Jump to content

Wicca


Recommended Posts

Zasto se i meni cini da u ovome nema nikakvog smisla? icon_smile.gif

Nisam znao da je prva religia nastala pre manje od jednog veka icon_uhoh.gif

 

Pa svi ti vikani su smesni ljudi,stalno me uveseljavaju. biggrin.gif

Pa da icon_rockdevil.gif

U sluchaju da Djavola nije primetila svoj paradoks.... Vidish, veshticharstvo je u srednjem veku pre bilo ZANAT nego religija.

Vi ljudi niste normalni icon_smile.gif

 

Shta "Chari" uchine od choveka, kuku no.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sad sam bio na njihovom sajtu sve je to nekako divno upakovano , ali sta je iza kulisa

 

ti vampir znas kakva su oni satanisticka organizacija?

sem sto sam ja video ima li nesto dublje

sto nema na netu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam bio na njihovom sajtu sve je to nekako divno upakovano , ali sta je iza kulisa

 

ti vampir znas kakva su oni satanisticka organizacija?

sem sto sam ja video ima li nesto dublje

sto nema na netu?

Vika satanistichka organizacija??? MA daaaaj. SPC za sve govore da su Satanisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif da,recimo da sam se ja slatko nasmejala citajuci ovih 5 "stranica"....jebena serija na pinku je jednaka kvalitetu mocnih rendzera...a o realnom necemo......eto,imate oko cega dalje da se prepirete....a usput razmisljajte gde i kada pocinju da izrastaju koreni onoga sto vi smatrate religijom od 50 god.....TOLIKO icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif da,recimo da sam se ja slatko nasmejala citajuci ovih 5 "stranica"....jebena serija na pinku je jednaka kvalitetu mocnih rendzera...a o realnom necemo......eto,imate oko cega dalje da se prepirete....a usput razmisljajte gde i kada pocinju da izrastaju koreni onoga sto vi smatrate religijom od 50 god.....TOLIKO icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Onaj ko tezhi mistifikaciji samo sakriva svoje neznanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif da,recimo da sam se ja slatko nasmejala citajuci ovih 5 "stranica"....jebena serija na pinku je jednaka kvalitetu mocnih rendzera...a o realnom necemo......eto,imate oko cega dalje da se prepirete....a usput razmisljajte gde i kada pocinju da izrastaju koreni onoga sto vi smatrate religijom od 50 god.....TOLIKO icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Видиш, људи су још пре много, много векова почели да комуницирају међусобно, али се не може рећи да је IncrediMail древни производ. icon_mrgreen.gif

 

А Вика је свакако мени несхватљива религија. Прво, не схватам поенту бављења магијом ако не можеш да психички онеспособиш онога ко ти науди. Друго, троструко враћање заиста не могу и (не желим!) да прихватим. Треће, нашла сам у неким књигама описе неких евокација. Једна од метода призивања је такозвано "бацање круга", а мишљења сам да је прилично лицемерно штитити се кругом од ентитета ког сте позвали да вам помогне... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

а мишљења сам да је прилично лицемерно штитити се кругом од ентитета ког сте позвали да вам помогне...

Ne samo da je licemerno vec je i imbecilno.

Jeste pisljivi krug koga je nacrtao neki tinejdzer vikan ce ga sigurno zastiti od demona recimo icon_smile.gificon_smile.gif

Mislim naravno da hoce ukoliko se debil utripuje da je stvarno prizvao demona. icon_biggrin.gif

Kao drugo vika je zaista jedna primitivna stvar jer ne vodi nicemu,a o spoznajama necu ni da govorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to shto neshto ima smisla, ne mora da znachi da nije glupo.

Tvoja licna i odokativna procena moze, naravno, da bude takva. To je ne cini nista vise tacnom od, na primer, konstatacije da je pakao u Oronu ili ideje da ustajanje na levu nogu znaci baksuz tokom dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a usput razmisljajte gde i kada pocinju da izrastaju koreni onoga sto vi smatrate religijom od 50 god

Iako ti mozda mislis drugacije, nikako ne pomazes konceptu Wicca-e sa takvim izjavama. Sujeverje i polu-istine kvare koncepte koji bi bez tih kancerogenih primesa bile savrseno funkcionalni. Cenim to sto si pored najezde satanista, ritualnih magova itd. odlucila da stanes bas u Wicca cosak, ali molim te razgranici faktuelno stanje stvar od romanticnih "kako bi bilo lepo da.." ideja. Jako, ali zaista jako malo toga iz Stare Religije je prezivelo hiljadugodisnje spaljivanje i proganjanje tolerantnih hriscana. Wicca je nesto sto je Gardner stvorio pedesetih godina proslog veka i u glavnom je morao da smislja i domislja kako da popuni zjapece praznine u onome sto je nasao. Zbog toga je Wicca veoma mlada religija zasnovana na korenima Stare Religije. A to nikako nije isto kao kada bi rekli da je Wicca drevna religija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja licna i odokativna procena moze, naravno, da bude takva. To je ne cini nista vise tacnom od, na primer, konstatacije da je pakao u Oronu ili ideje da ustajanje na levu nogu znaci baksuz tokom dana.

