Jump to content

Mercyful Fate


Max

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 468
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Doslo je vreme da se oglasim povodom novog MF materijala... ali ne bas.

Moze li se unaprediti savrsenstvo?

Pesme zvuce kvalitetnije produkcijski, ali ja apsolutno necu pustiti ovaj singl kad mi se bude slusao MF. No ako vidim ovaj singl negde, kupicu ga bez razmisljanja, cisto za kolekciju.

U svakom slucaju, lepo je sto se pojavljuju u jednoj ovako velikoj igrici, i ako se neki klinac zainteresuje za MF preo ovoga, to je super.

I jos ce biti lepo ako su se preko rada na ovim pesmama setili da su ostali fanovima duzni jos stosta, to mi je najveca nada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Yerathroth

Ne znam, meni je MF najbolji bend gde je King Diamond bio... mislim njegov glas mi je podnosljiv ovde a muzika majstorska..

Edited by Yerathroth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije, King Diamond je bolji, iz dva razloga:

 

1. Celokupan koncept sa horor pričama je jači;

2. Tu je Andy La Rocque.

 

U prvi razlog neću da ulazim, ali ovo pod 2 si lupio i ostao živ. Pa jesu u MF svirali neki amateri? Sherman, Denner - ej jebote! Pa to su kraljevi na gitari!

A i po mom ukusu Mike Wead svira bolje solaže nego Andy... melodočnije. Što se tiče songwritinga i svega ostalog, tu je Andy car naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Black Rose i King Diamond-u.

 

 

Al' ga sada odvali.

 

Meni nije, King Diamond je bolji, iz dva razloga:

 

1. Celokupan koncept sa horor pričama je jači;

2. Tu je Andy La Rocque.

 

Prvo i osnovno Mercyful Fate je isto imao koncept horror priča ali sam King je pominjao da zbog problema sa izdavačkim kućama u to vreme nisu mogli da rade tako nešto, tako da se sve završavalo na ''singl'' pesmama. Tim pre, nisu bili tako veliki bend kao ''The Who'' ili ''Pink Floyd'', koji su mogli da prave tako obimne konceptualne albume, i da diskografska kuća bude sigurna da neće izduvati.

 

King je tek sa solo aktom, kad je već imao kult status, mogao da radi to što je hteo.

 

Andy je dobar gitarista, ali ne vidim ništa manji značaj Dennera nekad ili Weada danas. Čak je i Pette bio fenomenalan gitarista, poslušaj recimo neke njegove solo tačke koje je imao svojevremeno dok je bio u postavi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prvi razlog neću da ulazim, ali ovo pod 2 si lupio i ostao živ. Pa jesu u MF svirali neki amateri? Sherman, Denner - ej jebote! Pa to su kraljevi na gitari!

A i po mom ukusu Mike Wead svira bolje solaže nego Andy... melodočnije. Što se tiče songwritinga i svega ostalog, tu je Andy car naravno.

 

Na to sam i mislio. Andy-ja cenim ne samo kao gitaristu, već prevashodno kao kompozitora i producenta. On i King su kombinacija zbog koje favorizujem KD u odnosu na MF.

 

Inače, album Time mi nekako najviše odgovara od albuma Mercyful Fate.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da, isto tako, po bukletima sam pratio :opusteno: zato ja i tvrdim.

King je uvek imao vrh ekipu muzicara, a kako i ne. Ja bih dupe dao da mu nosim peskire a kamoli da sviram sa njim.

 

ја бих дупе дао да му бришем дупе! :):):):)

 

Мерсифул је бољи. ипак Мерсифул има тај неки олд скул дух. мада, увек ми је било јебено да се одлучим дал' је бољи Дајмонд или Мерсифул... тако да, нека буде да је Мерсифул 100/100, а Дајмонд 99.99/100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to sam i mislio. Andy-ja cenim ne samo kao gitaristu, već prevashodno kao kompozitora i producenta. On i King su kombinacija zbog koje favorizujem KD u odnosu na MF.

 

To stoji.

 

Мерсифул је бољи. ипак Мерсифул има тај неки олд скул дух.

 

A King je baš u modern fazonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...