Jump to content

Wicca


Recommended Posts

So, you heard about the page and showed up to tell me off?

 

Then you are part of the problem.

 

Being a Wiccan makes you feel Special, eh? Well shove your pride back down your throat, kids! This is your wake-up call.

 

icon_smile.gif ne razumem se mnogo u ovu organizaciju & stuff, ali ovaj tip je bas komican!

 

fluffbunny

The "Wiccan" wannabes who are delighted to be persecuted, and came here to give me a piece of their mind. If my website offends you, then you're probably one of them.

 

a on je maddox wannabe! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Verovanje i religija su dve potpuno razlicite stvari. Verovanje JESTE podloga religije, ali nije obrnuto.

Laklo je otkomentarisati i poreci nesto ciju smo definiciju pronasli u recniku...

O nekim stvarima treba znati malo vise da bi mogle da se komentarisu.

Bez uvrede.0000000000

icon_smile.gif

 

Gresis. Vera je uvek religija, ali religija nije uvek vera. Religija nije institucionalizovani oblik vere, kao sto mi se cini da smatras. Hriscanstvo je religija, ali i agnosticizam je religija. I svaki oblik paganizma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazis argumente za jednakost zbira dve dvojke cetvorci.

Dakle, sama definicija pojma religije je takva da zadovoljava ono sto sam napisao. Mozes samo da kazes kako je tvoj recnik pojmova iz nekog razloga ispravan, a ne moj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

Kao prvo, dva i dva su cetiri na ovom nivou postojanja;na drugima nisu, ili su i cetiri i drugi zbir ili zbirovi istovremeno.

Svaka definicija pojma religije je racionalna, dok sama sustina religije nikako nije racionalna;dakle to je uzaludan posao.

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da upadnem i da rechem da po statistichkim podacima veshtica i veshcheva zajedno s svim ostalim paganima i neopaganima do 2016 bi trebalo da bude vishe nego muslimana, ako se zadrzi ovakav trend a do 2030 bice nas vishe nego muslimana i hrishcana zajedno, u tu spadaju sve hrishcanske i islamske sekte...

ohrabrujuce zar ne!? icon_da.gif

Definitivno netacno, sem ako se ne uracunaju i svi Indusi i svi Kinezi (kao Taoisti). Ali Kinezi su uglavnom ateisti pa ta racunica bas i ne stoji. Wicca jeste religija u ekspanziji, ali to je jos uvek spor rast da bi mogli da govorimo o nekoj vecoj cifri. Ono sto je mnogo verovatnije je da ce rasti evangelizam koji je u Americi i doveo Busha na vlast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WICCA

Wicca ili paganizam nije religija. Wicca je sistem zasnovan na verovanju u Boginje koji datira najmanje 25000 godina unazad. Ipak, njeno koriscenje kao termin za one koji praktikuju paganizam je relativno nov. Paganska uverenja postoje na vecini kontinenata od pocetka istorije i postoji veliki broj disciplina. Neki ljudi su privuceni egipatskom filozofijom, neki druidizmom. Neke privlaci anglo-saksonska tradicija a neki prate put Indijanaca. Neki su znani kao kuhinjske vestice, zelene vestice ili samotnjaci.

-Zelene vestice se koncentrisu na Zemlju i obnavljanje i oplodjenje neplodnog zemljista uvodeci drvece, zbunje, floru i faunu koja umire ili je ugrozena zahvaljujuci zagadjenju ili, generalno, covekovoj nemarnosti i iskoriscavanju. Mogu takodje biti ukljucene u pravljenje prirodnih biljnih lekova.

-Kuhinjske vestice, dok podrzavaju zelene, takodje proizvode sopstvene lekove od biljaka koje su same uzgajale, ali u mnogo manjoj razmeri.

-Samotnjak moze biti i zelena i kuhinjska vestica. Termin oznacava da radije rade sami nego u grupi. Mogu se, s vremena na vreme, pridruziti drugim grupama za proslave.

Kao kod svih vera, postoje izuzeci i kombinacije jer je svako razlicit i ima razlicite potrebe. Wicca ili paganizam je nesto u sta verujes i sto praktikujes na nacin na koji ti odgovara.

Wicca je nacin zivota koji je predavan vekovima od strane nasih predaka. Ovaj nacin zivota postoji da nam pokaze da sve sto uradimo ima svoju posledicu, da nas nauci da moramo da cenimo i postujemo svet u kome zivimo i ljude sa kojima delimo ovaj svet, bez obzira na njihovu rasu, boju, pleme, status ili misljenje.

 

Postoji osam specijalnih festivala tokom godine kada se pagani okupljaju ili rade sami da proslave ove posebne dane, poznate kao sabati.

U kalendaru Wicca-e postoje 4 veca i 4 manja sabata tj. festivala:

Imbolk - festival svetlosti - Veci Sabat - 2. februar

Prolecna ravnodnevica - Manji Sabat - 21. mart

Beltein - Veci Sabat - 30. april

Letnja dugodnevica - Manji Sabat - 22. jun

Lamas - Veci Sabat - 31. jul

Jesenja ravnodnevica - Manji Sabat - 21. septembar

Samhain - Veci Sabat - 31. oktobar

Jul - Manji Sabat - 22. decembar

Ma da, bas celih 25000 godina. Gerald Gardner je uoblicio Wiccu pre 50-60 godina ako cemo iskreno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Covece! kako to da nisam primetila na Rmf- u vec postoji ova tema~!?

