Jump to content

Sta trenutno čitate?


Guest kArLo

Recommended Posts

Sada zelim da zavrsim Markeovih "Sto godina samoce". Prekrasna knjiga. Ne znam da li vam taj pridev nesto docarava,ali nije super, kul, fenomenalna, vec jednostavno prekrasna... Nazalos', kupljena je pre mnoooogo godina, malo je u stanju raspadanja, pa sam otkrila da mi fali 15 str. A bas sam pri kraju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:mrgreen: Citam postove sa Yumetala!!! :mrgreen:

 

Kako si pametan samo... :mrgreen:

Zlato malo... Ono si ti na slici? :mrgreen:

 

Nemojte mi se smijati ako kazem da citam Sex i grad. Mislim, procitala sam. Knjiga je sranje, malo vece od serije. Citam gotovo sve sto mi padne pod ruku, a volim da vidim/procitam na sta se to sve ljudi "pale".

 

Feanor, mislis na Klub borilackih vjestina? Jel` to ono s Bred Pittom? Film je jedan od najboljih koje sam pogledala ali nisam znala da ima i knjiga.

Mislimo li na isti film?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre par meseci poceo da citam \"Sto godina samoce\", ali je nastupio tezak period ucenja, pa sam knjigu morao da vratim u biblioteku :mrgreen: Inace procitao sam mozda cetvrtinu knjige i svidja mi se...

Zavrsi je,zavrsi,zavrsi...knjiga postaje sve bolja i bolja i kraj je totalno uvrnut i neocekivan...knjiga je extra interesantna i poucna,ali malo teska za pracenje,pa ti savetujem da zapisujes likove koji se pojavljuju po porodicnom stablu... :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace,ja sad trenutno citam From-a i "Umece ljubavi" i svidja mi se iako je dosta...pa...nekako suvise realna za moj pojam ljubavi,suvise je objasnjena ljubav,a ja vise volim na nju da gledam nadrealisticki...

A skoro sam procitala knjigu "Covek i decak"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest kArLo

'Volja za Moc'-Fridriha Nicea- treci put!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(ja sam rodjen da vladam) biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

trenutno citam Jazz - Toni Morison (ne, nije u pitanju knjiga o Jazz muzici :mrgreen: ) a uporedo i Bibliju 8O 8O 8O ...da, da....KAD zavrsim s njom uzimam u ruke Kuran ... cisto me zanima sta te dve knjizice imaju da ponude 8)

 

utisci do sada....Jazz....great....Biblija.. :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Earthsea Quertet - Ursula Le Guin. Nije lose, ima dobrih fora, glavni likje faca, ali tek sam procitao prvi deo(od 4).

Sestre po metli mi se uopste nisu svidele, to mi je bio jedan od najgorih pracetovih discworld-a, al' zato je Mort mnogo jak.

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo ti kaze vukhob da su lose Sestre po Metli... To je za fanove Praceta obozavaju Hamleta, Magbeta i ostalo drustvo - i bas vole natezanje...

Jednakost rituala je najcudnija Pratchett-ova knjiga koju sam citao, karakter po imenu Eska se ne pojavljuje ni u jednoj drugoj knjizi o Disk-Svetu. Klasicna Prachett-ova knjiga, sve sa ogromnim problemom koji preti da unisti svet (i koji obicno nije originalan - Mort = Uspavana Lepotica itd itd itd itd.), bizarnim likovima i situacijama. Nekako mi je bila i najmanje smesna. Smazao sam je vrlo brzo ali bez uzivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je kad covek previse ocekuje. Ja sam tako krenuo da citam Morta i nije mi uradio posao. Za razliku od "Carobnjastva" koje sam "neutralno" prihvatio i smrvio u toku svega par dana na Divcibarama u zadnjim danima 1999. godine. E sad, to sto sam posle dobio temperaturu i sanjao cudan san sa motivima nordijske mitologije koji do danas pamtim (secam se maca i zutih statua i cuda), to je vec druga prica. Da, da, za mene je carobnjastvo bilo 'to". A vec su me Piramide dokusurile. Procitao prvi od 3 dela "Piramida" u avionu za London pre 2 godine i nikad vise procitao ni jednu stranicu Pratchett-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike. Vidis nije mi to palo na pamet. Most perceptive, my young apprentice.

Nije to jedina fora... Ceo fantasy je na tu foru. Earthsea Quartet, Elminster: Making of the Mage (vukhob, nadam se da citas ovo) itd. Pa i DC-jev strip "Books of Magic" ciji karakter Tim Hunter je mladic sa braon kosom i naocarima koga uvode u svet magije. Pisac Nil Gejemen i kreator Tima Hantera je rekao da su i on i Roulingzova u stvari pokrali neku prastaru knjigu. Tako to ide.

As a sidenote, jedan poznanik koji se bavi okultizmom mi je rekao da navodno zene imaju prirodan potencijal za magiju. Valjda to cini Pracetovu varijantu logicnijom. Ja ne znam. Ja znam samo da nisam znao da su zenski carobnjaci u Pracetovom super-strava svetu vestice i da imaju cudne sposobnosti prebacivanja uma u zivotinje itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...