Jump to content

Den Simons - Hiperionski ciklus


Jais

Recommended Posts

Guest HEFEST

Pazi razumem te skroz kao nekoga ko voli horore. Ali moje je misljenje da je Simons veliki pisac, i da ima kapacitet da pise ozbiljnije knjige koje ce ostaviti veci trag i naciniti ga piscem koji ce se citati i za 50 i vise godina.

 

Mislis ima potencijala da postane jos jedan dosadan pisac kojeg ja ne bi citao ni da mi plate. Samo da on ostane ovakav kakav jeste. Nista ja tu ne bi diro. I ovako ima malo dobrih pisaca samo nam jos treba da se i ovi dobri pretvore u smarace. Oni koji kazu da je strvinarska uteha losa knjiga neka mi navedu neku knjigu iz tog zanra da je dobra i neka me prosvetle :mrgreen: jerbo ja mislim da je knjiga vrh.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Citao sam ja nju odavno. Nije lose, ali nije bas po mom ukusu. Plus ta riba sto pise knjige nije normalna i ima nekih tezih psihickih problema, a plus su joj likovi obavezno seksualno poremecene osobe. Ima bolesnih stvari, ali se to ne moze porediti sa Strvinarskom utehom je Strvinarska uteha nije klasican horor. Nema klanja i nekih preteranih brutalnosti. Strvinarska uteha je horor pomesan sa fantastikom i mistikom(ne znam samo kako si mogla da batalis posle prve knjige). Cela knjiga obiluje zanimljivim stvarima. Meni je to mnogo zanimljivije od obicnih slesera. Slicno mi je i sa filmovima. Uvek cu pre pogledati neki film gde je manje krvi, a vise neke misterije ili enigme. Klasican primer je Hostel i i slicni filmovi. Krv, krv, krv i samo krv. Radnja na minimumu. To nije za mene.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam ja nju odavno. Nije lose, ali nije bas po mom ukusu. Plus ta riba sto pise knjige nije normalna i ima nekih tezih psihickih problema,  a plus su joj likovi obavezno seksualno poremecene osobe. Ima bolesnih stvari, ali se to ne moze porediti sa Strvinarskom utehom je Strvinarska uteha nije klasican horor. Nema klanja i nekih preteranih brutalnosti. Strvinarska uteha je horor pomesan sa fantastikom i mistikom(ne znam samo kako si mogla da batalis posle prve knjige). Cela knjiga obiluje zanimljivim stvarima. Meni je to mnogo zanimljivije od obicnih slesera. Slicno mi je i sa filmovima. Uvek cu pre pogledati neki film gde je manje krvi, a vise neke misterije ili enigme. Klasican primer je Hostel i i slicni filmovi. Krv, krv, krv i samo krv. Radnja na minimumu. To nije za mene.

S' tim da ima svako pravo na svoj ukus moram da priznam da i ja razmisljam na slican nacin kao ti,ima mnogo dobrih horora sa malo krvi i sa vise zanimljive radnje u prici....samim tim sto si ovo napisao jos si me vise zaineresovao za tu knjigu...  tako da cu probati da nabavim...a sto se Hiperiona tice odlican je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam ja nju odavno. Nije lose, ali nije bas po mom ukusu. Plus ta riba sto pise knjige nije normalna i ima nekih tezih psihickih problema, a plus su joj likovi obavezno seksualno poremecene osobe. Ima bolesnih stvari, ali se to ne moze porediti sa Strvinarskom utehom je Strvinarska uteha nije klasican horor. Nema klanja i nekih preteranih brutalnosti. Strvinarska uteha je horor pomesan sa fantastikom i mistikom(ne znam samo kako si mogla da batalis posle prve knjige). Cela knjiga obiluje zanimljivim stvarima. Meni je to mnogo zanimljivije od obicnih slesera. Slicno mi je i sa filmovima. Uvek cu pre pogledati neki film gde je manje krvi, a vise neke misterije ili enigme. Klasican primer je Hostel i i slicni filmovi. Krv, krv, krv i samo krv. Radnja na minimumu. To nije za mene.

 

slazem se 100 %

filmove kao saw, hostel i slicne ne mogu uopste da gledam.