Pakao ili Duat. Dakle, zemlja/sfera gde obitavaju Bogovi. Ne treba ja valjda da te uchim osnovama egipatske mitologije? Shta mislish, zashto se one tri piramide nalaze tachno ispod Orionovog pojasa?

 

I nemozhe da bude "u Oronu", vecj na Orionu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orion je sazvezdje. Sazvezdje je skupina zvezda. Zvezde koje mi vidimo su projekcije udaljenih zvezda na nasu atmosferu. Znaci, to sto nama izgledaju blizu ne znaci da su blizu nego samo da sa Zemlje izgledaju kao da su blizu. Daklem, kada b i racunali zapreminu Oriona, dobili bi jedno zaista ogromno prostranstvo, ispunjeno apsolutno nicim.

 

Ako moju sestru ne bude mrzelo, mozda mi cak i sracuna tacnu zapreminu tela definisanog zvezdama u sazvezdju Oriona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orion je sazvezdje. Sazvezdje je skupina zvezda. Zvezde koje mi vidimo su projekcije udaljenih zvezda na nasu atmosferu. Znaci, to sto nama izgledaju blizu ne znaci da su blizu nego samo da sa Zemlje izgledaju kao da su blizu. Daklem, kada b i racunali zapreminu Oriona, dobili bi jedno zaista ogromno prostranstvo, ispunjeno apsolutno nicim.

 

Ako moju sestru ne bude mrzelo, mozda mi cak i sracuna tacnu zapreminu tela definisanog zvezdama u sazvezdju Oriona.

Nisam ja rekao da su zvezde udaljene 100m od zemlje, ali ti govorim da su one tachno postavljene ispod te tri piramide. Ja nisam siguran da li se tamo fizichki ishta nalazi, ali astralno svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj. Kako definises "tacno ispod" u svemiru? Ako ti "dole" znaci "u pravcu Zemlje" onda je apsolutno sve ne Zamlji "tacno ispod" bilo cega sto nije na Zemlji. A ako imas neku drugu definiciju, zajebao si sve astronome kolektivno. Mozes i Nobelovu Nagradu za to da dobijes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto da se smaramo ja sam fasciniran univerzumom ti vampir znas

pa za pocetak evo ovo

 

 

 

 

orionu covek mora da se divi. Mocan je, velicanstven i lep. Zbog svojih sjanih zvezda i velicine lako se uocava na nebu. Poznat je od davnina, pa ga i Homer pominje u Ilijadi. Orion spada u najstarija sazvezdja.

U tradiciji Srba Orion se cesto pominje jer je sluzio za orijentaciju i za odredjivanje doba noci. Na nasem nebu se pojavljuje u avgustu i vidi se sve do aprila.

Lakse cete prosetati ovim sazvezdjem ako znate njegovu helensku predstavu. Stari Grci su u njemu videli snaznog lovca koji u jednoj, uzdignutoj, ruci drzi veliku batinu, a u drugoj stit. Trup lovca markiran je sa cetiri sjajne zvezde. To su a, k,b i g, a tri zvezde d, e, i z u sredini cine pojas lovca. Tik iznad pojasa prolazi nebeski ekvator. Pojas je inace usmeren ka zvezdi Sirijus koja se nalazi istocno, ka horizontu (ili ispod njega).

U ramenu sa uzdignutom rukom nalazi se vec pomenuta a Oriona, dzinovska zvezda koja ima i licno ime: Betelgez. Betelgez je promenljiva zvezda - nepravilna i pulsirajuca. Promena njenog sjaja je urvdjena 1836. godine. Njen spektralni tip je M2 Ib, a njena magnituda iznosi oko 0,45. To je ogromna zvezda, supergigant. Njen precnik je veci Suncevog, po nekim procenama, cak 1000 puta. Kad bi se nalazila na mestu naseg Sunca obuhvatila bi prostor skoro do Jupitera, a mi bismo se nalazili gotovuo u smam njenom centru. Kad je u maksimumu svetli kao 14000 sunca! Od nas je udaljena 427.5 svetlosnih godina.

