Jump to content

Snovi


SAROTH

Recommended Posts

Није бедак, већ је дивно. У ком полажају заспим, у том се пробудим, спавам дубоким сном, снова се сетим једном у месец дана и сјајно ми је.

Share this post


Link to post
Share on other sites

divno je kad mozesh da spavash u jednom polozaju. ja umirem pogotovo pored marka, kako legne preko mene meni se i vrti i pishki i sheta i sve me svrbi i jao.

 

a snovi su mi onako (ko da pishem leksikon, tako se osecam!?) u glavnom ono shto me tishti i muchi ili shto mi je prosto u glavi tih dana mi se u snu zanimljivo prikaze. u stvari, naivno i karikirano i uvek znam shta mi se deshava :)

 

mada, uzas je kad spavam popodne i onda se deshavaju tripovi ko shto neko pomenuo pre par postova da se 'chujem' ili 'dopisujem' ili josh gore 'vidjam' sa ljudima, ali ja posle nisam sigurna shta je bilo a stha nije... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је најгори онај део када тек заспим па сањам нешто, не знам шта, и онда се онако тргнем, готово да одскочим од кревета и уплашим се најстрашније...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista situacija, recimo trčim i zapnem za nešto, pa se trgnem. Jebote kako me to nervira.

Srećom kao što rekoh ujutru sve zaboravim. Mada neki dan sam sanjao kako sam položio jedan ispit, budim se srećan a onda shvatam da je to sve bilo imaginary. Kad dan počne tako usrano, možeš biti siguran da ti se ništa gore neće dogoditi do večeri, osim naravno ako te nešto ne pregazi i sl.

Edited by voodoo84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени је најгори онај део када тек заспим па сањам нешто, не знам шта, и онда се онако тргнем, готово да одскочим од кревета и уплашим се најстрашније...

 

Па, тај период кад тек заспиш (и непосредно пред буђење) и јесте предвиђен за снове (ако се добро сећам) и зове се РЕМ фаза, оно између је фаза дубоког сна. Код мене не постоје РЕМ фазе... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Овај, грешиш. РЕМ фаза је фаза када си у најдубљем сну/спавању и тада сањаш, то је последња од три фазе.

 

едит: е јбг, сад видех на нету да ни ја нисам у праву - пише негде да има 4 фазе а негде да има 2...јб луд збуњеног...

Edited by Baba_Yaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo iz takvih (tuznih-bolnih) snova se izvlace poruke, koje te okrenu na pravi put..

Мене, вала, још нису успели да одведу на прави пут, јер су тако дивни док трају, а боле кад се пробудим.

 

Елем, такође сам сањао да ме зове другарица са којом се нисам ни видео ни чуо неколико месеци. јави се, јавим се ја њој, крене нешто да ме пита и онда од једном потпуни тајац. Ја почнем да вичем у слушалицу, да видим шта се дешава и пробудим се са руком поред главе, у позицији као да стварно држим слушалицу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Овај, грешиш. РЕМ фаза је фаза када си у најдубљем сну/спавању и тада сањаш, то је последња од три фазе.

 

едит: е јбг, сад видех на нету да ни ја нисам у праву - пише негде да има 4 фазе а негде да има 2...јб луд збуњеног...

 

Ја сам у школи учио да има три, то јест, две, с тим да се РЕМ (име програма :rockdevil: ) "јавља" два пута...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I iz psihologije smo uchili...

 

Ja sam suprotan primer od ovih sto nikad ne sanjaju - sanjam maltene svake noci ali uglavnom mi mozak 'prezvakava' situacije iz prethodnog dana, redje imam istripovane simbolichne snove a strashne nisam imala godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Учио у школи?! Из ког предмета...? ;):)

Из биологије...

Капирам да ни ја не бих запамтио да не постоји веза са командом Бејзика, који сам такође имао у основној...

10 REM ...

20 INPUT ... :)

 

А и због бенда...

 

Иначе, кад се сетим снова онда је увек неко лудило, имао сам два кошмара и један је био филмски. Скочио сам и вриштао десет секунди. 

Edited by Nolalothcaragasint

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Smiješno mi te je zamisliti kako skačeš i vrištiš.

 

 

 

Sorry!

