Jump to content

Slash & Slash's Snakepit


VampireBlues

Recommended Posts

Marty, poslusaj me i dokopaj se albuma "Ain't Life Grand" - Slash's Snakepit, pa ces videti o cemu sam ti ja pricao. Inace to je drugi album od Snakepita, strasna svirka, imas tu i rocka i bluesa i metala i nema sanse da ti se ne dopadne. Kad nabavis disk pustis prvo lepo pesmu "serial killer", onda kazes jebote koji solo i onda odslusas ostatak diska.

 

Evo sutra ce mi sve Snakepit diskove doneti ortak biggrin.gifa: ...e sada poslusaj ti mene biggrin.gif ...uzmi odgledaj Satch-ov koncert Live in San Francisco (ako nisi) da vidis zbog cega je cika Marty odlucio da svoj zivot posveti iskljucivo gitari i nicemu vise...po ceni da jednoga dana ne budem imao para ni za lebac smile.gif ...posle tog koncerta mi se zivot promenio...pretpostavljam da znas kako to izgleda :wink: ...sto je najsmesnije ja sam ga slusao i pre tog koncerta ali kada sam ga video na bini 8O ...nikada u zivotu nisam video coveka koji tako svira...sa toliko duse, sa toliko emocija...i sa besprekornom,bezgresnom tehnikom....kada ga god vidim nekako se sav ispunim pozitivnom energijom i na sve ruzne stvari zaboravim kao da ih nikada nije ni bilo...he he zvucim kao narkoman smile.gifsmile.gifsmile.gif ...ne njegova muzika je stvarno melem za dusu...zato me bas cudi ga ga ne gotivis...cak sta vise ti si jedini covek od koga sam za ceo zivot cuo da je rekao nesto lose o Satch-u...obicno kada god neko pomene njegovo ime ljudi odreaguju kao u fazonu "Auu Satch je tata" ili nesto slicno smile.gif ...ali dobro mozda sam te iznervirao mojim raznoraznim "opaskama" pa si to rekao onako iz besa...posto bi bilo greota da zbog mene steknes los utisak o njemu...ali smo sada kako se kaze "cool" i vise necemo da se pljujemo...odo ja da slusam Snakepit biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman posla da ja necenim Satrianija. U sustini glupo je uopste pricati takve stvari da li bilo ko od njih je dobar ili bolji, zato sto niko od njih nije tu slucajno dosao. Svi su oni strasni muzicari i ko kaze za bilo koga od njih bilo da se radi o Satrianiu, Slashu, BB Kingu, Keith Richardsu....da ne zna da svira i da je los u necemu je totalni duduk. Tako da sam se ja vise nervirao zbog tvog stava o Slashu nego sto sam se uvredio sto ti "vredjas mog idola", jer kapiram ako gotivis satriania a ne zeljka joksimovica da nisi tamo neki retard koji tako razmislja. E sad naslusao sam se ja satriania veruj mi tako da mi nije on neki tamo lik za koga sam cuo. Strasan je, stvarno je majstor ( cak dobro zvuci i sa slashom zajedno u Hey Stoopid od Alice Coopera smile.gif ), ali veruj mi nista on nije bolji od slasha zato sto ima bolju tehniku ili bolji ton. Slash pravi mnogo bolje rifove i lepse soloe i ima bolji imidz, ali to ne znaci da je on bolji od satriania. Sustina je u tome da nema tu bolji - losiji, sve su to vrhunski sviraci samo prezentovani na drugaciji nacin. E sad kod mene je to tako da kako se osecam u zivotu takav tip muzike mi i najvise prija, kao i stil sviranja nekog gitarosa. A ono sto je meni glavni cilj kod sviranja gitare je da dodjem do tog nivoa da sviram bukvalno onako kako se osecam ( a to ti je otprilike sve: i tehnika i poznavanje muzike i teorije i kilometraza i talenat i...i....i - bas sam skroman smile.gif ) Dobro vidim da sam vec poceo mnogo da kenjam tako da zavrsavam ovde. Uglavnom sto se kaze: sve ce ti se samo kazti samo polako. I moj najiskreniji savet ti je da slusas muziku zbog muzike a ne zbog gitare i bices mnogo bolji gitarista.

