Jump to content

Zasto Tolkina najvise vole Metalci


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Iskreno, da vam kazem, ja sam ljubitelj TOLKIENovih dela, ali ne i svih EF dela. Jednostavno TOLKIEN je covek koji je imao inspiraciju i mastu!!!!!!!! Mozda postoji jos dosta dela EF koja su WooooooW, ali meni je Tolkien NO 1!!!

 

U Gospodaru mi se svidja, sto osim glavne teme ima jos sto malih pricica koje su isprepletane sa glavnom radnjom!!!

 

A Silmarilion!!! Odusevio sam se!!! I dobio odgovore na mnoga pitanja posto sam prvo procitao Gospodara!!! Hobit mi je na pocetku malo dosadan, ali kako radnja odmice sve je bolji i bolji!!!! I na kraju odlicna knjiga!!! Inace skinu sam trailer za film HOBBIT koji bi trebao da izadje 19. Decembra 2006.

 

Zasto metalci vole Tolkien-a vise?

 

Pa nisam siguran da bas svi metalci vole, ali postoji dosta ljudi koji su NEmetalci pa vole Tolkien-ova dela. Konkretno moj ujak! laugh.gif A i metalci su pametniji! O, da!!! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda zato sto je Tolkien car epske fantastike koja je neiscrpan izvor inspiracije za stvaranje dobre muzike.

IMHO, I am compelled to agree. biggrin.gif

 

Osobno, slusam Rhapsody, Hammerfall, Therion, i jos mnoge druge ( musik20.gif ), i u svakom od tih bendova se da nac pjesama koje se mogu usporediti sa nekim aspektom Tolkiena i/ili fantasya kao zanra opcenito. ( musik19.gif )...A osobno? Procitao sam cijelu trilogiju 3 puta. icon_biggrin.gif

 

I da, metalci su DEFINITIVNO pametniji... icon_rockdevil.gif

 

Anyway...

 

Cheers, people!

Edited by Black_Raven0990

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zbog raznih monstruma, mada mislim da su fanovi Manowara u prednosti jer se pale na te gluposti vezane za maceve i koje kakve ratnike, isto mozes da ih pitas za Troju i slicne filmove.

 

Mislim da horor imam prednost u metal svetu.

 

 

icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posthumno je izdat Silmarillion, i jos 12 knjiga pod imenom njegovog sina.

Koje, inace, nisu prevedene...

 

A imas i neko sranje "Hobiti, vilenjaci i carobnjaci" no.gif

Preprican Gospodar....bacene pare.

A "Tolkinov prsten" i "Tolkinov recnik" i nisu toliiiiko lose...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda zato sto je Tolkien car epske fantastike koja je neiscrpan izvor inspiracije za stvaranje dobre muzike.

Tacno to,mislim pogledaj Blind Guardian,Nightwish...

Uostalom Tolkin je stvorio citav jedan svet u kome postoje rase koje nose razlicite osobine,koje u stvari oslikavaju ljude,tako da svako moze da se pronadje u tome,ali za to ti ipak treba malo vise mozga od nekog vrapca na grani.Pa mislim,zamisli nekog ko slusa Natasu Bekvalac i pri tom se gubi negde po Srednjoj zemlji icon_wink.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno to,mislim pogledaj Blind Guardian,Nightwish...

Uostalom Tolkin je stvorio citav jedan svet u kome postoje rase koje nose razlicite osobine,koje u stvari oslikavaju ljude,tako da svako moze da se pronadje u tome,ali za to ti ipak treba malo vise mozga od nekog vrapca na grani.Pa mislim,zamisli nekog ko slusa Natasu Bekvalac i pri tom se gubi negde po Srednjoj zemlji icon_wink.gificon_smile.gif

Prvo Natasa Bekvalac vise je gledam nego sto je slusam i tad se gubim u gacama i mnogo mi je lepo, a cisto sumnjam da uz nekog hobita ili orku moze da mi bude tako lepo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Zato sto je Tolkien genijalan, inspirativan...

i mozda zato sto bih anytime pre pristao da zivim u njegovom nego u stvarnom svetu...

 

@ GA Martina i Tolkiena necu da poredim, jer su totalno razliciti po stilu...

samo cu reci da su i jedan i drugi nenadjebivi...

