Jump to content

Den Simons - Hiperionski ciklus


Jais

Recommended Posts

ja secem vene na tu knjigu... mnogo je dobra. biggrin.gif

 

prosto mi je zao sto nemas poslednji deo, ja bih poludeo da sam procitao 3, a da nemam cetvrti.. samo da ti kazem, da nije bas sve razjasnjeno ni na kraju te posladnje knjige, pa se nadam da ce simons napisati jos nastavaka.. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Imsaeais
Mogao si da napises i informaciju koju si meni preneo,odnosno da se sprema film po ovom romanu 8O .

Shta? Film? O ne, nece valjda i hiperion oskrnaviti?

 

Ja sam ceo serijal procitao za 7 dana ( i izmrsavio 10 kg od samog citanja) i sad opet chitam biggrin.gif

 

Ziveo Martin Silenius! Kakav kralj, pesnik kome je jedno vreme rechnik imao samo 7 rechi laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

serijal je genijalan!!! hvala netu pa imam sve, inace Laguna planira da izda sve cetiri knjige uskoro(pouzdana informciija) a imam i ostale knjige icon_da.gif

sto se tice filma ne verujem da ce ga snimiti, o tome se vec dosta pregovaralo i najverovatnije od toga nema nista.

mada i ove dve poslednje sto sam citala su me odusevile:Leto noci i Ukleta zima, mada mi je druga knjiga bolja, mnogo bolja. covek je legenda!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Procitao sam Endymion i Rise of Endymion i to su mi cetiri najomiljenije knjige - sve razbija sem jedno dve stranice pri kraju kad ga je Dan bas preterao. Citao sam iLeto Noci i takodje je mnogo dobro. Skoro sam nabavioj Hyperion i treba da ga u skorije vreme procitam zajedno sa Endymionom (ponovo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj, pa zar nije pravi redosled:

 

1. hiperion

2. pad hiperiona

3. endimion

4. uspon endimiona

 

 

citati bilo kojim drugim redosledom ravno je ludilu. icon_smile.gificon_smile.gif

Da, ali ja sam prvo nabavio Endymiona, a tek skoro reizdanje Hyperiona. Kako mi se cini knjige mogu i zasebno da se citaju, imaju i pocetak i kraj zasebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko da je citao ovo pa da se zajedno odusevljavamo?

 

Jos vaznije, ima li ko zadnju knjigu, "Uspon Endimiona", pa da mi mailuje/pozajmi/stagod?

Imam 'Endimon' i 'Uspon Endimona' (na srpskom), oba po oko 400-600 kb...

Ako nekome (josh uvek) treba, nek preko pm javi na koji mail da shaljem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Procitao sam Endymion i Rise of Endymion i to su mi cetiri najomiljenije knjige - sve razbija sem jedno dve stranice pri kraju kad ga je Dan bas preterao.

 

Meni se ne čini da je pretjerao, upravo suprotno.

Znači nije dao sladunjavi kraj, nego nekakvu svoju aluziju na mesiju (Aenea) plus samo dvije godine zajedničkog života, a nakon toga ona mora otići zauvijek.

To je sve samo ne sladunjavo, po mom mišljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(subjektivnost)

Endimion je jednostavno najlepsa ljubavna prica u knjigama ikad...(/subjektivnost)

 

Ako ta prica mene skota uvek rasplace na kraju,sta onda da kazem...

 

I naravno,Skrobonjin prevod je pun pogodak...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ne čini da je pretjerao, upravo suprotno.

Znači nije dao sladunjavi kraj, nego nekakvu svoju aluziju na mesiju (Aenea) plus samo dvije godine zajedničkog života, a nakon toga ona mora otići zauvijek.

To je sve samo ne sladunjavo, po mom mišljenju.

Mislio sam kad se Rol sam obracunao sa Nemesis

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Zavrsio sinoc Uspon Endimiona... Dooo jajni serijal... Samo sam malo ispizdeo zbog kraja, i i dosta je ostalo neispricano.(anea je rekla rolu da ce ljudi pokusati da ga proglase za boga, tako nesto... I ko su oni vanze bogovi, bem li ga)

Zaista, zaista su me odusevile sve knjige... Nisam spavao nocima...

Ocu jos... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...