Jump to content

Sludge / Stoner preporuke


Vlaja Buraz

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

NP: Rewd Stuart - (Find a) Reason to Believe

 

IPB Image

 

Elem, Truckfighters zasad nemaju pozitivnih bodova, ali sam album preslušao samo jednom.

(I onaj split sam isto tako preslušao jednom, ali, s obzirom na količinu znoja koja je tom prilikom izašla iz mene, neće se to tako skoro desiti opet.)

Pjesme i nisu tako loše (štaviše!), ali, šta me stvarno VEOMA ODBIJA jeste produkcija.

Zašto onako naštimati instrumente/pojačala, a onda to kristalno čisto snimiti, to mi ne ide u glavu.

Iz tog razloga mi je Mastodon smiješan.

To spominjem ne da se narugam Mastodonu već da bude jasnije na šta mislim, ukoliko je potrebno.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

А, НЕ. :D

 

Kyuss, ШТО СЕ ТИЧЕ ДРУГОГ И ТРЕЋЕГ АЛБУМА, ВРХ ПРОДУКЦИЈЕ ЗА ОВАЈ ЖАНР.

Јој, јест ми се не да искључивати велика слова.

Chris Goss (и још Billy Anderson, Matt Hyde, Joe Barresi...), кад 'оће, зна и може.

Други албум Kyuss звучи као да их снимају са 2 километра, а трећи, трећи је шестар.

 

Друго што ми се не свиђа код ТракФајтерса јесте начин свирања гитара. Гдје је ту вибрато? Рифови, у реду, али, поред тога гитара је ужасно рудиментарна. Како бих ја њима убацио Џона Сајкса у бенд. Сајкса па онда Ману Качеа.

:mhihi:

 

Успут, ево рецензија:

http://www.meteorcity.com/996.htm

 

Него, идући албум који стављам на нет јесте Unida/Dozer заједничко издање из 1999, такође у издању Meteor City, издање које је по мени један од манифеста овог поджанра. Ко то слушао није, ПОСЛУШАЋЕ, па ћу на тим примјерима да објасним своје тежње и афинитете.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf, izvinjavam se Boro.

 

nije bila losa produkcija u pitanju, nego los bitrejt.

 

jebem ti em-pe-trojke, i kompujter i sve sto ide sa njima.

 

na kraju cu da pobacam sve u djubre i da ostavim samo najobicniji ce-de plejer i zvucnike.

 

dakle, nabavio bolji bitrejt. klasici, jebiga.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, s ponosom Vam predstavljam:

 

IPB Image

 

Esencijalno.

U okviru ovog, recimo to tako, žanra, postoje različite stvari.

Različiti bendovi, kao ovi. Unida i Dozer, vatra i voda.

Dok Dozer istražuju nebeska prostranstva, Unida lutaju po kafanama tražeći kurve.

 

Konkretno vs Atmosferično

Nategnuto vs Opušteno

Crno vs Bijelo

 

Uživajte.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

E, da, nisam zaboravio na Axehandle nego mi DC++ nije u potpunoj funkciji.

A i nisam siguran o ideji "dva bubnja", iako se trenutno uništavam sa Egregorom (Smak).

http://www.smallstone.com/3-axehandle.html

 

Sad upravo slušam Alabama Thunderpussy - Fulton Hill.

Svukao s neta prije koji mjesec, ali nisam zapravo imao vremena da ga poslušam (čuj to).

Album je razbacan na sve strane. Novi pjevač je znatno moderniji od starog. Ali dobro.

Oko ovog razbacivanja da dodam, znači od Lynyrd Skynyrd do Mastodon, ništa im nije strano.

Moram priznati da ovi LS momenti jako lijepo funkcionišu.

(Pored ovog, imam od njih samo Rise Again. Tamo nema toga, toliko.)

 

***

 

Elem, jedan album koji odavno imam u planu da okačim:

 

IPB Image

(Rar arhiva veličine 31.73 MB.)

 

Prije nekih 4 godine, dok sam lutao prostranstvima http://www.iuma.com/ nekako sam naišao na ovaj bend. (Ključne riječi pri pretrazi bendova su bile "hard rock".) Skinuo sam numeru koja se zove kao i album, "Hijack the World", jer je to bila numera sa kojom su se prvi put pojavili pred širom javnosti na nekoj kompilaciji, tražim sad podatke ali ne mogu naći. Kompilaciji. Elem, FENOMENALNA STVAR kakve se ni Rob Zombie ne bi postidio, da ne kažem, toliko je heavy. Bile su tu još dve numere, "I Got the Shakes" i "Black Bra". Ova prva je još bolja od prvonavedene, a i druga je odlična. Ali, one su baš rokenrol. Za razliku od one prve.

Ipak, album kao cjelina djeluje jako dobro. Usput, jako je kratak, 28:01. Idealno, barem meni, bolje i manjak nego višak. Intro + 7.5 pjesama. Intro je zvučni uzorak* iz filma The Stoned Age. Zatim slijedi instrumentalni intro od 2 minute. Pa dvije pjesme. Pa opet instrumentalno, gitarski, 56 sekundi. Pa onda još pjesama, kao za B stranu.

Sve u svemu, hard rok sa bluz osnovom umotan u odličnu stoner produkciju (Billy Anderson).

Odlični tonovi i jako ukusno odsvirana gitara.

Čitao sam dosta recenzija i nisam, uglavnom, naišao ni na jednu koja je krajnje pozitivna (krajnje pozitivna tipa: Nebojša Lakić vs prvi album Alogije). Mišljenja su uglavnom podijeljena bila, svakom je nešto falilo, neki su zamjerali da je vokal stoner varijanta pjevača Creed (što je u kategoriji lične uvrede) a drugi su zamjerali što je ovo loša varijanta ZZ Topa za kafanu u kojoj se droga prodaje na kilo.

