Jump to content

Def Leppard


VEPAR

Recommended Posts

mogu ja da ti narezem iako ga imas na berzi.

 

zadnja tri albuma su krs. na albumu slang (96) imas

dve fenomenalne pesme na albumu euphoria (99) oko pet ili sest a na posle

dnjem iz 2002 isto oko pet sest odlicnih pesama.ostatak je uzas. to je sada

cist pop . one dobre pesme svojim kvalitetom samo podsecaju na to kakav je

ovo bend nekad bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm citao sam nedavno dosta o njima u jednoj knjizi.ima li su dosta problema da se u pocetku uklope u sredinu iz koje su bili posto su svi svirali punk a oni to nisu hteli.Bend je nastao tako sto se skupilo pet ljudi koji su dobro izgledali laugh.gif Kada je joe eliot pristupio bendu izjavio je da niti zna da peva niti da svira ,ali da barem dobro izgleda icon_biggrin.gif Vremenom je naucio i naravno posle prvog albuma napusta ih bubnjar keiting mislim da se zvao.Odmah zatim odlazi i Pete Willis prvi gitarista.Iz tog perioda treba poslusati Getcha Rocks Off,Wasted,The Overture.Posle toga dolazi Phil Collen,koji je svirao uz Steve Clark-a>Onda naravno izlazi Pyromania i Histeria dva odlicna albuma.Imali su tu nesrecu da izgube gitaristu Clarka zbog alkohola i da rick Allen izgubi ruku u saobacajki>naravno oni su ga podrzali i on je zajedno sa njihovim producentom uspeo da napravi bubnjeve tako da je sve "poslove" koje je dotad obavljao levom rukom preneo na noge.Mnogo dobar bend,sa dosta dobrim producentima,koji po meni da nisu vukli ovaj bend ,ne bi nista uradio.Svirali su i na FM Tribute koncertu izvodeci Now I'm Here Od Queen-a i lets Get Rocked.Po meni jedan od najboljih nastupa!Kasnije nisun uradili mnogo izdali su pra albuma ali sve u svemu mnogo manje kvalitetnog nego sa pvim albumima jer ih je producent napustio.Inace sa njima je svirao i Vivian Cambel!

 

u kratkim crtama detalji iz knjige:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

par ispravki : rick allen je svirao na prvom albumu.

vivian cambell je i danas u bendu.

 

inace prva dva albuma su bila cist hard rock a to je bila i pyromania{treci po redu} ali je zato produkcija bila toliko dobra i cista sto do tada nije bio slucaj

sa hard n heavy albumima. na njemu su prvi put koriscene synth gitare i synth

basevi,vokali su snimljeni fenomenalno[joe elliot je tada vec bio vrhunski pevac] tako da i nije cudo sto je album brzo planuo.jednostavno momci su zara

djen novac sa prva dva albuma mudro ulozili u produkciju,zvuk i ujedno muziku

a ne u imidz i lutke koje se setaju po bini kao kod nekih njihovih kolega iz brita

nije [iron maiden].hysteria je po najtacnijoj definiciji bio heavy album sa skupom pop produkcijom. miljenja su podeljena oko njega ali cinjenica je jedna

prodao se do dana danasnjeg u blizu dvadeset miliona i veoma je [upravo zbog

pop uticaja] uticao na popularnost heavy zvuka krajem osamdesetih. def leppard je nastavio utabanom stazom sve do 1995 kada je njihova hard rock pr

ica zavrsena.poslednja tri albuma sam opisao u nekim od predhodnih postova.

njihova muzika se mogla okarakterisati i kao atmosfericni hard rock.inace nalaze medju deset najprodavanijih britanskih rock izvodjaca.ispred njih su zeppelini,pink floyd,stonesi, beatles,queen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gde taj album zakon. on je bio propast za njih. tu su iskombinovali grunge

i neki funky pop ili sta vec . all i want is everyting i blood runs cold su jedine

pesme vredne pomena. ali dobro ako se tebi svidja onda ok.

Alll I want is everything rules... moja omiljena... i Love Bites icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslusaj albume pre histerije [on trough the night,high n dry,pyromania] oni

su u cvrscem fazonu. sto se histerie tice napisao sam na predhodnoj strani da

je to heavy album sa skupom pop produkciom. ne mozes ga nazvati sweetom

zato sto je njihov imidz normalan[nema sminke i ostl.] a i muzika je atmosferic

na i dosta ozbiljnija od muzike bendova kao sto su poison,warrant.....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

par ispravki : rick allen je svirao na prvom albumu.

vivian cambell je i danas u bendu.

