Jump to content

Firewind


Recommended Posts

Hehehe, onda će tako da ti bude i sa novim albumom, "ostariće" dok ti The Premonition dosadi! :P To je takva albumčina (odnosi se na The Premonition) da to nije normalno, iako ga znam gotovo napamet, svakim novim slušanjem se iznova oduševljavam! Drago mi je da je novi album ostao u tom tj. njihovom fazonu, mada (po meni) ne može da se meri sa The Premonition.

Edited by Zoll

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Premonition mi je trenutno toliko dobar, da uopste nije problem sto ce novi morati da saceka, Alligence mi je bio fantastican album i nisam imao volje da preslusam The Premonition, jer nisam verovao da mogu da snime nesto bolje od njega i kad god sam hteo da slusam Firewind slusao sam Alligence, ali izgleda da sam se zeznuo.   :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice, zadovoljan sam novim albumom Firewinda. Bitno je da bend nije podbacio niti razocarao, a realno tesko je bilo ocekivati da ce opet snimiti nesto u rangu albuma The Premonition na kojem je gotovo svaka pjesma hit. U odnosu na taj album, ovaj novi ne djeluje onako kompaktno, a i moglo bi se reci da ima i par nedovoljno ubjedljivih pjesama koje su tu da se popuni prostor na albumu. Ipak, radi se o veoma dobrom albumu. Bez dileme su mi najbolje "The Chariot" i "Embrace the Sun", mada ima jos dobrih i silovitih pjesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

"Allegiance" me je odbio od benda, pa me "Premonition" navukao nikad jace, i onda "Days Of Defiance" me bacio na neku nultu tacku :] Niti smrdi niti mirise album, no vise mi je alidzinast nego sto je Firewind. Dakle, pre svega tu fale tvrdje sisarke i podosta tvrdji cetinari. Veci deo albuma vise se sastoji u pokusaju pravljenja hitova nego pesama...ako ovo zvuci normalno uopste. I onda se tu gube u kvalitetu strasno, posebno sredina albuma gde covek osim refrena ne moze nisat ljudski da primeti. Jebiga, voleo bih malo starog FW duha vise tu da se ugura. I po mogucstvu Fredricka da vrnu :]

 

No, da ne bude da je sve crno, pesme tipa "Ark Of Lies", "Heading For The Dawn" i "The Yearning" mene izvlace stvari, pogotovo prva koja je za koplje bolja od bilo koje druge pesme na albumu. Kraljevski start, cepacki predrefren i kill-me-now refrencina. I onda nekako u narednih 3-4 pesama se spusta kvalitet i tako do kraja..osim koje bolje, ove dve pomenute np.r, pesme. Priest obrada mi se though bas svidja, zanimljiv pristup :]

 

7/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pa bili su kod nas kao predgrupa i bili su fenomenalni. Secam se da su svirali 2 puta na bis sto je za bilo koju predgrupu neverovatno. Oni su bili blago receno zabezeknuti prijemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahh... Nikad sebi necu oprostiti sto nisam otisao na taj koncert... I dan danas mi devojka dusu vadi sto je ona bila a ja nisam... Uglavnom, kaze da su bili odusevljeni docekom i publikom kod nas...  Cekam da dodju u Budimpestu, bili su u Sofiji skoro, ali mi je to bas daleko od NS-a... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U decembru su svirali 2 puta u Solunu. Kazu da je bilo prepuno ljudi. Imali su i jednu svirku u Bugarskoj. Gus je vrlo zauzet otkad svira sa Ozzijem, pa valjda ih zato nema mnogo cesto na zivim nastupima. A i Apollo ce biti specijalni gost na evropskoj turneji Kamelota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, gledacemo Apolla, Fabia, Simonu, onu Svedjanku, ali ne i Khana, niti Firewind kao predgrupu..ostaje mi nada da se zadesim jos neki put u Solunu kad budu ponovo tamo svirali.

 

Sad im gledam ovogodisnje datume koncerata, nemaju nista zakazano u nama blizim krajevima.

Edited by Shamandalie
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...