Inace Martin isto do jaja gotivi Tolkien-a icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vole tolkina najvise metalci, Njega vise vole zaludjeni freakovi koji idu i bacaju na mene neke kletve na nekom tamo levom jeziku, a to nisu metalci, oni to ne zasluzuju. Oni su sramota za ljudsku rasu, primer kako fantaziranje lose utice na mozak. U redu je procitati Gospodara ili Bilo koju drugu knjigu od Tolkiena, ali da znas ceo elfovski recnik, pravopis dwarfova, i tome slicna sranja, to je vec bolest i treba je leciti jednom dozom realnosti na svaka tri sata icon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gif

To sto je Tolkien imao bujnu mastu pohvaljujem, ali da se zbog svega toga i grupe sastavljaju i jos i budu popularne to je besmisleno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted image

 

slava mu icon_da.gif

ne bih ni ja rekla da se na njega loze samo metalci

gluposti.svi se podjednako loze.mozda se samo

druzimo sa metalicma pa i ne primecujemo da nismo

jedini kome je on genije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vole tolkina najvise metalci, Njega vise vole zaludjeni freakovi koji idu i bacaju na mene neke kletve na nekom tamo levom jeziku, a to nisu metalci, oni to ne zasluzuju. Oni su sramota za ljudsku rasu, primer kako fantaziranje lose utice na mozak. U redu je procitati Gospodara ili Bilo koju drugu knjigu od Tolkiena, ali da znas ceo elfovski recnik, pravopis dwarfova, i tome slicna sranja, to je vec bolest i treba je leciti jednom dozom realnosti na svaka tri sata icon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gif

To sto je Tolkien imao bujnu mastu pohvaljujem, ali da se zbog svega toga i grupe sastavljaju i jos i budu popularne to je besmisleno.

Potpuno se slazem,jednom sam na skolskoj klupi videla ispisan rodoslov kraljeva Elfovske rase i prosto mi je pripalo muka,mislim koliko moras biti zaludan da ucis napamet rodoslov i istorijat izmisljenih osoba icon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm.... ne znam da li je "vole" prava rijec ali se isfuravaju na njegova djela definitivno posto je postao clichee, ne kazem da clichee nuzno mora biti los kao sto niti dosta Kingovih djela nije lose iako je takodjer poprilicni clichee. ima tu vise faktora a i ovisi o vrsti metala koju netko slusa, ovdje bi u prilicnoj mjeri izostavila ekipu koja slusa death,grind,trash metal bar koliko znam iz iskustva. hevijaneri,progresivci,simfonici i powerasi furat ce se na njega zbog fantasy settinga i price, blackeri zbog toga sto je Sauron jako zao i sto orci imaju neizgovorljiva imena laugh.gif a goticari isto zbog price a i jer imaju glavu u oblacima i jer vole gay elfove. hihi. meni osobno je najdrazi Gollum laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

~' date='2. 3. 2005, 14:58']

slava mu icon_da.gif

ne bih ni ja rekla da se na njega loze samo metalci

gluposti.svi se podjednako loze.mozda se samo

druzimo sa metalicma pa i ne primecujemo da nismo

jedini kome je on genije...

E to da icon_da.gificon_da.gificon_da.gif BRAVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, ne vole ga najvise metalci, to je ipak glupost....

i da, probajte shvatiti da fantasy nema neku umetnicku vrednost, citajte, igrajte se, al' ne budite u zabludi da to nesto vredi....

umesto ponavljanja....

uz dodatak da je njegova mastovitost prilicno dovedena u pitanje, tj. doveli su neki koji su analizirali neke mitologije....za detaljnije informacije nisam strucan.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

То што се ви само дружите са металцима не значи да га само они читају.

Толкин је ненадјебив писац, створио је један жанр, поставио границе, смислио приче од којих ми иду жмарци под кичму - зато га читам и ценим. Неки РПГ писци немају никакву вредност иако су им дела читљива, али не бих се сложио за Толкина. Његова дела се проучавају на Оксфорду, неки људи читав живот проучавају његова дела, уметници такође. Његова дела вреде.

 

Zato sto je Dzordz Martin bolji icon_razz.gif

 

Кад би смо се зајебавали... icon_da.gificon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalci vole Tolkiena jer im se to jedino i servira.Meni su osobno svi ti bendovi tipa Hammerfall, Blind Guardian, Rhapsody glupost.Možda metalci nisu dovoljno zreli da naprave nešto što nema veze s vilenjacima i patuljcima.Inače Tolkiena ne bi toliko uzdizao u visine jer on nije mnogo toga, pa skoro i ništa, izmislio.To će potvrdit svatko tko je upoznat s recimo nordijskom ili općenito germanskom mitologijom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...