Jump to content

Den Simons - Hiperionski ciklus


Jais

Recommended Posts

  • 1 year later...

a pa mislio sam da se zna odavno...

Prve 2 knjige jedan film, druge dve u drugi...

Mislim da su mogli da razvuku na 4 filma ali dobro...

 

Strasne su to knjige, i jako mi je drago sto ce sada sve to postati jako komercijalno (ako filmovi budu dobri, a sto znaci ako dovoljno para bude ulozeno i ako reditelj ne ukenja)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 months later...

Uzimaj pod hitno. Ja od Simonsa nemam jos samo Drud i Strvinarsku utehu, i to samo zato sto nemam kinte da ih kupim. Ovo ostalo sam pazarila sve kako je izlazilo :D

I ovo cu kupiti cim dodjem do nekih parica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest HEFEST

Ilion mi nije tako dobar kao Hiperion... ako ovaj Dzordz Martin ne izbaci knjigu uskoro neću više ni čitati led i vatru. Dosta mi je više čitanja svega i svačega in between. Ko zna šta sve propuštam čekajući ga? Vreme je da raskinemo... uskoro.

 

Nista u tom zanru nije kao Hiperion. Ilion je dobar, ali su mnogo filozofije ubacili u nj. Ipak je to stara Grcka, ali u SF verziji. Krajnji zakljucak je da je knjiga ipak veoma dobra. Od njega ne smes propustiti Strvinarsku utehu!!! To obavezno uzimaj u sake i zaboravices na Martina bar za trenutak.:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Samo nastavi. Hiperion je keva, Takodje treba procitati i Teror, Dobra je knjiga i bazirana je na istorijskim dogadjajima, ali je Den izmislio njegovu verziju price jer je to do dan danas ostala misterija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Prvo Strvinarsku utehu pa onda to jer mu je to najbolja knjiga posle Hiperiona. Dobra je i Leto noci mada je malo vise decija (ne i manje dobra zbog toga).

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni Strvinarska uteha nije neka vrhunska knjiga, iako zaista cenim Simonsa.

Hiperion je svakako na prvom mestu, pa Drud, Teror, Ilion/Olimp...

Moze da se cita Str. uteha, ali to je ipak jeftina horor tematika, i nista ne gubite ako je ne procitate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ako vech izlazimo iz okvira hiperionskog ciklusa meni je licno najuticajnija i najbolja bila Lovedeath/Liebestod (secham se da me je toliko uvukla u sebe da nisam odgledao polufinale evropskog prvenstva u kosharci '95 il' 6te).

Sa tom zbirchicom i "Ovogodishnjom slikom razreda" kao i "plava je za tugu, narandzasta za ludilo" je definitivno utvrdio kratku prichu kao najadekvatniju formu za horor.

btw. osim toga sto je nesnimljen album DS bio krshten Miasma, Pesma boginje Kali mi je njegovo najslabije delo.

Edited by matatrtaDrekonsajlabl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se ne slazem sa tim. Strvinarska uteha jeste horor, ali bolji od 90% horor knjiga.

 

Pazi razumem te skroz kao nekoga ko voli horore. Ali moje je misljenje da je Simons veliki pisac, i da ima kapacitet da pise ozbiljnije knjige koje ce ostaviti veci trag i naciniti ga piscem koji ce se citati i za 50 i vise godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...