 

E, ljudi neko je vec pokazao dostojne IQ sposobnositi pa se setio googla i mora informacija koje on moze da donese o Wiccanskom ucenju.

Ali sta sad? Tamo postoji gomila informacija koja ti u stvari nista konkretno ne pokaze.. niti bar zadovolji tvoj um i dusu. * mada to mu nekako dodje isto* u odredjenom smislu.

 

zasto se neko ne zapita koliko su zaista vredne sve one knjige koje prodaju.. i ako vec propovedaju dolazak iz prirode i ponovni povratak u nju, stalno izravnanje s njom > sto nam onda prodaju svoje knjige.. sto mi ne stvorimo sopstvenu?

 

Ispada da svako ima svoj univerzum.. i nigde celine Wiccanskog ucenja.

zato se ne oslanjajte na informacije na internet stranama posvecene Wiccanskom ucenju. Wicca je u vama..

Lepo su vam pricali da ona nije religija.. jer religija je verovanje.. koje je JEDNOSTAVNO ZAKON PRIRODE I DESAVA SE SVAKOG TRENUTKA MIMO VASE VERE.... u pitanju su osecanja i energija koju covek projektuje na svet oko sebe .. i koju prima od drugih

 

Scarlet

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Covece! kako to da nisam primetila na Rmf- u vec postoji ova tema~!?

 

E, ljudi neko je vec pokazao dostojne IQ sposobnositi pa se setio googla i mora informacija koje on moze da donese o Wiccanskom ucenju.

Ali sta sad? Tamo postoji gomila informacija koja ti u stvari nista konkretno ne pokaze.. niti bar zadovolji tvoj um i dusu. * mada to mu nekako dodje isto* u odredjenom smislu.

 

zasto se neko ne zapita koliko su zaista vredne sve one knjige koje prodaju.. i ako vec propovedaju dolazak iz prirode i ponovni povratak u nju, stalno izravnanje s njom > sto nam onda prodaju svoje knjige.. sto mi ne stvorimo sopstvenu?

 

Ispada da svako ima svoj univerzum.. i nigde celine Wiccanskog ucenja.

zato se ne oslanjajte na informacije na internet stranama posvecene Wiccanskom ucenju. Wicca je u vama..

Lepo su vam pricali da ona nije religija.. jer religija je verovanje.. koje je JEDNOSTAVNO ZAKON PRIRODE I DESAVA SE SVAKOG TRENUTKA MIMO VASE VERE.... u pitanju su osecanja i energija koju covek projektuje na svet oko sebe .. i koju prima od drugih

 

Scarlet

Imas neki domaci Wicca forum ali sam zavoravio adresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mnogo sam citala o wicci i witchcraftu ....najvise mi se svidja ideja postovanja prirode....sto se samih nazovimo cini tice misim da je u pitanju vera i autosugestija nista drugo....

znaci situacija: ja i ortakinja uzmemo knjigu Wicca and Witchcraft u platou i krenemo da se do jaja interesujemo za to....nadjemo na sajtu www.spellsandmagic.com cini za pare....i mi to odradimo,te cini,i kao napisemo da zelimo 200 eura....idemo u skolu,odemo po zvake i u radnji nadjemo 200 kinti...takve stvari su slucajnosti......misim to moze da te nalozi da postoji nesto ali ne....nema sansi....ustvari ne znam....mada recimo na tom sajtu spells and magic se propagira alister krouli........ ja ne priznajem nista transcendentalno pa ni wiccu.......mada ideja boga i boginje je ql jer je zena ravnopravna........zanimljiva tema u svakom slucaju icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
hm...mozda se na tom sajtu propagira aliester,

ali ne vidim neq povezanost njega sa wiccom... no.gif

Sta je ovo? Dok mackenema misevi kolo vode? Aleister je napisao Gardneru sve rituale i to je kasnije Doreen delimicno izbacila ostavivsi delove i zGnosticke mise i slicno. Dakle, povezanost je u tome sto je on to i napisao. Treba li neka jaca veza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Drago mi je sto vidim da je moja tema uznapredovala od kada sam poslednji put posetila ovaj sajt...Htela sam da vas pitam da li mislite da je moguce osnovati koven (grupu od najvise 13 clanova) u Beogradu ili uopste u Srbiji???

Ma super, cek da pljunem tri puta icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

pa kako smo krenuli u Srbiji ce skoro nastati i organizacije tipa "Srpski pokret mladih vampira i vestica"

 

statut

Clan 1. Setati samo nocu.

clan 2. Pljuvati i sarati auto lakom po crkvama i manastirima

clan 3. Mrzeti sve koji jedu luk

clan 4. obavezno nositi metlu (ne za ciscenje) mozda se nekom posreci i poleti

clan 5. Pronaci dobrovoljne davaoce krvi, ako ne ima mnogo lutalica

clan 6. dodati jos dve sestice

Clan 7...........................................................

