tobom biggrin.gif Mislim da je pomagalo losh izraz (dodje mu kao seksualna igrachka), to bi recimo moglo biti ekvivalentno sluchaju da zhena sluzhi kao oltar na (recimo) Crnoj Misi, shta je tu njena svrha? Isto kao i svrha mushkarca u tako tim, bljuc bljuc forama biggrin.gif

Ne volim te dominacija/sm/blabla fore, kao i celokupni shovinizam u magici. Plus i minus, nocj i dan - balans. Svako ima svoju ulogu, a biti pomagalo nije uloga.

 

 

.. a dalje o tako necemu necu da komentarisem da ne bi doslo do ne znam ni ja cega...

 

Do chega? Ja sam Xeniji elegantno okrenuo ledja kada je pochela da vrishti na mene, jer nisam hteo da se svadjam sa njom, a daleko od toga da cju da se svadjam i sa tobom branchice-granchice biggrin.gif:mrgreen:

 

Balans.. naravno da treba da postoji.. u svakom pogledu i svugde.. ali jednostavno negde il nije tolko primetan il nesto drugo.. ne dolazi do izrazaja (sto je ovde slucaj.. sto u wicca-i sto u mom postu biggrin.gif ) i da.. dopunjavanje obavezno.. jedno drugom sluze.. biggrin.gifa: ali cinjenica je da se veoma mali broj tipova bavi istim (zasto.. i don't know biggrin.gif ) (sto ne znaci da ih nema)

 

Da, i ja obozhavam kada dopunjujem devojku smile.gifsmile.gifsmile.gif Uopshte, zajednichko dopunjivanje uvek prati obostrano zadovoljstvo smile.gifsmile.gif Pa, ne znam koliko se puno mushkaraca pronalazi u tome da budu "pomagala". E, puno mi ti neshto koristish termine tipa - dominacija, sluzhenje...ccc.. biggrin.gif Strashno smile.gif

Ima tipova koji se bavi ovim, da, ali kao shto si i sama navela, retki su (ja sam uglavnom naleteo na isfrustrirane babe smile.gif ), shto ne znachi da nema ni lepih djevojki

 

get it.. nisam imala nista lose na umu.. jednostavno kazem kako je u danasnjici.. (posto o proslosti nema svrhe pricati jer ne verujem da bi neko uspeo da je vrati.. i taj primetan deo gde nema izrazaja dominacije (da tako kazem))

 

Jebote, pa ti me barem poznajesh lichno, i znash kako ponekada (hm, sve cheshcje) postajem grumpy u diskusijama, i da time ne mislim nishta loshe, chak naprotiv biggrin.gif

 

Dodushe, i Livija je prilichno svesna ovoga, zato cju da je umlatim jer me ispravlja oko ovoga smile.gifbiggrin.gifsmile.gif

 

Ivana- e jebiga sada, pa nemogu ja sve da znam, znash, pchelarstvo mi je zaista ZAAAAAAAAAAAAADNJE na listi biggrin.gif

 

e sad.. za bafometa: jednostavno i veoma primetno.. mene uzasno zivciraju komentari tipa to je ovako-onako.. i sta ti ja znam.. koji ne mogu da se obrazloze...

Pa nemoj mi recji da se nisi navikla na ovo Branchice? biggrin.gif Pa YUMN ti je prepun ovoga, kao i "I'm-more-gother/satanic/witch-then-thou" stavova. Sve neke nadobudne individue koje se napile vode sa potoka mudrosti (kenj), ma prochitaj temu o Satanistima, raspisao sam se tamo, tralala.

 

Btw,

moj post ima poentu u vrednosnom ocenjivanju zenskog doprinosa magiji

 

Ako cjemo tako, zhene i JESU *te* koje su chuvale tradiciju, dok su njihovi muzhevi ishli znojavi, prdljivi i smrdljivi po poljima i igrali command and conquer uzhivo. To shto nisam feminista (barem ne u klasichnom smislu), ne znachi da je ne poshtujem, smatram je ravnopravnom, ni iznad ni ispod (sem u nekim situacijama, jeli smile.gif )

 

"Jeste da su nas zhene rodile, ali one imaju pichku, fuj" smile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednostavno i veoma primetno.. mene uzasno zivciraju komentari tipa to je ovako-onako.. i sta ti ja znam.. koji ne mogu da se obrazloze...

ti kazesh da ne mogu (ionako se uglavnom zezam pa i nije vazno)

 

chik obrazlozi svoje stavove (zato sam sve i pocheo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto Leona pojasnili smo i razjasnili i slozili se na kraju.. sve je sad onako kako treba biti biggrin.gif (mrzi me da te citiram.. hehe) a na temu o satanizmu.. ehh.. ne usudjujem se da tamo idem.. ko zna kakva zaraza tamo vreba smile.gif

 

chik obrazlozi svoje stavove (zato sam sve i pocheo)

 

ja uradih na to (naravno sto se tice teme) a ostatak ne bih da zapocinjem ovde... THE END

 

I dalje ne znam oklen ti ideja da se ja ljutim na tebe biggrin.gif

Zaraza? Zaraza inferiornih hrishcjana, na srecju nije prelazna (yay!)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leone dogovorili smo se da se odredjeni redovi vise ne pominju biggrin.gifa: 8) a ti nastavljas... damn.. :|

 

Inace ne mogu nikom biti High Priestess... zato sto sam vec predodredjena nekom za sto-sta... biggrin.gifa:

 

I nisam leona mislila da si se naljutio, vec da se ne slazes samnom.. pa mi je sve bilo cudno.. zasto i kako.. ali razjasnili smo :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif sta da vam kazem.....vi ste ti koji ovde rasplicete temu koju nikada necete rasplesti......ljudi koji znaju nesto vam nikada nece to ispricati...he,he...na prvoj strani procitah da je WICCA nova religija...e bas zanimljivo....samo cu reci da je neovesticarstvo prva religija koja se pojavila....ali nema veze....ljudi se uce na svojim greskama... icon_smile.gificon_smile.gif

POZDRAV svima koji ostavljaju postove na ovoj temi

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif sta da vam kazem.....vi ste ti koji ovde rasplicete temu koju nikada necete rasplesti......ljudi koji znaju nesto vam nikada nece to ispricati...he,he...na prvoj strani procitah da je WICCA nova religija...e bas zanimljivo....samo cu reci da je neovesticarstvo prva religija koja se pojavila....ali nema veze....ljudi se uce na svojim greskama... icon_smile.gificon_smile.gif

POZDRAV svima koji ostavljaju postove na ovoj temi

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

"NEO" (new age) veshticharstvo je prva RELIGIJA koja se pojavila? Devojko, uvidjash li oximoron ?

 

Da... biti automehanichar je isto religija! icon_smile.gif

 

E, jesi me nasmejala icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

neovesticarstvo prva religija koja se pojavila

Zasto se i meni cini da u ovome nema nikakvog smisla? icon_smile.gif

Nisam znao da je prva religia nastala pre manje od jednog veka icon_uhoh.gif

Da... biti automehanichar je isto religija! 

 

E, jesi me nasmejala

Pa svi ti vikani su smesni ljudi,stalno me uveseljavaju. biggrin.gif

Edited by No Name

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...