Jump to content

Zasto Tolkina najvise vole Metalci


Recommended Posts

Pa nznm kao zato sto bombadilo je odoleo prstenu pa kao zato je on vestac... bzvz!

 

pa zanimljiv je Bombadilo bas zbog te misterije sto ne znamo ko je zapravo on...

Lupanje na kvadrat... na kub...

Ti što kažu da je bio veštac zato što je mogao da odoli prstenu, nemaju dva grama mozga. Pa najmanje su crni jahači mogli odolevati prstenu. Oni su bili zarobljeni njima.

 

Kako može Tom biti Iluvatar kad je u rivendelu rečeno, da bi i Tom pao ako bi se Sauron dočepao prstena. Zadnji bi pao, ali bi pao. Može li Iluvatar (najviši od svih, čije misli čak ni Manve (koji bi mogao Saurona da zgazi malim prstom) ne zna) da propadne od jednog palog majara? Nije propao od Morgota, a da propadne od Saurona.

 

Tom (iako definitivno najgluplji lik u knjizi) je bio Majar. Najmoćniji Majar u srednjoj zemlji... i najstariji. Čak mislim da nije ni išao za Valinor. Tom predstavlja celu srednju zemlju... njeno biće... dok on postoji, postojaće i Arda, kad on nestane, nestaće i srednja zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lupanje na kvadrat... na kub...

Ti što kažu da je bio veštac zato što je mogao da odoli prstenu, nemaju dva grama mozga. Pa najmanje su crni jahači mogli odolevati prstenu. Oni su bili zarobljeni njima.

 

Kako može Tom biti Iluvatar kad je u rivendelu rečeno, da bi i Tom pao ako bi se Sauron dočepao prstena. Zadnji bi pao, ali bi pao. Može li Iluvatar (najviši od svih, čije misli čak ni Manve (koji bi mogao Saurona da zgazi malim prstom) ne zna) da propadne od jednog palog majara? Nije propao od Morgota, a da propadne od Saurona.

 

Tom (iako definitivno najgluplji lik u knjizi) je bio Majar. Najmoćniji Majar u srednjoj zemlji... i najstariji. Čak mislim da nije ni išao za Valinor. Tom predstavlja celu srednju zemlju... njeno biće... dok on postoji, postojaće i Arda, kad on nestane, nestaće i srednja zemlja.

 

pa i ja mislim da je bio Majar, po njima nije iskljucivo da je on bio Avatar Iluvatara xD(rimuje se :bigblue: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i ja mislim da je bio Majar, po njima nije iskljucivo da je on bio Avatar Iluvatara xD(rimuje se :bigblue: )

 

Ja sam uvek mislio da je bio mason.

 

Po nekim pričama, likovi koji su radili ''Hunt For Gollum'', možda se odvaže da urade i nešto na temu o Bombadilu.

 

Što se tiče Tolkiena,

Hobit je monument

 

Gospodari su klasik, dok je ''Silmarilion'' skica koja nikako nije smela biti objavljena kao celina. Možda samo kao drugi ili prvi tom uz ''Nezavršene priče'', ali ovako...previše imena, previše rupa, vrtenja u krug...''Silmarilion'' pokazuje da je i sam Tolkien u hodu hvatao priču i događaje, i da ni sam nije uspeo sve da realizuje kako bi trebalo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodari su klasik, dok je ''Silmarilion'' skica koja nikako nije smela biti objavljena kao celina. Možda samo kao drugi ili prvi tom uz ''Nezavršene priče'', ali ovako...previše imena, previše rupa, vrtenja u krug...''Silmarilion'' pokazuje da je i sam Tolkien u hodu hvatao priču i događaje, i da ni sam nije uspeo sve da realizuje kako bi trebalo.

 

Mislim da gotovo nema ni jedne priče, koja nije skoro u potpunosti zaokružena u Silmarilionu. Ono što tebi liči na skiciranje priče, meni liči na arhaični govor i to mi je jedna od najboljih stvari u Silmarilionu - način pripovedanja.

