Jump to content

Bjesovi


ABIGAIL

Recommended Posts

Ok, da vas cujem, po meni nikad jaci likovi, skroz originalni, pogotovu sto se tice nastupa ( ko je bio u kstu na festivalu, znace biggrin.gif )

Ubedljivo najbolja pesma je "Kisa", a za njom idu "Ime", "Cak i da mogu", "Cekam dan", "Vracam se dole".

Ladno nema nijedna tema o njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

definitivno jedan od nasih naj naj bendova... steta sto nisu aktivniji... njihove svirke se ne propustaju... sa pevacem definitivno nije nesto u redu... na 10 god paket aranzmana je recimo iscenirao silovanje neke ribe... na pretproslom koncertu godine je stavio "hitlerske" brcice... ma lud je skroz

 

a bese nekad davno jedna tema o njima... ima mozda godinu i vise... mozda jos stoji "tamo negde"...

 

ne bih mogao da izdvojim ni jednu pesmu... sve imaju neku svoju atmosferu... mozda "cak i da mogu"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko znam nisu promenili pevaca... Zoran Marinkovic je i ranije pevao samo sto su imali jos jedan vokal... cini mi se da mu je ime Goran Maksimovic.... covek je "gostovao" na koncertu u KSTu u pesmi Avioni pevaju.... inace cista suprotnost Zoranu... lik je skroz smiren... a koliko sam cuo nesto radi pri crkvi...

 

...koga interesuje nesto vise o njima postoji www.bjesovi.com...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri sam,onaj visoki ne peva,peva samo onaj mali debeli biggrin.gif

 

100%...video si omot za treci album ? bice ti jasno!

 

visoki bradonja,tada...Eh steta,bili su dobar band,secam se ulozili su ogroooomne pare za postprodukciju drugog abuma...I rebalo im je da uspeju...Provincija,ipak su iz gornjeg milanovca!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko znam nisu promenili pevaca... Zoran Marinkovic je i ranije pevao samo sto su imali jos jedan vokal... cini mi se da mu je ime Goran Maksimovic.... covek je "gostovao" na koncertu u KSTu u pesmi Avioni pevaju.... inace cista suprotnost Zoranu... lik je skroz smiren... a koliko sam cuo nesto radi pri crkvi...

 

...koga interesuje nesto vise o njima postoji www.bjesovi.com...[/quote_ Zove se Goran Maric,radi pri crkvi cak je radio sa nekim clanovima (gitaristom nisam siguran ali mislim i bubnjarem)Bjesova projekat sa Svetlanom Latinovic,to je jedna od jacih stvari koje sam cuo u zadnje vrjeme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na jednoj Tv stanici najavili su ih kao domacu Nirvanu sto je malo smile.gif

 

Inache bend je stvarno lood,imam 3 albuma ,mjuza im je prejaka dok su tekstovi malo losi i ponekad dosadni.....

 

Vracam se dole je najbolja im pjesma.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno... mene su isto uvek podsecali na nirvanu, samo me je bilo blam da to kazem biggrin.gif

 

nemam pojma zbog cega... mozda zbog te neke teske muzike, mracnosti...

 

a sto se tice textova... pa ne znam... ja volim textove tog tipa... znaci sto jaca poruka u sto manje reci...

 

Jesi li siguran da je u pitanju pesma "Vladaj Boze"?

Imam taj album (u mp3 formatu pa mi ne pisu izvodjaci) i u toj pesmi bas i ne prepoznajem Bjesove... Mada nikad se ne zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

taj prvi album bjesova je izdat samo na kaseti... tako da ces tesko da nadjes to u mp3 formatru.... ali mislim da ta pesma postoji na onom live albumu...

 

i meni je odprilike smece....

 

kao alternativa u vreme kad niko nije znao sta je to.. Oni su govorili da je album veseo jer su ga pravili 1990 za vreme vlade ante markovica...

 

a drugi je mracan jer je pravljen 1993...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah shta reci o bjesovima, jedno sigurno nije tachno, a to je da su im textovi slabija strana, textovi su upravo ono shto ih i chini takvima kakvi jesu - meni najbolji domaci bend.

 

Scenski nastupi su im najjachi, posebno onaj sa festivala (ne striptiz, nego Marinkovo "svrshavanje").

 

BjESOVI RULEZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Karta na koncertu je bila 250 dinara icon_razz.gif...

Kasnili su ali bilo je fantasticno.Inace, da su jedni od nasih najboljih bendova-jesu mada ne mogu da se porede sa drugim nasim grupama.

Sviraju kako sviraju ali pevac ima strashno dobar glas, fantasticno menja jacinu biggrin.gif

Pa sto se cesto kaze na ovom forumu "Ne moze svako da slusa"...Moj drug ih slusa svaki dan dok ja npr. ne mogu cesto da varim domaci, mracan fazon.

Takodje, svidja mi se komenatar pevaca sto se tice njihovih pesama, omota i dr.

Grupa je na mestu biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
BJESOVI RULEZ

Aaaaaaaaa najaci su,a ova pijesma je stvorena meni za dusu! wub.gif

D:\Rokenrol\Bjesovi-Ne Budi me.mp3

 

Ja ... ja cinim sve ...

Ja, cinim sve sto mogu...

Ubij me, ubij me, ubij me... icon_rockdevil.gif

 

Moracu da nasHtrebam da je odsviram,

mnogo mi se svidja pijesma-BRE! mhihi.gif

 

musik19.gifmusik19.gifmusik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Album Bjesovi je strasan.Obozavam ga.Ona te voli,Nebudi me,Gavran itd su odlicne.Muzika je super,mracna atmosfera itd.Mnogo jak bend.Steta sto ne izdaju albume malo cesce.Svs sto vidim i sve sto znam je isto jako dobar album.Dar je odlicna pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Bjesovi su jedan od najboljih nasih bendova, svakako. icon_da.gif

Posle duze pauze slusala sam ih na ovogodisnjem Exitu, gde su, kao i uvek bili strava. A posle sam ih slusala i u Skc-u, kad su svirali na Hitu 202.

Svidja mi se sve kod njih- i muzika i textovi, i kad se to sve uklopi u atmosferu koju prave... icon_rockdevil.gif

Sad ce svirati u Skc-u ili na Akademiji u okviru Samhaina. Jedva cekam! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...