Jump to content

Adagio


Nesha

Recommended Posts

Narvno da imam sta da naucim iz svakog muzickog oblika,ali svako ima pravo da proba da otkrije sta vredi a sta ne.Recimo tebi ne vredi Adagio,a meni vredi.Kako sad to?

Zar ti nemas sta da naucis od Adagia?

Ja zastupam ovako ostar stav jer ljudi oko mene imaju razlicite kriterijume kada je muzika u pitanju,ali stvar je u tome sto ovakve rasprave uvek zavrse tako sto se u njih upletu price o filozofiji,religiji i svim mogucim oblastima koje cine nas zivot.Po hriscanstvu je muzika koju mi slusamo veoma losa stvar i neko ko se bavi teologiom nikada nece ista lepo reci o metalu.Zato je i tvoje i moje misljenje poprilicno subjektivno kad se tu upletu profesori i mudriji ljudi od nas.

Ali s druge strane,ja trazim argumente za sve ono sto pricam.Ako mi kazes Adagio je kopija,ja cu ti reci i svaki vrhunski violinista je kopija,a predstavlja vrhunskog muzickog umetnika.To je to.Znaci ja dokazujem da nisi u pravu kada kazes da je originalnost jedini i najosnovniji kriterijum da bi neka muzika bila vrednovana visoko.To je cinjenica,osim ako mislis da svetski pijanisti koji sviraju Sopena nisu kvalitetni i cenjeni.A jesu i gotova stvar.

Tvog profesora veoma cenim,ali jesi li ga pitao sta vise vrednuje,Stravinskog ili House?

Nemoj da se ljutis sto ja ovako volim da isterujem svoje misljenje,ali ja volim ponekad da razmisljam o tome kuda vode ovakve rasprave.Vidis recimo da je svaka muzika jednako vredna ovakvih rasprava nebi bilo,a posto nije tako i zna se da muzika moze da bude dobra i losa,mi smo tu da isteramo sta valja,a sta ne,koliko smo u moci.

zao mi je samo sto ljudi nemaju puno zivaca za to istrazivanje kao ja.Voleo bih da se to popravi.

I za kraj,nemoj da pomislis da ja tebe licno ne volim,samo zato sto vise cenis Korn od time Requiem-a.Meni se samo ne svidja taj tvoj stav,a posto se ne znamo,verujem da imas mnogo vise pozitivnih osobina licnosti nego negativnih.

Pazi ovako.Ja recimo sada sviram sa Tony Montanom koji mi je skroz ok lik,a mrzeo sam ga kao klinac i uvek sam premestao njegove spotove i emisije.A kad sam ga upoznao,nisam mogao da verujem da se radi o istoj osobi.Lik je sve,samo ne nadmen i egocentrican kao sto sam mislio.Isti je slucaj i sa tobom,kao i sa Lakicem.Ako ja napdnem tebe zbog tvog misljenja o Adagiu,ja te ne napadam zato sto mislim da si glup.Kakvi glup covece,jel znas ti da moj prvi komsija slusa najgoru muziku na svetu,a mnogo se dobro slazemo.Znaci ovde moraju da se odvoje licni sukobi od sukobljavanja pojedinih stavova.Samo steta sto nas uvek emocije zajebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svaki razgovor s tobom je pritisak mnogo gori od slusanja prvog Darkthrone-a, pa ja vise necu nista ni da pokusavam. A nemoguce je da su svi na ovom forumu glupi, a samo ti toliko mudar i pametan... I izadji bre vise iz tog Vrsca (ali ne da odes u Smederevo), upoznaj malo ljudi, ne moze da ti skodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki razgovor s tobom je pritisak mnogo gori od slusanja prvog Darkthrone-a, pa ja vise necu nista ni da pokusavam. A nemoguce je da su svi na ovom forumu glupi, a samo ti toliko mudar i pametan... I izadji bre vise iz tog Vrsca (ali ne da odes u Smederevo), upoznaj malo ljudi, ne moze da ti skodi...

 

smile.gif Kakav pritisak?Ja nisam slusao tak Darkthrone pa ne znam na sta mislis. biggrin.gif

Nemoj mnogo da se oslanjas na ovaj forum.Ja nikom nisam rekao da je glup na ovom forumu.Ne mora covek da bude glup samo ako je neobjektivan kada je muzika u pitanju.Ljudima je ovde muzika losa strana pa zato ispada kao da ne znaju nista,a mozda ljudi znaju matematiku ili fiziku ko iz rukava smile.gif

Poznajem ljude naravno.Ja poznajem bas dosta ljudi van Vrsca i Smedereva,neces mi verovati.Ali u Smederevu se trenutno proizvodi ubedljivo najkvalitetniji metal zvuk koji je ikada postojao u ovoj zemlji. :wink:biggrin.gifa: Ne verujes?

Kako ne verujes sad....?

Pa znas one Brankovice?One sto se sminkaju i zajebavaju ljude iz drugih bendova.One sto su djubrad ufurana i hriscanska.Eeee oni....

oni prave taj metal,neces mi verovati.

