Jump to content

Bjesovi


ABIGAIL

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

koliko znam pricu staru vec mozda godinu dana, imaju snimljen materijal, ali nemaju izdavaca... eh srbijo...

 

a nove pesme su po meni super... vecina me je osvojila na prvo slusanje (na koncertima) i jedva cekam album....

 

marinko je moj idol :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

verovatno im je istekla pretplata za hosting... ionako ga nisu u poslednje vreme dugo updateovali...

 

nego, malopre procitah u 24 sata da sviraju 29.12. u SKC-u.... sve je to super samo sto taj dan sviraju i BLock Out na akademiji... moramo nekako da "apelujemo" da se to pomeri.... ili jedni ili drugi... Bjesovi ce da puknu ako budu svirali kad i BO.... ne zato sto su ovi bolji, vec zato sto sviraju jednom godisnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam gledao jedan njihov spot pre 10 godina i odvalio sam se od smeha zbog njihovih glasova! Zar jos postoje ta dva celava tipa? I odakle su uopste oni?

 

 

Da, oni su iz Gornjeg Milanovca. Taj spot koji si ti gledao je sniman 1993. pretpostavljam da se radi o pesmi "Vreme je". Mozda sa ove vremenske distance sve to zvuci smesno, ali oni su u to vreme kod nas bili avangarda! Secam se da su u G.Milanovcu 1994. godine na koncertu imali sigurno 450 ljudi.

 

Sada imaju jednog muskog vokala, Marinka, a sama postava dosta je izmenjena u odnosu na originalnu, tacnije, mislim da je samo marinko ostao iz te prve postave...Negde sam procitala da bi 29. decembra trebalo da imaju koncert u BG? Zna li neko sta o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, oni su iz Gornjeg Milanovca. Taj spot koji si ti gledao je sniman 1993. pretpostavljam da se radi o pesmi "Vreme je". Mozda sa ove vremenske distance sve to zvuci smesno, ali oni su u to vreme kod nas bili avangarda! Secam se da su u G.Milanovcu 1994. godine na koncertu imali sigurno 450 ljudi.

 

Sada imaju jednog muskog vokala, Marinka, a sama postava dosta je izmenjena u odnosu na originalnu, tacnije, mislim da je samo marinko ostao iz te prve postave...Negde sam procitala da bi 29. decembra trebalo da imaju koncert u BG? Zna li neko sta o tome?

 

 

pisalo u 24 sata... na skcovom sajtu nema nista... ja im slao mail da ih pitam da li ce biti nesto od toga, ali mi niko nista nije odgovorio...

 

inace marinkovo pravo ime je zoran marinkovic :D

 

taj lik, kome ne mogu da se setim imena sada je otisao u svestenike, manastir ili takonesto... inace gostovao je na njihovom koncertu u kst-u pre 3 godine... (onaj divx snimak koji kruzi, tj koji su sami bjesovi krenuli da piratizuju, je sa tog koncerta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ne, poceli su cak i pre vremena (tacno u 3, mislim, a trebalo je da sviraju u 3:10, ako se ne varam)...Elem, bilo je fenomenalno, iako su svirali samo jebenih 20 minuta (pobogu, Ceca je morala da "peva" sat i po)... :no::no::no::udri: Cetiri pesme i to je to, ali su se zaista trudili i za to kratko (blago receno :rolleyes: ) vreme pravili super atmosferu, kao i uvek, uostalom... :da: Bilo je fenomenalno!

Ja sam stigla tacno na njihov pocetak, da sam zakasnila, skenjala bih se nikad gore...

Oni su meni sada nas najbolji bend! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

malo sam razocaran njihovim koncertom "od malopre"

ugusili su masu novim pesmama... mislim da je od 20 odsviranih pesama bilo ukupno 6 (mahom sporijih) sa starih albuma (dar, avioni pevaju, ona te voli, gavran, cekam dan, vracam se dole) od kojih je poslednje 2 navedene otpevao onaj njihov ex-basista

marinko je bio nekako poprilicno normalan (ako izuzmemo onaj "performans" sa jaknama)... jednostavno nisam navikao da ga gledam u tom izdanju... ipak su njegovi "turet" tikovi i ta "poremecena" originalnost odlika njihovih koncerata

bilo je previse kamera sve vreme... imao sam utisak da im je bilo bitnije kako ce da ispadnu na snimku nego da li ce da se svide masi... a posebno su usrali sa onim plejbekom jedne iste pesme na kraju (izasao sam na 4. pustanju)... kao snimaju spot.... m daaaaj.....

nije mi jasno zasto su preskocili "cak i da mogu" kad je bila na listi.... verovatno su je svirali na bis koji nije docekalo 60% ljudi medju njima i ja...

nove pesme ne zvuce lose.... ima 2 koje mi se nisu (za sad) svidele...

 

da li je neko ostao do kraja?

da li su svirali nesto posle "spota"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovor o pesmama je na temi o koncertu (da ne pisem opet). ;)

Slazem se u potpunosti sa tobom- mnogo novih pesama, koje ljudi, mahom, nisu imali gde da preslusaju, Marinko jeste bio suvise "normalan" (koliko sam mogla da vidim od guzve), i one kamere :violent: , zaista su smorili...

Ja sam ostala do kraja, ali bolje i da nisam, posto sam se baaaaas bila smorila, posle snimanja tog "famoznog" spota... :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Bio sam sinoc u Somboru na Bjesovima...

Dakle, ne pamtim da sam bio na boljem koncertu nekog domaceg benda, Bjesovi su razvalili! Kakvo ludilo, sve me jos boli, sutka, skakanje, penjanje na binu i pevanje sa Marinkom, zanimljivo ubedjivanje sa obezbedjenjem, ludilo...

Bjesovi, najbolji srpski bend :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гледао сам их пре пар месеци овде у Чачку за Дисово пролеће. Развалили су, било је око 900 људи (или несто мало испод тог броја). Моје омолјене ствари од њих Име, Ко те виде, Чак и да могу ...

 

Иначе мој друг је пар пута свираса њима и екстра су ликови :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...