 

Da je Tolkin imao još 300 godina života, ne verujem bi mogao da završi ono što je započeo, a da njegov sin nije objavio Silmariliona i Nezavršene priče, čovečanstvo bi ostalo uskraćeno spoznaje količine genijalnosti i dubine koju je Tolkin posedovao (koja se u Gospodarima samo nazire, btw).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok, tebra, problem je sto je gosn Tolkin preminuo pre nego sto je mogao izdati Silmarilion, pa je njegovom sinu Kristoferu zapao nezahvalan posao da slozi neku pricu iole smislenu iz svih tih neobradjenih spisa koje je cica ostavio. to sto je slozenije od svega sto je tolkin izdao bi trebalo biti namenjeno samo hardkor fanovima koje bi interesovala cela prica o Ardi i njezinoj istoriji. koliko se secam biografije doktora tolkina, on je ovu istoriografiju cele SZ zapoceo pre hobbita i lotr pa se samo (logicki jelte?) nadovezao.

 

najgori su lotr bubuljicavi forumasi i njihove teorije ko je ko. secam se da sam jednom naleteo na interpretaciju da su orci nemacka vojska iz wwII a gondor francuzi ili tako neka proseravanja. majar bombadil je, pazi, witch king, a svaki nerd zna da je to glavni od Utvara, kralj Morgul. Hobit je iz dva dela, para nikad nista, mozda padne i tri, ko zna.

 

ed. reply za tomija, ne darkelfa.

Edited by militant

Share this post


Link to post
Share on other sites

najgori su lotr bubuljicavi forumasi i njihove teorije ko je ko. secam se da sam jednom naleteo na interpretaciju da su orci nemacka vojska iz wwII a gondor francuzi ili tako neka proseravanja.

To ima u predgovoru Gospodara (u prvoj knjizi).

Kreteni kritičari su se utripovali da je Tolkin pravio metaforu na 2 svetksi rat i konstruisali neke svoje nebulozne priče, onda se pojavio Tolkin i rekao da on u drugom svetskom ratu nije video nikakvog pobednika i da je, ako je već hteo da pravi metaforu, onda napisao da je Saruman našo prosten i zavladao svetom.

Onda ima ponovo proseravanja "Iako Tolkin izričito tvrdi da nema metafore, iak se mogu nazreti pojedine... bla... bla".

More mrš!!! :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Brit-pop, psihodelični i razni drugi bendovi su godinama pre mnogih metal bendova, pa i pre Zeppelina obrađivali Tolkiena, i iskreno, na mnogo bolji način su to radili nego pola metalaca, pogotovo ako uzmemo black metal bendove iz underground krugova, koji se ka tom konceptu i muzički i tekstualno odnosili isto kao i prema kvazi satanističkim glupostima o kojima gude.

 

 

Znam recimo da je Guardianima porodica Tolkien pljunula na rad za ''Nightfall'', i da uopšte nisu bili srećni da jedan metal bend obrađuje Tolkienovu zaostavštinu. A sve je počelo tako što im je Hansi poslao pismo da rade album po Silmarilionu. Ko mi ne veruje, može da se potrudi da nađe intervju sa Hansijem i Markusom iz 1998-godine, koji je u audio formatu izdao Češki fan club, gde iscrpno govore o toj temi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Znam da su razni psihodelicni rok bendovi svirali na temu Tolkina mnogo pre metala, ali ja ne vidim sta je lose u Blind Guardian-skom pokusaju da urade muziku na datu temu? Meni se licno dopada njihov pokusaj i to sto je Tolkinova porodica popljuvala na njihov album ''Nightfall'' apsolutno nista ne menja, ja i dalje uzivam u toj muzici. Meni se licno svidja ta muzika, metal verzija Tolinovog sveta  :haha: i mislim da ima pravo da postoji bas kao i razne psihodelicne verzije. Pa sta ako su clanovi porodice popljuvali po tom radu? Mozda neko od njih voli Justin Bieber-a? Metal bendovi imaju svoje vidjenje, svoju viziju cele price i nekome ce se ciniti da je manje ozbiljna, ali ko daje poslednji sud? Sumonning, i ono sto su oni uradili po meni, je mnogo bolje od kompletnog soundtrack-a koji je veoma dosadan. Pateticno napevanje i neoriginalne melodije na sve strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...