Jump to content

Rush


Dragon Lord

Recommended Posts

sad sam tek skapirao zasto su krenuli "Losing It" na ovoj poslednjoj turneji da sviraju po prvi put

 

The dancer slows her frantic pace

In pain and desperation,

Her aching limbs and downcast face

Aglow with perspiration

 

Stiff as wire, her lungs on fire,

With just the briefest pause —

The flooding through her memory,

The echoes of old applause.

 

She limps across the floor

And closes her bedroom door…

 

The writer stares with glassy eyes —

Defies the empty page,

His beard is white, his face is lined

And streaked with tears of rage.

 

Thirty years ago, how the words would flow

With passion and precision,

But now his mind is dark and dulled

By sickness and indecision

 

And he stares out the kitchen door

Where the sun will rise no more…

 

Some are born to move the world —

To live their fantasies

But most of us just dream about

The things we’d like to be

 

Sadder still to watch it die

Than never to have known it

For you — the blind who once could see —

The bell tolls for thee…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strašan tekst. U to vreme se odnosio delimično na to što su sa samom svirkom i tehnikalijama oladili, Signals je u odnosu na Hemispheres drugi svet. Ali ono što je Neil još tad znao je da ne može čovek večito da bude broj jedan i savršen u onome što radi - vreme uzima danak. I tako je tekst i dan danas relevantan. Nije mi džaba Neil Peart omiljeni tekstopisac u rok mjuzi, naklon čoveku.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ma jok dobra i detaljna analiza za one koje poznaju ritmiku ovo je laganica narafski ali dobro ukompanovano.

Kad smo kod toga da citiram Rush :)

11140114_441885596011543_6690747088990731684_n.png.jpg?efg=eyJpIjoibCJ9&oh=ebe85ef4fb24b2900b5baab50fec9063&oe=57700A5D

 

Povuče me ovo da stignem na ovaj link:

 

http://www.therushforum.com/index.php?/topic/51507-rush-time-signatures-index/

 

What are the time sigs in the outro of Countdown?

 

pi/4

 

 

:haha: :haha: :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

^Odlična

 

Još jedna kul sa istog izdanja:

 

http://www.youtube.com/watch?v=I4LPSVd02N8

 

Ovo je spisak obrada:

 

Disc 2

1. "Solar Federation"

2. Dave Grohl, Taylor Hawkins and Nick Raskulinecz - "Overture"

3. Billy Talent - "A Passage to Bangkok"

4. Steven Wilson - "The Twilight Zone"

5. Alice In Chains - "Tears"

6. Jacob Moon - "Something for Nothing"

7. "2112" – Live at Massey Hall 1976 Outtake

8. "Something for Nothing" – Live at Massey Hall 1976 Outtake

9. "The Twilight Zone" – Live 1977 Contraband

10. 2112 1976 Radio Ad

 

Stevi uvalili krompire da ljušti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obe su fantastične! Sjajno je koliko su oba benda dala svoj zvuk pesmama, Chainsi nisu izostavili svoj zaštitni znak u vidu vokalnih harmonija, dok iako mi Billy Talent nije poznat izuzev hitova, prepoznaje se od starta njihova boja gitara kao i punk uticaj. Takođe je upečatljivo koliko su svi izvođači sa spiska u svom svetu, a Rush je opet uspeo da utiče na njih. Vidi se da nema do kog muzičara Rush nije našao put.

 

Inače, niko nije bio zainteresovan da obradi Lessons? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rush je možda u mojih top 5 omiljenih rok grupa i smatram da objektivno zaslužuju da budu u top 15 rok bendova svih vremena. Mislim da su najjači trio u rok muzici i jedan od muzički najraznovrsnijih, najtalentovanijih i najoriginalnijih bendova.

Šteta što je ovaj bend nepoznanica kod naših ljubitelja roka i što njihovi albumi nisu dopreli na naše tržište. Ja sam ovaj veliki bend otkrio preko Interneta. Evo npr. moj ćale koji je baš ispratio strani klasični rok, pre svega rok iz 70tih i imao gomilu albuma iz tog perioda nije znao za grupu Rush. U Severnoj Americi svaki rok fan zna koji je bend Rush bilo ga voleo ili ne voleo. Tamo su oni najpopularniji nekomercijalni rok bend sa armijom odanih fanova. Jedino im je album Moving Pictures bio u neku ruku komercijalan sa hit pesmom Tom Sawyer koja im je najprepoznatljivija, ali daleko od najbolje.

Što se tiče albuma najbolji njihov niz mi sačinjava ova četvorka: Farerwll to Kings, Hemispheres, Permanent Waves i Moving Pictures, s tim što su Fly by Night, Caress of Steel (dosta potcenjen album), 2112, Signals i Grace Under Pressure dosta dobri albumi, ali klasu ispod u poređenju sa nabrojanom četvorkom.

Albume posle P/G nisam slušao, samo poneku stvar sa Power Windows i Hold Your Fire, ali vidim da mi to zvuči nekako dosta popizirano i nije mi to pravi Rush.

Top 5 omiljenih pesama: 2112, Xanadu, instrumental La Villa, Natural Science and Necromancer. Što se tiče albuma 2112 on je vrlo jak zbog A strane, dok B strana mi nešto ne blista, sačinjena je od sasvim prosečnih rok pesama, ali ja bih sa te strane izdvojio Passage to Bangkok kao malo jaču stvar.

A za omiljeni album dvoumim se između PeW i Hemispheres. Hemispheres im je najprogresivniji album.

Ne sviđa mi se njihov debi album, jer baš zvuže kao bleda kopija Cepelina.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Tužan dan. Što se mene tiče, ovo je definitivni kraj jednog od meni najznačajnijih bendova u muzičko-istražujućem putešestviju. Istina, nisu aktivni već godinama, zadnji koncert ima već 4-5 godina, ali je u meni sve to vreme vazda tinjala mala nada da nije to to i da ću kojim čudom moći da vidim Pearta i ekipu live kako me obasipaju sa 2112,  By-Tor,  Jacob's Ladder ili bilo kojim drugim prog klasikom.  Vazda najveći.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...