Clan 8...........................................................

Clan 9...........................................................

Clan 10. Dovrsite sami.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je sto vidim da je moja tema uznapredovala od kada sam poslednji put posetila ovaj sajt...Htela sam da vas pitam da li mislite da je moguce osnovati koven (grupu od najvise 13 clanova) u Beogradu ili uopste u Srbiji???

Najpre savetovao bih ti da obratis paznju na knjigu Spiralni ples od Stahawk koja je izasla nedavno i kod nas. Ako bi koveni postojali, a mozda ih je i bilo u proteklih par desetina godina, zasto bi neko izvan njih znao da uopste postoje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma super, cek da pljunem tri puta icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

pa kako smo krenuli u Srbiji ce skoro nastati i organizacije tipa "Srpski pokret mladih vampira i vestica"

 

statut

Clan 1. Setati samo nocu.

clan 2. Pljuvati i sarati auto lakom po crkvama i manastirima

clan 3. Mrzeti sve koji jedu luk

clan 4. obavezno nositi metlu (ne za ciscenje) mozda se nekom posreci i poleti

clan 5. Pronaci dobrovoljne davaoce krvi, ako ne ima mnogo lutalica

clan 6. dodati jos dve sestice

Clan 7...........................................................

Clan 8...........................................................

Clan 9...........................................................

Clan 10. Dovrsite sami.

laugh.giflaugh.giflaugh.giflaugh.gif otprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Cyber Mage

Evo sta je rekao jedan veoma pametan covek, pa ko hoce da cita njegove mudre reci se kriju na ovom sajtu www.whywiccanssuck.com citajte sa uzivanjem i shavaticete mnoooooogo toga. U zdravlje pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif genijalno!

 

 

najzanimljiviji izvodi:

 

 

"Christianity sucks. I quit." So, you want to rebel? You might consider a complete 180, right down to devil-worship and black magic... but you don't have the guts to go that far, since you're still secretly terrified of going to Hell.

Hey, Wicca is perfect! It's actually not that evil, but your family doesn't know that. You can creep everyone out and keep your soul safe at the same time!

 

You don your little pentacle necklace and wear it in public, just -itching- for someone to walk up to you and start an argument. Then you'll be able to correct them about dozens of things you've learned word-for-word.... ("Male witches aren't called warlocks!") Oh! Don't you just love the attention you get?

 

 

"Wicca is a peaceful, tolerant religion... compared to, say, Christianity." Soon you figure out that you can insult your religious supressors (who are all secretly out to get you) and feel holier-than-thou at the same time! You can blame them for everything from the Inquisition to teenage pregnancy. Impress a group of Wiccans [by saying that you were born on October 31, or that a ghost lives in your house, or that you can see auras (which you secretly suspect might be retinal burn)] and suddenly you're lifelong friends who all have something in common... Christian-bashing. And now when the kids at school make fun of you, it's not because you're fat, ugly, shy, wear braces/glasses, or are part of the wrong clique... it's because they're religiously intolerant, those unenlightened fools.

 

"It's a witch thing. You wouldn't understand." You get to feel oh-so-self-righteous by knowing all the little nuances of the unseen world (even though you can't tell us anything about the Qabalah, the Goetia, or the aethyral heirarchy). Your advanced state of enlightenment usually consists of a whole lot of preaching about "balance of light and dark," "karma," "harm none," and anything else that makes you feel more holy than those plebeian mundanes. I cannot count how many times I've asked a Wiccan a question that ended up in a long string of conversation designed to find out if I'm "worthy to know that"....

 

 

The "witchier-than-thou" complex. Soon after you become a witch, you ask your mother, "Has anything weird ever happened to you?" And she'll tell you about the time she thought Uncle Herbert was going to call, and, five minutes later, he did! "Aha!" you'll think, "It's genetic!" In a burst of clarity, you suddenly realize that your mother was a repressed witch; your grandmother was a witch; your great-grandmother got burned at the stake in the Salem Witch Trials; and your other relatives were all Celtic, so you should probably start wearing those nifty knotwork rings.

 

"I found this Wiccan book and it's everything I've always believed in! Even the paranormal stuff that Christianity refuses to admit exists!" (Wow, you finally read a book? Maybe two, even?) If Wicca vaguely fits your beliefs, then it must explain everything supernatural and non-Xian, too -- even if the religion itself doesn't say anything about spirit animal guides or ouija boards or runes.

We all know that Wicca applies universally to everything, so everything must apply universally to Wicca, too! That's why we can put unicorns, dragons, faeries, and various other mythological creatures (which actually exist, and are friendly and helpful despite all the legends) on our webpages. So break out your wiccan I-Ching set, your wiccan Amerindian totem pole, and your wiccan Egyptian ankh, and put 'em all on your altar to Athena (or Bast, or Kali -- any Goddess will do).

 

 

 

laugh.gif

 

dobro je.. ima jos strava stvari..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...