 

inace prva dva albuma su bila cist hard rock a to je bila i pyromania{treci po redu} ali je zato produkcija bila toliko dobra i cista sto do tada nije bio slucaj

sa hard n heavy albumima. na njemu su prvi put koriscene synth gitare i synth

basevi,vokali su snimljeni fenomenalno[joe elliot je tada vec bio vrhunski pevac] tako da i nije cudo sto je album brzo planuo.jednostavno momci su zara

djen novac sa prva dva albuma mudro ulozili u produkciju,zvuk i ujedno muziku

a ne u imidz i lutke koje se setaju po bini kao kod nekih njihovih kolega iz brita

nije [iron maiden].hysteria je po najtacnijoj definiciji bio heavy album sa skupom pop produkcijom. miljenja su podeljena oko njega ali cinjenica je jedna

prodao se do dana danasnjeg u blizu dvadeset miliona i veoma je [upravo zbog

pop uticaja] uticao na popularnost heavy zvuka krajem osamdesetih. def leppard je nastavio utabanom stazom sve do 1995 kada je njihova hard rock pr

ica zavrsena.poslednja tri albuma sam opisao u nekim od predhodnih postova.

njihova muzika se mogla okarakterisati i kao atmosfericni hard rock.inace nalaze medju deset najprodavanijih britanskih rock izvodjaca.ispred njih su zeppelini,pink floyd,stonesi, beatles,queen.

moras ti meni sve da pokvarius je li.ma za rick allena mislim da nis u pravu.On jeste svirao na prvom albumu ali ja sam mislio na njihovog bubnjara kad su tek nastali,mislim da su imali nekog pre njega ili sam pobrkao sa gitaristom wilissom.Ne znam pogledacu.

 

 

nisma ni znao da jos sviraju,sem da su izdali album pre dve tri godine,ne znma tacno ime mozes li mi reci valja li cemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja stvarno gotivim Def Leppard.

 

u kom ste fazonu?

i ja isto. najbolji od sviju 80s heavy bendova.

 

hysteria rules. svi oni vokali, atmosfericne klavijature.. prodaksn konza1

 

jel se neko seca pesme From The Inside sa retro active albuma? rulz.

 

sa Slang-a su zakon poslednjih par komada

 

 

ps too late for love icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

moras ti meni sve da pokvarius je li.ma za rick allena mislim da nis u pravu.On jeste svirao na prvom albumu ali ja sam mislio na njihovog bubnjara kad su tek nastali,mislim da su imali nekog pre njega ili sam pobrkao sa gitaristom wilissom.Ne znam pogledacu.

 

 

nisma ni znao da jos sviraju,sem da su izdali album pre dve tri godine,ne znma tacno ime mozes li mi reci valja li cemu?

ako budes nabavio poslednja dva albuma euphoria i x onda obrati paznju na

sledece stvari, sa euphorie: paper sun[zakon], goodboye,king of oblivion,promises,gulty. sa x: now,everyday,scar,lon long way to go, four letter

words,cry,turn to shreds. ostale nisu vredne pomena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Euphoria je vrlo dobar album, neke od pesama bi sjajno prošle na top listama... Ali da je album izdat 10-ak godina ranije.

Za razliku od njega "X" je autorski jako jako jako slab album, 2-3 pesme su u nivou lošijih pesama sa Hysteria-e a odtatak je takav kliše muzički i tekstualno, da je na momente uvredljivo. Jedino je produkcijski album kao i uvek odličan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako budes nabavio poslednja dva albuma euphoria i x onda obrati paznju na

sledece stvari, sa euphorie: paper sun[zakon], goodboye,king of oblivion,promises,gulty. sa x: now,everyday,scar,lon long way to go, four letter

words,cry,turn to shreds. ostale nisu vredne pomena.

hvala brate,obraticu paznju.

 

 

 

E ovde si ti malo preterao...

Queensryche moze da bude bolji od DL-a jer im je u zvuk jaci ali Europe nikako...

No dobro...Ajde onda otrcani klishe...Stvar ukusa... a moze i stvar sluha 

 

slazem se sa veprom da je europe tehnicki bolji,pa jbg ako nsita john norum je stvorio neke stilove sviranja gitare koji su kasnije postali klasika sto se tice metal muzike.Tehnicki su neuopoedivi sa DL-om! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se sa veprom da je europe tehnicki bolji,pa jbg ako nsita john norum je stvorio neke stilove sviranja gitare koji su kasnije postali klasika sto se tice metal muzike.Tehnicki su neuopoedivi sa DL-om! pivopije.gif

nije bas da su neuporedivi.