Desno od Betelgeza, u drugom ramenu lovca nalazi se Belatriks, g Oriona. Svoje ime ova zvezda je dobila u srednjem veku. Bellatrix je latinska rec, a znaci ratnica. U astroloskim knjigama onog doba kaze se da zene su rodjene pod ovom zvezdom predodredjene da budu srecne i da vole da pricaju (u sta ne treba sumnjati). Spektralni tip Belatriksa je B2 III. Ratnica ima magnitudu 1,64, a od nas je daleko 243 svetlosne godine.

Stari arapski astronomi dali su beti (cool.gif Oriona originalno ime: Rigel, sto zanaci gigantova noga To je ogromna zvezda pavkasto-bele boje, spektralnog tipa B8 Ia. Od naseg Sunca Rigel je sjajniji, pazite sad, 57 000 puta! Daleko je od nas, srecom, 772,9 svetlosnih godina. Prividni sjaj ove zvezde je 0,18, a na njenoj povrsini vlada temperatura 12 000°K. Vrlo blizu Rigela, na 9`` nalazi se jos jedna zvezda 6,7m. Rigel pripada asocijaciji u Orionu.

Saiph ili k Oriona cete teze uociti od ostalih velikih zvezda Oriona. Ona je nesto manjeg sjaja (2,07m) i blizu je horizonta pa njeni zraci prolaze kroz debele naslage Zemljine atmosfere sto joj umanjuje vidljivost. To je plava zvezda, B0 5Ia spektra. Od nas je daleko 721,6 svetlosnih godina.

Ipak su zvezde pojsa najatraktivnije. Prva od njih tri, ona na zapadu pojasa, je Mintaka, d Oriona. Zapravo rec "mintaka" i znaci pojas. Naziv su joj dali stari arapski astronomi. Njena magnituda je 2,25m, ali joj se svetlost menja u periodu od 5,7 dana posto je to promenljiva zvezda (eklipsna). Njen pratilac je plavicasta zvezda 6,7m udaljen 52,8``. Njen spektralni tip je O9.5II, a od nas je dosta daleko, 916,2 svetlosne godine (provincija dakle). I Mintaka je clan asocijacije.

Biserna niska, arapski Alnilam, (e Oriona) je naziv srednje zvezde Orionovog pojasa. To je ogromna zvezda. Od Sunca je sjajnija 40000 puta, ali magnituda joj je svega 1,69m jer se Alnilam nalazi daleko od nas. Svetlosnom zraku je potebno 1342,2 godine da stigne do nas sto znaci da ovu zvezdu danas vidimo onakvu kakva je bila u vreme rane Vizantije. Plave je boje, a njen spektralni tip je B0 La.

Alnitak je takodje arapska rec i oznacava pojas odnosno kais, a u astronomiji to je z Oriona, treca zvezda Orionovog pojasa. Njena magnituda je 1,74, a nalazi se 817,4 svetlosne godine daleko od nas. Spektralni tip ove zvezde je O9.5 lb. Ima jedan razlog zasto volim da pogledam ovu zvezdu. U njenoj blizini nalazi se citav niz maglina, a medju njima je i ona cuvena, Ngc 2024 zvana Konjska glava. Naravno, ako pogledate ka ovoj zvezdi necete videti nista narocito jer su magline suvise daleko i suvise sitne za golo ljudsko oko.

Ispod pojasa Oriona po tradiciji stoji mac. Mac je cesta meta osmatranja astronoma kako profesionalnih tako i amatera jer tu lezi fantasticna Orionova maglina. Vidljiva je i golim okom, ali za pravo uzivanje potreban vam je strasno jak teleskop. I ne zaboravite, Orionova maglina je mesto gde se radjaju zvezde.

 

 

ali oriona u grckoj mitologiji je ubio skorpion

od tad je i skrpion postavljen od zevsa medju zvezde

 

 

inace ponovljam se

 

postoje prave teleskopske slike i slike koje su pravljene u fotosopu da bi se ljudima lakse prikazalo , moje licno misljenje je da ako i u sazvezdju oriona je pakao , a pricao sam to ranije , cudi me da bica iz pakla dozvoljavaju samounistenje

 

 

pazi svako szvezdje cini jednu galaksiju ( nasa mlecni put )

 

naucnici su dokazali da svaka galaksija ima svoj put ka KA SVOJOJ crnoj rupi

 

pojam crnih rupa i gutanja sazvezdja je jos nagadjanje ali kad pogledas galaksije koje imaju spiralni oblik, nesto uvlaci svezde gde dolazi do ogromnih sudara i eksplozija ( supernova )