 

 

Hm, snovi. Ranije sam znala da ih zapisujem, sada to radim s vremena na vrijeme. Kada loše sanjam, a dešava se često zadnjih mjesec dana, probudim se u po noći skroz znojava, kao posle nekog zamornog kondicionog treninga. U tom bunilu, uspijem da se preobučem i nastavim da spavam. Ujutru se probudim i zateknem na podu pidžamu, a ono što mi se prvo našlo pri ruci (pretpostavljam!) na sebi. Nije baš sjajan osjećaj, kao da se neko igrao sa mnom (i to vrlo vješto)- that sort of feeling.

 

Jednom se desilo da nisam uspjela naći ništa pri ruci i u'vatila sebe kako izlazim iz kreveta polu gola :no::ph34r: Što bi cimerke rekle da su me tako vidjele, ne želim da znam :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo 10, pa 5, jos ce ispasti da je gledao kako neko drugi vristi :no:

 

:)

 

Nego jel REM faza zaista poslednja? Cudi me onda kako dolazi do pojave kad se cesto budis i intenzivno sanjas cim zaspis? Nije logicno.

Meni se u zadnje vreme desava da se budim pocevsi od 9am na svakih pola h :) Sanjam po 15 stvari dnevno, moram da zapisujem.

A da je simbolicno-pa zavisi.

Najjaca simbolika koju sam nasla je sto neke snove sanjam vise puta u zivotu i svaki put iskoristim iskustvo iz prethodnog da nesto bolje uradim ili manje zajebem, tj taj san sanjam zbog nekog problema koji se javlja i svaki put sam sve bliza njegovom otklanjanju.

 

U one tripove "sanjao si beli luk, znaci dolazi ti ujka iz Madjarske" ne verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo 10, pa 5, jos ce ispasti da je gledao kako neko drugi vristi :no:

 

Сетио сам се предизборног спота ДС-а "ово је десет секунди" и скапирао да је десет секунди баш дуго, биће да сам вриштао 5. 

 

:)

 

Nego jel REM faza zaista poslednja? Cudi me onda kako dolazi do pojave kad se cesto budis i intenzivno sanjas cim zaspis? Nije logicno.

РЕМ је прва и последња, а између је НРЕМ. РЕМ је скраћено од репид ај мувмент. Н стоји за нон, наравно. Кад падаш у сан, у РЕМ си фази и кад се будиш (кад те организам "редовно" буди после 8 сати сна) такође си у РЕМ фази...

Па, до тог твог проблема долази вероватно зато што услед тог учесталог буђења и не можеш да "прегураш" до НРЕМ.

Edited by Nolalothcaragasint

Share this post


Link to post
Share on other sites

prije par noci sam sanjao kao ja dolazim kuci sa posla i ulazim u kucu a ono sve stvari razbacane. kontam da je neko upao. panicno trcim po kuci da vidim da li je sto ukradeno. prvo sam otrcao do mjesta dje nam stoji ustedjevina, naravno sve je bilo ukradeno. nastavio sam panicno trcati i odjednom sam na polici spazio moj svjeze kupljeni novi Nine Inch Nails DVD i sjecam se da sam rekao "Uh dobro je, tu je!" odjednom sam osjetio spokoj :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan od boljih snova koje sam sanjao pre par godina je da u snu (bio sam svestan da sanjam) nalecem na Elvisa Prislija koji takodje zna da je mrtav i da je u mom snu, ali sema je ovakva - nista zaista ne umire dok ga i poslednji covek ne zaboravi i on zivi u snovima ljudi koji znaju za njega, medjutim tu nema mira jer ga neprestano proganjaju podivljali fanovi (sredovecne zene). zamolio me covek da ga pustim par minuta da se odmori i da nikom ne kazem da je tu, posle je samo prstom iscrtao vrata na zidu moje kuhinje, otvorio ih i otisao u neki drugi san. napisacu sf pricu o tome jednog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ах, синоћ је за промену био један МНООООГО добар сан. Сањао сам како се туширам са две колегинице с факса и... још понешто! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sanjao sam da sam probusio trup akusticne gitare, lupivs je par puta od sto.. i sad kad sam ustao provalio sam da mi je pukla tj rascvetala se A zica.. Smesno. Nikad mi nije ovako pukla sama od sebe.. Je**na plastika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...