Vise volim psiholoski triler sa mrvama horora od koga se najezim iako se ne vidi ni kap krvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Teror je meni njegovo najbolje djelo do sada. Potpuno fenomenalna knjiga, teške, spore i bezizlazne atmosfere....

A Leto noći mi je recimo najdraže i baš ovih dana planiram ponovo da ga pročitam...

 

Crna brda su solidna, ima tu jako zanimljivih dijelova i ideja, ali mislim da ipak nisu ponovila kvalitet Terora.

 

Strvinarska uteha me je malcice smorila samo malcice...

 

Smorila je za 16 medalja! Sreća pa to nije prva knjiga koju sam od njega pročitao inače bih vjerovatno propustio odličnog pisca :)

Daleko ispod njegovih standarda i sposobnosti... Jbt, nigdje nikakve atmosfere, nagovještaja...ničega, samo gomila pucnjave, eksplozija i ostalih govana, ko da mi neko prepričava akcioni film...

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teror je meni njegovo najbolje djelo do sada. Potpuno fenomenalna knjiga, teške, spore i bezizlazne atmosfere....

A Leto noći mi je recimo najdraže i baš ovih dana planiram ponovo da ga pročitam...

 

Crna brda su solidna, ima tu jako zanimljivih dijelova i ideja, ali mislim da ipak nisu ponovila kvalitet Terora.

 

 

 

Smorila je za 16 medalja! Sreća pa to nije prva knjiga koju sam od njega pročitao inače bih vjerovatno propustio odličnog pisca :)

Daleko ispod njegovih standarda i sposobnosti... Jbt, nigdje nikakve atmosfere, nagovještaja...ničega, samo gomila pucnjave, eksplozija i ostalih govana, ko da mi neko prepričava akcioni film...

Nisam zelela biti bas toliko surova.Mozda zavaravam sebe.Ali imas pravo.Nikako ne bih zelela da je to prva knjiga koju sam procitala. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ti si vec zaljubljena u mene samo to ne znas jos uvek. Tako je to sa zenama. Prvo tvrde pazar, a posle ne mogu da ih se otarasim. :obrv:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si vec zaljubljena u mene samo to ne znas jos uvek. Tako je to sa zenama. Prvo tvrde pazar, a posle ne mogu da ih se otarasim. :obrv:

 

Pih,ne znam da glumim pa to ti je,kako me provalis na keca ! Vec biram vencanicu ..i lepim slike nase buduce dece u spomenar,isecam nam slike i spajam...nisam sigurna jos kako ce da izgledaju ali samo neka budu pametna na mene ,lepa na mene,snazna na mene...i sigurna u sebe na tatu .. :wub:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pa bar se nadam da si lepa jer ako im i to zafali ostase bez icega. Ima da se potucaju po svetu ko gubavci po Servudskoj sumi, sami bez igde ikoga.. :haha::mhihi:

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bar se nadam da si lepa jer ako im i to zafali ostase bez icega. Ima da se potucaju po svetu ko gubavci po Servudskoj sumi, sami bez igde ikoga.. :haha::mhihi:

Pa ako cemo ziveti u Notingemu ,nema mnogo da brines ;) Nisam znala da ti je rezidencija tamo,sta cu bolje u zivotu ? Ah,dragi ne brini ,sve dok im se * inteligencija * ne baci na tebe,nema sta da brines .. :da: A da li sam lepa ? Pa sad ,znas kako kazu ? Sve je u ocima posmatraca.Tako da ako iz prve ne vidis kako treba ..uzmi koje pivo i razrogaci oci ...posle 5,6 piva ili mozda 10 ima da ti budem najlepsa na svetu .. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Dodji mala u moj kameni zamak pa ces da vidis kako zive lordovi. :da: Moja inteligencija je neponovljiva draga tako da ne moras brinuti u vezi toga. mozes biti sasvim spokojna jer genije oog kalibra moze da se rodi samo jednom u eonu. Alkohol ne pijem skoro uopste jer mi smeta, a i sex je sranje. Puhnucu dim na sve cetiri strane sveta pa ce mi biti sve jedno kakva si. :wub: Nadam se bar da imas dobru dusu. :mhihi:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...