 

e sad vampir pazi ovo

naucnici tvrde usko povezanost izmedju dark matter i crnih rupa , znaci zvezde , planete bilo sta , osudjeno je na svoj kraj

 

da bi bilo jos tuznije, zanimljivije, postoji i dark energy.... jos mocnija sila od dark matter to je nesto sto siri univerzum time moze doci do apsolutnog hladjenja i gasenja , ali dark energy je ogromna misterija samo se kaze da je to energija koja na svom putu cisti sve razvlaceci kao sundjer ali gde se to ona siri sta je to iza ili ispred nje icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

 

znaci ako prihvatimo da su bogovi u univerzumu onda prihvatam ideju da su oni vanzemaljci , ali kad smo diskutovali o doganima i drugim stvarima , takvu tezu zastupa deniken----- kazao sam ti da procitas koju njegovu knjigu

 

raj, pakao ili bilo sta drugo su metafizicki pojmovi

to nije sastavni deo univerzuma nego religiski pojmovi ili personifikacija umetnika

 

dalje pogledaj orion u google pravi teleskopski snimak icon_da.gif

mrzelo me do sad da se smaram i da postavljam slike u potpisu ali ok neko ce mi vec objasniti kako icon_smile.gif

 

time bi kroz slike lakse objasnio

 

 

hm

icon_cool.gif

Edited by black_totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

knjige iz astronomije, sve sa neta

odatle mi podaci

samo na knjige sam sprzio 100 eura

 

a sto se tice denikena pbecao sam ti jos pre 3-4 nedelje

naravno da cu ti dati samo treba da me okrenes

secas se

icon_da.gif

Pa, ja i Ivana smo se dogovorili da se vidimo s tobom za vikend. I evo, sad te taman obaveshtavamo o tome icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam kazala je da ce da mi javi

ja sam ti brate moj skoro mrtav od umora ( junski rok )

tako da me podsetite koje vam knjige trebaju

taman mislis prosli ispitikad ono " nije ispit nego pismeni , sutra ili ko zna kad imacete ispit "

 

samo da prodje juni

uzasan mesec

icon_mad.gif

Edited by black_totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

znam da bas nije iz ove price, ali moram malo da intervenisem povodom pominjanja Oriona, sto se grcke mitologije tice ( u pitanju je moja licna fascinacija odredjenom varijanrom mita o Orionu, koju redovno prepricavam u alkoholisanom stanju icon_smile.gif i neka literarna ideja na kojoj duze vremena radim, pa mi ne zamerite sto cu se ovde ubaciti povodom mitskog dela ove price), dakle:

Homer pominje u Ilijadi. Orion spada u najstarija sazvezdja.

u Ilijadi se Orion pominje kao sazvezdje (cini mi se u XVIII pevanju) "kovanje oruzja" gde Hefest na cuvenom Ahilejevom stitu predstavlja sazvezdje Oriona pored sazvezdja Shkorpiona. taj Ahilejev stit tj opis istog se ubraja medju najmonomentalnije opise nekog predmeta u knjizevnosti uopste.

drugi deo totemove recenice nisam bas razumela, u kom smislu "najstarija sazvezdja"?

Stari Grci su u njemu videli snaznog lovca koji u jednoj, uzdignutoj, ruci drzi veliku batinu, a u drugoj stit.

hm... Orion je mitski strelac, dakle imao je samo luk i strelu. bio je veoma visok i izizetno lep i mogao je da hoda po vodi. prema jednoj varijanti mita (i to bas onoj koju prepricavam kad se alkoholisem icon_biggrin.gif ) Artemida se zaljubila u Oriona i HTELA da se uda za njega. Njen brat Apolon je zeleo da je spreci u tome i da joj ne dozvoli da prekrsi svoj zavet. posto je Artemida takodje bila i boginja lova, koja je stalno uz sebe imala srebrni luk i strele ('ocu i ja icon_mrgreen.gif ), Apolon je videvsi jednom kako na pucini, daleko od obale, Orion hoda po vodi, predlozio Aretmidi da pokusa da sa te velike daljine ustreli tu nejasnu tachku u daljini. Artemida, ne znajuci da je to Orion, pogodi ga i ubi. kada je shvatila sta je uradila, pretvorila ga je u jedno od najlepsih sazvezdja kako bi njegova lepota vecno sijala na nebu

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa icon_cry.gif kakva tuzna prica icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

elem, morala sam samo da unesem te ispravke iz mitologije icon_biggrin.gif izvinjavam se

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...