Samo ovog puta prave nesto sto ce se i tebi i meni svideti veruj mi na rec.Samo problem ce biti ako ne budes umeo da razdvojis mrznju prema clanovima benda od same muzike koja je ipak najvaznija.Onda ti se album nece svideti,a ja nebi voleo da bude tako.Nebi voleo da zamrzis i evropske progressiv bendove zbog Alogie.

os jednom kazem,znam mnogo ljudi van Vrsca,ali oni iz Smedereva mi deluju nekako najobjektivnije kada je muzika u pitanju.Znaju ljudi sta valja i sta da im radis....Nisu ko Beogradjani sto navezbaju arpegio i misle da je svet njihov.

Ali dobro...imam i u Beogradu mnogo dobrih prijatelja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

musik20.gificon_uhoh.gif Ajmo sad malo o Adagiu.

Imam prvi Sanctus Ignis.Taj album je savrseno odsviran ali opet nema nijedan fragment koji mi ostane u glavi posle slusanja.A to im je i najveca mana(tehnika i samo tehnika)

Nadam se da Underworld ima vise emocija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yngwie je svima njima tata kako romeu tako i ovim iz adagia i macalpniu i............................................................................................................

Yngwie-u je Blackmore tata

a ko je Blackmoru tata ja ne znam(verovatno neki jazzer ili blueser)

 

i sad jel ima smisla raspravljati ko je kome uzer itd

 

inace Adagio je poprilicno prosecan band kao i vecina danas

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

France’s ADAGIO have updated their website (www.adagio-online.com) with the following news on their upcoming new album:

 

 

 

“Adagio has just finished the recordings of the new album.

 

 

 

Name of the album is Dominate, release date is already set for December 16th in Japan through Avalon/Marquee.

 

 

 

The album has been produced by Stephan Forté and Kevin Codfert, mixed at House Of Audio Studios in Germany by Dennis Ward.

 

 

 

Dominate complete tracklisting: ‘Fire Forever’, ‘Arcanas Tenebrae/Dominate’, ‘Terror Jungle’, ‘Children Of The Dead Lake’, ‘R’Lyeh The Dead’, ‘The Darkitecht’, ‘Kissing The Crow’, ‘Fame’, ‘Undying’ (bonus for Japan)

 

 

 

More news soon...”

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

"Dominate" je, za pocetak, dobar album!

Osecaju se novine u zvuku, mnogo je agresivniji, brzi, nekako mnogo vise heavy nego Underworld.

Cini mi se da je Forte vise vremena posvetio komponovanju solaza (koje su odlicne) nego samim pesmama na albumu, no dobro! icon_biggrin.gif

Novi pevac se dobro uklopio u svirku, klasican Rusell Allen sindrom.icon_biggrin.gif

Mnogo manje orkestracija nego na Underworldu, sto pozdravljam!

Moglo bi se reci da je Adagio vec razvio neki svoj karakteristican stil, i ne verujem da ce biti poredjenja sa Syxom i slicnim bendovima.

Bubanj je odsviran uzivo za razliku od Underworlda!

Sve u svemu, nije album koji ce vas osvojiti na prvo slusanje, ali je svakako kvalitetan. icon_da.gif

 

Jedan je Underworld! icon_rockdevil.gif

Edited by Acid Rain

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni se novi uopšte ne dopada. Prvo novi pevač je loš, u nekim momentima mu je dikcija ala Španjolska. Pravac muzike više nije komleksni neoclassic progressive metal već neki melodičniji i jednostavniji pristup.

U principu nemam ništa protiv toga ali da to dobro zvuči.

 

Ukupni utisak mi je voema negativan za ovo izdanje Adagio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Meni lično, jedan od najboljih bendova ikada. Mislim da je bzvz pričati o neorginalnosti kada je ADAGIO u pitanju ... naravno da ima neke reference, ali svako podseća na nekoga ...

 

Kada sam čuo SANCTUS nisam mogao da dođem sebi ... mislim da je to najlepši oblik evoluiranja muzike (mislim na neoklasičarski pravac).

 

Imaju sve.

 

UNDERWORLD je nešto konzervativniji album, malo tvrđi i malo tamniji. Meni nije ni prići Sanctusu, ali stvar ukusa verovatno.

 

Nažalost, do današnjeg dana ne mogu da pronađem novi album i jako sam tužan zbog toga.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

novi album razbija!

 

bas ono sto im je trebalo kao bendu, da na odredjeni nacin izadju iz senke Symphony X, ovo definitivno ne lici na X...

 

cak su i "black" delovi veoma interesantni, ma album je super, mada Underworld...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Meni se svi Adadjoi do sada svidjaju jako mada ovaj novi imozda i ponajvishe. Vokal David Readmana mi se svidjao i stvarno ne mogu da nadjem zamerke i novom pevacu - cak ima slicnu boju samo josh prikladniji nacin pevanja.

 

Album je ono shto sam oduvek zeleo - meshavina neoclassica, powera, growla, tu i tamo neki prog fazon itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađoh novi album .... i tužniji sam nego dok ga nisam čuo. Pa meni je ovo strašno! OK, da je ovaj album bio njihov prvenac bilo bi još prihvatljivo ... ali posle Sanctus-a ... nedopustivo.

 

Readman mi je višestruko bolji, pesme sa novog albuma su aranžmanski mnogo lošije ... sve u svemu ... jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...