Jump to content

Def Leppard


VEPAR

Recommended Posts

zato sam i rekao da su to sve kopije def lepparda i da im po uspehu sirom

sveta [evropa,amerika...] ni jedan od pomenutih ne moze prici. evo recimo

def leppard su 1996 imali koncert u africi pred oko cetrdeset hiljada ljudi na

nekom stradionu.

Ne razumem zašto imaš ta poređnja između njih... Radi se o poprilično različitim bendovima.

Tesla i Warrant su USA bendovi koji su na Heavy Rock liniji koju su utabavali Zeppelin i Halen-i. To je njihovo čedo.

Formula donekle podrazumeva gitaristu-gitariste virtuoze, pevača koji peva visoko i na momente kreštavo žestoko, melodične linije ali žestina u svirci.

 

Sa druge strane Leppard su britanci, koji su se u jednom trenutku zvučno "Amerikanizovali". Njihove pesme iz perioda velike popularnosti isu koncipirane oko rifova i groove-a u klasičnom američkom fazonu, nego oko temica na gitarama i harmonskih promena, znači, vrlo britanski.

 

U to vreme se pominjalo mnogo izraza koji danas možda izgledaju kao sinonimi ali tada to nisu bili. Recimo da bi se za Deff Leppard iz vremena Hysteria-e pre moglo reći da su Heavy-pop, Warrant je Heavy Rock na svom početku karijere, a Tesla ima jako mnogo Blues uticaja, i prilično je agresivnija zvučno, i mnogo je bliža nečemu što bi mogli nazvati klasičniji Hard Rock.

 

U svakom slučaju nije potrebno umanjivati važnost ostalih bendova da bi se istakao veliki tadašnji uspeh Lepparda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma mislio sam na ovo, kada je izasao album pyromania doslo je do haosa

jer snimiti takav album 1982 sa takvom produkciom i takvim zvukom...hteo

sam reci da su americki bendovi totalno otkinuli na taj sound i mahom svi poceli da kombinuju metal i pop. warrant na pocetku ne ali kasnije..pa poslusaj

sweet cherry pie komotno moze da predje u pure some sugar on me [sa hysterie] . nisam ja mislio na kopiranje[u pravom smislu nego da se taj americki zvuk poceo graditi nakon pyromanie. prvi albumi bon jovia , pa cak

su i dokken u harmonskim delovima imali uticaj def leppard zvuka, zatim na

prvom albumu cinderelle pesma noboody s fool je parafraza pesme bringin on the heartbreak def lepparda i naravno ratt [e oni jesu kopija]....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ако бих морао да правим листу најдосаднијих бендова свих времена, они би сигурно заузимали врло високо место, ако не би запосели и сам врх.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Питам се шта ли је ког врага требало Вивијану Кембелу да се баш њима придружи. Да сам на његовом месту био, ја се не бих одвајао од Дија. Уосталом, ту је направио најбољу музику свог живота.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако бих морао да правим листу најдосаднијих бендова свих времена, они би сигурно заузимали врло високо место, ако не би запосели и сам врх.

zasto su ti oni najdosadniji ? pa za razliku od mnogih bendova njima se svaki album razlikovao ,e sad nekad u dobrom [do 1995] a nekad u losem smislu [albumi od 1995]. treba ceniti bend koji svakim novim izdanjem nudi fanovima nesto novo.

 

inace uzivo razvaljuju .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Питам се шта ли је ког врага требало Вивијану Кембелу да се баш њима придружи. Да сам на његовом месту био, ја се не бих одвајао од Дија. Уосталом, ту је направио најбољу музику свог живота.

Vivian Cambell je pre svega sesn gitarista. posle DIA svirao je u Whitesnake i u jos nekim bendovima pa tek onda u Def Leppard. meni se mnogo dopada njegov rad u Def Leppard narocito po pitanju svezine i kreativnosti.

ako te zanima zbog cega je prisao njima onda procitaj interviju u rock exspressu [ne znam broj ali znam da je izasao juna 2003] . inace on je sa njima vec vise od 12 godina sto dovoljno govori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Питам се шта ли је ког врага требало Вивијану Кембелу да се баш њима придружи. Да сам на његовом месту био, ја се не бих одвајао од Дија. Уосталом, ту је направио најбољу музику свог живота.
Pa ti si stari metalac, a to je rock muzika, ne kapiraš ti to icon_razz.gificon_wink.gif

 

As a matter of fact, Vivian je dao intervju za Guitar World po dolasku u Leppard-e, gde je objasnio koliko je njemu bilo muka od cele priče sa Heavy gitarskim heroizmom i kako je oduvek mrzeo tu frku i pritisak kada se trebalo dokazivati i svirati takvu muziku, i sa druge strane koliko mu je olakšanje bilo doći u DL gde je muzika u prvom planu, a ne gitarizam.