 

inace i phill collen iz d.lepparda je stvorio neke karakteristicne stilove i jedan

je od glavnih promotera jackson gitare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovde je "Tehnički kvalitet" u stvari šifrovan naziv za to koji bend ima boljeg solo gitaristu?

 

Uloga DL u rock muzici je mnogo veća od Europe, koji su najveći deo karijere bili popularni samo u evropi, tiraži su im uvek bili neuporedivo manji, ostavili su iza sebe mnogo manje "hit" pesama. Takođe dok su Deff Leppard utemeljitelji tog hiperispoliranog američkog zvuka, kao i jedan od bendova koji je zajedno saostalim bendovima tog pravca definisao NWOBHM, dok se za Europe pre može reći da su jahali na talasima koje su pravili drugi.

Takođe DL su izuzetna ekipa ljudi koji rade zajedno i prave pesme zajedno

(u trenutku kada su se upravo probili, bubnjar je izgubio ruku, ali umesto da jednostavno nađu zamenu, oni su napravili višegodišnju pauzu i rizikovali da protraće mogućnost uspeha da bi sačekali da se on oporavi i ponovo ovlada bubnjevima, koliko bendova može da se pohvali da su takvi ljudi?),

dok u slučaju Europe, autorski je skoro sve radio Tempest, a ostali su bili vrlo blizu statusa pratećeg benda, naročito od kad je Norum otišao.

 

Voleo sam Europe u to vreme, ali definitivno više cenim DL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

apsolutno se slazem.

 

eh da je na ovom forumu vise ljudi koji gledaju na odredjeni bend kroz ovakvu

perspektivu nego oni koji gledaju na sledeci nacin : aaa ovo je sweet metal ljiga

vstina to necu da slusam....

retko ko se u slucaju ovog i slicnih bendova osvrtao na cinjenice o tome da li odredjeni bend poseduje bilo kakve kvalitete pa tek onda se pozabaviti sopstvenim muzickim ukusom.

 

sto se tice europe - a oni najveci znacaj imaju u svojoj zemlji [swedska]. pre njih u vec pomenutoj zemlji nije postojao ni jedan mega bend hard n heavy ori

jentacije i tek po njihovom probijanju u swedskoj se pocela stvarati kakva takva

metal scena koja je danas jedna od najacih u svetu. europe je bio prvi swedski

bend kakvog takvog metal usmerenja koji je postigao svetski uspeh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw. 25 oktobra izlaze nova kompilacija i dvd.

 

disk 1.

 

POUR SOME SUGAR ON ME

PHOTOGRAPH

LOVE BITES

LET'S GET ROCKED

TWO STEPS BEHIND

ANIMAL

HEAVEN IS

ROCKET

WHEN LOVE & HATE COLLIDE

ACTION

LONG, LONG WAY TO GO

MAKE LOVE LIKE A MAN

ARMAGEDDON IT

HAVE YOU EVER NEEDED SOMEONE SO BAD

ROCK OF AGES

HYSTERIA

BRINGIN' ON THE HEARTBREAK

 

disk 2.

 

ROCK! ROCK! (TILL YOU DROP)

WATERLOO SUNSET[obrada grupe kinks]

PROMISES

SLANG

FOOLIN'

NOW

ROCK BRIGADE

WOMEN

LET IT GO

TOO LATE FOR LOVE

HIGH 'N' DRY (SATURDAY NIGHT)

WORK IT OUT

BILLY'S GOT A GUN

ANOTHER HIT AND RUN

STAND UP (KICK LOVE INTO MOTION)

WASTED

DIE HARD THE HUNTER

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

dvd track lista. video collection

 

PHOTOGRAPH

ROCK OF AGES

FOOLIN'

BRINGING ON THE HEARTBREAK

(version 2 feat. Phil Collen)

ANIMAL

WOMEN

POUR SOME SUGAR ON ME

(USA live version)

ARMAGGEDON IT

HYSTERIA

LOVE BITES

ROCKET

LET'S GET ROCKED

MAKE LOVE LIKE A MAN

HEAVEN IS

HAVE YOU EVER NEEDED SOMEONE SO BAD

STAND UP

TONIGHT

I WANNA TOUCH U

TWO STEPS BEHIND

MISS YOU IN A HEARTBEAT

ACTION

WHEN LOVE & HATE COLLIDE

(edited version)

SLANG

WORK IT OUT

ALL I WANT IS EVERYTHING

PROMISES

GOODBYE

NOW

LONG LONG WAY TO GO

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...