Jump to content

Zasto Tolkina najvise vole Metalci


Recommended Posts

Dela za zivota (dajem originalne nazive)

The Hobbit

Leaf by Niggle

On Fairy stories

Farmer Giles of Ham

The Homecoming of Beorhtnoth

The Lord of the Rings

The Adventures of Tom Bobadil

The Road goes ever on (with Donald Swann)

Smith of Woottonn Major

 

Posthumno izdate knjige:

 

Sir Gawain, Pearl adn Sir Orfeo

The father Christmas Letters

THe Silmarilion

Pictures by JRR Tolkien

Unfinished Tales

The Letters of JRR Tolkien

Mr Bliss

Finn and Hengest

The Monsters and the crtics and other essays

Reverandom

 

 

I THE HISTORY OF MIDDLE EARTH BY CRISTOPHER TOLKIEN !

 

iz XII (Dvanaest ) Delova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Minstrel Knight

Tolkina najvise vole metalci zbog tematike koja je obradjena u njegovim delima...

Slicnu obradjaju i mnogi danas poznati bendovi...pretezno power.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dela za zivota (dajem originalne nazive)

Smith of Woottonn Major

Po srpski "Kovac iz Velikog Vutona" - da li neko zna koje izdao ovu knjigu za nase trziste??? biggrin.gifa: Bio bih mu jako zahvalan... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

 

Po secanju: "Mono & Manjana Press", moracu da proverim... znam da je zajedno sa ovom izdata jos i "Farmer Gil od Buta" i jos jedna knjiga, ali cini mi se da tome ima nekih 5-6 godina, ne znam da li se jos uvek mogu naci... sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krivo mi je sto nisam kupila Nezavrsene price na sajmu, ali sam kupila "Drvo i list", mada je bolje da sam kupila ovo prvo. Pretpostavljam da metalci vole ove knjige zbog toga sto jednostavno mnogi imaju dobrog ukusa, a i uopste jer je mracna i ko sto neko rece, zbog same tematike. mada, ima dosta onih koji nisu metalci, a vole gospodara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je glupo tvrditi da su metalci najveci fanovi Tolkiena. Cini mi se da je NY Times napravio listu najprodavanijih knjiga u protekloj deceniji i Lord of the Rings je bio na prvom mestu. Sasvim logicno da ce u populaciji fanova biti i metalci, ali je populacija koja se ne bavi preradjivanjem metalnih ruda adleko brojnija. Eto, pored Telcontara, ne poznajem uzivo ni jednog Tolkien fana koji je metalac.

 

Ako kupis neku knjigu, ne nzaci automatski da si samim tim postao i njen fan... Kladim se da vise od pola prodatih knjiga LOTR samo sakuplja prasinu na policama, jer su ih ljudi kupovali zato sto su postovane od strane mnogih pametnih ljudi... Whatever... Tj. tu knjigu su mozda procitali jedanput, eventualno dva puta, svidela im se, ali to nije nista specijalno za njih, pa su ih sklonili sa strane... Dok, sa druge strane, metalci analiziraju svaki detalj Tolkinovog sveta i ponekad se cak previse unose u sve to... Znam jednog lika koji veruje stavarno da je Srednja zemlja postojala... Nisam Tolikonov fan, volim njegove knjige, ali ne mogu nesto da se preterano unesem unjih... Definitivno mi je najomiljenija Silmarilion, bas ima onako epsku atmosferu, pa zatim Hobit koju sam prvu i procitao, pa Ser Zile i tek onda LOTR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo tako 99% metalaca se lozi na Tolkien-a zato sto je u Power fazonu, pa si onda Tr00 ako si citao Gospodara :mrtav: I naravno, jos si vise Tr00 ako izbunaris neku potpuno nepoznatu polu-citljivu knjigu koju je Tolkien napisao i tvrdis kako ti je ona najbolja i dvadeset puta bolja od Gospodara i Hobita zajedno :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bome.

Ne znam. Meni mučninu pomalo, odnedavno, izaziva buka oko Tolkina.

Jeste, sistematično, obimno delo. Postupak originalan, vrhunski lingvista, pisac rane EF. Ali po nekim osnovnim kvalitetima, koji su makar meni bitni...osrednje, čak i u svom žanru. Nikada me fantastika, osim ponešto epske, i to vrlo malo, nije privlačila.

Lako je prepustiti se oduševljenju, jer svi ljudi bez rezerve jurcaju, makar u mladim godinama, za tom nekom, podosta nevidljivom, uzvišenošću. A kolege...metaleri...imaju blagu prednost, obzirom na stanje svesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislim da to ne mora uopste da znaci. Kod mene to uopste nije bilo povezano, ali je bilo povezano, recimo uz pomoc Guardiana i power metala uopste. Medjutim, postoji mnogo ljudi koji gotive Tolkiena, a metal ne i obrnuto..... Ne valja globalizovati.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim da citam Tolkinova dela ali imam neke zamjerke na njegov rad.......

 

Sve je to u redu covek je izmislio jedan svet i pisao njegovu istoriju, opisivao njegove narode,legende,mitove.............

 

Ali ja mislim da je preterao i nabaco previse podataka informacija,imena godina razdoblja..... Bar sto se tice Gospodara, citalac se umori od svih tih silnih imena koja moze da nadje na svakoj stranici.......

Svaki lik ima par imena pa tu je jos i ime oca,brace,ime njegovog naroda predaka i sta ja znam......

 

 

Bas sam danas uzeo ponovo da citam treci dio Gospodara pa sam primetio da je previse zbrzijo glavnu bitku kod Minas Tirita,bar ja imam takav osecaj...

 

Kljucni dio knjige zbrzi a neki nebitni razvlaci i tako.........

 

Pisao bi jos neke kritike i moja zapazanja ali necu da vas gnjavim......

Mozda neki drugi dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...