Jump to content

Zasto Tolkina najvise vole Metalci


Recommended Posts

Ne'am, pojma...ja sam LOTR prvi put procitala u 5 osnovne i to sam uzela iz skolske biblioteke knjigu, verovali ili ne. Sto se tice gospodara, po meni je to i najlosije Tolkinovo delo, ostala su mu mnogo bolja i zanimljivija, ali samim tim sto je najkomercijalnije, ljudi su se najlakse zalepili za njega.

 

Uopste nije tacno da metalci najvise citaju Tolkina, znam gomilu ljudi koji su veliki fanovi, a nemaju veze sa metalom. Cela fama oko "metalaca" i "Tolkina" je verovatno nastala zato sto par bendova u svojoj muzici imaju tu tematiku, a klince je realno lako navuci na nesto. Daj im govno, dobro ga upakuj i svi ce da se kunu posle u to (cast naravno izuzetcima). A opet, kako su "tr00 metalci" jedan zatvoren krug ljudi koji hejtuju sve ostalo sto nema veze sa metalom, naravno da ce da primete i zakljuce da samo metalci citaju Tolkina. A opet i da se ne lazemo, vecina danasnjih klinaca "metalaca" je odgledala prvo filmove, skapiralo da postoji i knjiga, procitalo i sad se kune u to. Smesno, ali nema veze.

 

A ljudi koji ne voli fantastiku ne treba ni da postuju na takvim temama, jer je ruzno pljuvati nesto sto ne volis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio jednom jedan mali decak koji je voleo da radi domace zadatke i hteo je da postane madjionicar. tako pocinje hari poter i sta je bolje onda citati? mozda neko cita i jedno i drugo ali metalac ce pre citati tolikina nego hari potera.

Edited by Damn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pazi, citaj ti sta hoces. Citaj Tolkina, Hari Potera, citaj ljubavne romane, kriminalne...sve je jedno, ali zasto se kao prvo ogranicavati na jedan zanr i zasto da taj zanr bude odredjen muzikom koju slusas? Sad cu ja da odlucim da budem opaka metalka i zgrabicu da citam prvo gospodara, pa slimarilion, pa nezavrsene price...pa cu kasnije da nabavim i one knjige na engleskom koje nisu kod nas izasle. Mislim glupost! :rolleyes:

Edited by Ewigkeit

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja citam na engleskom knjige pa nikom nista, ne zato sto smatram da je to extra i kao fora, vec zato sto nema prevoda za neke knjige koje zelim da procitam.

 

Ljubavni i kriminalni romani su bili samo primer, poenta je u ogranicavanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Black Gruja

Ovu temu videh sad.

Kakva je to glupost da Tolkina najvise vole metalci. Znam par likova koji vole Tolkina, a nisu metalci. Takodje kad sam ja prvi put citao LOTR ni ja nisam slusao metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ovu temu videh sad.

Kakva je to glupost da Tolkina najvise vole metalci. Znam par likova koji vole Tolkina, a nisu metalci. Takodje kad sam ja prvi put citao LOTR ni ja nisam slusao metal.

 

 

Dadada...al apsolutno se slazem!

Dakle i ja poznajem par osoba koji nisu metalci, i naravno, ja sam imala 11 godina kad sam gledala film i odlepila...tad nisam slusala metal... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...