 

A to svi kažu inače za Lepparde da su sjajni likovi privatno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto su ti oni najdosadniji ? pa za razliku od mnogih bendova njima se svaki album razlikovao ,e sad nekad u dobrom [do 1995] a nekad u losem smislu [albumi od 1995]. treba ceniti bend koji svakim novim izdanjem nudi fanovima nesto novo.

 

inace uzivo razvaljuju .

Једноставно зато што ме смарају. Гледао сам гомилу њихових спотова на МСМ2 каналу, форсирали су их максимално и апсолутно су ме сморили.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vivian Cambell je pre svega sesn gitarista. posle DIA svirao je u Whitesnake i u jos nekim bendovima pa tek onda u Def Leppard. meni se mnogo dopada njegov rad u Def Leppard narocito po pitanju svezine i kreativnosti.

ako te zanima zbog cega je prisao njima onda procitaj interviju u rock exspressu [ne znam broj ali znam da je izasao juna 2003] . inace on je sa njima vec vise od 12 godina sto dovoljno govori.

Ама, знам. због тог интервјуа сам га се и сетио.

Угред, човек би помислио да музичари попут њега имају мало више иинтегритета и самопоштовања и да не јурцају стално за ловом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Једноставно зато што ме смарају. Гледао сам гомилу њихових спотова на МСМ2 каналу, форсирали су их максимално и апсолутно су ме сморили.

e pa to je druga prica. mene su recimo smorili maideni jer ih ovde kod nas maksimalno forsiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ама, знам. због тог интервјуа сам га се и сетио.

Угред, човек би помислио да музичари попут њега имају мало више иинтегритета и самопоштовања и да не јурцају стално за ловом.

A ja bih pomislio da ti kao poznavalac muzike znaš da neki ljudi jednostavno vole određenu muziku jer je vole a ne zato što je ona komercijalna. To je već matora i dosadna teorija da što je muzika alternativnija, to je više tr00. šta meni znači što je neki bend hiper DžDž progresivan kad mene brate boli mozak od toga, ne sluša mi se to niti bih voleo da sviram u takvom bendu. Šta misliš, šta bih izabrao, da sviram sa Coverdale-om ili sa reoformiranim Exodus-om?

Stvar toga šta želiš kao muzičar.

Биће та де је то - то. Нисам ја за рок очигледно.
Ja sam se još kao klinac strašno ložio na tu country-rock-blues varijante, tako da sam rastao na Dire Straits recimo. Pa po nekoj logici odatle nisam mrzeo ni tu lakšu heavy scenu sa primesama istog. Def Leppard su mi onako, kao OK, ali su fakat dom kulture u muzičkom smislu u odnosu na većinu popularnih heavy-rock bendova iz tog vremena. A dobili su me na tu tužnu priču sa bubnjarem, druženjem dok se radilo po livnicama i vežbalo po prostorijama, itd. Nekako me je sramota posle toga da kažem nešto mnogo ružno na njihov račun, pa makar nastavili da izdaju saobraćajne nesreće od albuma nalik ovom zadnjem Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa to je druga prica. mene su recimo smorili maideni jer ih ovde kod nas maksimalno forsiraju.

Не, ниси ме разумео. И мене су сморили Мејденима, него гледао сам спотове од Лепарда и све што сам видео ме је сморило. Не што су их пречесто пуштали. Истини за вољу, волим донекле прва два до три албума док су још били у NWOBHM фазону.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

novi album YEAH! sastavljen od obrada!

 

user posted image

Def Leppard pays hard-rocking tribute to its musical heroes of the '60s and '70s on its brand-new album, "Yeah!" The band puts its own spin on rock and roll giants like T. Rex, David Bowie, and Faces.

 

______

 

DEF LEPPARD's covers set "Yeah!" (Mercury/Universal) sold 42,000 copies in the United States in its first week of release to land at position No. 16 on next week's The Billboard 200 chart. This marks the group's tenth consecutive top 20 album, following the success of the band's two-disc best-of set "Rock of Ages: The Definitive Collection", which entered The Billboard 200 album chart at No. 10 in May 2005 with sales of about 66,000 copies.

 

"Yeah!" is said to be "a heartfelt and hard-rocking tribute" to DEF LEPPARD's musical heroes of the late '60s and '70s — THE KINKS, BADFINGER, T. REX, DAVID BOWIE, SWEET, ROXY MUSIC, MOTT THE HOOPLE, FREE, FACES, and THIN LIZZY.

 

DEF LEPPARD kick off a short European tour on June 3, after which they'll hook up with JOURNEY for a three-month-long North American tour that starts June 23 in Camden, New Jersey.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Strasno ljigav bend. Kada cujem onog pevca dodje mi da se obesim. Oni su za mene obican pop bend. I sami su rekli da nisu Heavy Metal bend. Nego da su blizi pop bendovima kao sto su Duran Duran. Gurati ih zajedno u isti kos sa velicinama kao sto su Judas Priest ili Iron Maiden je veliki zlocin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...