P.S. posle ovakvih izjava verovatno svi mislite kako mislim za sebe da sam jako pametan, ali ja sam samo svestan koliko sam glup smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidis u dosta stvari se slazemo...samo sto se nismo sporazumeli kako treba biggrin.gifa: ...i ja naravno tezim ka tome da sviram onako kako se osecam...samo sto ja volim da "komplikujem" stvari smile.gif ...te je moj put ka uspehu, ako tako mogu da se izrazim dosta tezak......e da i to da slusam muziku zbog muzike a ne zbog gitare mi je rekao moj najbolji prijatelj jos odavno samo sto mi tada to nije bilo jasno smile.gif ...ali sam naravno vremenom shvatio...sve u svemu hvala na savetima i keep Rockin :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi drago mi je sto ste se na kraju slozili.... biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

bas sam se bio uplasio za tebe zmijo kada si rekao da satch nije ni za kurac u odnosu na slash-a

on je sasvim ok gitarista (slash) , super odradjuje svoj posao

solaze mu nisu mnogo brze ( izvinjavam se unapred jer nisam cuo snakepit ali ga nabavljam ) ali zato melodicnost do bola......... 8O 8O

tacno zna koji ton gde stoji i zasto.......

ali da ne hvalim sada slasha kada svi znaju da je on super

ali brate sta ti bi da ono napises o caletu i bogu satchu?

inace slazem se sa tobom zmijo u vecini stvari i samo napred.....

cool!

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gif - ja mislim da je to ona ista lista gde je hammet medju 20 - no (further) comment :|

treba shvatiti da je slash više od čoveka koji svira gitaru u poznatom rock bendu, slash je sinonim onoga što predstavlja ležernost, šmek, image, nerazdvojeno od sviranja gitare, nažalost.....

on je ono što pop kultura ovo ga puta premaskirana u die-hard rock formu pokušava (i uspeva) da nam uvali iz uvek istog razloga - velikog novca koji se pravi u toj industriji.....

medjutim, slash jeste dobar gitarista sa feelingom za sporu i emotivnu hard rock melodiju i u svom stilu je uspešan, medjutim, stavljati ga na vrh je nerealno iz razloga što on nije baš toliko dobar gitarista i mislim da se može otvoriti tema o nekom drugom gitaristi koji je manje poznat najširoj javnosti, a svira bolje od slasha, i da bi imala mnogo više smisla.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni jedina realna lista je kada stave 100 "najuticajnijih" gitarista na svetu...jer se vrlo dobro zna kakvi gitaristi ulaze u takve liste a kakvi ne...to se vec moze odrediti nekom statistikom...ali meni je i to glupo...muzika nije takmicenje pobogu to je umetnost...ali i pored toga uvek se moze oceniti ko je netalentovan i ko se jednostavno provukao kroz sve to...da ne bude opet neke zabune nisam mislio na Slash-a smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gif - ja mislim da je to ona ista lista gde je hammet medju 20 - no (further) comment :|

treba shvatiti da je slash više od čoveka koji svira gitaru u poznatom rock bendu, slash je sinonim onoga što predstavlja ležernost, šmek, image, nerazdvojeno od sviranja gitare, nažalost.....

on je ono što pop kultura ovo ga puta premaskirana u die-hard rock formu pokušava (i uspeva) da nam uvali iz uvek istog razloga - velikog novca koji se pravi u toj industriji.....

medjutim, slash jeste dobar gitarista sa feelingom za sporu i emotivnu hard rock melodiju i u svom stilu je uspešan, medjutim, stavljati ga na vrh je nerealno iz razloga što on nije baš toliko dobar gitarista i mislim da se može otvoriti tema o nekom drugom gitaristi koji je manje poznat najširoj javnosti, a svira bolje od slasha, i da bi imala mnogo više smisla.....

 

 

 

eh da je kirk 20-ti malo bi mi lakse bilo (ali bi mi i dalje bilo krivo sto na to njegovo mesto nije dosao neko drugi) ali ja sam video da je on upao medju prvih 10 gitarista a da je najbolji bio onaj lik sa maskom iz limp bizkita

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...