A meni drag album, ali baš drag.

Jebo im ja mater.

Poslušajte pa recite.

 

Inače, ovo im je jedini album, raspali su se 2003. kad ih je napustio gitarista, koliko sam uspio povezati, zbog preseljenja na drugu obalu.

 

Linkovi:

Stoner Rock stranica za ovaj artikl:

http://www.stonerrock.com/store/info.asp?item_num=ATH-818

Kratka biografija benda koja je nekad stajala na iuma.com:

http://www.powerslave.com/bands/bandprofil...1&page=none

MySpace stranica bivšeg gitariste:

http://www.myspace.com/snaggletoothtone

Wikipedija stranica o filmu "The Stoned Age":

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Stoned_Age

Ukoliko neko nije siguran u svu ovu priču, pilot singl "Hijack the World" u mp3 formatu, 56 kbps:

http://www.stonerrock.com/jukebox/Canyon_C...k_the_World.mp3

 

* Zvučni uzorak - :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

REKLAMA/NAJAVA

 

EAGLES OF DEATH METAL

 

Zagreb, Tvornica, 19.2.2007.

 

Rock'n'roll let iznad orlovog gnijezda

 

IPB Image

 

Priča o grupi Eagles of Death Metal prije svega je priča o prijateljstvu. Eagles Of Death Metal osnovali su 1997. godine Josh Homme (Queens Of The Stone Age) i Jesse Hughes, Hommeov prijatelj iz djetinjstva. Po završetku srednje škole njihvi su se putevi razdvojili. Homme je postao glazbenik koji je prvi uspjeh u karijeri ostvario kao gitarist vrlo utjecajnih pustinjskih heavy rockera Kyuss, a potom i kao gitarist, pjevač i lider globalno popularne grupe Queens Of The Stone Age. Hughes je u međuvremenu završio studij novinarstva, oženio se, a potom i razveo. Ponovo su se sreli u drugoj polovini 90-ih kada je Jesse izrazio želju da svira u rock'n'roll bandu. Josh je bio oduševljen i ubro je pozvao Hughesa na jedan od pustinsjkih sessiona koje Homme redovito održava s drugim kolegama glazbenicima. Za album «Dessert Session 3 & 4» Hughes je snimio tri skladbe. Ime sastava Eagles Of Death Metal osmišljeno je kao ironija, ali opisuje i namjeru Hommea i Hughesa da sviraju glazbu u rasponu od slatkastog country-rocka Eaglesa pa sve do death metala.

 

Na prvom albumu pod nazivom «Peace Love Death Metal» (2004.) Homme i Hughes na duhovit su se način poklonili američkom classic-rocku 70-ih sa svim njegovim klišejima, ali su to učinili iz perspektive garage-rock banda koji je odlučio destilirati blues-rock i boogie-rock pa je sve zvučalo kao da Queens Of The Stone Age, mjestimice inficirani virusom Black Keysa i Crampsa, u garaži “deru” Stonese, Lynyrd Skynyrd, ZZ Top, Bad Company i - naravno – Eaglese.

 

Drugi, ovogodišnji album «Death By Sexy...» donio je sličan zvuk, a Homme i Hughes još su se više odlučili pozabaviti klišejima rocka 70-ih. «Death By Sexy» zvuči kao da Stooges, Kyuss i Monster Magnet «cijepaju» rifove ZZ Topa, Steppenwolfa, AC/DC, The Crampsa i T-Rexa dok im je na pameti samo šega, šora i ševa. «Death By Sexy...» je nesmiljen mačistički album od kojih se svakoj feministici s pravom može dići kosa na glavi, album na kojem se 19-godišnjakinje zovu Cherry Cola i nisu ništa drugo nego potencijalni plijen cestovne bande Homme-Hughes kojeg treba što prije obraditi na «zadnjem sjedištu auta». Prvi singl «I Want You So Hard (Boy's Bad News)» s odličnim pratećim video-spotom već je postao hit, a Eagles of Death Metal tijekom studenog krenuli su na turneju kao predgrupa na povratničkoj američkoj turneji Guns N' Rosesa.

 

Popu danas kronično nedostaju feelgood-rock'n'roll albumi poput «Death By Sexy...» u čijem je fokusu noćna zabava sa seksom, alkoholom, automobilima, brzim ritmom i monstruoznim rifovima.

 

Rock'n'rollu danas kronično nedostaju bandovi poput Eagles Of Death Metal. Razlog više za dolazak na koncert Eagles Of Death Metal u Tvornicu, 19.2.2007.

 

Cijena ulaznice u pretprodaji 100 kn, na dan koncerta 120 kn.

 

Pretprodajna mjesta: Tvornica, Dancing Bear, Plug&Play, Orfej, sve poslovnice Eventima...

http://www.eventim.hr/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

damn...nisam ocekivao da cu naci stone rock temu ovde...

 

Extra zanr u svakom pogledu...extra bendovi...

 

Kyuss mi ostaje omiljeni posto sam sa njim usao u celu doom pricu...unida mi i nije nesto iako sam je jedno vreme slusao bas aktivno...

 

takodje bendovi koji kidaju po meni su Orange Goblin i Electric wizard...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Skupi još dva glasa pa ću da vam okačim nešto. :)

:cry:

 

Nemoj da molim Dušana. Mislim da sam mu dosadila sa mojim muzičkim željama. A nema ni pola mjeseca kako dobih od njega pun dvd muzike.

 

 

Pliiiiiiiiiiiiiz...

 

 

P.S. ako će ti što značiti, mogu napisati još dva posta istog sadržaja. (neću kopipejstovati, OBEĆAVAM!) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...